Scandinavisch wonen Thuis w Van rommelhok tot volwaardig deel van je huis: de zolder ft: :ht? 15 ofielen eider met spelconsole, een pool- of tafeltennistafel. Opties genoeg zodat je kinderen zich volop kunnen uitleven en heel je huis niet in chaos en wanorde verandert. It- in liggen op andere elementen in de ruimte, zoals bijzondere meubel stukken of decoraties. Licht In een groot deel van Scandinavië zijn de zonuren beperkt gedu rende de wintermaanden en wij kunnen ons heel goed voorstellen dat elk straaltje licht dan wel kom is. Daarom zien we vaak dat Scandinavische huizen enorme raampartijen hebben waardoor zoveel mogelijk natuurlijk licht het huis binnenkomt. Probeer in jouw huis optimaal gebruik te maken van natuurlijk licht. Misschien De belangrijkste voorwaarde om je zolder te betrekken bij je huis is het binnentrekken van voldoende daglicht zodat het een aangename ruimte is om te vertoeven. Voorzie voldoen de ramen aan de hand van dakramen of dakkapelen. De inrichting van je zolder vraagt ten eerste een goede voor bereiding zodat je de ruimte praktisch kan inrichten. De meeste zolderkamers hebben schuine wanden dus het is vaak een goed idee om meu bels op maat te laten maken zoals lage inbouwkasten. Door je zolder om te toveren tot een bruikbare ruimte voeg je flink wat oppervlak toe aan je huis. Doe het goed. En maak er een volwaardige plek van. Dit verhoogt direct de waarde van je huis. worden? Extra kinderslaapkamer Jonge kinderen kan je perfect bij elkaar op de kamer laten slapen, maar dat lukt tot een bepaalde leeftijd. Als ze wat groter worden, hebben ze be hoefte aan hun eigen stek. Een zolder verbouwen is daarom een ideale gelegenheid om ie der kind een eigen slaapkamer te gunnen. Eigen slaapkamer Als je zolder groot genoeg is, kan je er natuurlijk ook je eigen slaapkamer van maken. De schuine daken en aparte lichtinval geven een zolder sowieso een aparte uitstraling mee. En qua inrichting kan je je naar hartenlust uitleven. Het 'loft-gevoel' is nooit veraf. Bij de renovatie kan je ook een kleine badkamer voorzien. Altijd handig! Werk- of studeerkamer Een zolder verbouwen kan ook om er een werk- of studeerka mer van te maken. Belangrijk is ook hier om voor voldoende lichtinval (natuurlijk licht) te zorgen. Wanneer je nog meer ruimte wilt, dan kan je voor een dakopbouw kiezen. Het is sowieso ook een goed idee om dubbel glas of hoogren- dementsglas te voorzien voor een zo hoog mogelijk isole rend vermogen. Hobby- of speelruimte Een zolder verbouwen kan ook leiden tot een hobby- of speelruimte. Zo maak je er een mooie kamervan waar het aangenaam vertoeven Tilburg De zolderkamer dient vaak als opslagplaats, rommelruimte of washok. Vanwege de vaak schuine wanden is de kamer niet de meest ideale kamer om in te richten. Toch is de ruimte een functionele leefruimte, die je kunt omtoveren tot een slaapkamer, thuiswerkplek of zelfs een badkamer. Tilburg Er zijn verschillende woonstijlen die de afgelopen jaren erg in trek zijn. Het Scandinavisch interieur is één van die trends waar je de laatste jaren zeker niet meer omheen kunt. heeft jouw huis niet zoveel ramen? Probeer dan het licht te vangen met spiegels, die het licht weer reflecteren en zodoende de ruimte verlichten. Scandinaviërs houden van de natuur en dat zien we dan ook dui delijk terug in hun interieur. Kies voor houten meubelstukken en breng wat groene planten in huis voor een natuurlijke sfeer. Kwaliteit Kenmerkend voor Scandinavisch design is het gebruik van materi alen met een hoge kwaliteit. Dat is ook wat de meubels uitstralen; kwaliteit, functionaliteit en een simplistisch design. Er zijn Scan dinavische meubelstukken met kwaliteit in alle prijsklassen en het hoeft dus helemaal niet duur te zijn. Maak een plan voor je ideale zolder: - Bepaal eerst watje met de zolder wil gaan doen. Komen er slaapkamers, een badkamer. Of wordt de ruimte één grote werkplek. Die bijvoorbeeld ook is. Je kan er een tv plaatsen dienst kan doen als logeerka mer. - Wat is er nodig om jouw ide ale ruimte te realiseren. Bekijk en analyseer de ruimte. Mis je hoogte, licht of ruimte? Welke ingrepen zijn er nodig om je doel te bereiken? - Welke sfeer wil je realiseren. Verzamel plaatjes van inspi rerende voorbeelden voor je nieuwe zolder. En wat zijn de kenmerken van je huidige zol der die je graag wil behouden. Bijvoorbeeld de dakbalken; zijn ze karakteristiek en de moeite waard om ze te laten zien? Of kunnen ze afgetimmerd Door haar eenvoud en warme uitstraling kiezen steeds meer mensen voor een Scandinavisch interieur. Ben je dol op een licht en ruimtelijk interieur, ingericht met ^•natuurlijke materialen? Dan past I de Scandinavische woonstijl goed bij jou! Maar wat houdt een Scan dinavisch interieur nou precies in? Bij het Scandinavisch interieur zien we veel wit en andere lichte, natuurlijke kleuren. Het kleurenpa let van een Scandinavisch interieur bestaat voornamelijk uit kalme en neutrale tinten. Breng zoveel mo gelijk wit, lichtblauw en grijstinten aan in je interieur voor die typische Scandinavische sfeer. Gebruikte materialen Op het gebied van houten vloeren is Scandinavië een van de kop lopers in de wereld. Er wordt gebruik gemaakt van verschillende houtsoorten waaronder essen, eiken en dennen. Daarom heeft bijna elke Scandinavische woonka mer wel een houten vloer. In veel Scandinavische interieurs wordt de houten vloer witgeschilderd. Withouten vloeren maken een ruimte luchtig, groot, clean en open. Bovendien zorgt een witte vloer ervoor dat de nadruk komt te TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 19 JANUARI 2017

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 15