f9" w ijknieuws R - eeshof iu Ploctones in Concertzaal Pauselijke onderscheiding voor Diny Broekhoven-Hofkens Onderwijsprijs Noord-Brabant voor Beatrix College Sinterklaas bezoekt vrijdagavond Heyhoef .BURGSE KOERIER 19 DONDERDAG 1 DECEMBER 2016 TILBURGSE KOERIER HJnfo FOTO: Plaatjespiet \RT lunch Mevrouw Hofkens en pastoor Harm Schilder. Maandag controlebericht NL-Alert .BURG Vervolg van voorpagina. ^Jtand j< ilburg 7.00 uur 7.00 uur Op zoek naar dé carnavalshit tijdens ZummeZinge?! ütuur of sen of nozartlaan.nl Meer informatie: www.onderwijsprijs.nl en www.facebook.com/onderwijsprijs ia J 35 (advertorial) ERVARINGEN HUISARTSENPOST TILBURG •gels igen i het TILBURG ste zon< mevr. Diny Broc van de burg Huisartsenposten Voor Spoed burg. Aanvar open 19.30 l €13,00. wordt dan gemaakt iet winkel- Het Blerconcours maakt plaats voor een nieuw evenement in Kruikenstad. FOTO: www.kruikenstad.com i in de p De parot i zijn blij r ?baar uit I schri Tilburg De Ploctones zijn door de vaderlandse muziekpers omschre ven als 'De vuurbal van de lage landen', 'het vierkoppige monster' en 'de roedel niet te stoppen sle dehonden'. The Ploctones vieren in 2016 alweer hun twaalfjarig be staan en inmiddels is deze band niet meer uit het Nederlandse jaz- zlandschap weg te denken. 130 keer NL-Alert is het alarmmiddel van de overheid voor op de mobiele telefoon. Bij een noodsituatie in je omgeving wil je weten watje moet doen. Daarom is er NL-Alert. Als bij jou in de buurt een ramp gebeurt, dan ontvang je een tekstbericht op je mobiel. Hierin staat precies wat er aan de hand is en wat je op dat moment het beste kunt doen. Bijvoorbeeld dat je bij een brand ramen en deuren moet sluiten. Of dat je bij een terroristische aan slag of bij explosiegevaar uit het gebied moet blijven. NL-Alert is al Geen spoed is geen spoed... Sommige dingen zijn echt heel vervelend. Zeker als je heel de dag werkt en geen tijd hebt om overdag naar de dokter te gaan. Maar je kunt niet met alles naar de huisartsenpost gaan. We zijn er écht alleen voor spoed. Oorpijn is geen spoed, wel heel vervelend. Keelpijn is ook heel vervelend, maar ook geen spoed. Een tijdje geleden, een patiënt die door de mazen van de triage door de doktersassistente is geglipt: een jonge dame van 15 jaar die al twee uur last van haar keel had. Haar argument was dat ze het laatste jaar al vijf antibioti- cakuren voor de keelpijn van de huisarts had gehad. Ik kijk in haar keel wel ke minimaal geïrriteerd is. Op mijn uitleg dat paracetamol en koude dran ken heel goed werken bij pijn, antibioticum niet helpt tegen virusinfecties en dat we ook niet zitten te springen om nog meer resistente bacteriën, kijkt ze me vreemd aan. Alsof ik de duivel in eigen persoon ben, verlaat ze ontevreden de spreekkamer. Op de huisartsenpost proberen we goede medische zorg te verlenen en hebben we niet als doel iedereen tevreden te houden. Natuurlijk zou de combinatie van goede zorg én tevreden patiën ten ideaal zijn, maar slechte zorg om tevreden patiënten te houden is niet ons streven. Misschien kunt u ook zelf alvast een inschatting maken: moet dit echt nu of kan het even wachten tot u bij uw eigen huisarts terecht kunt. Ad van Geel, één van de 200 huisartsen op de huisartsenpost. 's-hertogenbosch - De Onderwij sprijs Noord-Brabant gaat dit jaar naar KBS John F. Kennedy uit Bre da (basisonderwijs) en het Beatrix College uit Tilburg (voortgezet on derwijs). Beide winnende scholen ontvingen een trofee, de bronzen olifant. Zij vertegenwoordigen de provincie op 29 maart 2017 bij de finale van de Nationale Onderwij sprijs in Rotterdam. Het Beatrix College onderscheidt zich met het project "Beatrix Maatschappelijk Ondernemen" (BM0). BMO geeft vmbo-leerlin- gen de kans te laten zien wie ze zijn door ze te stimuleren een pro ject of onderneming op te zetten met een maatschappelijk doel. Ze willen iets betekenen voor ande ren. De school nodigt leerlingen tilburg Veel Brabanders hebben NL-Alert ingesteld op hun mobie le telefoon. Toch heeft nog niet iedereen dit gedaan. Dat is wel raadzaam om