G R port Meer dan 6.000 deelnemers voor Warandeloop Schaatsavond met'afterparty' Gratis'nordic walking clinic' U! nCu J,75 J,75 IK" Irene ontvangt Bettine Vriesekoop 27 RGSE KOERIER DONDERDAG 1 DECEMBER 2016 FOTO: Ine van der Voort t Noor Moen wint de Warandeloop bij de mannen. in 50 rwijk FOTO: Friso Keuris al- blij- >rint iting met ipo. ;ite- ?n Napoleon ien voor een podium. dag komt naam van Jes- lburg De Noor Sondre Nordstad Moen en de witserse Fabienne Schlumpf hebben zich gekroond öt winnaars van de Internationale Crossgala's tijdens Ie Loket.nl Warandeloop Tilburg. Ie 25-jarige Moen moest in een Ingekend sterk veld alles op al ls zetten om de rest voor te bli; len. Met een ultieme eindsprint erschalkte hij Abdi Ulad uit De- emarken. Schlumpf (26) was eduidend sterker dan de rest en ad op de meet ruim 3 seconden porsprong op de nummer twee. Er is op 11 ling met items van alle bedraagt jaar€5,-). goirle Balance Support organiseert op vrijdag 9 december een gratis clinic nordic walking op Landgoed Gorp en Roovert. De clinic start om 13.30 uur vanaf Balance Support aan de Molenstraat 20 in Goirle. Tijdens deze clinic van ongeveer 60 minuten worden de basistech nieken van het nordic walken uit gelegd en in praktijk gebracht. De clinic wordt afgesloten met een kop koffie of thee en iets lekkers. Heb je zin om mee te doen, schrijf je dan in door een mailtje met je gegevens te sturen naar info@ba- lancesupport.nl of te bellen met 06-21461816. Inschrijven is ge wenst en mogelijk tot 1 dag voor aanvang. De inschrijving is pas de finitief na bevestiging van Balance Support, kijk voor meer informatie op www.balancesupport.nl geen EK Cross, de Tsjechische Nyvltova handig moment door een ilaatsen. Het is uit- j^alumpf die over adem beschikte. Al laar het publiek finish- een voorsprong van 3 de nog jonge Duitse g en onze eigen Elize- /Itova kwam in de t en moet genoe- c Marcel- an der idelijk Aanleiding De opbrengst gaat rechtstreeks naar Stichting Ambulance Wens Nederland. Het verhaal van oud (Irene)eredivisie spelers Selma en Reinier Paetzel en hun familie staat centraal en vormt de bijzondere aanleiding voor deze dag. "Onze moeder Rina kreeg in de zomer van 2015 onverwachts te horen dat ze terminaal ziek was en niet lang meer te leven had." De Stich ting Ambulance Wens Nederland regelde en verzorgde vrijwel direct op een fantastische en bijzondere manier haar laatste wens; nog één keer naar haar geboortestad Am sterdam. Het werd een prachtige dag met onder andere een rond vaart, een bezoek aan de Jordaan, Rina's ouderlijk huis en een neut bij Rode Nel is. "Het was emotioneel maar wat hebben we vooral gela chen met elkaarNa het bezoek aan Amsterdam is het snel gegaan met mama en reeds na twee we ken moesten we afscheid nemen van haar." zal muziek uit de 80's, 90's 00's draaien. De entree bedraagt 5,10 (schaatstarrief). Deze betaal je bij de ingang/balie van sporthal T Kwadraat. Indien je vooraf reser veert via horecatkwadraat@ziggo. nl, dan word je op een gastenlijst geplaatst en ontvangt dan bij de balie een eerste drankje gratis (1 munt). Al met al was het publiek in de Oude Warande de grote winnaar. Onder een stralende zon werden zij getrakteerd op prachtige wed strijden. Wat het allemaal waard is geweest met betrekking tot de EK Cross in Chia wordt in de komende dagen duidelijk. De 60-jarige Warandeloop ver volgde na de Internationale Crossgala's met de Businessrun. De organisatie maakte tot slot zon dag bekend voor het eerst in de geschiedenis de grens van 6.000 deelnemers geslecht te hebben: de kers op een toch al overheerlij ke verjaardagstaart. - 10 december ook een vei- i.