I «3 (to I w w 4 I. ijknieuws est Winterwandelingen Stichting Straat heeft hulp nodig! Bingomiddag Lezing Vlinderstichting voor Groei en Bloei afdeling Tilburg Smeetskring: eerste hulp bij belastingaangifte Leerlingen Beatrix organiseren activiteiten in Kruidenbuurt Jonge schilders exposeren in Deprez-gebouw 23 >.000,-, ?r dan ïholpen met ?t aan pro- szorg, het rangement, d en herstel van vlinders id. Daar profiteren niet alleen vlinders maar ook andere diersoorten van. SHOP& ISTUUMS VIN KELEN jvraagt Stichting Si Ga naar www.tilburgvoorcultuur.nl om dit project te steunen. Opwwwstichtingstraat.nl 5 februari ien) wel- Vlinder- tilburg De leerlingen van 3-5M van het Beatrix college organiseren dit jaar voor mensen in de kruidenbuurt verschillende activiteiten. Tilburg Hypotheekrenteaftrek, zorgkosten, Box 1,2 en 3. Voor velen is de belastingaangifte ieder jaar weer een abacadabra. duurt van 14.00 open om jxlaan 74 in activiteiten georganiseerd in de Kruidenbuurt. Bij MFA het Kruis- mogelijk- elf willen, ien wat in uw zelf- i zich altijd Het Laar. Op Valentijnsdag, dinsdag 14 fe bruari, worden verschillende leuke tilburg - Een groep jonge schilders van schildersatelier de Zandberg uit Breda exposeert tot en met 31 maart in het Deprez-gebouw, Lan ge Nieuwstraat 172-174 in Tilburg. De werkwijzen en stijlen variëren. Dp nu npëxnospprdp olieverfschil- tilburg Op woensdag 15 is iedereen (ook niet-ledt kom bij de lezing die de stichting verzorgt in Wijkcentrum De Back, Schout Backstraat 33 in Tilburg. Aanvang om 20.30 uur. Deze lezing wordt aansluitend aan de ledenvergadering van Groei en Bloei afdeling Tilburg gehouden. Het onderwerp is: "Vlinders in de tuin, bloemen en hun bezoekers". Wat kunt u doen om uw tuin vlin- dervriendelijk te maken? Hoe ko men vlinders de winter door? Tij dens de ze lezing maakt u kennis met de levenscyclus van dagvlin ders, de voorwaarden die vlinders stellen aan hun leefomgeving en de vertaling ervan binnen uw tuin. Vlinders zijn geliefde insecten bij veel mensen. Ze hebben een ho ge aaibaarheidsfactor en mooie kleuren.Toch gaat het niet zo goed in Nederland met de vlinders. De Vlinderstichting zet zich in voor alle afstanden zitten nieuwe stuk ken parcours in de route. Bel voor meer informatie 0416-36 28 58 of 0416-36 22 46. Of mail naar leer- makers.ad@gmaiLcom. Kijk ook op www.wsv-hartvanbrabant.nl. janiseert mi vcneden, he rn bijzondere Til- 1 aandacht ge- tief- Mensen vinden belasting vaak in gewikkeld, S.F.R. de Smeetskring kan de zorgen van mensen weg nemen door hun aangifte naar behoren in te vullen. Al meer dan 40 jaar helpen de studenten van de Smeetskring op vrijwillige ba sis minder vermogende Tilburgers met hun belastingaangifte en al lerlei andere fiscale zaken. Op dit moment zijn er 50 studenten werk zaam bij de fiscale rechtshulp, die allen in september begonnen zijn. tilburg - Ouderenwerk 55+ De Reit houdt op donderdag 16 februari een bingomiddag in wijkcentrum 't Sant. Er zijn elke ronde drie prij zen en dat tien ronden. Een bin gokaart kost 3,00. Een kopje koffie of thee is gratis. De middag duurt van 14.00 tot 16.30 uur. De zaal is open om 13.30 uur. Adres: Beneluxlaan 74 in Tilburg. I tilburg Stichting Straat orgai I evenementen waarin verlede I den en toekomst var I burgse straten onder de I van een groot publiek worden I bracht. Hiermee willen de initiatief- l| nemers Tilburgers op een nieuwe l en verrassende manier hun stad la- ten beleven. In april wordt deTuin- straat in het zonnetje gezet, met een opening, excursies, een boek en een expositie. Het hoogtepunt is de tweedaagse belevingstocht Het verhaal van de Tuinstraat (29 en 30 april). Dit