w r I 5 L.l ijknieuws N oord Tonpraoten in de Symfonie Levend water in Theresia Opera in Symfonie" met Macbeth Enorm gewei als hoogste punt nieuw vakantiepark Efteling ra ra .Jcye Verkiezingsdebat en verkiezingsspecial iln1 Open dag Ypelaer Extra voorstelling Ciske de Rat bijgeboekt 21 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 FEBRUARI 2017 aan )V FOTO: Levin den Boer en Paula van der Meeren rmans FOTO: Stef Nagel walling Hing 20 ÉVjww Meer informatie: www.operainsymfonie.nl site! 1GSE KOERial 1984 stal Danny de Munk als Cis- de Rat de harten van het Neder- jubliek. Meer dan twee mil joen bezoekers zagen destijds de film. Ook de gelijknamige musical in 2007 bleek mateloos populair en werd onderscheiden met maar liefst II zeven Musical Awards. Komend 1 kei i landse pu I joen bezc Tilburg - Op zondag 19 februari is er een open dag in wijkcentrum de Ypelaer, Corellistraat 10 in Tilburg. Aanvang om 12.30 uur met een lunch 2,00 of 1,00). Daarna zijn er tot 16.30 uur kinderactiviteiten, workshops en bingo. uiterste. De Met klein voor een af een half uur. f*-' van The Metropol o.l.v. Fabio Luisi. Deze opera staat op donderdag 23 februari centraal in MFA De Symfo- latere geen is. Di- icbeth /indendste uit iis. Ook Lady artoont een waanzina- in de vierde akte een ipwandelscène. che bariton Zeljko Lucic rol van Macbeth, ter wijl Anna Netrebko de rol van lady vervult. Zij gaat tot het nou blijven zingen: Ik verdomd alleen? Ciske te zien van 18 tot en met extra voorstelling is te ardag 22 april om 14.00 shouwburg van Theaters kaartverkoop voor alle ta is in volle gang via www. itilburg, aan de balie van In- i Tickets of telefonisch woensdagavond 22 fe- loog Gert Brunink in Stadstuin Theresia een lezing over levend water; de Zwarte Rijt I in de wijk Theresia. Inloop vanaf S 19.30 uur en aanvang om 20.00 1 uur- Nog geen honderd kende Tilburg 3 1 een belangrijke I zich hier vestr de industrialism van de textielinc den ze echte f “blauwsloten giftig en I leg van ht Na de inleidende presentatie is er uitgebreid ruimte voor discussie en ideeën over waar en hoe dit wa ter in de wijk kan worden ingepast. U bent van harte welkom in Stads- kaatsheuvel Een feestelijk mo ment op de bouwplaats van het nieuwe vakantiepark van de Efte ling. Daar werd het hoogste punt in de bouw gevierd met de ont hulling van een enorm gewei. Van af woensdag 31 mei - tevens de 65ste verjaardag van de Efteling - verblijven de eerste gasten in het nieuwe vakantiepark aan de rand van natuurgebied het Loonsche Land. Het gewei is geplaatst op het Loonsche Land Hotel, dat vijf ver tuin Theresia, Theresiastraat 15a in Tilburg. Er wordt een kleine vrijwil lige bijdrage gevraagd. Meer informatie: www5tadstuintheresia.nl M Tilburg Vanwege de grote Ij belangstelling voor H de avondvoorstellingen i van Ciske de Rat is een matinee toegevoegd voor zaterdag 22 april om 14.00 uur. De kaartverkoop voor I deze bijgeboekte show is inmiddels gestart. I jaar geleden 35 waterlopen, ooit ..e reden, dat mensen tigden. Ten tijde van satie en de opkomst idustrie verander- ter van levensaders in «en". Ze stonken, waren levenloos. Door de aan- w iet rioolstelsel werden ze i gaandeweg overbodig en werden ze gedempd. Een van de water- 1 lopen was de Zwarte Rijt. Die liep 'I dwars doorTheresia en deed onder andere Maria Goretti aan en liep vlak langs de huidige stadstuin. De textielindustrie ging goeddeels I teloor en de veranderende kijk op groen in stad en wijk biedt moge lijkheden om ook het water weer een nieuwe kans te geven. Want wie wil i voel me zo v« de Rat is 23 april. De zien op zater uur in de sd Tilburg. De speeldata theaterstiLv foService en via 013-5432220. IJ diepingen telt en 26,5 meter hoog is. Met een breedte en hoogte van 4 meter is het gewei in het hele va kantiepark van ruim acht hectare goed zichtbaar. Het gewei wee ongeveer 700 kilo en past goed de robuuste en natuurlijke uitst ling van het hotel. In het Loonsc