u it IE Johan Derksen en Nederpop 'Don Giovanni de pocketopera'van het NBE Blikvorm Poëzie Proeverij The Clash of the Cover Bands in Café Bolle theaters tilburg.ni Johan Derksen - de Pioniers van de Nederpop Succesformule speeches en kluizenaar - 7 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 2 FEBRUARI 2017 GSE KOERIEI zangers, sn de hit- InfoService tickets: tel. 013-5432220. FOTO: Remke Spijkers len vaste geldig van 30 0nfo MEANDERTALER Tilbui Last-minute Actie! rvacaiure p-nuenennl I te koof een sp_ samenc' poëzier\< Meer informatie: Pietjan Dusee, tel. 06-20Q30608. jrsoon- ;flam- Wim Arts, de stem in het Koning Willem II stadion. jde )U$- ïmaakte aningen ttelevisie- ies aanvoer- •jendarische ds (Johnny /isselend TILBURG Vrijdag 10 februari vindt in Café Bolle in Tilburg de laatste voorronde plaats van een cyclus van drie voorrondes en een locatie-finale voor het 13e seizoen van de grootste bandcompetitie'The Clash of the Cover Bands'. alsmede ïlegenheid llustreerde istream van deze als inspirerende spoeld en, die ekcul- zondag 5 febr. 19:30 uur schouwburg Stones. In de slips even populaire bands werd Nederland oversp door een golf nieuwe groepen voor een totaal andere muziel tuur zorgden. Voor het televisie programma Derksen on the Road ging hij op zoek naar de zar,n“rc die een halve eeuw geleder. parades aanvoerden. tilburg Op zondag 5 februari zal in boekhandel Gianotten Mutsae- rs, Emmapassage 17 in Tilburg, van 14.00-15.00 uur een presenta tie plaatsvinden van de Tilburgse uitgeverij Blikvorm. Blikvorm is een jonge uitgeverij die zich richt op het uitbrengen van grafisch aan trekkelijke bundels van (podium) poëzie en aanverwante woord kunst. Zij streeft ernaar boeken te maken waarbij de grafische vorm authentiek en le vensgevaarlijk. Op weg naar z'n nndpmann” uur geeft mus vist een inlek TILBURG - Het Nederlands Blazers Ensemble (NBE) J tovert met Don Giovanni de pocketopera één van de meest fascinerende opera's uit de geschiede nis om tot een muziek- theatervoorstelling op borstzakformaat. zaterdag 3 juni wordt gehouden in Poppodium 013'in Tilburg. De line-up voor 10 februari is in willekeurige volgorde: Gem'Son (rock-coverband uit Oirschot), Ik ke eerst en de gif eens gouwkes (punkrock coverband uit Bergen op Zoom), The Suburbs (Stu-Bru coverband uit Mechelen) en Un dercover Rhythms (akoestische pop, rock coverband uit Hulst). Café Bolle is te vinden aan het Pius- plein 8 in Tilburg. De deuren gaan om 21.00 uur open. Het program ma begint om 22.00 uur. De entree is gratis. Lezers van De Tilburgse Koerier kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: 2 voor de prijs van 1*! Normale prijs 18 Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode Pioniers bij Infoservice &Tickets via 013 543 22 20, rechtstreeks aan de balie of via www.theaterstilburg.nl. *U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. tilburg - Theaters 1 teert op zondag 5 schouwburg Johan Pioniers van de Ne vang om 19.30 uur. Nederland kent televisiepers lijkheid Johan Derksen als de1 boyante voetbalanalist bij RTL. Zijn echte passie is echter muziek. Hij maakt deel uit van de generatie die in de jaren zestig opgroeide met The Beatles en The Rolling Twaalf blazers en drie solisten brengen Mozarts Don Giovanni terug tot de essentie. Johannette Zomer, Frans Fiselier en Bernard Loonen geven een eigen draai aan het psychodrama rond de achttiende-eeuwse vroüwenver- slinder. Het Tilburgse koor Deining verzorgt het voorprogramma en zingt mee in de voorstelling tij dens een feest van Don Giovanni. Op donderdag 9 februari om 20.30 uur in de Concertzaal van Theaters Tilburg. Toneelschrijver Flip Broekman her schreef de teksten en het libretto. 