verhaal wordt verteld met dans, muziek, theater, zang, hoorspel en film. De optredens zijn gebaseerd op personen, plekken en gebeur- ténissen die een rol speelden in de Tuinstraat en omgeving, van 1850 I tot nu. Twintig locaties vormen het J podium en decor voor grappige, dramatische en poëtische taferelen. Om dit idee te kunnen realiseren, jvraagt Stichting Straat alle liefheb- Spreekuren De maanden februari, maart en april zijn voor de Smeetskring drukke tijden. Iedere donderdag én vrijdag houdt de Smeetskring spreekuur op afspraak in wijkcen trum 't Sant aan de Beneluxlaan. Naast de reguliere spreekuren vindt er ook jaarlijks een Landelij ke Aangifte Dag (LAD) plaats. Op zaterdag 18 maart zijn alle mede werkers aanwezig en worden er ruim 200 cliënten geh;!~“ ct hun belastingaangifte. punt aan de Sinopelstraat 1 is dan bijvoorbeeld een verwendag voor bewoners uit de buurt. Op de ver wendag worden de vrijwilligers, moeders en vrouwen verwend met lekkere gebakjes en veel ver zorging. Op het einde krijgt ieder een voor extra liefde een mooie goodybag mee. Speciaal voor de kinderen is er op die dag een rondrijdende bus, ge naamd Speeleiland. In deze bus bevinden zich veel speelmateri alen die kinderen vaak thuis niet hebben. Bij het speeleiland zijn er kleurplaatwedstrijden, wordt er touwtje gesprongen en zijn er zak- loop wedstrijden. Afgelopen weken hebben de leer lingen ook een 'leenkast' gemaakt. Hierin mogen mensen gebruiks voorwerpen en boeken wegzetten en uithalen. Boeken kunnen worden geleend, servies of andere spullen mogen worden gehouden. De ver wendag vangt aan om 13.00 uur. tilburg - De Tilburgse wandel- sportvereniging Hart van Brabant organiseert nog op de zondagen 12 februari en 5 maart winterwan delingen. De start is bij Boerke Mutsaers, Vijverlaan 2 in Tilburg. Deelnemers kunnen kiezen voor afstanden van 5, 13, 23 of 33 kilo meter. De starttijd voor de 33 km is 9.00 uur. Lopers van de overige afstanden kunnen starten vanaf 9.15 uur tot 11.00 uur. Alle deel nemers dienen zich voor 17.00 uur af hebben afgemeld. Leden van een wandelsportvereniging krijgen 1 euro korting op het in schrijfgeld. De afstanden gaan per tocht een andere richting in van de omgeving van Tilburg en be vatten veelal de bossen, parken en natuurgebieden van de streek. Op De belastingdienst heeft de afgelo pen jaren flink geïnvesteerd in het vergemakkelijken van de aangifte. Veel mensen redden het daardoor voortaan zelf wel, maar als je niet handig bent met de computer of een complexe situatie hebt is wat ondersteuning natuurlijk erg gewenst. De dienstverlening van de Smeetskring is er daarom voor iedereen die aan de voorwaarden voldoet (zie kader). Het is mooi om mensen te kunnen helpen met hun fiscale problemen en de studenten krijgen zo toch ook een hoop praktijkervaring mee die ze missen in de collegebanken. Een afspraak maken met de Smeetskring kan door te bellen naar 013-4677797 of te mailen naar afspraak@smeetskring.nl U komt in aanmerking voor hulp bij de Smeetskring als u woonach tig bent in Tilburg, Udenhout of Berkel-Enschot, uw (gezinsinko men niet hoger is dan €35.000,-, en uw vermogen niet hoger dan €50.000,-. RGSE KOERIEl T|LBURGSE KOERIER DONDERDAG 9 FEBRUARI 2017 erfgoed en cultuur om te helpen. Voor Het verhaal van de Tuinstraat wordt crowdfunding ingezet en al voor een kleine donatie krijget men derijen zijn bescheiden van for maat en zijn dit schildersseizoen tot stand gekomen. De exposan ten zijnTed Andriessen,Tineke van der Velden, Erik Dommisse, Ellen van't Geloof, Hans Snijders, Renske Fprnisse on Koos dp Jonah. Tilburg ekel.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 23