Land Hotel zijn 75 hotelkamers en een groot restaurant, genaamd De Proeftuyn, gevestigd. Over de rest van het vakantiepark liggen ver spreid 86 bijzondere accommoda ties boven, op en onder de grond. Tilburg Op zondag 19 februari vindt in MFA De Symfonie, Eilen- bergstraat 250 in Tilburg, een Ton- praotersgala plaats. De toegangs prijs is 5,00 per persoon. Het geleuter begint om 14.00 uur. De zaal gaat om 13.00 uur open. Uiter aard is er ook weer volop muziek in carnavalssfeer. Bovendien wordt getrakteerd op lekkere hapjes. Op het programma staan optredens van Christel van den Dungen, Hans Keeris, Wichard de Benis, Rien van Genugten, Peter Ritsema en René van Boxtel. De presentatie is in handen van Dolf Becx. was na afloop te spplaus van bijna Met koor en orkest opolitan Opera (MET) nie, Eilenbergstraat 250 in Tilburg. Zaal open om 19.00 uur. De voor stelling duurt van 19.30 tot 22.30 uur. Entree 5,00. tingsvraagstukken worden aange pakt. In veel te veel wijken neemt de armoede toe als gevolg van lan delijke regelgeving. Hoe moeten gemeenten dat oplossen? Maar ook keuzes die in de komend jaren in het onderwijs gemaakt moeten worden en adequate zorg staan op de agenda. Denk aan taalver werving, alfabetisering en toegan kelijkheid van overheidsvoorzie ningen. Gespreksleider Frank van Pamelen gaat op dinsdagavond 7 maart hierover in gesprek met lo kale politieke partijen. Tilburg - Op woensdag 15 maart mogen wij als burgers weer op nieuw gebruik maken van ons democratisch recht. Een keuze die niet voor iedereen zo eenvoudig is. Welke keuze is nu de juiste en bes te voor u? Op het VerHalenHuis aan het Wagnerplein 101 vindt men het belangrijk om wijkbewoners daarbij te helpen en te informeren zodat kiezers een afgewogen keus kunnen maken. Daarom is het vol gende programma samengesteld: Donderdag 2 maart, Verkie zingsspecial, 19.00-21.30 uur Op donderdag 2 maart kunnen wijkbewoners zich op een inter actieve manier laten informeren in het VerHalenHuis. Dan is er een laagdrempelige Verkiezingsspecial over politiek. Deze avond wordt verzorgd door voorlichtingscen trum Prodemos. Dinsdag 7 maart, Verkiezingsde bat, 19.00-21.30 uur Deze avond wordt ingezoemd op de relatie landelijke politiek-lokale keuzes. Denk daarbij aan de wijze waarop in stadswijken huisves- seizoen kruipt Danny de Munk nog éénmaal in de huid van Ciske. Hiermee neemt hij afscheid van de rol van zijn leven, in een volledig nieuwe productie van de ontroe rende, oerhollandse musical over het jochie met zijn brutale streken en hart van goud. Tijdens het Musi cal Awards Gala van 2017 won Cis ke de Rat o.a. de award voor 'Beste grote musical'. De musical Ciske de Rat is gebaseerd op de trilogie van Piet Bakker en vertelt het beroem de verhaal van het Amsterdamse straatschoffie Ciske. Naast het ver filmde verhaal van de kleine Ciske, wordt in de musical ook het verhaal van de volwassen Cis de Man ver teld. Krijgt hij, na de onfortuinlijke moord op zijn moeder in zijn jeugd, een tweede kans? Zal hij ooit de lief de vinden en durven te omarmen? I tilburg William Shakespeare ge- I bruikte voor de opera Macbeth I de geschiedenis van Schotland in de tijd van Macbeth, die 17 jaar als koning over Schotland regeer de, als uitgangspunt. Het drama kreeg misschien wel vanwege zijn gruwelijkheid in de theaterwereld een slechte reputatie. Het zou on geluk brengen. De opera wordt tegenwoordig beschouwd als een van Verdi's meest expressieve en krachtigste opera's en als een ge weldige stap vooruit in muzikaal opzicht. Opvallend is de orkestratie die een s opmerkelijke vooruitgang van Ver- 1 di's techniek laat zien en een nut tige oefening was voor zijn werken. Deze opera heeft tenor, wat ook uitzonderlijk is. I verse visioen scènes van Mact I behoren tot de opwir I de operageschiedenis Macbeth, verto 1 ria, maar ook ir totale slaap1 De Servisch vertolkt de wijl Anna Macbeth

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 21