w ■3 eeshof I n ijknieuws SF A The Harmony Singers Tilburg De Kruisvereniging. Die van de wijkzuster. I r! nl Officiële opening tweede ontsluiting Koolhovenlaan Koffieconcert van Larosa Cultura 17 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 5 JANUARI 2017 ISE KOERII DOOR ZAMIRE WILLEMS Info r nes, sung, ;ams, IJLBURG s een Tilbu' staande uit iet het duo Femke van Anneloes van Hout Meer informatie over musici en repertoire vindt u op fluitgitaarduo.nl U t ziel Tilburg - Op zondag 8 januari organiseert Larosa Cultura een koffieconcert in The King of Italy, Huibevendreef 22 in Tilburg. gitaar in de >1 re- (Ja- jgh- jren van Jer mooi door het aging. '9 de ats en Tilburg Auto's, fietsers, voetgangers en zelfs aan ruiters is gedacht. Drie nieuwe bruggen zijn vanaf vrijdag 6 januari letterlijk een verbindende factor tussen Koolhoven en Witbrant. Na een officiële opening wordt de verlengde Koolhovenlaan in de namiddag vrijgegeven voor verkeer. De wijkzuster verwijst ouderen vaak door naar een dagopvang via een WMO indi catie. Maar steeds meer ouderen komen niet in aanmerking voor deze indicatie en dreigen te vereenzamen. Hier heeft Pluspunt Nonnekeshof in Zundert iets op gevonden. De gastvrije coördinator Gerry van Vugt runt daar met 15 vrijwil ligers het huiskamerproject ‘Uit en Thuis’. “Ouderen kunnen hier voor 15,00 euro per keer van zondag t/m vrijdag tussen Het betekent niet dat né vrijdag de werkzaamheden aan de Koolho venlaan zijn afgerond. Ter hoogte van OBS Koolhoven wordt begin dit jaar nog een deel aangelegd. Een laatste belemmering van on geveer twee maanden, waarna de Koolhovenlaan geheel bereikbaar is voor alle verkeer. duo graag onder de aandacht van het publiek gebracht. 10.00 en 16.00 uur genieten van een ge zellige sfeer, een luisterend oor en mee doen met diverse activiteiten zoals o.a. kaarten, biljarten, bingo. Ze krijgen kof fie of thee met iets lekkers, een warme maaltijd en frisdrank.” Per maand maken hier al 600 ouderen gebruik van. De wijk zuster houdt spreekuur op het pluspunt en Gerry heeft wekelijks contact met de wijkzusters Jeske, Anneke en Han- nie. “Zij stimuleren (eenzame) ouderen vijftien minu- j station Reeshof worden er nu vijf, iting scheelt tijd :her." Volgens de ook modern 20ste eeuws werk van componisten als Takemitsu pan), Beaser (Amerika) en Hougl. ton (Australië) weet de kleur dwarsfluit en gitaar bijzonde te combineren en wordt voorzitter heerst het gevoel onder de Koolhovenaren dat ze nu écht bij de Reeshof horen. Wijkzustertelefoon: 013-4550602 De KRUISVERENIGING 0165 - 555915 - info@dekruisvereniging.nl - www.dekruisvereniging.nl Noord-Brabant De wijkzuster werkt vanuit de coöperatie: De Kruisvereniging, Thuiszorg DAT, St. Elisabeth, Surplus, TWB thuiszorg met aandacht, tanteLouise. Het mag bijzonder genoemd wor den. Een nieuwe weg van nog geen kilometer lang, officieel geopend door wethouder Mario Jacobs en nog twee andere betrokkenen. Volgens Erik. Groels, voorzitter Wijkraad Reeshof, is het zeker voor Koolhoven een belangrijk moment waar bijna tien jaar naartoe is ge leefd: "Voor bewoners van Koolho ven voelt het als verhuizen. Eerst deed men er zeker ten over om bij s te komen, dat wc; De nieuwe ontsluit en is veel praktisef dan aan bij The Harmony Singers, een echte vriendenclub van men sen die houden van gezelligheid. bent van harte welkom en kunt ch aanmelden bij secretaris Joop Rietveld, tel. 013-8223501. Verdere informatie: «Mo www.theharmonysingers-tilburg.nl Coördinator Pluspunt voorkomt samen met e wijkzuster dat ouderen eenzaam thuis zitten om naar hier te komen’.’ Omdat Gerry zelf dagelijks vers kookt op het Pluspunt merkt zij vrij snel wanneer er iets niet pluis is bij haar gasten. “Ik zie het als er problemen zijn met gezondheid of wan neer hun geheugen achteruit gaat en er sprake is van beginnende dementie. Dan schakel ik de wijkzuster in.” The Harmony Singers burgs mannenkoor, be- it 20 zangers. Het re- jertoire is zeer breed: van close larmony tot kerkliederen en veel iansprekende melodieën uit linnen- en buitenland. Allemaal l-stemmig gezongen. De gemid delde leeftijd van de leden is 70 jaar. De muzikale leiding is in han den van Wil van Leijsen. Het mannenkoor is op zoek naar nieuwe mensen voor de bassec tie. The Harmony Singers repete ren op maandagavond van 20.00 tot 22.15 uur bij MFA Het Spoor, Schaepmanstraat 36 in Tilburg. Als u van zingen houdt, meldt u situatie. Het is volgens hem net jes aangelegd, voorzien van een veilige middenberm en zelfs on dergrondse containers zorgen voor een opgeruimd straatbeeld. Bang dat de nieuwe weg nu als sluiproute gebruikt gaat worden is hij niet. De bus die sinds kort ook Koolhoven aandoet, stopt midden op de rijbaan. Een fac tor die het snel willen doorrijden belemmert. Het concert me Leeuwen en’ duurt van 11.30-12.45 uur. De toe- i gang is gratis, maar een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld. Femke van Leeuwen (fluit) en Anneloes van Hout (gitaar) zijn alumni van het Brabants Conser- Ivatorium. Beiden hebben daar zowel de opleiding tot docerend- I als uitvoerend musicus succesvol [afgerond en verzorgen sinds 2004 concerten en gelegenheidsmu- ziek. Het repertoire van het duo is breed, en voornamelijk gericht op origineel geschreven muziek voor de combinatie dwarsfluit-klassiek gitaar. Zowel de fluit als de spelen een belangrijke rol l(volks)muziek van Zuid-Amer De muziek van componisten I Piazzolla, Villa Lobos en Pujol [presenteert bij uitstek de melan- [cholie, dans, ritme en passie van dit continent en zal zeker niet op het programma ontbreken. Maar Aanvankelijk was het dé bedoe ling de verlengde Koolhovenlaan nog voor de jaarwisseling open te stellen. Een periode van vorst zorgde echter voor vertrac' "Vrijdagochtend vinden nog laatste werkzaamheden plaats 's middag is de opening", laat Mark van de Werf, projectleider bij ont wikkelaar GEM Koolhoven weten. Hij houdt er een strakke planning op na om alles tijdig af te krijgen. Ook met het oog op de scholen die maandag weer beginnen:"De ope ning is alleen voor genodigden. Het is de bedoeling dat na de offi ciële handelingen de weg meteen opengaat voor verkeer, al is het na tuurlijk wel gemeente Tilburg die dat uiteindelijk bepaalt." De Koolhovenlaan vindt door de verlenging aan de oostzijde nu direct aansluiting op de Reeshof- weg-Witbrantlaan West, ook wel bekend als de 'kei-rotonde'. Een verademing voor de bijna vijfdui zend Koolhovenaren die jarenlang alleen via de Koolhovenlaan-Bur- gemeester Letschertweg de wijk konden verlaten. "De oude situ atie was gevaarlijk en vervelend. Bij een ongeluk was de hele wijk niet bereikbaar", aldus Groels die zeer tevreden is met de nieuwe

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 17