1. A w |ijknieuws R eeshof H)nfo Mountainbiken met een doel Tilburgse stemmen gezocht Ml Dampende Americana bij Heyhoef-Backstage 25 I DOOR ZAMIRE WILLEMS FOTO: Henk Sleeker ITlww Meer informatie: wwwateliersrt.nl ild. Diversiteit hoog aangeschreven bij Atelier Reeshof Tilburg en de in hanc in G en o metl i te bestellen of te koop Wél nog 7 to TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 9 FEBRUARI 2017 GSE KOERIER J6 m. ed /illen we zo- ;it laten zien", i Heuvel (68), R-T lid. Vol- de reden Tickets kosten 12,50 euro en zijn 1 via www.heyhoef-backstage.nl aan de kassa. TILBURG Schilderijen, ruimtelijk werk, fotografie en ge mengde technieken. Een kleine greep uit kunstdisci plines van tien beeldende kunstenaars uit de Reeshof, verenigd in Ate-lier Reeshof Tilburg (AR-T). Tilburg OperaZday is op 26 maart te zien in Theaters Tilburg. Voor de voorstelling 'Dr. Miracle's last illusion' I is 0pera2day op zoek naar 25 mensen, die een belangrijke functie willen vervullen tijdens een indrukwekkend moment in de voorstelling. stappen gedaan in het op de markt brengen van proces-vertragende medicijnen. De twaalfde editie van Duchenne Heroes vindt plaats van 17 t/m 23 september 2017. H)nfo Aanmelden voor Heroes Café Tilburg kan via www.duchenneheroes.nl of e-mail info@duchenneheroes.nl duizenden zieke kinderen. El ke deelnemer brengt 2500 euro sponsorgeld in voor onderzoek naar een medicijn tegen de (nog) ongeneeslijke spierziekte Duchen ne. In de afgelopen elf jaar is er al bijna 11 miljoen euro opgehaald, is de levensverwachting van jon gens met Duchenne met 10 jaar verhoogd en zijn er belangrijke De kunstschilderes sloot zich in 2001 aan bij AR-T, toen nog bekend als het in 1998 opgerichte Open Atelier Reeshof (OAR) die jaarlijks wijkbewoners en kunstenaars via een uitgestippelde kunstroute met elkaar in contact bracht. Iets waar volgens haar spijtig genoeg een einde aan kwam door drukke privé agenda's en uiteindelijk leidde tot naamsverandering: "Het aantal kunstenaars halveerde en daar door ook het aantal kunstwerken. Je moet mensen wel wat kunnen bieden." Het aantal van acht ac tieve kunstenaars nu vindt AR-T te minimaal om de route nieuw leven in te blazen. Ook zou niet iedereen zitten te wachten om zijn of haar huis open te stellen voor publiek. wacht voor een generale repetitie in de zaal. Na de generale repetitie meng je je met de rest van het pu bliek in foyer, en samen met hen ga je vervolgens de voorstelling in. Dr. Miracle's last illusion is een voorstelling op het snijvlak van klassieke zang en variété, met een flinke scheut horror en humor. Opera2day, maker van 'Opera van het jaar 2014', werkt in deze pro ductie samen met vrouWelijk vo caal toptalent, een danseres van De Dutch Don't Dance Division, het New European Ensemble, en Woedy Woet. De muziek is van o.a. Bellini, Offenbach, Verdi, Wagner en Stravinsky. Als inspiratie voor haar eigen wer ken staat volgens de kunstschilde res de natuur centraal. In veel van haar figuratieve en non-figuratieve schilderingen komen natuurtinten als blauw en groen en elementen uit de natuur dan ook veelvuldig terug: "Ik moet altijd wel een ver binding hebben met de natuur en probeer mensen te boeien door een beeldend verhaal op doek te maken." Ze kijkt erg uit naar de aanstaande expositie van AR-T en rekent op een kleine driehonderd bezoekers: "Het is een leuke ma nier om meer te weten te komen over het werk dat AR-T al jaren maakt." Veldhovenring gelegen Galerie De Roos. Een opvallende lokatie, ge zien zich deze niet in de Reeshof zelf bevindt. De kunstschilderes begrijpt de verbazing, maar ver klaart dat het een bewuste keuze is niet in de wijk te exposeren: "Er wonen in de Reeshof veel goede kunstenaars. Om daar nu meer bekendheid aan te geven, kie zen we er juist voor om buiten de Reeshof te exposeren."Vanuit AR-T ngen er momenteel schilderijen Gezondheidscentrum Reeshof over eventuele samenwerking «t het Reeshof Business Centrum denkt de kunstgroep nog na, aldus Van den Heuvel. ■Dnt° Meer informatie: