3 si t ijknieuws 10 Smeltkroezen in het Juttheater •Jost Christmas Carol Contest Korvel De Kruisvereniging. Die van de wijkzuster. Bekendmaking jeugdprins Knollevretersgat LBURGSE KOERIER 3URGSE KOERIER DONDERDAG 8 DECEMBER 2016 13 Award voor Dautzenberg plus.nl het c Regir Franl en 'Lange' enkele we- 1st? Fist mbruids- hing KRUISWERK kKEURMERK. Muzikale middag Het Bruisende Knollebal staat ga rant voor een gezellige middag op de Brabantse tour. 'Schone' jine van Rijsewijk nk Verschuren zijn ken geleden op het Hoe gepresenteerd als boerer.^.^.^ paar en worden op het Bruisende Knollebal los geschoten. "Hullie" bruiloft is op carnavalsmaandag. Daar zullen ze elkaar in d'n on echt en op Brabantse wijze het ja woord geven. I Ierkel-enschot-Zondagmid dag 11 december wordt in Knollevretersgat (Berkel-Enschot) tijdens het Bruisende Knollebal de jeugdprins van Knol- bvretersgat gepresen teerd, samen met zijn of haar adjudant, raad van elfen gevolg. kwetsbare ouderen, hier is ook de speci alist ouderengeneeskunde bij aanwezig.” De wijkzuster wordt door dokter Rockx ingezet bij terminale thuiszorg en speci ale verrichtingen zoals het aanbrengen van bijvoorbeeld een pijnpomp. Ook bij lastige wondverzorging kan de wijkzuster uitkomst bieden. “De wijkzuster is ook de aangewezen persoon om intakegesprek ken te voeren over het inzetten van hulp, persoonlijke verzorging of huishoudelijk ondersteuning. Ze voert gesprekken met I kwetsbare ouderen om te kijken of er hulp nodig is en ze biedt hulp aan men sen die problemen hebben om dingen te begrijpen.” Nicole Rockx is zeer tevreden over de samenwerking met de wijkzus ters van Zevenbergen en Moerdijk. “Het zou fijn zijn als ze nog meer tijd zouden krijgen om extra op bezoek te gaan bij kwetsbare ouderen, want dit worden er steeds meer.” Wijkzustertelefoon: 013-4550602 De kruisvereniging fa 0165-555915-info@dekruisvereniging.nl-www.dekruisvereniging.nl Noord-Brabant De wijkzuster werkt vanuit de coöperatie: De Kruisvereniging, Thuiszorg DAT, St. Elisabeth, Surplus, TWB thuiszorg met aandacht, tanteLouise. De huisarts en Ie wijkzuster vormen samen een team en kunnen niet zonder elkaar f Nicole Rockx is huisarts in Zevenbergen. Haar praktijk is gevestigd in gezond- heidscentrum Tholos waar ze samen met andere zorgverleners haar patiën ten zo goed mogelijk probeert te hel pen. Hierbij werkt ze nauw samen met de wijkzusters. “Ik heb een praktijk met veel oudere cliënten” legt de dokter uit. “Wekelijks heb ik 1 tot 2 keer contact met de wijkzuster. Daarnaast hebben we maandelijks een uur overleg met meer dere hulpverleners en de wijkzuster over boerenbruidspaar Barnaast wordt ook het boeren- hidspaar ouderwets 'losgescho len'. Dat is ook het enige ouder wetse aan de boerenbruiloft in mollevretersgat, want verder gaat Tilburg - Het is weer bijna zover. Op zondag 11 december organiseren Peerke en BerlijnCafé voor de zes de keer op rij de Christmas Carol Contest Korvel (CCCK). Muzikan ten uit Tilburg en omstreken gaan wederom de strijd met elkaar aan en proberen het beste winterliedje te schrijven. Vorig jaar wist Laura samen met rapper BMB de harten te veroveren met haar kerstlied "Ik hoop niet dat ik Kerst Mis". Zij is inmiddels onder de paraplu van Giel Beelen ook landelijk aan de FOTO: Bas Haans met veel carnavalsvierders uit Knollevretersgat en de Rommel pot. De goede sfeer wordt onder streept door de aanwezigheid van veel bevriende carnavalsvereni gingen uit de omgeving': verschil lende raden van elf zijn aanwezig. Daarnaast is het een middag met veel muziek door de aanwezigheid van diverse carnavalsorkesten. En mocht er onverhoopt een stilte vallen, dan zal de