Fijne feestdagen, voor iedereen! I contourdetwern rr za Tilburgse Muziekmarathon: doe mee! colofon IURGSE KOERIER 7 of slijk ainer -30 cl ils uw PLUS; I Hus.nl TE ?S HUS adres post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Zoals in de Nieuwe Stede aan de Capucij- nenstraat. Daar komen op Eerste Kerstdag 40 wijkbewoners samen voor een gezellige bijeenkomst met diner. "Zij hebben om uit eenlopende redenen weinig tot geen sociale contacten", vertelt centrumcoordinator Au rora van Schijndel. "Bijvoorbeeld omdat hun echtgenoot is overleden en familie ver weg woont." De sociaal werkers, beheerders en het wijkbestuur kennen de wijkbewoners en wisten wie ze voor de kerstdag moesten uit nodigen. "Zo bereiken we de mensen die echt gezelschap nodig hebben", zegt Aurora. "Een mevrouw was zo blij met de uitnodiging dat ie opgelucht reageerde met: 'Ik sta er nu niet meer alleen voor tijdens de kerst'. Daar doen In december genieten veel mensen met fami lie en vrienden van een kerstmaaltijd of ge woon van elkaar. Maar helaas is dat niet voor iedereen vanzelfsprekend. Dat geldt bijvoor beeld voor mensen die weinig te besteden hebben of die in een sociaal isolement zitten. Wij laten hen niet in de kou staan. Daarom or ganiseren we tijdens en rond de feestdagen in de wijkcentra extra activiteiten waar mensen elkaar ontmoeten. we het natuurlijk voor. Want hoewel Kerst over het algemeen wordt gezien als een en al ge zelligheid, hikken veel mensen ertegenaan." Dat de extra kerstactiviteiten in de wijkcentra voorzien in een behoefte, blijkt ook bij andere centra. Zo zit het kerstdiner in buurthuis Jeru zalem met 65 deelnemers al enkele weken vol. Dat geldt ook voor een van de diners in wijk centrum Heyhoef, op kerstavond. Centrumco ordinator Dionne Rijnen: "We organiseren dit gratis diner voor iedereen die om wat voor reden dan ook wel een gezellige avond kan gebruiken. Jumbo sponsort de boodschappen en vrijwilligers vanuit gemeenschap Levens kracht maken het eten klaar. Zij verzorgen ook de muziek en een mis na het eten. Met liefst 100 aanmeldingen zitten we helemaal vol en belooft het een bijzondere avond te worden." Van 27 mei t/m 23 juni 2017 staat de gemeente Tilburg in het teken van de Muziekmarathon. Het recept: 28 dagen lang op evenzovele plekken in de stad een muzikaal programma voor en van bewoners, musici en organisaties. Met als doel: VERBINDING! De marathon start tijdens het Gipsy Festival, de afsluiting is tijdens Festival Mundial. Voor meer informatie hierover kun je bellen met het AdviesPunt: 013 549 86 46. 'spoken word' en theater hierin een plek. De voorbereidingen in de wijken zijn in volle gang. Maar jouw bijdrage is nog van harte welkom! Wil je aansluiten bij een groep? Of wil je in jouw wijk het voortouw nemen? Mail je ideeën naar muziekmarathon@contourdetwern.nl. We helpen je op weg en brengen je in contact met anderen. Als we er met z'n allen de schouders onder zetten, maken we er een daverend succes van! Meer info: https://www.facebook.com/ tilburgsemuziekmarathon/ Adviesbrigade zoekt adviseurs Genietje na een jarenlange loopbaan als on dernemer, bestuurder, manager, consultant eindelijk van je pensioen? Maar begint het na een paar maanden toch te kriebelen? Niet vreemd wantje bent nog steeds die persoon die wat in te brengen heeft. Laat je kennis en ervaring niet verloren gaan en overweeg eens om in het nieuwe jaar als (vrijwillig) or ganisatieadviseur voor vrijwilligersorganisa ties aan de slag te gaan. Ervaring op senior