1 1 c SALE SALE II Maaike snijdt in darmen, bod f olumn Alles flex? Loonsche Land opent op verjaardag Efteling Een kijkje in het ziekenhuis BEHNOUR M TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 26 JANUARI 2017 3 5SE KOERIER De passie van... Maaike de Witte gebruikt de microscoop om menselijk weefsel te onderzoeken. voor: t zo die DOOR IUA BARSONY Maaike de Witte len of zei kijken, i er enige Petra Jansen en) ier.nl regio's grootste slaapwi&el maatwerk is de kracht Quality living by Coenen helel ?llen DBBY OM 1 TILBURG Deze week nam ik een kijkje achter de schermen van het Elisabeth-Tweesteden Ziekenhuis en ging ik langs bij Maaike de Witte, 25 jaar oud en woonach tig in De Reeshof. In haar vrije tijd is ze danseres, doordeweeks snijdt ze in darmen, ogen en longen. Maaike is namelijk lat 23 B apelle I 11 019 I weefsels t via een mi 'Superleuk team' Op het laboratorium wordt er hard gewerkt. Tijdens het interview en Zandkuilstraat 23 - Poppel (B) 'jvww.poppelsmeubelhuis.com Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten Tilburgseweg 64 - Poppel (B) www.bedbehaviour.be Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u dinsdag gesloten nitude Handmade Heddim) Quality beds by Coenen een gegeven mo- t gewoon normaal", slot. IVIddlKC I» Ilamel IJK werkzaam als I histologisch analist. I Histowat? h Bijna alle mensen hebben wel een of andere passie. Een hobby of beroep bijvoorbeeld. Ilja Barsony ging op zoek naar mensen met een bijzonde re passie of een bijzonder beroep. Het resultaat is een serie verhalen, die we de ko mende weken graag onder de aandacht brengen van onze lezers. Deze week het beroep en de passie van histologisch analist Maaike de Witte. Tijdens de rondleiding achter de schermen van de afdeling klini sche pathologie vallen een paar witte potten op. leder ander zou aarzelen of zelfs weigeren om er in te kijken, maar Maaike trekt zonder enige schroom de pot open. Met enkel een paar dunne handschoentjes aan pakt ze het stuk darm van ongeveer een halve meter eruit. "Op ment wordt dat zegt Maaike tots van de kin< theezakjes. Ik is een kantoc binnen dat zogena< een flexibele plek was. Maar er hing wel een stuk papier aan de bureaustoel waarop in koeienletters stond'NIETVERSTELLEN!!!'. Intussen is uit onderzoek ook gebleken dat die flexibele plekken hele maal niet zo gezond zijn voor werknemers. En toch kiest de Gemeente Tilburg straks in haar gerenoveer de stadskantoren voor dat nieuwe werken (nou ja, in middels is het dus oud en achterhaald). En dat kost ook nog 7,8 miljoen euro. Alles flex? Nou liever niet. soort kaarsvet als beschermlaag- je, waardoor je er beter in kunt snijden. Vervolgens snijden ze de uit, zodat de pathologen nicroscoop kunnen beoor delen of er iets aan de hand is en zo ja, wat? 20 thema- en 75 hotelkamers worden vervolgens ingericht met natuurlijke materialen, passend bij de omgeving van het natuurge bied. Als de winter voorbij is wordt doorgegaan met de landschapsin- richting en het aanleggen van de natuurlijke speelelementen. Ove rige faciliteiten en meer informatie over de verschillende accommo daties zijn te vinden op efteling. com/loonsche-land. Ik heb ooit gewerkt voor een bedrijf met een kan toortuin vol flexibele werkplekken. Ik kan u vertellen: dat was geen pretje. Het lijkt zo mooi, zo'n grote, open ruimte waar iedereen elkaar kan zien en benaderen. Dat bevordert vast de samen werking en de productivi teit. En je werkt ook nog eens samen met collega's waar je anders nooit naast was gaan zitten. Vergeet het maar, het levert alleen maar stress op. Het feit dat iemand je al van een kilometer afstand ziet zitten, geeft bijvoor beeld extra aanleiding om aan je bureau te komen zeiken. Ik werd bovendien gek van alle rinkelende telefoons en kletsende mensen om me heen. Ik werd zelfs afgeleid door collega's die aan de an dere