w o ijknieuws ost De passie van Iedereen welkom om auditie te doen voor revue Tóp 013 CNV organiseert belastingzittingen in Noord-Brabant 'Ik zit denk ik tussen gek en geniaal, maar dan net aan de goede kant' Signeersessie 'Verdwenen Rauwbraken' DOORIUABARSONY Cybersissy TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 9 FEBRUARI 2017 GSE KOERIER TILBURG Op zaterdag 11 februari is er van 14.00 tot 15.00 uur een signeersessie van het boek 'Verdwenen Rauwbraken'door auteur Theo van Etten bij Gianotten-Mutsaers in de Emmapassage. rijen j vervloi slis en i VERDWENEN RAUWBRAKEN ontvar vanaf avond. Tevens weekeinden. I Tilburg Deze week ging I ik langs bij Antoine I Timmermans, 52 jaar oud en woonachtig in de wijk II Jeruzalem. Antoine is kunstenaar, I activist, wereldberoemde I dragqueen en misschien I wel meesterbrein. Wat I gaat er om in het hoofd I van deze creatieveling? Bijna alle mensen hebben wel een of andere passie. Een hobby of beroep bijvoorbeeld. Ilja Barsony ging op zoek naar mensen met een bijzondere passie of een bijzonder beroep. Het resultaat is een serie verha len, die we graag onder de aan dacht brengen van onze lezers. Deze week de passie van kun stenaar Antoine Timmermans, beter bekend als Cybersissy. tilburg Vrijwilligers van CNV Be lastingservice staan in maart klaar om inwoners van Noord-Brabant te helpen met hun belastingaangif te. In onder meer Bergen op Zoom, Eindhoven, Roosendaal, 's Hertogen- bosch en Tilburg organiseert CNV belastingzittingen. Mensen die graag hulp willen bij het invullen van hun belastingaangifte kunnen terecht bij CNV Belastings ervice. Elk jaar laten duizenden men- Op de CNV belastingzittingen hel pen deskundige vrijwilligers van het CNV belastingplichtigen. Het invul len van een aangifte duurt 45 tot 60 minuten. De aangifte wordt direct ingevuld en naar de Belastingdienst gezonden. Aanmelden voor een be- lastingzitting van het CNV kan via www.cnv.nl/belastingservice InTilburg kunnen mensen terecht 14 en 28 maart, 13.00 en 19.00 uur in De Pelgrimshoeve, Pelgrimsweg 27. sen hun belastingformulier door vrijwilligers van CNV Belastingser vice invullen. In maart vinden op 18 plekken in Noord-Brabant 46 belas tingzittingen plaats. Op deze zittin gen kunnen mensen terecht voor de aangifte inkomstenbelasting en aan vragen en wijzigen van toeslagen. Vanaf maart 2017 kan er aangifte worden gedaan. Iedereen moet zijn of haar aangifte over 2016 vóór 1 mei 2017 doen. ;n op een wande ling door het verleden en bezoek het gebied zoals dat er honderd jaar geleden uitzag. Wandel over stoffige zandpaden, maak kennis met de oude bewoners en bezoek boerderijen en koffiehuizen uit logen tijden. De Kluijt, De Rustende Jager zijn slechts enkele van de vele roem ruchte namen. Creatieveling Maar ook buiten zijn karakter Cy bersissy is Antoine zeer actief. Met het maken van kunstwerken en het spuien van ideeën, die volgens hem door iedereen worden opge pikt. Zo claimt hij o.a. de uitvinding van de tutu, zorgde hij er hoogst persoonlijk voor dat er in Neder land weer Oudhollands gesproken werd. En zegt hij dat Lady Gaga een exacte kopie is van Cybersissy. Maar ook zegt hij de homoaccep- tatie in Nederland in gang te heb ben gezet. Hij ziet zichzelf dan ook mede als activist. Zijn kunstwerken maakt hij naar ei gen zeggen vaak door 'te romme len'. De kunstwerken zijn indruk wekkend en getuigen van veel talent, creativiteit en vindingrijk heid. Maar op de vraag hoe hij aan inspiratie komt reageert hij enigs zins verbaasd."Je bedenkt gewoon dingen en uiteindelijk vormen al tijdsinvestering, die uitmondt in dertien klinkende voorstellingen in januari 2018 in Theaters Tilburg. Regisseurs Joris Donders en Lin da van den Hout gaan de audi toren beoordelen met in hun achterhoofd de rollen binnen de TÓP 013. Michael Breukers te kent voor de muzikale en vocale invulling. Dat alles leidt, volgens Productieleider Marie-Thérèse Blomme, naar een sprankelende voorstelling waarin Tilburg in al zijn facetten zegeviert. Auditie- formulieren zijn via de revuesite www.tilburgserevue.nl te down loaden. De cast wordt op 15 april bekend gemaakt in Theaters Tilburg. ze overal ter wereld op. Ze werden zelfs zo groot, dat de grote docu