www.theaterstilburg.nl/ nieuws/184/ tilburgse-stemmen-gezocht en meld je aan. Dr. Miracle's last illusion is op zondag 26 maart te zien in de schouwburg van Theaters Tilburg. Kaartverkoop via www.theaterstilburg.nl, aan de balie van Infoservice Tickets of telefonisch via 013-5432220. I tilburg - "Een onvergetelijke week II met een rollercoaster aan emoties. I Adrenaline die door je lichaam I giert bij de afdalingen in de Belgi sche Oostkantons wordt afgewis seld met af en toe een traan bij de interviews in de dagfilms."Dat zegt Ruben Eshuis, 'hero' en vader van een Duchenne jongen. Duchenne Heroes is een indruk wekkende zevendaagse moun- tainbiketocht door Duitsland, Luxemburg, België en Nederland. De bikers fietsen 700 óf 500 kilo meter in zeven dagen voor kinde ren met Duchenne spierdystrofie. De organisatie van Duchenne Heroes verzorgt samen met en kele deelnemers op maandag 13 februari een 'Heroes Café' in Grand I Café Reeshof, Heereveldendreef 10 in Tilburg. Zij vertellen tijdens deze informatiebijeenkomst alles over het evenement. Aanvang om 19.30 uur. I Onderwerpen tijdens deze infor matieavond zijn o.a. de route en hoe de training en fondsenwer ving het beste op te pakken. Het verhaal wordt uitgebreid onder- i steund met foto's en filmmateriaal. Duchenne Heroes fietsen in ze ven dagen niet alleen een hefti ge mountainbiketocht, ze maken ook het verschil in de levens van organiseert de kunstgroep ieder jaar een expositie. Van tot en met 28 mei exposeren AR-T kunstenaars in de aan de We volgen de ongrijpbare illusio nist Dr. Miracle. Als zijn assistente tijdens een show door een tra gisch ongeluk omkomt, raakt hij bedwelmd door de schoonheid van haar overgang naar de dood en het eeuwige licht. In een zoek tocht om deze ervaring opnieuw te beleven, raakt hij verzeild in een wereld vol slaapwandelaars, waan zinnigen en dolende zielen. Kijken I we naar lichtvoetige illusies? Of is het een gedetailleerd verslag van een reeks gruwelijke moorden? I Aan het eind van de voorstelling I komen de vrouwen die Dr. Miracle I heeft laten 'verdwijnen' terug als geestverschijningen, om hem mee te nemen naar het eeuwige licht. Of zijn het alleen maar de stem men in zijn hoofd die hij hoort? Dit moment in de voorstelling wordt op een muzikale manier vertolkt, namelijk met een klankveld waarin een groep participanten in de zaal uitvoerend artiest is! Een klankveld ontstaat wanneer mensen ieder op hun eigen manier een klank ma ken, en uit de chaos van alle ver schillende stemmen ontstaat dan een betoverend klanklandschap. Opera2day is op zoek naar 25 per sonen (ervaring is niet nodig) per voorstelling, die verantwoordelijk willen zijn voor dit indrukwekken de moment. Als je je aanmeldt om mee te doen, kom je éénmaal re peteren. Daarnaast word je op de avond voor de voorstelling een uur voor aanvang in het theater ver- Devries, wekt deze samenwerking hoge verwachtingen. Vooral om dat de beide mannen al sinds de ja ren 1990 veelvuldig met z'n twee- en op een podium te vinden zijn. Onder de naam Hidden Agenda Deluxe zorgen ze op zaterdag 18 februari voor een Americanafeest- je Deluxe bij Heyhoef-Backstage. tilburg Heyhoef-Backstage pre senteert op zaterdag 18 februari Hidden Agenda Deluxe in wijkcen trum Heyhoef, Kerkenbosplaats 1 in Tilburg. Aanvang om 20.30 uur. Het gaat om een 'seated concert'. Wat krijg je als je een aantal Ne derlandse drukbezette topmuzi- kanten bij elkaar zet die allemaal al van echte Americana hielden voordat iemand nog wist wat die term inhield? Juist: Americana De luxe. Met binnen de gelederen de internationaal gelauwerde singer/ songwriters BJ Baartmans en Eric "Met een' expositie wille veel mogelijk diversitei vertelt Louise van den I kunstschilderes en AR-1 gens haar meteen ook voor een strenge selectieprocedure die de kunst groep erop nahoudt, waardoor in beginsel niet iedere kunstenaar zomaar wordt toegelaten: "Óf ze moeten zich onderscheiden met een kunstuiting die nog niet in AR-T aanwezig is." '9J|O

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 25