'De liederen zijn liedjes gewor- Nederland kent televisiepersoonlijkheid Johan Derksen als de flamboya voetbalanalist bij RTL Zijn echte passie is echter muziek. Hij maakt deel de generatie die in de jaren zestig opgroeide met The Beatles en The Roll Stones. In de slipstream van deze even populaire als inspirerende bands werd Neder land overspeeld door een golf nieuwe groepen, die voor een totaal andere muziekcultuur zorgden. Voor het 1 programma Derksen on the Road ging hij op zoek naar de zangers, die een halve eeuw geleden de hitparade den. Die bleken nog steeds uitstekend bij stem te zijn. Daarom gaat hij met de Haagse band The Clarks, de legendarisx.. zangers van The Golden Earrings (Frans Krassenburg), The Shoes (Theo van Es), Johnny Kendall and the Heralds (John™ Kendall) en The Motions (Rudy Bennett) de oude fans weer opzoeken met een theatertour. Tevens zullen er wistic. per voorstelling special guests aanwezig zijn als gitarist Erwin Java (Cuby &The Blizzards) en Kaz Lux (Brainbox). Binnen kort spelen ze bij u om de hoek alle hits van weleer in de show: Johan Derksen en de Pioniers van de Nederpop. Vier bands gaan elk met een 30 minuten durende set de muzika le strijd met elkaar aan voor een plaats in de locatie-finale en wor den in twee categorieën beoor deeld: door de vakjury en door het publiek. Voor Regio Zuid Nederland (Noord-Brabant, Limburg en Zee land) worden er ook in Podium 10 in Bladel en Café Altstadt in Eind hoven een zelfde cyclus gehouden. De vakjury-winnaars en publieks- winnaars van elke locatie plaatsen zich direct voor de eindstrijd om de Awards voor de beste coverband van Regio Zuid Nederland die op de inhoud versterkt. Een nauwe, persoonlijke samenwerking tussen schrijver, beeldmaker en ontwer per is hierbij essentieel. In de zomer van 2015 ging Blik vorm van start met 'Vonken van zwart, en wit licht' van Daan Taks. Een bundel vol rauwe, doorleefde poëzie voorzien van dito illustra ties door action-painter Levi van Huijgevoort. Tijdens de installatie van Martin Beversluis als stads dichter van Tilburg datzelfde jaar volgde diens bundel 'Meander- taler', geïllustreerd door Ivo van Leeuwen. In oktober 2016 volgt 'Straalstaart' van Ilse Vandenbu sche; een unieke, handgen bundel met verfijnde teker van de hand van Fransien Bal. Tijdens de middag in Gianot- ten-Mutsaers zullen alle drie de dichters voordragen uit eigen werk. Zij worden hierbij begeleid door de muzikanten Max Swage- makers (viool) en Erik Vandenber- ge (bandoneon en diverse snaarin strumenten). Uiteraard worden op deze middag de diverse bundels oop aangeboden, speciaal voor de gek engestelde set geïlk dekaarten. Tilburg presen- 5 februari in de i Derksen de lederpop. Aan- den", zegt ensembleleider Bart Schneemann. "Flip heeft er prach tige Nederlandstalige teksten van gemaakt a la Toon Hermans en Annie M.G. Schmidt. Holle frasen en opsmuk blijven achterwege. De woorden zijn rauwer. Misschien staan Don Giovanni en Donna El vira wel voor Donald Trump en zijn ex. Onze Don Giovanni is een man van vlees en bloed, zichzelf tilburg Al bijna 100 speeches pas- I seerden de revue. Prachtige verha kten van mensen uit allerlei hoeken, jong en oud, man en vrouw, be kend en onbekend. Op vrijdag februari kunt u speeches weer lix aanhoren in theater De NWE Vo Willem ll-straat 49 in Tilburg, toegang is gratis. Om 17.00 uur treden aan Lukas de Waard (schrijver), Inge Koenen (kunstenaar en filosofiedocent), (regisseur en spreek- Wijers (student com- en informatieweten schappen), Ad Heppener (acteur) en Joos Taminiau-Bedaux (alles- kunner). Het geheel wordt omlijst door Leonard Bedaux Cinema. Verder staan de gesproken teksten centraal, zonder afleiding. Om 19.00 uur uur zal Ulrike Dosz- mann, 'de koningin van het absur de', een verrassende presentatie ven in De Kluis van De NWE rst. In 'LEEUW of Hoe ontroe- g ontstaat door de juiste maat' udt ze zich bezig met kleine din gen die je een brok in de keel be zorgen. De aanblik van een groot se zonsondergang, een machtige film, een heroïsch spelend orkest. Maandelijks trekt een Kluizenaar zich terug in het souterrain, waar na een geheimzinnige week de deuren opengaan voor publiek. Dit leverde al veel interessante ontmoetingen op. overschattend, ondergang." Vanaf 19.30 uur geeft musicoloog Saskia Törnqvist een inleiding en aansluitend verzorgt Deining een voorprogramma in de foyer. Tickets en meer informatie: www.nbe.nl en www.theaterstilburg.nl rte lit van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 7