<4 ii c SALE SALE TE KOOP GEVRAAGD! bed Pe&h olumn Monumenten Zwak optreden TenneT wekt irritatie feu k nd! BEHNOUR Armoede Challenge bij Peerke aan Korvelseweg DONDERDAG 12 JANUARI 2017 3 igen ibbels Hoogspanningsverbinding nog niet gelegd DOOR RENÉ HAANS Aan het Burgehjpad worden 18 woningen gebouwd. FOTO: René Haans Petra Jansen r 2e HANDS MEUBELS VINTAGE MEUBELS INBOEDELS 4550860 regiö's grootste slaap maatwerk is de kracht UBELHUlS Quality living by Coenen Zandkuilstraat 23 - Poppel (B) Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten tilburg Op initiatief van gemeenteraadslid Guus Sluijter van de PvdA Tilburg vindt op dinsdag 17 januari een Armoede Challenge plaats bij Peerke Gebruikte Meubelen aan de Korvelseweg 159 in Tilburg. Maxi 20cm irt en r voor Spullen worden bij u opgehaald wanneer u dat wilt en contant afgerekend! (uitsluitend regio Tilburg/waalwijk) de 24 1159 uur. Tilburgseweg 64 - Poppel (B) www.bedbehaviour.be Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten Guus Sluijter Quality beds by Coenen nage- jlskens spectief »n door ikket en een betere ;ing tussen hulpverle- inties. tilburg - Tijdens de ingelaste vergadering van de themacommissie Vestigingsklimaat deden insprekers hun zegje over de aanleg van een hoogspanningsver binding door de stad, en over het bestemmingsplan lurgerijpad. Hét adres voor spotgoedkope meubels, woonaccessoires en vintage kleding Wij bieden GELD en GEMAK! «SX'lï:.. BEL: 013-53 59 858 of kijk op www.peerke.biz/inkoop/ ïrfelijk: tie op ideren le- j in een gezin met een ier de armoedegrens, ijk Stokhasselt zijn dat meer u Kinderen in de leeftijd van Acht insprekers informeerden de raadscommissie en spraken hun zorg uit over de aanleg van het 150 kilovolt-tracé dwars door de stad. Omdat het niet mogelijk blijkt om een magneetveldzone als gevolg van de hoogspanningsverbinding objectief te bepalen, zorgt deze aanleg voor onrust bij met name de bewoners van De Blaak en Reeshof. i .elft. regelingen om rijden en partici- 1 blijft verachter 45% in plaats magnitude Handmade fieddmq ante ,7% van de jen op of >it per- 0 tot 9 jaar. Bijna de hel Het gebruik van armoede te bestrf patie te verbeteren op de streefcijfers: van 70%. E KOERIER 11LBURGSE KOERIER plan wordt extra openbaar groen in de omgeving van het Burgerij- pad toegevoegd. Omwille van een goed woon- en leefklimaat wordt een groot deel van de bestaande grote bomen in het plangebied behouden en zoveel mogelijk in het plan op- Voorbeelden Tilburg kent al vernieuwende en andere aanpakken van de armoe de in de stad. De Stichting Brood nodig en de Quiet Community zijn daarvan goede voorbeelden. De initiatiefnemers willen meer van deze voorbeelden. Daarom deze Armoede Challenge. PvdA Tilburg daagt jong en oud, er varingsdeskundigen en weten schappers, designers en techneu- aan een betere armoedebestrij ding; het bespreekbaar maken van armoede, preventie door vroegsignalering en innovaties in schuldhulpverlening. Het toe gankelijk maken van middelen regelingen; meer persf or kinderen en jongerer het Klndpak' samenwerkir nende instar Gereguleerd parkeren De parkeerplaatsen aan de noord zijde van het plangebied blijven openbaar en het Burgerijpad wordt anders ingericht. Door dit Elektriciteitslevering In verband met de leveringszeker heid van energie voor Tilburg Zuid en Goirle is het noodzakelijk dat de ondergrondse 150 kilovolt hoog spanningskabel in het bestem mingsplan wordt opgenomen. Het Stralingsgevaar van de ondergrond se kabel was het punt waartegen door de insprekers geageerd werd. Komende maandag komt de com missie op dit agendapunt terug, waarbij de losse eindjes hopelijk aan elkaar geknoopt kunnen worden. Diepte Projectleider Hans van Tol van Ten neT, het bedrijf dat de verbinding aanlegt, bracht zijn eigen verhaal over de aanleg. Op een aantal vra gen moest Van Tol het antwoord schuldig blijven. "Mijn voorganger is met vakantie, ik heb dit project over genomen." Hij gaf in een technisch verhaal aan dat over de diepte van de kabel nog gesproken kon wor den. "In alle creativiteit kan gekeken worden naar mogelijkheden," aldus van Tol. Peter van den Hoven (LST) legde Van Tol, gevoed door diens va ge antwoorden en zwak optreden, vuur aan de schenen,. Burgerijpad Met bestemmingsplan 'Burgerij- pad'worden 18 woningen moge lijk gemaakt. Drie insprekers kre gen de gelegenheid hierover hun zegje te doen. Hete hangijzers wa ren parkeerplaatsen, de verkeers