GEMEENTENIEUWS 4 F 1 3 Minder inbraken en straatroven in 2016 vergeleken met 2015 Dit is e Betere verlichting in 2 straten Het Zand VVV-TIPS Opkn in no Volg de gemeente via social media: T-KinC gezim City Deal: oplossingen zoeken voor maatschappelijke problemen Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Foto gemeente ien, d missie Foto gemeent Hennepkwekerij. (Foto Angeline Swinkels) De Lage Witsiebaan. (Foto gemeente Tilburg) @gemeentetilburg f /gemeentetilburg Controle parkeren in Generaal Smutslaan Evenementenkalender i 2017 voor binnenstad In de zomer zal de grootste kermis van de Benelux weer in Tilburg worden opgebouwd. Verschillende grote en kleinere attracties zorgen voor een gevarieerd aanbod voor jong en oud. In dezelfde periode is het EK vrou wenvoetbal 2017 in Nederland. Tijdens Roze Maandag spelen de Nederlandse leeuwinnen hun groepswedstrijd tegen België in het Willem II stadion. Meer informatie over deze en alle andere evenementen staat op onze website www.vwtilburg.nl. SPOORLAAN 434 A TR.: 013-532 37 20 E-MAIL VWOTILBURG.NL over het bouw in Hetj lister emeente. wijken en Zeven strate nieuwe inrit De gemeent komen nieu passingen d TOPEVENEMENTEN IN 2017 Dit jaar zijn er een paar bijzondere en grote evenementen in de stad. Zo mag Tilburg op Koningsdag, donderdag 27 april, feestvieren met de koninklijke familie. Veel mensen willen op de hoogte blijven van alle beschikbare informatie over het bezoek, de route en de festiviteiten. Zij kunnen terecht op www.tilburg.nl/koningsdag. BIOSCOOPAGENDA'S De bioscoopagenda's van de Tilburgse filmzalen zijn weer terug op onze website. Elke week kun je hier het actuele filmover zicht vinden van Euroscoop, Pathé Tilburg en Cinecitta. Heb je beeldmateriaal van de Tilburgse bioscopen, dat wij mogen inzetten voor onze communicatiemiddelen? Stuur dan een mailtje naar vw@tilburg.nl. inbaar ent is Werk aan de weg www.tilburg.nl/wegwerkzaamheden www.vvvtilburg.nl erge- it. Het Berkel- isd rijven >cent ten aarvoor. En Diverse gezin ren uit deze F tijd. Dat is m< naam T-Kindf afsluitingen gemeentetilbur meentetilburg evenementen. melden bij overheb welke evenementenvergunnir verleend zijn voor het g<=Ci meente waar ze wonen. De gemeente gaat samen met de hogescholen en de universiteit kijken of er oplossingen zijn voor maatschappelijke vraagstukken in de ger Onderwerpen die aan bod komen zijn bijvoorbeeld armoede in v de toenemende behoefte aan zorg. Het aantal woninginbraken en straatroven is in 2016 gec lijking met het jaar daarvoor. De hoeveelheid overvallen steeg licht, aantal inbraken in Tilburg was 39 procent minder dan In 201! Enschot en Udenhout was er een daling met 70 procent. tal geweldsmis )16 met 4 proce te van het jaar daai Bewoners van de binnenstad ontvan gen een overzicht van alle grote eve- nementen in het centrum in 2017. Dit zijn activiteiten waarbij enige overlast te verwachten is vanwege wegafslui- tingen of geluid. Inwoners die in ande- I re gebieden wonen, kunnen ook zien welke wegen tijdelijk zijn afgesloten op de website www.tilburg.nl/weg- I afsluitingen. Ook op facebook.com/ I jrgentwitter.com/ge- I staat informatie over Tilburgers die zich aan- ïid.nl, kunnen zien I ergunningen er deel van de ge- ken mee aan het project. In de City Deal 'kennis maken' wer-1 ken steden, de overheid, de Europe- se Commissie, maatschappelijke part ners en het bedrijfsleven samen aan het versterken van groei, leefbaar heid en innovatie in het Nederlandse en Europese stedennetwerk. met verzekeraar enigingen, polit Ministerie. Elk f er één te veel. I bijvoorbeeld een s ontwikkeld om gev ten in het uitgaar burg nog verder 1 Naast de inzet op E mes blijven we de criminaliteit bestrij De openban deel van de daarom aan afgelopen ja der op uitge zaamheden aan de beur Smijersstraa Lootsstraat, wenerstraat Ze liggen all kant van de De bomer te en de sne keer wordt I plaats voor passen bete een woonst olering won Er zijn orr verkeer in d schop gaan. ars, woningbouwver- iitie en het Oper geweldsincider Daarom hebben we specifieke aanpak _eweldsinciden- insgebied van Til- terug te dringen. High Impact Cri- e georganiseerde rijden." er was een stijging