port G-zaalvoetbaltoernooi GSBW kent alleen maar winnaars Tilburg blijft Fairtrade Gemeente Bergmansfonds Care-Award Dammen en schaken voor 50-plussers Schietwand voor SV Reeshof )o o 0 JO io e.nl t |I I® TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 19 JANUARI 2017 iSE KOERIER bijzonder m< Info i seni rpleir Tilburg Wat was het weer een.feest. Een dag lang zetten 18 G-teams uit heel Nederland hun beste beentje voor op het zaalvoetbaltoernooi van GSBW in sporthal T-Kwadraat op Stappegoor. Een toernooi waar het Meer informatie: www.gsbw-gvoetbal.nl TILBURG - eenkoms wer de i jke □lp en g< kers. rol ii sbare p waar spek ingen elke parti' I6.00 r^“ger, maar het ^sporten die de j houden. Bij de ikant-Quirijnstok een dam- en voor 50-plus- zinden om i tijtje 1 ïllighf niet draait om de winst maar waar het er om gaat dat me?de iedereen mee kan doen. Tilburg Tilburg is opnieuw twee jaar 'Fairtrade Gemeente'. Dit pre- dicaat is voor gemeenten die aan dacht besteden aan eerlijke handel en producten uit ontwikkelingslan den. De gemeente had de titel de afgelopen twee jaar ook. Fairtrade gemeenten moeten aan diverse voorwaarden voldoen willen ze de titel krijgen. De jury die dit beoor deelt vindt dat Tilburg "ruimschoots aan de criteria voldoet". Met name in de horeca is er meer aandacht voor eerlijke handel dan de jaren daarvoor. Dat betekent dat inwo ners op veel plekken in de stad fair- trade-producten kunnen eten en drinken. Om in aanmerking te komen voor de titel 'Fairtrade Gemeente' is het belangrijk dat bedrijven en organi saties in de gemeente maatschap pelijk verantwoord ondernemen (MVO). In Tilburg is een werkgroep die dat stimuleert. Ook binnen het college, de raad en het amb tenarenapparaat moet voldoende aandacht zijn voor eerlijke handel. Winkels in de stad moeten eerlijke producten verkopen en de horeca serveert eten en drinken dat aan de voorwaarden voldoet. Er moet een plan zijn om fairtrade bereikbaar te maken voor iedereen. Mede dankzij de inspanningen van de Werkgroep Fairtrade Gemeente Tilburg voldoet Tilburg nog steeds aan alle criteria. Het campagneteam Fairtrade Ge meenten bekijkt welke gemeenten in Nederland voldoen aan de crite ria om de titel te krijgen. In dit team zitten onder meer de landelijke ver eniging van Wereldwinkels en de stichting Max Havelaar. Gemeenten moeten de titel om de twee jaar op nieuw aanvragen. Info Meer informatie staat op website www.fairtradegemeenten.nl Tilburg Thuis komt het dam- of schaakbord misschien niet meer zo vaak op tafel als vroege zijn gezonde denkspot geest in beweging KBO-afdeling Heil- is daarom onlangs schaakclub gestart sers, die het leuk vinden om op woensdagmiddag een partijtje te gen elkaar te spelen. Gezelligheid staat voorop. De leden spelen elke woensdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in seniorensoos 't Hazen nest, Kreverplein 27 in Tilburg. Er zijn nog mensen welkom. tilburg Het idee werd medio Reeshof een schietwand te ma- mei geboren. Of het niet leuk ken voor trainingen en evene- was om. voor de,pupillen yan-SV menten. Tijdens het nadenken blij in gebruik genomen ontstond een lijst van wensen en via Sport Support Tilburg van het Sportbedrijf Tilburg werd een rondvraag uitgezet in het Tilburgse bedrijfsleven. Sport Support verbindt tijd en talent van bedrijven, vooral gericht op adviesvragen van sportvereni gingen en sportprojecten. Rond augustus kwam er groen licht. Pontmeyer Tilburg zou de platen leveren en constructeur voor het frame'werd de firma Hoefnagels Branddeuren BV. Sa men sloegen zij de handen ineen en werd er in de 'verloren' uurtjes een schietwand op maat gemaakt. In december was de schietwand af en werd afgesproken een mooi moment te zoeken voor de pre sentatie. Tijdens het Pannen koeken Toernooi werd het bord uitgepakt door de enthousiaste Messi's en Ronaldo's van de JO9- 6 en werd de wand dankbaar en blij in gebruik genomen. BW-ers uit Goirle, EBOH (Dordrecht), Brederodes (Vianen) en ook Spoor- donkse Boys, RKDVC, W Rijen, SBC, BVKM, OVC '26, Rhelico en DBS wa ren van de partij. Naast de wedstrijden was er ook dit jaar