managementniveau in complexe organisa ties is gewenst. De volledige (vrijwilligers)va- cature staat in de Vacaturebank Midden-Bra- bant. Vacaturenummer: 6104817. Of bel Hans Schouwenaar, tel. 013 549 86 46. Als vrijwilliger het verschil maken Op donderdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur komen in MFA Het Kruispunt in de Sino- pelstraat bewoners bijeen in de Huiskamer. Voor hen is het belangrijk er even uit te zijn, andere mensen te ontmoeten en een leu ke activiteit te ondernemen die je niet in je eentje doet. Bezoekers aan de Huiskamer bedenken en organiseren zelf activiteiten. Voor deze Huiskamer zoeken we twee vrij willigers die de groep kunnen begeleiden en kunnen helpen ideeën uit te werken. Neem voor meer informatie contact op met Erica van der Heijden, tel. 06 426 75 574 of mail: ericavanderheijden@contourdetwern.nl Donatie van 2000 euro De Stichting Ondersteuning ANW, gekop peld aan de Stichting Huisartsenposten Midden-Brabant, doneert 2000 euro aan de projecten Dierbaar Gezelschap en OPSTAP- bus. Deze twee projecten hebben als doel te voorkomen dat ouderen vereenzamen. Van uit Dierbaar Gezelschap gaan vrijwilligers met hun huisdier op bezoek bij ouderen. Hier ontstaan vaak buitengewone ontmoe tingen. De OPSTAPbus maakt het voor ou deren mogelijk om er op uit te gaan! De do natie is een erkenning van twee bijzondere projecten. Het bedrag zal gebruikt worden om kwetsbare ouderen te blijven betrekken bij de samenleving. OPSTAPbonnen als kerstcadeau Wist je trouwens datje bonnen voor de OP STAPbus cadeau kunt geven? Je buurvrouw, moeder, opa of oma zullen blij zijn met een gezellig uitje. De cadeaubonnen zijn te koop bij de Heyhoef, MFA De Symfonie, de biblio theek in Udenhout en de bibliotheek in Ber- kel-Enschot. De bonnen zijn €5,- per stuk. Let op, sommige reisjes met de bus zijn duurder. Daarvoor zijn meerdere bonnen nodig. Een superleuk en origineel kerstcadeau! tel mail internet Op www.contourdetwern.nl vind je een compleet overzicht van alle activiteiten in de wijkcentra rond de feestdagen. Voor enkele kun je je nog opgeven. Sommige wijkcentra hanteren in de kerstvakantie afwijkende openingstijden. Ook die vind je op de web site. Eenzaamheid bestrijden we natuurlijk niet al leen rond de feestdagen. Het hele jaar door zijn er talloze initiatieven en mogelijkheden om nieuwe mensen te leren kennen en om iets voor een ander te betekenen. Zoals: Zoek een vrijwilligersjob die bij jou past. Mogelijkheden genoeg! Een leuke vrijwil- ligersbaan in Tilburg vind je in de Vacatu rebank Midden-Brabant op www.vrijwil- ligerstilburg.nl. Ook de medewerkers van onze Steunpunten Vrijwilligerswerk hel pen je graag op weg. Kijk eens op www.wehelpen.nl/tilburg. Op deze website kun je gratis en eenvoudig informele hulp vragen en aanbieden. Veel hulpvragen en -aanbod op de site zijn ge relateerd aan gezelschap. Iets voor jou? Word Tilburgs Maatje. Je maakt dan we kelijks wat tijd voor een medeburger die wel wat ondersteuning kan gebruiken. Een kleine moeite maar een groot gebaar (www.tilburgsmaatje.nl). Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Elke dag van de Tilburgse Muziekmarathon wordt geadopteerd door een groepje kartrekkers. Vanuit hun eigen wijk zetten zij een muzikaal programma in elkaar waarin bewoners en organisaties met elkaar worden verbonden. Naast muziek hebben kunst. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 22 DECEMBER 2016 IRT1NG

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7