w i, |ijknieuws Alzheimer Café Tilburg The Amsterdam Chamber Soloists in Cenakel IT Rijbewijskeuringen Hollandse dansavond E 57 College positief over levensloopbestendige woningen Valentijnsmiddag bij Zorgbelang Sophia's brengt nogmaals West Side Story i -19 Carnavalsviering in kerk Broekhoven PIE and FOTO: Merlijn Doomernik DOOR RENÉ HAANS I mt.nl t 3t R- Ocm Ne- zelf Jos laas- tilburg.nl ipassen van wijderen van »n van een WEREN the jerkwartier ïbruari een its. DJ ie mu ireden positief over het Berend de Vries neemt het voorstel dan ook voor aanpassingen mee terug fractie. Wethouder Berenc vroeg zich af of het kunnen werken in de wet WMO. Voor het komt het college sten van een haalt zoek rond de Blijvers-lening. de bad kamf drempels o, traplift. ..tie van dinsdag ™»n van voor je antelzor- dag- vordt Tilburg The Amsterdam Chamber Soloists presenteert op zondag 12 februari om 12.30 uur intense, vurige vertolkingen van Schubert en Brahms in het Cenakel, Cenakel 1 in Tilburg. tegenheid tot n kopje koffie irgs carnavals- omt natuurlijk /alesk. opge- jman: "Het ie gedacht ngshuis te is moeten jziek 10.15 uur). afloop is er gele het drinken van een of thee én een Tilbun drankje. Iedereen kor in stijl ofwel carnavale Sop- Zand jari om wederom de musical Story ten gehore in de i Theaters Tilburg, de samenwerking J studenten van looi voor de Kun- rechtse Studenten Story is een I die we alle- latere verfil- loon op zand Koninklijke hia's Vereniging uit Loon op brengt op zondag 12 februa 14.30 uur -1- West Side concertzaal van Opnieuw wordt aangegaan met de Fontys Hogeschool sten en de Utree... Bigband. West Side 5 Amerikaanse musical maal kennen van de inbegrepen. Het Valentijns- feestje wordt georganiseerd door Zorgbelang en Huma- nitas afdeling Midden-Bra- bant in samenwerking met KBO kring Tilburg, De Wever, het CDA en vele anderen. De gemeente Tilburg houdt die middag een enquête over de Wmo, ze wil graag weten wat er op dat gebied goed gaat en wat er beter kan. Aanmelden kan via ontmoetingsmoment@gmail. com of via 06-47 94 73 74. van The Singing duurt van 20.00 t< entree bedraagt kopje koffie of th Wassenaerlaan 38 ir Het ensemble met Thomas Beijer (piano), Tijmen Huisingh (viool), Anna-Magdalena den Herder (alt viool) en Jan Bastiaan Neven (cel lo) werd opgericht in 2009. Deze vier musici, individueel gelauwerd met verschillende prestigieuze onderscheidingen, zagen daar mee een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. Zich ten vol le concentreren op het brengen Tilburg - In MFA Zuidt vindt op zaterdag 18 fet Hollandse dansavond plaat Sjef zorgt die avond voor de ziek. Ook is er een live optr College positief Het college was f initiatiefvoorstel, I herhaalde dit nog maar eens een keer. Het college wil de haalbaar heid van een blijverslening nader onderzoeken en stelt de initiatief nemers voor om het onderzoek zodanig te verbreden dat alter natieve oplossingen mede kun nen worden afgewogen. Heijman burg. De keuring kost 35. Voor rij bewijs CDE is dit 55. Graag vooraf een afspraak maken via 013-543 66 64 (b.g.g. 06-23 05 56 89). De vol gende keuring is op maandag 20 maart. Kleine beurs De meeste commissieleden waren met wat nuances voor het voor stel. Bea Mieris, PvdA, pleitte om de regeling nog sympathieker te maken voor mensen met een klei ne beurs. Zowel het CDA als Voor Tilburg wilden een bredere scope omdat meer mensen dan alleen ouderen in aanmerking moeten Tilburg - De volgende editie Alzheimer Café Tilburg, op din 14 februari staat in het teker het thema 'Mantelzorger partner'. Te gast is een mar ger die fragmenten uit haar dag boek leest en geïnterviewd wordt n.a.v. die passages. Wat betekent het om mantelzor ger te zijn voor een persoon met dementie? Zaken regelen, je zor gen maken, leren omgaan met de ziekte: als je mantelzorger bent voor iemand met dementie heb je een zware taak. Lichamelijk, Tilburg - Op zondag 19 februari is (mus er een carnavalsviering met jon- Na gerenkoor Green Forest Singers en orkest Proost in de kerk van Broekhoven, Broekhovenseweg 2 in Tilburg. Aanvang om 10.30 uur maar vooral emotioneel. Wel ke ondersteuning kan worden ingezet? De bijeenkomst vindt plaats