w |ijknieuws est Muziekstuk'een Wintervertelling'in première 'aterviolen on tour Avond voor eenzame senioren Wintereditie Wijkkrant Tilburg3West Plannen Paletplein positief ontvangen Bas Verdegaal neemt Fysio- en Manuele Therapie Maas over F 27 ïngrijk zijn w 'Bethelem' (1566) van De redactie van Wijkkrant Tilburg3West op bezoek bij wethouder Marcel Ie Hendrickx. :ott jmaal at on- hebben ook de basisscholen een eigen pagina: in dit winternum mer is dat de Jan Ligthartschool Rendierhof. j i/l O O E Iburg Liefst 24 pagina's feit de wintereditie van Wijkkrant Tilburg3 West lie vandaag, donderdag [5 december, tegelijker- Ijd met de Tilburgse Koe ler verspreid wordt bij Ie 13.500 huishoudens Ide wijken Het Zand, De licit en Wandelbos. ILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 DECEMBER 2016 .BURGSE Dragonstraat 25, Tilburg T. 013-4680220 www.fysiotherapiebas.nl urg Dit jaar gaan de violisten muziekpraktijk Waterviool kersttour houden langs aller- verzorgingstehuizen in Tilburg, leerlingen zijn al druk aan het eteren om allerlei kerstliede ren gehore te brengen voor mensen in de huizen. Ze gaan gs De Herbergier, Zwijsen, Den hebben aan wat extra persoonlijke aandacht. Alle 125 leerlingen van de jaarlaag doen mee in verschil lende groepen, zo gaat een groep muziek maken en gaat een aantal leerlingen hapjes verzorgen en uit serveren. Verder kunnen de bezoe kers schaken en kaarten met de leeerlingen en verzorgt orkest Con (advertorial) fytio- en Manuele therapie DOOR RENÉ HAANS Tilburg - De themacommissie Ves tigingsklimaat was vrijdagmiddag 9 december unaniem over de plan nen voor het Paletplein. "Een mooi plan, goed dat er in het plein bewe ging komt," was een veelgehoorde opmerking. Ook het financierings plan en de bereidheid van de on dernemers om zelf te investeren oogstte bijval. Yunus Balkaya, VSP, betoogde: "Leegstand geeft ver loedering, het heeft een vervelend gehad. Ik wil al de mensen bedan ken die de afgelopen jaren in mij vertrouwen hebben gehad als fys iotherapeut en manueel therapeut." Bas Verdegaal zegt over de over name: "Na 8 jaar gewerkt te hebben als Fysio- en Manueel Therapeut in een particuliere praktijk vond ik dit een perfecte stap. Door mijn opge bouwde kennis en kwaliteiten is dit een mooi vervolg. Ik ben blij met de prettige samenwerking hierin met Ludwig. Hierdoor weet ik ze ker dat de patiënten weinig last zullen hebben van de overgang. De praktijk zal een kleine renovatie ondergaan, maar blijft tijdens deze verbouwing wel geopend. Ik zal er alles aan doen de praktijk zo goed mogelijk voort te zetten." Herdgang, de Heikant, De Grebbe. Ook zullen ze in de Spar super markt aan het Burgemeester van de Mortelplein hun kunsten tonen. De groep bestaat uit zo'n 20 leer lingen. De jongste hiervan is 7 jaar en de oudste is 50 jaar. De kerst tour vindt plaats op zaterdagmid dag 24 december. Na 36 jaar in de wijk 'Wandelbos' te hebben gewerkt vond Ludwig Maas van Fysio- en Manuele Ther apie Maas dat het tijd werd om te stoppen. Belangrijk voor hem was om de praktijk, die hij zorgvuldig heeft opgebouwd, goed over te dragen aan zijn opvolger. In Bas Verdegaal, die doorgaat onder de naam Fysio- en Manuele Therapie Bas, heeft hij een waardige opvolg er gevonden. Per 1 januari 2017 zal de praktijkoverdracht een feit zijn. Ludwig Maas over zijn besluit: "Mijn werk was en is altijd een heel be langrijk deel van mijn leven gewe est. Nu ik ouder wordt, besef ik dat andere zaken in mijn leven steeds belangrijker worden. Ik heb met enorm veel plezier en passie gew erkt om de mensen, uit de hele stad, zo goed mogelijk te behandelen. Van verschillende families heb ik drie generaties onder behandeling uitgevoerd in Tilburg: ieccmber maan- er (15.00 t 10 euro, )ben gra- i verkrijg- <k@gmail. Prof, liturg. openingsartikel gaat over de' vatie van Winkelcentrum Pa- ein. Maar