mentairemaker Tim Lienhard be sloot een film met Cybersissy en Baby Jane te maken. die dingen samen een creatie." Het gaat van nature bij hem. Maar HOE maakt hij deze kunstwerken en waarom monden zijn ideeën altijd uit in zulke (zoals hij zelf be weert) ongelofelijke successen? "Ik zit denk ik tussen gek en geniaal, maar dan net aan de goede kant." Toch is het niet alleen maar rozen geur en maneschijn in het leven van Antoine. In 2006 krijgt hij een psychose waarvoor hij zich geluk kig al relatief snel laat opnemen. Toch zit hij daarna voor de rest van zijn leven in de bijstand. Wat deze gebeurtenis zeker niet heeft beïnvloed, is zijn creativiteit. Inte gendeel. Omdat hij nu geen druk meer heeft, kan hij zijn creativiteit de vrije loop laten. Hij gooit dan ook nog steeds vele ideeën de we reld in, maakt veel kunstwerken en treedt natuurlijk ook nog steeds op als Cybersissy. Ondanks de me ning van andere mensen, zijn psy chose, maar ook terreurdreigingen op bijvoorbeeld roze maandag, doet Antoine gewoon wat hij het liefst doet. Vrij zijn. "Liever arandi- oos ten onder dan leven grijze muis." tilburg Voor en door 'Tilbur- gers'. Ook de dertiende Tilburg- se Revue Tóp 013 biedt acteurs, zangers en dansers uit Tilburg en regio, van welke afkomst dan ook, een podium. De audities vin den plaats op 7 en 8 april in de Kunstbalie aan de Ringbaan Oost in Tilburg. Inschrijven kan tot 20 maart. Van de auditoren (spel en zang) wordt verwacht dat ze een foto en een korte cv sturen naar elly.van.besouw@nl.ey.com Choreograaf llona Hendriks wil van de dansers ook een videolink rngen. De repetities vinden F mei plaats op woensdag- 1 zijn er twee werk- Alles bijeen een In de noordoostelijke hoek van de gemeente Tilburg, waar nu indu strieterrein Loven ligt, werd het aanzicht tot zo'n vijftig jaar gele den bepaald door bossen, weiden, imputten, twee steenfabrieken slechts hier en daar een boer- rij of koffiehuis. In korte tijd rdween dit unieke gebied onder een dikke laag spuitzand, waar door slechts de herinneringen van hen die het gebied ooit bezochten, resteerden. En dat waren er velen! In het boek 'Verdwenen Rauw braken' brengen talloze anekdo tes, feiten en afbeeldingen de historie van de Rauwbraken tot leven. Maak kennis met 'Die Ruij- braecken', ooit een deel van de oude herdgang Loven. Met het middeleeuwse oerlandschap, het agrarische cultuurlandschap in de negentiende eeuw en het leem- puttenlandschap in de twintigste eeuw. Laat u meevoeren door het verb gebied zoals -eleden andj Wacht ik doe ff m'n tanden in, zegt Antoine wanneer hij de deur open doet. Antoine is nog maar net wak ker. "Ik ga vaak laat slapen." Als je in zijn huis rondkijkt, zie je gekleide kunstwerken, zelfgemaakte dildo's, porseleinen portretten en grote pruiken van vaak gerecycled mate riaal. Zijn bekendste creatie is zijn alter ego Cybersissy, waarmee hij uitgroeide tot een wereldberoem de dragqueen. Zijn eerste inspiratiebron was naar eigen zeggen de Efteling."Als klein jongetje raakte ik al verwonderd door de mooie versieringen daar." Na zijn soms moeizame middelba re schooltijd volgde hij maar liefst drie kunstacademies. "Gewoon om verschillende docenten te horen." Vervolgens begon hij kostuums te ontwerpen voor nachtclubs en even later stond hij ook zelf op het podium. Toen hij in Duitsland ging werken, begon hij zijn karakter Cy bersissy op te bouwen (toen nog onder de naam Mama Brainfuck.) Ook ontmoette hij daar Mourad (Baby Jane). "Ik vroeg hem een keer te helpen met mijn optreden en het klikte zo goed dat ik hem vroeg een duo te vormen." Samen maakten ze filmpjes die wereld wijd bekeken werden en traden Onderzoeker en samensteller Theo van Etten is geboren en getogen in de Nieuw Lovenstraat, tegen woordig Nautilusstraat. Met 1963 als geboortejaar kwam hij net te laat ter wereld om 'die prachtige leemputten', waar zijn familie en buurtgenoten het altijd over had den, écht gekend te hebben. Dit vormde voor hem de aanleiding om een reconstructie in boekvorm te maken. Theo van Etten was eer der verantwoordelijk voor 'Stenen uit de Rauwbraken', een boek over de geschiedenis van de baksteen- fabricage in dit gebied.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 13