^t bijzondere gedoneerde en ook voor kinderen is er les te beleven. De entreeprijs €7,50 (kinderen t/m 11 Tilburg - Eind vorige eeuw was Til burg hét tafeltennisbolwerk van Nederland. TTV Irene was succes vol in de eredivisie met zowel haar vrouwen- als mannenteam. Deze glorietijden zijn voorbij, maar op zaterdag 10 december staat de Irenehal aan de Insulindestraat 3a weer volop in de spotlights. Deze bijzondere dag staat in het teken van een invitatietoernooi (11,00- 16.00 uur) waaraan veel oud-top- pers deelnemen én een demon stratie van Bettine Vriesekoop en Bob Potton (17.00-18.00 uur) het hoogtepunt van de dag gaat worden. lannen let een razendsnelle start pakt halid Choukoud vol overgave de Appositie, maar na ruim ander- alve ronde komt de Hagenaar lots ten val in de welbekende Be- snkuil. Hij verliest de aansluiting iet de leidende groep maar een ndere Nederlander neemt over: lichel Butter. De 31-jarige atleet lit Beverwijk maakt een sterke in- feruk en dicteert in een moordend tempo, de ene naar de andere te genstander moet de kopgroep la- ten gaan. Met nog een ronde te gaan gaat ook Michel hard tegen de grond en loopt hij direct achter de fei ten aan. Een illusie én een schoen fermer vervolgt Butter de race, hij en Choukoud knokken voor wat ze (waard zijn maar komen niet verder dan respectievelijk een 10e en 13e plek. Voorin is dan een kopgroep gevormd van een man of 6/7 die tot de laatste kilometer bij elkaar bleef. De Noor Moen beschikt over de snelste eindsprint en mag Ab di Hakin Ulad (DEN) er-- Solomon (ZWE) zorgde Volledig Scandinavisch De verrassing van de pisschien wel op naar per van der Wielen. Na een moei lijk zomerseizoen weet hij als 6e overall en beste Nederlander te finishen. Ronald Schroer liep een Sterke wedstrijd en werd 9e, Roy Ifloornweg moest genoegen ne pen met de 11e plek. Vrouwen Het deelnemersveld bij de vrou wen verscheen enigszins uitge dund aan de start. Verschillende (Europese) toploopsters hebben op het laatste moment moeten afzeggen wegens blessures. Desal niettemin komt ook hier een kwa litatief goed veld uit de startblok ken. Maureen Koster kende een matige start maar na anderhalve ronde hervond ze de aansluiti voorin en bepaalde samen r, de Zwitserse Schlumpf het temj Ook Elizeba Cherono kon moeü loos het tempo volgen. Op twee rondjes voor het einde werd de gehele wedstrijd ineens omgegooid. Koster zakte door het veld heen en besloot zelfs om de strijd te staken. Later gaf een ge desillusioneerde Koster aan dat ze direct vanaf de start voelde dat het niet goed zat. Ze wilde niks forceren, omdat ze het afgelopen seizoen al te veel van zichzelf heeft gevraagd. Even een tandje terug dus voor Koster, en In de race maakte Eva Vrabcova gebruik van dit versnelling te plaat eindelijk toch Schl de langste zwaaiend n< te ze met een voor seconden op c Anna Gehring ba Cherono. Nyvll eindsprint tekort gen nemen met de 4e stek, la Herzog werd 7e en Ruth var Meijden wist de finish uiteindelijk als 10e te bereiken. Tilburg Op zaterdag 10 december is er een speciale avond voor 20 plussers op de Ireen Wust ijsbaan. Disco schaatsen (20.00-23.00 uur) met van 22.00-02.00 uur een 'after- party' in de apres ski van horeca T kwadraat. In de apres ski van Horeca T kwa draat komt een speciaal verlich te dansvloer te liggen. DJ Ger ILBURGSE KC DESTI DU □BI C0I ZONDAG 4 DECEMBER 15:00 UUR EC HANNOVER INDIANS

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 27