w w ijknieuws I r—- RT Kinderviering in Opstandingskerk Poolse weekendschool est viert Kerst /DE N! Levende kerststal Lichtjesavond op begraafplaats Vredehof Kerst-in in't Zand 50 Winterse kerstsfeer opsnuiven bij Grotto /Vreemd gezellig'bij De Oliemeulen DONDERDAG 22 DECEMBER 2016 21 LBURGSE KOERIER FTiww locomelk n kinde- e gezellig! ipark De C 1.29 1.19 1.29 1.19 0.99 0.89 0.99 0.89 1.29 0.89 LJ ar IRG s bij is er in ien Meer informatie: www.oliemeulen.nl of tel. 013-4630026. is er Bushc irdelig V jzonder i'iginele leder Itile .BURGSE KOERIEI tilburg Het is inmiddels een echte traditie om op tweede kerstdag te genieten van de kerstsfeer in de bosrijke omgeving van Grotto. velde geallieerde militairen, die op Vredehof liggen begraven. Kort na 19.10 uur kunnen de aan wezige kinderen hun lichtjes de graven plaatsen. Daarna is warme chocolademelk en wordt de bijeenkomst afgesloten (19.30 uur). Ook ouders en andere scouts zijn van harte welkom. zaterdag 24 december van 12.00- 16.00 uur. Op donderdag 22 december zijn er vanaf 14.00 uur optredens van het koor Brabants Bont. Een dag later zijn de Kruikenzangers te gast enop zaterdag is er muziek van toetsenist Johan Bushoff. van het brood breken heeft een herkenbare katholieke beteke nis, want Jezus brak het brood voor zijn apostelen bij het laatste avondmaal. Voor vele generaties Polen staat dit ritueel symbool voor de warmte en het familiai re karakter van het kerstfeest. Op het brood staan religieuze afbeel dingen van Maria en kindje Jezus. Voor de meeste Polen is het geloof nog onlosmakelijk verbonden met het vieren van kerstmis. Een gezel lige maaltijd met tal van bekenden, een betere start van de kersttijd is er niette bedenken. tilburg In Tilburg-West zit I in buurthuis het Kruis punt de Poolse weekend- Ischool. Circa 70 kinderen en hun ouders komen daar samen voor de jaar lijkse kerstviering. tilburg - Winkelcentrum Palet- plein presenteert op 22, 23 en 24 december een kerstmarkt en een levende kerststal, compleet met kameel. De openingstijden zijn donderdag 22 december van 11.00-18.00 uur, vrijdag 23 de cember van 11.00-20.00 uur en onder begeleiding knutselen. Voor alle gasten zijn er koffie, thee, drank jes, kerstbrood en andere lekkernij en (ook halal). De middag wordt georganiseerd door de parochie Peerke Donders en de Protestantse Gemeente van Tilburg en omstreken. riLBURG Bond van Wapenbroeders afdeling Midden-Brabant organi seert op zaterdag 24 december een lichtjesavond op begraaf plaats Vredehof aan de Gilzerbaan. Om 18.30 uur is er een welkomst- woord door iemand van de scou- 5C All ting, om 18.35 uur gevolgd door iM.fïfc een inleiding van Jan Schrijver, Van 12.00 tot 16.00 uur is er een verwarmend kerstvuur, een ge zellig winterterras en kerstsongs door Popkoor AkoorT. Het koor on der leiding van Koos van Eijk trad eerder op met hun kerstrepertoire bij het TV-programma Koffietijd van RTL 4. De gehele dag kunnen kinderen bij het kampvuur gratis marshmallows roosteren en is er een winterbar met glühwein en warme choco. Op tweede kerstdag kleine hapjes met insecten klaar gemaakt voor de kerstlunch. Voor elke bezoeker staat er gratis kopje warme klaar. Daarnaast kunnen kinde ren zich even terugtrekken in de knutselhoek bij het overdekte en I OOOR GERBEN VAN EEUWIJK Moederland Zo ook de biculturele familie Van Halteren-Bogucka, met de Poolse moeder Justyna en de Nederland se vader Hans. Hun drie dochters zitten op basisschool Armhoef, samen met nog een vijftal Poolse kinderen. Om het weekend volgen zij op zaterdagochtend lessen in Poolse taal en cultuur, om iets mee te krijgen van hun moederland. Justyna zit er in het bestuur, samen met drie andere Poolse moeders. De Poolse school maakt gebruik van een team van acht docenten. Een andere moeder die er zeer ac tief is heet Urszula. Beide moeders hebben de kerstviering mee geor ganiseerd en leiden de sfeervolle bijeenkomst