5 w z *1 ijknieuws Zondagconcert in Cenakel uid 'Etalages Lauwen'op Werelds Winkellint Korvel Kerstsfeer met'Des Unique Delight' Zaterdag Lichtjesfeest in Piushaven Rijksbouwmeester spreekt over zorg voor de wijk BURGSE KOERIER DONDERDAG 8 DECEMBER 2016 15 JRGSE KOERIER Floris Alkemade FOTO:Arenda Oomen Onf° FOTO: Merlijn Doomernik Meer informatie: www.cenakel.nl Pieter Wispelwey (I) en Paolo Giacometti. Hen aten >rd- lid- Er is r Tilburg Centrum voor Architectuur en Stedenbouw Tilburg e.o. (CAST) heeft op woensdag 14 december Rijksbouwmeester Floris Alkemade als gast om te komen spreken over de zorg voor de wijk. Oorsprong De oorsprong van het Lichtjesfeest iWho mul- irris op men, rland tilburc Unique avond ’8.45 ETZ E Wintervuur in de Piushaven. FOTO:J. Vingerhoets orga- „anise- jesfeest aven in Jon- pro- Tilburg Op zaterdag 10 december is het van 20.00 tot 23.00 uur Lichtjesfeest in deTilburgse Piushaven. Voorafgaand is er om 19.00 uur een lampionnenoptocht voor de kinderen. “"RG Vocal group Des lique treedt dinsdag- pnd 13 december om en 19.15 uur op in - - Elisabeth, Hilvaren- beekseweg 60 in Tilburg. Inde grote hal van het zie kenhuis brengt het gezel schap swingend a capel- la-repertoire ten gehore. Des Unique Delight be staat uit vier jonge vrou wen, afgevaardigden van vocal group Des Unique vit Tilburg. In wisselende samenstelling zingen zij vierstemmige kerstnum mers die patiënten en bezoekers helemaal in kerstsfeer beetje pop, Pzzy klassiel vleuc paste het kuuroord-concept deels toe in het Belgische Turnhout. Het programma vindt plaats op woensdag 14 december in Woon zorgcentrum Koningsvoorde, Ge neraal Smutslaan 208 in Tilburg. Inloop 19.00 uur en start om 19.30 uur. Aanmelden is gewenst. Dat kan via www.casto Piushaven ligt bij Stichting Thuis haven Tilburg, die 15 jaar geleden begon met het verwelkomen van de winterse fakkeltocht van Kano- Club Tilburg. Het groeide uit tot een gezellig evenement dat jarenlang plaatsvond rondom de korte ha venarm en aan de zuidkant van de Piushaven. Nu meer ondernemers inhaken is het een breder verhaal geworden en is de locatie van het Lichtjesfeest logischerwijs ver plaatst naar voornamelijk de noor kade. Het programma loopt inmi dels van Burgemeester Jansen via Den Ophef naar Villa Pastorie. van de hoofdprijs kan een mooi feestje bouwen met 60 vrienden en vriendinnen, met de nostal gische ijskar van Ustijd. De vele andere prachtige prijzen worden door de winkeliers beschikbaar gesteld. Van spiegels tot Ip's, van piercings tot zonnebrillen. Dus kom lauwen en win https://www.facebook.com/ WinkellintenKorvelBesterd/ Op zondag 11 (december is er een (concert met cellist Pieter Wispelwey en pianist Paolo Giacometti in het Cenakel, Cenakel 1 in Tilburg. Aanvang om 12.30 uur. 17.00 en 20.00 uur naar het nu al legendarische 'Etalages Lau-> wen'. Geniet van de winterse sfeer, de nostalgische vuurkor- ven, loop de kerstman tegen het lijf en geef je stem aan de mooi ste etalage. Like de facebook- pagina van de winkellinten of vul een stembiljet in de winkel in en maak kans op één van de vele mooie prijzen. De winnaar Zaterdag is de haven een sfeervol verlicht decor voor een bijna kilo meter lange, doorlopende cultu rele voorstelling in winterse sfeer. Op circa 20 locaties aan de kade, op enkele schepen van de Tilburg- se museumhaven, op terrassen, de Love Boat, in huifkarren en bij on dernemers