in de President Mandelahof aan het Korvelplein 60 in Tilburg. Het pro gramma duurt van 20.00 tot 21.30 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. Voor nadere informatie kunt u bellen 013-4678022 of mailen naar riafeiter@home.nl of alzhei- mer.afd.middenbrabant@planet.nl De geheugenwinkel is geopend van 19.30 tot 20.00 uur en in de pauze van 20.30 tot 21.00 uur. jg naar de nd de Vries preventief zou het kader van zomerreces met de uitkom- Ibaarheidsonder- tilburg - Afgelopen maandag vergaderde de themacommissie Vestigingsklimaat over het levens- loopbestendig maken van wonin gen. Jan Heijman, Lokaal Tilburg, besprak de mogelijkheid om een 'blijverslening-Tilburg' in het le ven te roepen. Die moet senioren de mogelijkheid bieden om te gen gunstige voorwaarden geld te lenen voor het levensloopbe- stendig maken van hun woning. Het geld kan ingezet worden voor bijvoorbeeld het aanp=> mer, het verwijt of het plaatser Besparing WMO Hoe werkt het? De gemeente opent een fonds bij het Stimule ringsfonds Volkshuisvesting derlandse Gemeenten en stelt de voorwaarden vast waaronder een lening kan worden afgesloten. Doordat het huis als onderpand dient, loopt de gemeente geen fi nancieel risico. Als op deze manier ouderen langer en veiliger in hun eigen huis kunnen blijven wonen, bespaart dat op den duur uitgaven in het kader van de WMO en de Wet Langdurige zorg. Deze aanpak kan voorkomen dat er op latere leeftijd gebruik moet worden gemaakt van de maatwerkvoorzieningen in de WMO. Het voorstel komt in aan gepaste vorm terug. Frits Philips in Eindhoven en zijn ze regelmatig te gast bij diverse radioprogramma's. Masterclasses volgden zij bij onder meer Mena- hem Pressler. The Amsterdam Chamber Soloists begeven zich graag buiten de ge baande paden. Op hun repertoire staan -naast meesterwerken van componisten als Mozart, Brahms, Strauss en Dvorak- dan ook ver schillende minder gehoorde pa rels van onder meer Rudolf Escher, Joaquin Turina en Pêteris Vasks. Reserveren van kaarten via info@ cenakel.nl Kijk voor meer informa- ziekgebouw aan 't IJ in tie en het volledige programma het Muziekcentrum 2016-2017opwww.cenakel.nl tilburg - Op zondag 12 fe bruari is er bij Zorgbelang Brabant aan de Ringbaan Zuid 44 in Tilburg een Valen- tijnsfeest. Vanaf 13.30 uur is er een gezellige middag met lekkere hapjes, workshops, spelletjes een quiz en een loterij. Iedereen die graag zijn sociale netwerk wil uit breiden is van harte welkom. De entree is €2,50; dit is in clusief koffie en thee. Fris dranken en deelname aan de loterij zijn hier niet bij van een intéressant programma, zonder gebonden te zijn aan een bepaalde bezetting. Het zwaarte punt ligt echter altijd op het rela tief onontgonnen gebied van het pianokwartet. Sinds de oprichting treedt The Amsterdam Chamber Soloists op in zalen als het Concertgebouw en het Muzk Amsterdam, ming. De teksten zijn van Arthur Laurents en Stephen Sondheim en Leonard Bernstein componeerde de fantastische muziek. In het voorprogramma speelt de Utrechtse Studenten Bigband onder leiding van Daan Bogers. Hierna speelt o.l.v. dirigent Schroevers het symfonisch bic orkest van Sophia de sterren van de hemel. Kaarten zijn te koop via www.theaterstilburg.nl. Ze kosten 15 euro per stuk. -SE--K2E® fiLBURGSE KOERIER DONDERDAG 9 FEBRUARI 2017 !-j DJ. De avond v tot 00.00 uur. De ;t 3 euro. Het eerste thee is gratis. Adres: in Tilburg. tilburg - Wie voor verlenging van het rijbewijs een medische keuring moet ondergaan, kan daarvoor op maandagmiddag 20 februari te recht in wijkcentrum De Nieuwe Stede, Capucijnenstraat 156 in Til- kunnen komen voor dit initiatief. "Voor Tilburg ziet de gemeente echter niet als bank en zal niet in stemmen," aldus Bram Thewissen. Peter van den Hoven, LST:"Wij zijn er niet op tegen om mensen te helpen, maar wij vinden wel dat er regels moeten zijn waaraan de mensen gebonden zijn. Ouderen helpen die niets op hebben kun nen bouwen, prima, maar niet de mensen die gezegd hebben 'na mij de zondvloed' en alles maakt hebben." Jan Heijr gaat juist over mensen die hadden in een verzorginc komen zitten en nu thuis blijven wonen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 19