kant van die balzaal de we's in- en uitliepen. En dan heb ik het nog niet gehad over de in het midden gesitueerde open kantine, die zo rond een uur of 11 de geur van af gebakken broodjes door het hele bedrijf verspreid de. Niet echt bevorderlijk voor je concentratie. Dan de flexplekken zelf. Uit alles bleek dat mijn collega's helemaal niet zo gelukkig waren met die wisselende zitplaatsen. Stiekem sjouwden ze na melijk spulletjes van huis mee die voorheen op dat vertrouwde bureau had den gestaan: een plantje, foto's van de kinderen, eigen theezakjes. Ik kwam ooit eens een kantoortje men dat zogenaamd n flexibele plek was. Verrassing Zoals in series als CSI gaat het er helaas niet aan toe. Toch gebeurt er genoeg op de afdeling klinische pathologie. Zo is het altijd weer een verrassing wat voor lichaams deel je aantreft, als je één van de witte weefselpotten openmaakt. En brengt het maken van kleurstof- oplossingen zelfs ontploffingsge vaar met zich mee. Maaike: "Sinds ik hier werk is het nog niet voorge vallen, maar je moet er altijd voor zichtig mee zijn." Maar ook buiten het ontploffingsgevaar moet je altijd scherp zijn. “In mijn werk moet je weten dat je met mensen werkt. Elke fout is er eigenlijk één te veel. Elk jaar onderzoeken we Een histologisch analist doet on derzoek naar weefsels. Maaike werkt op het routine lab. Daar ko men om 7 uur s 'ochtends letterlijk stukjes van mensen binnen. Deze weefsels worden voorzien van een Het vakantiepark krijgt al goed vorm en op korte termijn wordt het hoogste punt in de bouw ge vierd. Alle 65 vakantiewoningen, FOTO: Efteling kaatsheuvel - Aan de rand van na tuurgebied het Loonsche Land bouwt de Efteling momenteel haar nieuwe vakantiepark met bijzon dere accommodaties boven, op en onder de grond.De bouw van het ruim acht hectare grote vakantie park verloopt vlot, waardoor Va kantiepark Efteling Loonsche Land al op de verjaardag van de Efteling, woensdag 31 mei 2017, haar deu- I ren opent. Vanaf eind mei overnachten gas ten in één van de 1.000 bedden van Vakantiepark Efteling Loon sche Land en wandelen vanuit hun vakantiewoning, hotel- of thema- kamer 's ochtends zo de Efteling J in. Fons Jurgens, Voorzitter van de Raad van Bestuur van de Efteling, j licht de keuze voor een nieuw va kantiepark toe: "Met de bouw van Vakantiepark Efteling Loonsche Land investeren we in de vergro- I ting van het verblijfsaanbod van wel zo'n 30.000 weefsels en voor al die mensen is het even belang rijk dat er secuur word gewerkt. Dat vind ik ook het leuke van mijn vak, je moet altijd op de toppen van je kunnen presteren. Je moet steeds bij de les zijn. Ook zet je je natuurlijk in voor de gezondheid van mensen, wat een voldaan ge voel geeft." Wat ooit begon met een stage in het 3e jaar van de middelbare school is nu dus al dik 4 jaar haar beroep. Later zou ze graag het la bel kio willen bemachtigen. "Hier mee krijg je de verantwoordelijk heid om o.a. placenta's, bijzondere huiden, baarmoeder en lymfeklie ren te behandelen". In gewone mensentaal: ze mag dan snijden in complexere stukjes van mensen. "Dit is een grote verantwoordelijk heid, maar lijkt me heel leuk." de rondleiding werd Maaike al meerdere keren (weliswaar met een knipoog) gewezen op het feit dat ze niet aan het werk was. Een dag is dan ook pas geslaagd, als al het weefsel van die dag is gepre pareerd voor de pathologen. Tij dens een dag op het laboratorium wordt er buiten het harde werken ook veel gedold door het perso neel. "We hebben een superleuk team en door de flexibele taak verdeling werk je met iedereen samen." de Efteling. Het nieuwe vakan tiepark maakt, samen met de at tractie Symbolica, deel uit van het 65-jarig jubileum van de Efteling. We zijn blij om de eerste gasten te mogen ontvangen op de dag dat we officieel jarig zijn."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 3