7 C I -WW ■tafel' contourdetwern KBO helpt u met uw belastingaangifte I YE [age fxr- SIS sSIS nJ it’ Ei Si colofon 7 RGSE KOERiq tilBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 FEBRUARI 2017 IT Openingstijden Telefoonnummer Periode Stadsdeel Ma. t/m don. 9.30 -12.00 uur Toten met 13 april Reeshof 06 812 87 063 Tot en met 13 april Ma. en don. 9.00 -12.00 uur 06 171 12 844 West Tot en met 12 april Din. en wo. 9.00 -12.00 uur Noord 06 386 27 765 Wo. en vrij. 13.00-17.00 uur Toten met 14april Oud-Noord 06 426 99 043 Ma. t/m don. 9.00 -12.00 uur 27 februari t/m 13 april Zuid |t/ kipproducre adres post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. I 2 kilo 9.99 ER- 3.99 Mensen die al eerder van de Belastinghulp ge bruikmaakten, krijgen in februari opnieuw een uitnodiging. Nieuwe cliënten zijn ook welkom via één van onderstaande telefoonnummers. Een afspraak kan alleen worden gemaakt als R-Newt is het meest bekend van jongerenwerk in Midden-Brabant en Dordrecht. Maar de organisatie doet meer. De kennis van de jonge re en zijn wereldje, plus de aanpak die daarop is ontwikkeld, zetten ze ook in voor kinderen (onder de noemer R-Newt Kids). En de opge bouwde expertise is verwerkt in een trainings en adviesaanbod voor professionals (R-Newt Training Advies). Alle activiteiten zijn gericht op het vergroten van de ontwikkelingskan sen van jongeren en kinderen. In het nieuwe design zijn R-Newt Jongeren, R-Newt Kids en R-Newt T&A in één beeld neergezet. De website www.r-newt.nl heeft ook een totaal nieuwe look feel gekregen. Hier vind je veel informatie over medewerkers, activiteiten voor jongeren, het aanbod van T&A, fotoalbums, lo catiegegevens. En veel contactgegevens want R-Newt wil toegankelijk en open zijn. Floor van Berkel: "We doen alles in samenwerking en dia loog met onze doelgroep en met ons netwerk." 06 286 80 826 06 286 80 967 tel mail internet u in het bezit bent van een machtigingscode. Die kunt u aanvragen bij de Belastingdienst: 088 123 65 55. Want wat vinden jongeren van hoe ze op groeien? Thuis, in de wijk, in dit land? Kunnen ze plannen en dromen waarmaken? Krijgen ze echt voldoende kansen en hulp op school? Bij het regelen van stages, werk en inkomen? Voe len ze zich thuis in hun omgeving? Kunnen ze hun talenten ontwikkelen en samenleven met andere groepen? Wat proberen ze er zelf aan te doen, en wat leverde dat op? En wat moeten de politici anders doen om het leven van jongeren in Nederland te verbeteren? Genoeg om over te praten met de verkiezingen op komst! Meer info: www.r-newt.nl Wegwijs mensenrechtenactivist Ook dit jaar biedt Tilburg als 'Shelter City' onderdak aan een mensenrechtenactivist die in eigen land beperkt wordt in zijn of haar werkzaamheden. Om deze persoon in onze stad letterlijk en figuurlijk de weg te wijzen, zoeken we vrijwilligers: de Vrienden van Shelter City Tilburg. De vrijwilligers helpen bij dagelijkse dingen, begeleiden bij werkbezoeken en bij het organiseren van activiteiten. Interesse? Neem contact op met Yvonne Santegoeds via yvonnesantegoeds@contourdetwern.nl of 013 583 99 99. Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Meer weten? Bel dan vrijblijvend met Annemarie Brouwers (06 519 11 074) of Will Aarts (06467 12 203). Word jij ook Tilburgs Maatje? Tilburgs Maatje is de naam voor alle Tilburgers die één-op-één iets voor een ander doen en zo een kwetsbare stadsge noot ondersteunen. Omdat de vraag naar maatjes groeit, is februari wervingsmaand. Op diverse plaatsen in Tilburg en omge ving kom je dan ook medewerkers van ContourdeTwern tegen. Ze geven uitleg over het maatjeswerk en enthousiasmeren mensen om ook Tilburgs Maatje te worden. Wil jij ook Tilburgs Maatje worden of krijg je liever eerst informatie? Kijk dan eens op www.tilburgsmaatje.nl of neem contact op met het Adviespunt, via 013 549 86 46 of adviespunt@contourdetwern.nl. Floor van Berkel, manager van R-Newt, is helder over de keuze voor een nieuwe huistijl: I "We staan voortdurend voor nieuwe uitdagingen want er gebeurt veel waar jongeren bij betrokken zijn. Andere pro fessionals schakelen ons in op basis van onze kennis en expertise. We leggen de lat hoog. Daar past een krachtige uitstraling bij. Die van een professionele organisatie die iets te betekenen heeft voor jongeren, kinderen en hun ouders, maar ook voor andere professionals. Ik ben blij met de nieuwe uitstraling, hij past ons’" AARDEBON zorg- en huurtoeslag. Dan kan de aanvraag meteen worden verstuurd. Ook is dan duidelijk of de Belastingdienst geld terugbetaalt. Het belastingspreekuur in een wijkcentrum kost 6 euro per aangifte, als bijdrage in de kosten voor de vrijwilligers. Als u aan huis gebonden bent, kan ook een huisbezoek worden ge pland. Dat kost 12 euro. I Vorig jaar hielpen KBO-vrijwilligers samen met I ContourdeTwern bijna 2.100 Tilburgers met I het invullen van de belastingaangifte. Ook de II komende maanden staan de vrijwilligers weer II klaar voor leden van de ouderenbonden en alle I (gepensioneerden die de AOW-gerechtigde H leeftijd hebben. Als inkomensgrens geldt I 35.000 euro voor een alleenstaande en 50.000 I euro voor gehuwden/samenwonenden. Aan- I gifte doen en eventueel geld terugvragen kan I ook voor de vierjaren vóór 2016. Verkiezingsdebat met jongeren in 013 De landelijke verkiezingen zijn op 15 maart. Politieke partijen bepalen NU wat ze belangrijk vinden voor ons land. Met brancheorganisa tie Sociaal Werk Nederland vinden we dat de politiek NU moet horen wat jongeren belang rijk vinden. En jongeren moeten weten dat 'je stem laten horen' kén. Daarom komen lande lijke politici en jongeren en jongerenwerkers uit het hele land vanavond naar poppodium 013. Voor een goed en pittig gesprek over thema's als onderwijs, werk, wonen, opgroei en, schulden en inkomen, politieke betrokken heid en toekomstkansen. Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Fit in Koningshaven! Wil jij je fitter voelen? Gezonder leven? Met een groep sporten in je eigen wijk? Doe dan mee met Koningshaven Fit! Voor 10 euro krijg je: een kennismakingsgesprek waarin we je doel bespreken. Met advies op maat van Annemarie Brouwers van GGD Hart voor Brabant een medische check up door een fysio therapeut van Flenter (zuurstof, long- inhoud, enzovoort) fitness in de groep, onder begeleiding bij Flenter een keer per maand een gezondheids- bijeenkomst I R-Newt, jongerenwerk van ContourdeTwern, I heeft een nieuwe visuele identiteit: krach- I tig, open, duurzaam, strak, speels, rebels, fris, II sterk, duidelijk. Het nieuwe design straalt de 1/ ambitie van R-Newt uit: talenten helpen ont- J wikkelen, actief zijn in de wereld van jongeren I en kinderen, problemen preventief aanpakken I en bijdragen aan de veiligheid op straat. -5 Neem bij de afspraak alle benodigde papie ren mee, zoals de machtigingscode, de jaar- opgave(n) van het inkomen, bankafschriften, bonnen van medicijnen en toekenningen van L T

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 7