w z IL ijknieuws MW Severin von Eckardstein Bordspellenavond uid in Cenakel Activiteiten bij de kapucijnen A 10a Valentijnsmuur aan Korvelseweg 1 SF L en n 15 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 FEBRUARI 2017 >1. Keulse Ensemble Garage bij De Link nl KT] ww www.zoetemoed.nl ai de een i if 19.1 laas* Binnenkort geopend aan de Piushaven: ZOETE MOED Meer informatie en reserveren van kaarten via www.delink.nl Bestellen van kaarten kan via e-mail info@cenakel.nl Meer informatie: www.cenakel.nl Liszt, ieg. In het Cenakel speelt Von Eckard stein werken van Brahms, Schumann, Beethoven en Grit lap achter, is ?rke. En wees lijft na Valentr Tilburg De minderbroeders-kapucijnen in Tilburg nodigen u uit voor hun activiteiten van komend voorjaar. lagmuren allemaal, iesmuur'is een min- enomeen. Dat vond kunstenaars om nieuwe ideeën, werken en concepten ter uitvoe ring te brengen. Voor ieder concert wordt een concept ontworpen die werk, inhoud en de concertsituatie in betrekking tot elkaar stelt. Vaak spelen hierbij muziektheatrale en multimediale elementen een be langrijke rol. Er zijn Elia-vieringen op 12, 19 en 26 maart en 2 april: maart, 17.00 uur, Elia-viering: vasthouden in dank- 19 maart, 17.00 uur, ...ig: "Elkaar vasthouden in ;wen"; 26 maart, 17.00 uur, (ring: "Elkaar vasthouden in aarheid"; 2 april, 17.00 uur, »ring: "Elkaar vasthouden in iteit". 19.30 uur:'Wat is dat ei- iankbaarheid?'. Gesprek Tilburg - Op dinsdag 21 februari is het Keulse Ensemble Garage te gast bij De Link in Het Cenakel, Cenakel 1 in Tilburg. Aanvang om 20.30 uur. Het in 2009 door componiste en artistiek directeur Brigitta Munten- dorf opgerichte Ensemble Gara ge bestaat uit 10 musici uit zeven verschillende landen die concer ten in verschillende bezettingen spelen. De Keulse muziekgroep wil een platvorm zijn en bieden voor musici, componisten en andere Severin von Eckardstein kelde zich verder aan de internati onale Piano Academia in Italië en nam privélessen bij o.a. Karl Ulrich Schnabel, Alicia de Larrocha, Leon Fleisher en Menahem Pressler. Zijn repertoire is breed en omvat de barokperiode, laatromantiek alsmede muziek van de 21e eeuw. Naast de vele optredens heeft Von Eckardstein ook een groot aantal internationale prijzen op zijn naam staan. Von Eckardstein studeerde met on derscheiding af aan de Universiteit der Kunsten in Berlijn. Hij ontwik- tilburg - Iedere laatste zaterdag van de maand organiseert spel- lenvereniging Aan Z een gezellige bordspellenavond in sportcafé de Blaak. De volgende avond is op zaterdag 25 februari om 19.30 uur. Iedereen is hier welkom om onder het genot van een hapje en een drankje een aantal bordspellen te spelen. De toegang is gratis. Be zoekers kunnen aanschuiven bij een van de spellen die gespeeld worden. Ze mogen ook zelf hun fa- tilburg Grens- en klaar kennen we inmiddels a. maar een 'liefde der bekend fer ook ondernemer Peter Hessels van Peerke Gebruikte Meubelen. Op zijn initiatief en in het kader van Valentijn is maandagmiddag zo'n muur geopend aan de Korvelse weg. Dat gebeurde door niemand 12 ma; "Elkaar baarheid"; Elia-viering- vertrouwer. Elia-vieri*- strijdbaa. JI Elia-vieri— I solidarity 23 maart, 1< I genlijk: dai