situatie, speelgelegenheid voor kinderen en de situatie tijdens de bouw. Ook levensbestendig wo nen kreeg de aandacht. Een van de insprekers hoopte op een bestem mingsplan met gedifferentieerd bouwen anders dan de traditione le bouw, zonder er een senioren- woontraject van te maken. ten, kortom iedereen uit om met vernieuwende ideeën te komen. Creatieve en onorthodoxe instru menten en aanpakken die zorgen dat meer mensen uit de armoede raken, of beter nog: niet in armoe de geraken. Directe aanleiding zijn de recer cijfers. In Tilburg leeft 16,7' gezinnen van een inkomr onder de armoedegrens. Di centage loopt jaarlijks op. Armoe de is in Tilburg diepgeworteld. En armoede is in de praktijk er' armoede gaat van generati generatie over. 6500 kinc ven in Tilburgi inkomen ondf In de wijk 5 dan 500 ki Wie een goed idee heeft om de armoede in Tilburg terug te drin gen of de schuldhulpverlening te verbeteren wordt uitgenodigd om deel te nemen aan deze Armoede Challenge. Presenteer en pitch je idee voor de jury. Het beste, meest inno vatieve en creatieve idee maakt kans op €1000,- om in de praktijk te laten zien dat 't werkt of op een andere manier te besteden aan de uitvoering. Wil je ook een bijdrage leveren aan de armoedebestrijding? heb je een goed idee? Wil je mee praten, mee denken en vooral meedoen? Kom dan naar de Armoede Challenge op 17 januari bij Peerke Gebruikte Meubelen aan de Korvelseweg in Tilburg. Inloop vanaf 19.00 i Het programma duurt van 19.30 tot 22.00 uur. De entree is gratis. Aanmelden voor deelname aan de Challenge kan bij Guus Sluijter via e-mail guussluijter@raadtilburg.nl genomen. Bewoners die nu een abonnement op het specifieke parkeerterrein Burgerijpad heb ben, komen met voorrang in aan merking voor een eerste bewo- nersvergunning. Volgende week komt het agendapunt terug in de commissievergadering. Bij mij om de hoek stond ooit een oorlogsmonument, een soldatenfiguur die een groot vaandel draagt. Op 27 oktober 1955 onthuld, ter herinnering aan de soldaten van de Prirf- ses Irene Brigade die tijdens de oorlog zijn gesneuveld. In 1977 werd het beeld verplaatst naar het Stadhuisplein, omdat de gemeente de herdenking voortaan graag in het centrum wilde houden. Buurtbewoners protesteerden hevig tegen het weghalen van het monument, maar tevergeefs. Nu, na 40 jaar op zijn nieu we vertrouwde plek aan het Stadhuisplein, wordt de vaan deldrager dit jaar opnieuw weggetakeld. Naar de Factori- umtuin. Die wordt binnenkort omgedoopt tot Vrijheidspark. Naast het beeld voor de Prin ses Irene Brigade komen ook het monument Scotland The Brave, de zwerfkei ter herin nering aan verzetsheldin Coba Pulskens, en het Indiëmonu- ment uit de Gerard van Swie- tenstraat daar te staan. Want de gemeente vindt het handi ger om te herdenken op één dag en één centrale plek. Ik vind het opmerkelijk dat deze monumenten van hun goed zichtbare locaties wor den weggehaald en worden neergezet in een park dat compleet verborgen ligt tus sen de gebouwen van de stad. Alleen omdat het de gemeen te beter uitkomt. Oorlogsmo numenten zijn er om de herin nering levend te houden aan mensen die gesneuveld zijn voor onze vrijheid. Plaats ze dan ook op plekken waar het voorbijgangers uitnodigt ze wat beter te bekijken en dus om te herinneren. Voor de zwerfkei ter i dachtenis aan Coba Pul geldt nog iets anders. Dat mo nument ligt nota bene aan de Coba Pulskenslaan, en niet al te ver van het huis van de ver zetsstrijdster aan de Diepen straat waar zij Joden, verzet slieden en piloten onderdak verleende en uiteindelijk werd opgepakt. Leerlingen van de nabijgelegen basisschool De Zuidwester verzorgen de zwerfkei sinds een aantal ja- ren. Waarom een monument verplaatsen dat zo geworteld is in de wijk? Oude bomen moet je niet verplanten, zeggen ze wel eens. Dat geldt ook voor oorlogsmonumenten. Moet beter De PvdA ziet dat de gemeente Tilburg al veel regelingen heeft en ook veel geld uitgeeft aan armoedebestrijding: meer dan miljoen in 2017. Veel organisaties doen hun uiterste best om armoe de aan te pakken en de gezinnen en kinderen te helpen. Maar het kan en moet beter, véél beter! De PvdA Tilburg werkt daarom aan een nieuw plan voor de aanpak van armoede in Tilburg. De ideeën uit de Challenge krij gen een plaats in het plan voor de aanpak van armoede in Til burg van de PvdA. In het plan ko men maatregelen die bijdrac n goe ft eer grot behc

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 3