in goede banen. tilburg Op eerste kerstdag, zondag 25 december, is er van 14.00-17.00 uur een kerst-in in het jeugdhuis van de S J.B. aan de Beneluxlaan 76 in Til burg. De toegang is gratis en u hoeft zich van te voren niet op te geven. Op deze sfeervolle middag is ieder een welkom. De kinderen kunnen Er zijn circa vijftien Poolse weekendscholen in Nederland, waarvan vijf in Noord-Brabant en één in Tilburg. Meer informatie: www. polskaszkolatilburg.nl Onze Vader Bezoekers worden welkom gehe ten, speciaal meneer pastoor die aanwezig is en later een gebed uitspreekt. Het Onze Vader is in het Pools zeker herkenbaar aan het ritme, net als het kerstlied Stil- Ie Nacht. De kinderen zijn prachtig aangekleed; de meisjes als en- um? Gelukkig heeft Belle van Dom melen een goed idee: de bezoekers brengen hun eigen dromen mee. Zo wordt het museum toch weer gevuld. En er is nog plaats voor een tekening of ander beeld van jouw droom! Plaats: Opstanding skerk, Prof. Cobbenhagenlaan 8 in Tilburg. Aanvang op zaterdag 24 december om 19.00 uur. tilburg Kerstavond is er in de Opstandingskerk in Tilburg een kinderviering met daarin de korte musical Het Dromenmuseum. Dit is een museum in het stadje Stille- broek. Het museum hangt vol met foto's en tekeningen van bijzonde re dromen. Op een nacht wordt het museum echter leeggeroofd! Hoe moet het nu verder met het muse- voorzitter van de Bond van Wapen broeders, afdeling Midden-Bra bant. Hij legt uit wat de Bond van Wapenbroeders is en doet. Verder zal hij aangeven waarom zij het be langrijk vinden dat wij de gesneu velde militairen blijven herdenken. Om 18.50 uur vertelt secretaris Hans Kroes iets over de gesneu- tilburg - Het is weer december, een maand van gezelligheid en samen zijn. Tijdens de kerstvakantie van 24 december tot en met 8 januari is deze gezelligheid het thema bij I Dierenpark De Oliemeulen aan de Reitse Hoevenstraat. Een gratis warm kopje chocolademelk staat klaar voor de bezoekers. Met de feestdagen in het voor uitzicht heeft De Oliemeulen een bijzondere speurtocht in elkaar gezet, waarbij je achter feiten uit het dierenrijk komt en tevens over je eigen familie of groepsgeno ten, waarmee je het park bezoekt. Wist je namelijk dat mannelijke driekleurpijlgifkikkers hard kun nen fluiten om indruk te maken op de vrouwtjes en dat dit vaak nog werkt ook? Wie van jullie kan er het mooiste fluiten? Deze en nog andere leuke wetenswaar digheden komen aan bod in de kerstspeurtocht. De Oliemeulen zou De Oliemeu len niet zijn als de insectenlunch traditie niet een klein beetje ere wordt gehouden. Er worde wordt bovendien getrakteerd op ambachtelijk kerstbrood. Paviljoen Grotto ligt in het hart van de Oude Warande en is per fiets of te voet goed bereikbaar vanaf het parkeer terrein van Auberge du Bonheur of Tilburg University. Grotto is tijdens de kerstvakantie dagelijks ge opend van 10.00 uur tot 17.00 uur, met uitzondering van eerste kerst dag. Ook op Nieuwjaarsdag en alle zondagen is er een kampvuur. geitjes en de jongens als herders. Poolse pubers zijn er gewoon als zichzelf, in hun moderne outfits. Een kleine dreumes is bezig om ballen uit de boom te halen en het eten op het lopend buffet staat er uitnodigend bij. De dienst wordt relatief kort gevierd, want na een half uur vol muziek en gebed is het tijd voor de gezamenlijke maaltijd. Alle gezinnen hebben van thuis uit eten en drinken mee gebracht en schitterend uitgestald. Pools brood Eerst is het tijd voor een bijzi ritueel, het breken van ork ouwels, heel dun brood. Iedere aanwezige krijgt zo'n Oplatek en gaat ermee langs vrienden en be kenden. Ze breken bij elkaar een hoekje brood af én wensen elkaar een fijne kerst toe. Deze traditie verwarmde terras. De Oliemeulen is dagelijks ge- dit jaar een opendvan 10.00tot 18.00 uur (eer- chocomelk ste kerstdag en 1 januari gesloten).

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 21