weer volop gelegenheid deel te nemen aan andere leuke voetbalactiviteiten. Spelers kon den hun kunsten laten zien bij het snelheidsdoel, vakkenspel en stropdas schieten. Ook waren er opblaasbare pannaboarding vel den waar spelers van diverse ver enigingen elkaar opzochten om korte partijtjes te spelen. Om 16.00 uur was het tijd voor de prijsuitreiking, dit jaar verzorgd door niemand minder dan Joris Mathijsen, voormalig profvoetbal ler en de huidige technisch direc teur van Willem II. Hij overhandigde aan alle teams een beker en voor iedere speler was er een medaille. Op het sportieve vlak ging bij de jongste leeftijdsgroep RKDVC JG1 ...ct de grootste beker aan de haal en bij de oudere jeugd prolongeer den de GSBW-ers van JG1 hun re sultaat van vorig jaar. Naast bekers en medailles, ontving iedere speler een teamfoto die's morgens tijdens het toernooi gemaakt was en een goodiebag van Willem II. - Tijdens een verrassingsbij- nst op 13 januari in woon zorgcentrum de Bijsterstede te Til burg is de Care-Award (Zorgprijs) van het Bergmansfonds uitgereikt aan Stichting Buitengewoon Leren en Werken voor het project'Prins Heer lijk in de zorg'. Prins Heerlijk heeft als missie participatie en ontplooiing van jongeren met een functiebe perking. In (eigen) leerbedrijven worden individuele leerwerktra- jecten georganiseerd. Samen met ?rkgevers in de ouderenzorg in regio Midden-Brabant is gestart met het project Prins Heerlijk in de ouderenzorg. Schoolverlaters die niet in het reguliere MBO-onderwijs terecht kunnen, worden opgeleid tot gediplomeerde assistenten zorg en dienstverlening in de sector ou derenzorg waar sprake is van een groeiende vraag naar gemotiveerde en goed opgeleide MBO-medewer- s. Zij vervullen zo een belangrijke in de zorg rond de ouder wor dende mens, bijvoorbeeld in huiska mers voor dementerende ouderen. Door de activiteiten in werk of ar- beidsmatige dagbesteding leveren deze jongeren een maatschappe lijke bijdrage en hebben een toe gevoegde waarde in de Zorg. De Bergmansfonds Care-Award 2016 bestaat uit een beeld, vervaardigd door beeldenatelier Bijzonder (een werkplaats voor mensen met een verstandelijke beperking) en een geldprijs van 10.000 euro. De tweede prijs, een geldprijs van 5.000 euro gaat naar de Stichting Samen Kunnen We Het Zelf. Kwets bare jongeren die in hun eentje worstelen met problemen met zichzelf, met school of werk of met hun thuissituatie, roepen vaak geen steun of hulp in van volwassenen of hulpverleners. Ervaringsdeskundig heid van jongeren die inmiddels stevig in het leven staan, kan deze groep jongeren tot steun zijn. Een goed werkende en toegankelijk app is de manier om deze peerhul breder in te zetten. Jongeren van 'crew Youth4youth' zijn hiermee van start gegaan en kunnen de na tive app met financiële steun van het Bergmansfonds realiseren. Het is een eigen project van jongeren zelf en door hen ook uitgevoerd. Jongeren kunnen open en vrij, op volstrekt anonieme wijze met leef- tijdsgenoten/ervaringsdeskundi- gen chatten. Eervolle vermeldingen krijgen het Expertise Centrum Familiezorg Til burg met de cursus 'Mantelzorg dementie voor allochtonen'en stich ting De Vonk met het project Tand- zorg op maat) waarbij tandartsen gratis hulp bieden aan mensen in armoede. de mascotte van Willem II. De mas cotte nam de aftrap voor zijn rke- ning op het kleine veld bij de eerste wedstrijd in de poule voor spelers van 6-12 jaar. Op het grote veld wer den mooie combinaties gespeeld door de jeugd van 12 jaar en ouder. Spelers van diverse verenigingen uit Nederland lieten gedurende de dag hun voetbaltalenten zien. De GS- "Wat een bijzonder mooi toernooi, hier kunnen heel veel reguliere voetbalteams een voorbeeld aan nemen. Alle spelers gunnen elkaar sportieve voetbalwedstrijden, on geacht hun handicap", aldus oud- prof Joris Mathijsen die de prijsuit reiking voor zijn rekening nam. Op zaterdagmorgen 14 januari werd het toernooi geopend door Kingo, 25 DESTI lom IJSSPORTCENTRUM TILBURG QU' □BI □01 ESC WDHNBAU MDSKITDS ESSEN ZONDAG 22 JANUARI 19:00 UUR

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 25