re! F»* O c :non INDE akelaardij zo.oo uur) Bier of Schrobbelèr? Bier! Dankjewel Freek! SAMEN GROEN-ORANJE 1 18 Speciaal voor de Kruikenkraant laat de voorzitter van de Carnavalsstichting Tilburg zich "inzippen" bij de Meesterbarbier. In dit spraakmakende interview lees je alles over zijn carnavalsvoorbereidingen en ervaringen. >ijen en ar welke volledig kering of w situatie Denk je dat je voor veel mensen een bekend carnavalsgezicht bent? Dat is een beetje gek om over jezelf te zeggen, maar ik ben bang van wel ja. Door de Raad van Elf leer je veel mensen kennen. Waarom was dat zo'n spannend moment dan? Je leeft al een hele tijd naar carnaval toe. Dan is het eindelijk zover en ben je in de trein aan het wachten, wetende dat er drommen Kruiken en Kruikinnen op het station klaarstaan om samen carnaval te beginnen. Een heel mooi en spannend moment vind ik dat. En wat vind je van dit carnavalsseizoen tot nu toe het mooiste moment in de voorbereiding? Even denken... Ik denk Zumme Zinge?! Dat was zo'n groot succes! Het moment dat je daar staat en om je heen kijkt en iedereen in de zaal, zowel het publiek als deelnemers, blij en in de feeststemming ziet. Dat maakte mij heel gelukkig. Het Blèrconcours was een traditioneel festival Het is gelukt om dat in een mooi nieuw concept te veranderen. Toen ik daar stond in de kleine zaal in 013 en om me heen keek dacht ik: "het was een goede zet". Wat raad je de mensen aan als het gaat over hun voorbereiding op carnaval? Geniet van alle voorbereidingen die je doet. Welke dat ook zijn. Of je nu een pak maakt of dat je een evenement voorbereidt. Geniet ervan. Voor mij gaat dat automatisch. Carnaval is een onmisbaar onderdeel geworden van mijn dagelijks leven. Groen of oranje? Groen. Oranje is tenslotte al de kleur van Nederland. Het groene maakt het Tilburg. Dat was overtuigend! Schrobbelèr is ook erg lekker. Maar op bier hou je het langer vol. Kiel of verkleed? Kiel Raad of bestuur? (Denkt lang na...) Bestuur. In het bestuur maak je nog meer mee van voor en achter de schermen. Je ziet nog veel meer van alles rondom carnaval. In de Raad ben je met name het boegbeeld aan de voorkant. Ik ervaar mijn rol als voorzitter en lid van het bestuur als dynamischer en daarom als nog meer betrokken. In het kader van "goed ingezipt is half geschoore"; wat probeer je je kinderen mee te geven over carnaval? Daar zijn we eigenlijk helemaal niet bewust mee bezig. Ik heb twee kinderen van 9 en 5 en ze pakken het carnavalsleven eigenlijk als vanzelf op. In aanloop naar carnaval merkje dat ze uit zichzelf carnavalsmuziek opzetten. Bijvoorbeeld van Veul Gère en Johnny Purple, maar ook van Virus of Fiësta Servessa. Ook genieten ze van de vele voorfeestjes. /o LIJK Totaal ’‘‘Goed^geripfis halfgêschoore! Als we terugkijken op al die carnavalservaringen, wat is dan je mooiste carnavalsmoment tot nu toe? Ik denk mijn eerste jaar In de Raad. Datje alles een keer van een andere kant mag bekijken en dat je door iedereen zo gastvrij wordt ontvangen. Maar het allermooiste moment? Ik denk de eerste keer dat ik met de trein op carnavalszaterdag aankwam op Kruikenstad Centraal (Centraal Station). Dat is stiekem toch een heel spannend moment. de kruikenmarkt Waar kennen we jou van Freek? Ik denk dat de meeste mensen mij kennen van de Raad van Elf. Of als voorzitter van KV de Flepsteppers of lid van Commissie Communicatie. Of natuurlijk gewoon als fanatiek carnavalsvierder. Flesje advocaat B -Keelpastilles Lf Serpentines Ir Zakdoekjes

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 15