van 15 procent bij het aantal meldingen van over last. Een groot deel van meldingen ging over overlast veroorzaakt door jeugd. In de wijk Reeshof daalde dit aantal. Onder meer door de inzet van jeugdboa's. De gemeente wil ze ook in andere stadsdelen gaan inzet ten. De Lokale Driehoek heeft in 2016 samengewerkt met de selfstorage- branche (opslagloodsen). Deze bran che is getraind in het herkennen van signalen en ze weten hoe te hande len. In 2017 wordt de vergunning- plicht voor de autoverhuurbranche ingevoerd. Burgemeester Peter Noordanus: "We werken met partijen samen aan een veiliger Tilburg. Bijvoorbeeld De politie en de gemeente krijgen geregeld klachten van bewoners t parkeergedrag bij de hoog de Generaal Smutslaan. gaat dan vooral om automobi- ;n die hun wagens op het gras zetten. Dit is niet toegestaan en het gebeurt terwijl er gewoon plaats is op het parkeerterrein. De gemeen te vraagt iedereen om auto's al tijd weg te zetten in de daarvoor bestemde vakken. Overtreders lo pen het risico een bekeuring te krij gen van de politie of Stadstoezicht. Zij gaan vanaf 1 maart strenger con troleren in de Generaal Smutslaan. Meer informatie staat op www.til- burg.nl/parkeren. Voorkomen Inwoners kunnen zelf ook voorko men dat er ingebroken wordt. On der meer door de deuren altijd op slot te doen. En Tilburgers kunnen zich aanmelden voor Burgernet. Via een sms- of spraakbericht krij gen inwoners informatie over bij voorbeeld een vermissing of wo ninginbraak in de buurt. Meer in formatie hierover staat op www. burgernet.nl. Delen van de Lage Witsiebaan en de Statenlaan in de wijk Het Zand krijgen betere verlichting. In de twee straten komen extra lantaarnpalen met led- lampen, onder meer bij de trottoirs. In de Lage Witsiebaan gebeurt dit aan de kant van de oneven huisnummers, in de Statenlaan aan beide zijden. Al eerder zijn in andere stukken van deze twee wegen lampen vervangen. Het gaat om witte leds met een hoge lichtopbrengst. Die vergroten de veilig- I heid op straat. Bovendien verbruikt led-verlichting aanzienlijk minder ener gie dan de oude lampen. De aanleg begint 20 februari en duurt twee tot drie weken. Vaak weten o hebben op dé handig om sn krijgen over c voor is de Stic aar. I de vi Mee bijdrage van voor leuke, Ie activiteiten, f de Meedoem tilburg.nl. Me kinderen alle delen krijgen per jaar end; kenen via de gratis bibliotl voor kinderei Stichting L( ciële bijdrage en buitensch biedt deze st De samenwerking tussen de gemeen te en de onderwijsinstellingen heet de City Deal 'kennis maken'. Studen ten gaan in de City Deal samenwer ken met onderzoekers en mensen uit de praktijk. Samen bedenken ze de onderzoeksvragen en verzamelen ze informatie over problemen in de ge meente Tilburg. Op basis van het on derzoek komen ze met oplossingen. De gemeente kan daar beleid op ma ken. Studenten die bij het project zijn betrokken, werken in een leeromge ving waar onderwijs, onderzoek en praktijk nauw met elkaar zijn verbon den. Er zijn meer steden in Nederland waar gewerkt wordt via de City Deal 'kennis maken'. Dat zijn de gemeen ten Delft, Enschede, Groningen, Lei den, Maastricht, Nijmegen, Wage- ningen en Rotterdam. Al deze steden werken samen met ketenpartijen bin nen de stad en in de omliggende re gio. Ook de vereniging van universitei- ten (VSNU), de Vereniging Hogescho len, het kenniscentrum studenten huisvesting Kences, het Netwerk Ken nissteden Nederland en de ministe ries van Onderwijs, Cultuur en We tenschap (OCW) en Binnenlandse Za ken en Koninkrijksrelaties (BZK) wer- Woninginbraken, overvallen en straatroven worden High Impact Crimes genoemd. In 2016 waren er 39 procent minder straatroven dan in 2015. Het aantal overval len steeg licht: 19 in 2015 en 26 in 2016.70 procent van alle overval len wordt opgelost. Deze cijfers maakte de Lokale Driehoek (politie, Openbaar Mi nisterie en de gemeente) onlangs bekend. Zij gaat dit jaar extra in zetten op het tegengaan van over vallen. Onder meer door een in tensievere opsporing, het stimule ren van pinbetalingen en voorlich ting. Het aanté steeg in 201 opzichte ïdaald in ver :eg lid 15. In Iburg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 8