te doen. Want met NL-Alert weetje watje moet doen in geval van een noodsituatie, bij voorbeeld bij een grote brand of explosiegevaar. Op maandag 5 december zendt de overheid rond 12.00 uur een controlebericht uit in heel Nederland. Aan de hand daarvan kun je nagaan of jouw mobiel juist is ingesteld om NL- Alert te ontvangen. Nieuw werk Na de StoerToer gaat deze funk-jaz- zband naadloos door met de Better Then Ever Tour. Uiteraard passeren de oude hits als Heroes, Kont, Rr- rrrita, Paalangst en Droplul. Maar ongetwijfeld wordt daar een aan tal nieuwe evergreens aan toege voegd. Bezetting: Anton Goud- smit, gitaar, Efram Trujillo, saxen en fluit, Jeroen Vierdag, bas, en Mar- tijn Vink, drums. The Ploctones spelen op vrijdag 2 december in Concertzaal Til- ang om 20.30 uur (zaal uur). Entree: €10,00 en Op 27 november -de eer- idag van de Advent- heeft Diny Broekhoven-Hofkens Emmausparochie in Til- de pauselijke onderschei ding Pro Ecclesia en Ponitifice ontvangen. Zij was met haar man nauw betrokken bij de op richting van de parochie en de bouw van de kerk. Daarnaast heeft zij zich jarenlang ingezet voor het kerkkoor De Emmau- szangers. Het is voor de eerste keer dat deze onderscheiding wordt verleend in de parochie van de Reeshof. De parochianen en familieleden zijn blij met het vriendelijke gebaar uit Rome. Mgr. De Korte heeft schriftelijk zijn gelukswensen overgebracht aan mevr. Hofkens. iilburg Sinterklaas zal ook dit jaar winkelcentrum Heyhoef bezoeken. In verband met zijn zeer volle agen da heeft Sint te kennen gegeven dat hij samen met zijn Pieten en Pie tenband het winkelcentrum op vrij dagavond 2 december rond 19.00 uur met een bezoek zal vereren. Op het middenplein van het win kelcentrum staat een mooi podi um, waar vanaf 18.30 uur Clown Japie een knallende kindershow zal presenteren. Dan gaat het wachten op Sinterklaas lekker snel voorbij. Rond 19.00 uur zal Sinter klaas verschijnen. Hoe? Dat is de vraag. Sinterklaas heeft hier niks over verteld. Kom zelf maar kijken maar één ding is zeker: iedereen kan Sinterklaas op het podium een handje schudden. Er w J‘ meteen een leuke foto die op de website van hc centrum wordt geplaatst. Vrijdagavond is het koopavond in winkelcentrum Heyhoef. Alle winkels zijn daarom geopend tot 21.00 uur. Controlebericht Op maandag 5 december zendt de overheid rond 12.00 uur een NL-Alert controlebericht uit. Aan de hand hiervan kunnen inwoners van Brabant nagaan of hun mo biel juist is ingesteld om NL-Alert te ontvangen. Steeds meer mo biele telefoons zijn automatisch ingesteld. Op sommige toestellen, zoals de iPhone, moet je dit zelf doen. Ga nu naar de instelhulp op nl-alert.nl, stel je mobiel in en help ook anderen met instellen. uit "de wereld een beetje mooier te maken". Ze bepalen zelf hoe ze dat doen en wanneer ze succes vol zijn. 224 leerlingen hebben de handschoen het afgelopen schooljaar al opgepakt. De jury: "Leerlingen worden hier waarlijk eigenaar van hun leerproces en verwerven een grote zelfstandig heid bij het ontwikkelen van hun wensen en vaardigheden. Tege lijkertijd leren ze verantwoorde lijkheid te nemen voor de wereld om hen heen. Een mooie koppe ling tussen leren, persoonlijke vorming en maatschappelijke binding." Hofkapel gebruikt om de prins en zijn gevolg tijdens carnaval binnen te spelen. meer dan 130 keer ingezet. Met name bij grote branden is NL-Alert veelvuldig gebruikt, maar ook bij explosiegevaar en onverwacht noodweer is NL-Alert ingezet om mensen in de directe omgeving te waarschuwen. Inschrijving Zumme Zinge?! vindt plaats op vrij dag 13 januari om 20.00 uur in de Jupilerzaal van popcentrum 013. In schrijven kan via website www.krui- kenstad.nl. Daar staan ook de rege vermeld waarin de inzending» moeten voldoen. De tekst van I liedje moet uiterlijk 23 december bij de feestcommissie binnen zijn. Kaarten voor Zumme Zinge?! zijn te zijner tijd te koop via www.krui- kenstadkaarten.nl en (indien het evenement niet is uitverkocht) aan de kassa van 013 op de avond zelf.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 19