minder dan zanger Kenny B. Hoewel een nieuw fenomeen is het voor het tweede jaar dat Kor- vel een 'liefdesmuur' heeft gekre gen. Peerke kwam vorig jaar op het idee bij een bezoek aan de Duitse hoofdstad Berlijn en de resten van de befaamde Berlijnse muur. Toen ontstond het plan om een positie ve muur in het leven te roepen en voriete spel meenemen. Daarnaast is het mogelijk een spelverzoek achter te laten op Facebook of via info@verenigingaanz.nl. De kans is groot dat één van de medespe lers het spel in zijn collectie heeft, zodat dit op de bordspellenavond gespeeld kan worden. Zo is er voor elk spel dat te spelen is, ook een enthousiaste speler die een goede uitleg kan geven. Adres: Grebbe 63. Meer informatie op www.verenigingaanz.nl Het programma ziet er als volgt uit: 6 februari, 19.30 uur: Chris telijke meditatie van John Main. Wekelijks op maandag tot en met 26 juni (m.u.v. 2e Paasdag en 2e Pinksterdag); 15 februari, 19.30 uur: Zen-meditatie bij de Kapucij nen. Wekelijks op woensdag tot en met 31 mei; 23 februari, 19.30 uur levensbeschouwelijke film 'Won derlijk leven'(Wandafuru Raifu); 11 maart, 22 april, 20 mei en 17 juni, 09.15 uur: Franciscaanse voorjaars- wandeling. Na afloop soep met brood. I tilburg- Het Cenakel verzorgt i.s.m. S.M.E.T. en Ad de Roij ook dit sei zoen vier bijzondere recitals met meester pianisten in de oude ka pel van het Cenakel, Cenakel 1 in Tilburg. Op vier zondagnamidda gen vanaf 16.00 uur met aanslui tend een borrel in gezelschap van de betoverende pianist. Zondag 19 februari is de laatste editie van dit seizoen met de Duitse pianist Se verin von Eckardstein. aan de hand van een essay van Paul van Tongeren. Met vervolgavon- den op 30 maart en 6 april; 28 maart, 19.30 uur: levensbeschou welijke film 'Ons dagelijks Brood'; 2 mei, 19.30 uur: levensbeschouwe lijke film 'The salt of the Earth'; 31 mei, 19.30 uur: laatste Zen-medi tatie dit voorjaar; 1 juni, 19.30 uur: meditatief (Pinkster-) kaars versie ren; 13 juni, 19.30 uur: levensbe schouwelijke film Spring, Summer, Fall, Winterand Spring; 26 juni, 19.30 uur: laatste christelijke medi tatie dit voorjaar Tenzij anders vermeld, vinden Ie binnenactiviteiten plaats in Valenuszaal. Activiteiten die om 19.30 uur starten, worden vooraf gegaan door een inloop met koffie en thee vanaf 19.15 uur (m.u.v. de meditatie-bijeenkomsten). Meer informatie en aanmelden bij br. Ad Vermeulen, Kapucijnen klooster, Korvelseweg 165,5025 JD Tilburg; tel. 013-5375537 of 06-53418989, e-mail: ad_ferm57@hotmail.com wat is dan een gunstiger moment dan Valentijnsdag.... Mensen die de muur passeren kunnen met krijt een boodschap achterlaten voor een speciaal per soon. Grijp naar dat krijt en laat een boodschap achter, is de op roep van Peerke. En wees gerust, de muur blijft na Valentijn nog even staan. Von Eckardstein (1978) geboren I in Dusseldorf, is een van de meest toonaangevende Duitse pianis- I ten van zijn generatie. Hij heeft in korte tijd een record aan soloreci- tals op de belangrijkste podia van de wereld op zijn naam staan. Hij werkt met grote dirigenten als Valery Gergiev, Philippe Herre- weghe, Lothar Zagrosek en Marek Janowski.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 15