ook het voor velen “3’ijke terrein van zorg en elzijn wordt op een begrijpelij- wijze uit de doeken gedaan. varieert van een portret van ieve oudere wijkbewoners, ver- d in ouderenpanel SDAR tot belang van een luisterend oor: alleen in deze donkere dagen /ens. :ember 2015 verscheen de ditie van Wijkkrant Tilburg- Afgezien van het drukpro- leel door vrijwilligers met ding gemaakt, waardoor krant al gauw podium en werd van de meest uiteen- ide wijkzaken. Ook onder en mediawethouder Marcelle Irickx sprak daar al menigr r waardering over uit. Want de noemer 'wijkkrant junior' De muziekpraktijk bestaat uit zo'n 35 leerlingen. Ze hebben les van Kim Roosendaal. Zij zet zich enorm in voor haar praktijk, leder jaar zijn er tal van leuke activiteiten waar onder de kersttour, spelen in de Efteling, de jaarlijkse leerlingenuit voering en een kamp. De leerlin gen krijgen allemaal privéles, maar het samenspel is een belangrijk onderdeel van de praktijk. Daar halen leerlingen het meeste ple zier uit. De leerlingen zijn vanaf september al flink aan het oefenen om een mooi concert weg te zetten. Het idee van de kersttour kwam van Kim. "We speelden al een aantal jaren in verzorgingstehuis De Rey- shoeve in de Reeshof. Er konden ieder jaar maar een paar leerlingen meespelen en dan voerden ze dit één keer uit. Ditjaar wilden we wat anders: iedereen mag meedoen en omdat de leerlingen zo hun best doen, is het leuker om het meer dere keren uit te voeren. Met de kersttour is dit nu dus mogelijk. We willen de mensen die in de ver zorgingstehuizen zitten een warm moment aanbieden. Een kersttour is daar een mooie kans voor." Tilburg - 'Rommelpotterij, rom- melpotterij, geef me een cent dan ga ik voorbij'...Dit lied komt voor in 'een Wintervertelling', een muziekstuk dat speciaal voor het Hasselts Gemengd Kapelle Koor is geschreven en dat op 18 decem ber zijn wereldpremière heeft. In 'een Wintervertelling' wordt ge zongen, gespeeld, verteld en is er samenzang, geïnspireerd door een schilderij van Pieter Bruegel de Oude, gemaakt in 1566: 'Volkstel ling te Bethlehem'. Het schilderij is een aaneenschakeling van kleine scenes, afzonderlijke verhaaltjes. In 'een Wintervertelling' worden die door de verteller aan elkaar ge smeed. De compositie is van de be kende Tilburgse componist Arjan van Baest en het libretto is van Ma rion Oorvers. Naast het gemengd koor spelen de kinderen uit de Opleidingsklas van het Souvenir Jeugdkoor een belangrijke rol. Het hlburg - Op donderdagavond 22 december organiseert 6 vwo van het Theresialyceum een avond ||or eenzame ouderen. Het initi atief kwam van een aantal leerlin gen uit deze jaarlaag. Zij besloten contact op te nemen met de stich- ting 'Eet met je Hart' om eenzame ouderen te vinden die behoefte 'De volkstelling tel Pieter Bruegel. stuk wordt drie keer i in de Opstandingskerk twee keer op zondag 18 decemt (16.00 en 19.30 uur) en op dagmiddag 26 december uur). De entree bedraagt kinderen tot 12 jaar hebt tis toegang. Kaarten zijn baar via voorverkoophgkk^ com of 013-571 20 68. Adres: Cobbenhagenlaan 8 in Tilburg Gaudi een optreden. Daarnaast is er een bingo met leuke prijzen. Ouderen kunnen zich voor deze avond aanmelden via kerstactie- theresialyceum@gmail.com met naam, adres en telefoonnummer. Voor mensen die zelf niet in staat zijn om op eigen gelegenheid te komen, wordt vervoer geregeld. gevoel gegeven bij de bewoners van de wijk. Prima dat er eindelijk een beweging in gang gezet is.'Pe- ter van Gooi, D66, begon met een kwinkslag: "Sinds mijn moeder niet meer op het Paletplein werkt, is het plein achteruitgegaan." Hij kreeg de lachers op zijn hand. Ook D66 instemde volledig in. Wethouder Erik de Ridder bedankte voor de brede steun. De volgende stap is de goedkeuring van de raad, maar dat mag geen probleem meer zijn.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 27