presentator van deze middag, Maarten van de Ven, dit moeiteloos opvullen met hulp van een DJ. Naast deze presentatie wordt het boerenbruidspaar losgeschoten. En alsof dat nog niet genoeg is, is er de hele middag muziek van di verse bands uit het dorp en directe omgeving. De middag begint om 13.00 uur in Arbie's Beachhouse aan de Rauwbrakenweg en is gra bs toegankelijk. De jeugdprins leidt samen met prins Martijn d'n Irste Knollevretersgat onder het motto "We vatte d'r intje!" Het Bruisende Knollebal is al enke le jaren een gezellige, carnavaleske middag waar veel met Knollevre tersgat bevriende verenigingen naar toe komen. Eén van de hoog tepunten op deze middag is de bekendmaking van de jeugdprins van Knollevretersgat met zijn of nar gevolg. Het feit dat er weer een jeugdraad is, wordt binnen de stichting Openbaar Karnaval (SOK) ferkel-Enschot als belangrijk en Kekomstgericht gezien: de jeugd heeft immers de toekomst. eindbeeld. Bram van Helden (kinetische dichtkunst) geeft een presentatie van zijn vorm en inhoudelijk on derzoek naar ontkomen aan alle dagelijkse illusies en probeert iets waar te maken met woorden en zelfstandige dingen. Josef Stiller en Julian Vogel tarten de zwaarte kracht middels hun circusact in de tuin van het Juttheater. Pianist Bart Amand en Wouter de Beider bren gen een begeesterde compositie van minimal music. Kaartjes kunt u reserveren via e-mail reserveren@bouwjaar84.nl Tilburg - Op vrijdag 9 december gaat Bouwjaar '84 weer 'smelt kroezen' in het Juttheater, Galjoen- straat 35-37 in Tilburg. De avond begint om 20.30 uur en de entree bedraagt €5,-. Tijdens het smeltkroezen ligt het accent op het samenbrengen van verschillende acts uit verschillen de culturele disciplines. Op deze avond zullen Bram van Helden, circus-studenten Josef Stiller en Julian Vogel, Bart Amand en Wou ter de Beider hun kunsten afzon derlijk vertonen, om ze vervolgens te laten smeltkroezen in een uniek weg aan het timmeren. Begin deze maand kun je de deelnemers van deze editie voorbij horen komen op Omroep Brabant. Het evene ment vindt zondag plaats vanaf 16.00 in de meubelwinkel van ini tiatiefnemer Peerke aan de Korvel- seweg 159. De toegang is gratis. Rondom het muziekprogramma kun je 's middags, verzorgd door Berlijn Café, lekker aan de glüh wein en warme choco met ap peltaart. Ook staat er een lekker winters soepje klaar. Lekker loun- chend in de banken van Peerke kom je helemaal in wintersfeer. Meedoen met de Christmas Carol Contest Korvel kan nog stteds. Je kunt je tot 9 december inschrijven door een mailtje te sturen naar ccckorvel@gmail.com. Vertel wie je bent en stuur een linkje mee naar jouw muziek. Dus kruip in die pen en schrijf de kersthit van 2016. Tilburg - Anton Dautzenberg heeft de Impact Award 2016 gewonnen voor zijn rol bij het project Quiet 500. "De impactproducent onder scheidde zich door zijn inzet en vermogen om een grote groep mensen te organiseren en te mo biliseren rond het bespreekbaar maken van stille armoede en daar bij veel publiciteit te genereren. De Impact Award, de kunstprijs voor niet-kunstenaars, is een initiatief van The Art of Impact. De prijs waar deert diegenen die vaak buiten de spotlights, veel werk verzetten om een kunstenaar maatschappelijke impact te laten hebben. Aan de Award is een geldprijs ge koppeld van €30.000,-. Dit geld zal Anton Dautzenberg inzetten als 'doorgeefgeld' aan zes kunstenaars die elk een financieel duwtje in de rug (€5.000,-) kunnen gebruiken. Wanneer het hen weer voor de wind gaat, is het de bedoeling dat zij het geld weer doorgeven aan ie mand anders, die het nodig heeft.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 13