binnen en buiten kan het publiek genieten van uiteen lopende optredens en voorstellin gen. Allemaal hebben ze één ding gemeen: liefde, licht en warmte! Op alle locaties kunnen de bezoe kers zich warmen aan de vuurkor- ven, een warm drankje, het samen zijn met buurt- en stadsgenoten en optredens die je raken. Varië rend van akoestische muziek tot dans, dichtkunst en theater. ige I patié helemaal brengen. Een o, maar vooral iekers met een Jgje gla mou r. Des Unique Delight brengt patiënten en bezoekers in kerstsfeer. Samen Bewoners, ondernemers en c nisaties in de Piushaven orgar ren gezamenlijk het Lichtje en brengen samen de ha\ een sfeervolle kerstsfeer. Boy kergouw van Goed is Goed ducties is verantwoordelijk voor het culturele programma. verlichting aan de noordkade, een lint van vuurkorven en mooi aangelichte kerstbomen bij de di verse podia en een sliert drijvende lichtkunstwerkjes op het water, gemaakt door leerlingen van De Nieuwste School. De Love Boat schittert met een speciaal voor dit feest geprogrammeerd sfeerlicht en Beeldjutters zorgen voor poë tisch bewegende beeldprojecties in het ballasthuis van Den Ophef. Dit is tevens de start van de nieu we expositie in de brug door cura tor Zeus Hoenderop. Tilburg Kom op donderdag 15 december etalages lauwen op Korvel. Stem op de mooiste eta lage op het Werelds Winkellint Korvel en win prachtige prijzen. Beleef de unieke winterse sfeer ran 10 december tot 7 januari op het Winkellint Korvel. Prach tige etalages en sfeerverlichting maken shoppen tot een feest. En kom op 15 december tussen In 2040 is een kwart van de be volking ouder dan 65. Het aantal ouderen neemt dus alleen maar toe en ook de levensverwachting van Nederlanders. Steeds meer ouderen moeten of willen langer zelfstandig wonen, ondanks ziekte of beperkingen. Alkemade vindt dat niet alleen de huizen maar ook de wijken hierop voorbereid moe ten worden. De woonwijk moet zo ingericht zijn dat het mogelijk is op een respectabele en zelf standige manier oud te worden. Hoe kunnen ruimtelijke ingrepen bijdragen aan de grote structuur veranderingen in de zorg? En hoe denken we er in Tilburg over? Met het initiatief van de prijsvraag Cares? roept Floris Alkemade i tidisciplinaire ontwerptear met innovatieve ideeën te komen, die de woonwijken van Nederland toekomstbestendig maken. Architecte Daniëlle Huls van het bureau KettingHuls geeft aanslui tend een korte inspiratielezing. Wat kunnen we leren van de acht tiende- en negentiende-eeuwse kuuroordsteden? Danielle Huls Pieter Wispelwey (Haarlem) be hoort tot de eerste generatie cel- fcten die zowel meester is op de moderne als op de barokcello. Met zijn gevoel voor stijl, gecombi neerd met zijn eigen authentieke terpretatie en een fenomenale chniek won hij de harten van ve- recensenten en publiek. Zijn re- ‘rtoire reikt van Bach tot Schnit- Öce, Elliot Carter en speciaal voor hem geschreven composities. Paolo Giacometti, geboren in Mi- aan (1970), groeide op in Neder- and. In korte tijd soleerde hij met «kende orkesten onder leiding an vooraanstaande dirigenten als Frans Bruggen en Jaap van treden. Zijn liefde voor de kamer muziek leidde tot een succesvolle samenwerking met coryfeeën als Pieter Wispelwey, Janine Jansen en BartSchneemann. De entreeprijs bedraagt 12,50 in clusief koffie of thee. Reserveren is niet noodzakelijk.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 15