ijknieuws PvdA bezoekt Vogeltjesbuurt uid Scherp blijven bij leesbaarheid raadsvoorstellen ■1"'° 'De Kinderen van Juf Kiet' 24e editie Stranger than Paranoia festival Tilburgse klas in finale BZT muziekshow ANITA.NL 15 DONDERDAG 1 DECEMBER 2016 JRGSE KOERIER ILBURGSE KC Stoep 7 van basisschool Pendula strijdt om een plek in de BZT band XXL. Paul van Kemenade FOTO: Stef Mennens Auke Blaauwbroek P.NL in 4 strijd impro, 28 en 1 gast 52 in Tilburg Het 24e Stranger than Paranoia festival vindt dit jaar plaats met vier avonden in Paradox Tilburg en een avond in Brebl Nijmegen. Meer informatie: www.paradoxtilburg.nl en www.paulvankemenade.com Jubilea Volgend jaar viert het evenement van 23-30 december het 25-ja- rig bestaan in meerdere steden met o.a. een jubileumavond op 28 december in Theaters Tilburg. In 2017 viert Paul van Kemenade bovendien zijn 40 jarig jubileum als musicus met diverse concerten op verschillende locaties, met o.a. een jubileumavond op 6 oktober in Theaters Tilburg. ziek. Daarnaast zijn er optredens van mondharmonica virtuoos Hermine Deurloo en haar kwartet, beatboxer Marciano Madretsma alias Sniggy, sextet Reeds Deeds dat de wervelende muziek speelt van de unieke inventieve saxofo nist en hemelbestormer Rahsaan Roland Kirk, de jonge Belgische jazzhonden van het LABtrio en een ontmoeting van meesterpianist Jasper Van 't Hof, met altsaxofonist en initiator van Stranger than Para noia, Paul van Kemenade. noen. 29 dez in Par Tilburg Op het programma van deze 24e editie staan optredens van de Noorse pianist Espen Eriksen met .zijn trio, de 14-koppige Belgische 'big bende' Flat Earth Society, de impro-electro rock van het Duit- se-Oostenrijkse Knalpot met Rap hael Vanoli Gerrie Jager met als gast Fender Rhodes wizzard Jozef Dumoulin. Verder een avond waar op de stem centraal staat met drie verschillende zangdisciplines, met optredens van de Britse soulheld Myles Sanko band, de Israëlische sopraan Reut Rivka Shabi met de Poolse pianist Krzysztof Kobylihski en het kwartet Csókolom met zan- geres-violiste Anti von Klewitz in een programma bestaande uit Ser- vo-Kroatische en Sinti Roma mu- Nieuwe evaluatie Het antwoord van wethouder Hans Kokke kwam volgens Lo kaal Tilburg laat binnen en Auke Blaauwbroek vond dat er te wei nig instond. Tevens hadden zij zich mateloos gestoord aan de huidige staat van onderhoud van de panden die op dit moment nog in de SOM-portefeuille zitten. Verschillende partijen waaronder de WD stonden hier ook achter. Cecile Franssen: "Wat er nu aan antwoord van de wethouder ligt, onvoldoende. We zijn er een al- gaartje van aan het maken. We illen een goed inzicht hebben, in alle onderdelen van de SOM." Hans Kokke antwoorde dat in het eerste kwartaal van 2017 een nieuwe toe zending volgt van de evaluatie en afhankelijk van de evaluatie een nieuwe beslissing. uit het project'Meer muziek in de klas'en het Zapp kinderprogram ma de BZTshow. De kinderen worden tijdens de wedstrijd be geleid door de Tilburgse muziek docente Marjolein Heine die het lied 'Hou jij van muziek' speciaal voor hen schreef, en filmcoach Lidi Toepoel die de bijbehoren de videoclip maakte. De kinde ren zijn geselecteerd uit 375 in zendingen van scholen uit heel SOM Auke Blaauwbroek, PvdA, en Frans van Aarle, Lokaal Tilburg, zetten de liquidatie van de StadsOnt- wikkelingsMaatschappij, SOM, op de agenda. De SOM moet ervoor zorgen dat verloederde panden in de binnenstad van Tilburg wor den opgeknapt. De drie Tilburgse woningbouwcorporaties en de gemeente Tilburg hebben kortge leden de opdracht verstrekt om de SOM te evalueren. Onderdeel van deze evaluatie is het a| dan niet li quideren. "De SOM liquideren is de handdoek in de ring werpen, zeker als bij de liquidatie nog geen goed alternatief voorhanden is", zo deel den Blaauwbroek en Van Aarle de commissie schriftelijk mee. Dit kleinschalige smaak- en spraak makende festival plaatst al sinds de oprichting in 1993 diverse mu ziekstijlen op één podium naast elkaar en overschrijdt de grenzen van jazz tot klassiek, van flamenco tot avant-garde, van big band tot strijkkwartet, van funk tot i >m maar op. Op 23, 27, december is het festival te Paradox, Telegraafstraat 65 >urg het Scherp blijven De commissievergadering was unaniem: geen werkgroep maar een evaluatiebijeenkomst. Cecile Franssen, WD: "Geen werkgroep, maar de kwaliteit mag wel weer even strakgetrokken worden." Au ke Blaauwbroek, PvdA, had geen moeite met de leesbaarheid van de raadsstukken. Na LST-voorman Hans Smolders ("scherp blijven") zei Jan van Beurden, OPA: "Er ver schijnen soms weleens dingen die de bedoeling hebben dat ze niet scherp zijn, dus scherp blijven." Ilburg - Kinderen uit groep 7 van basisschool Pendula uit Tilburg In zaterdagavond 3 december op televisie te zien in de finale ran de BZT muziekshow. Tijdens deze show strijden zij om een plek in de BZT band XXL. Met deze band mag namelijk worden opgetreden voor Koningin Maxi- ijdens het Kerstgala in Carré isterdam. De muziekwed- strijd wordt georganiseerd van- tilburg Cinecitta presenteert op dinsdag 6 december om 19.00 uur en op woensdag 7 december om 16.00 uur De Kinderen van Juf Kiet. Een jaar lang volgden regisseurs Pe tra en Peter Lataster juf Kiet en haar klas met kinderen uit alle windstre ken. Kiet is een lerares die je ieder kind toewenst. Ze is liefdevol en altijd rechtvaardig. Haar geduld is oneindig. Ze leert haar kinde ren Nederlands lezen en schrijven, maar vooral ook hoe je met elkaar omgaat en samen problemen op lost. De kinderen van juf Kiet is een hartverwarmende, grappige en aangrijpende film; een ode aan de juf die ieder kind verdient. blgens Erik Blommestijn, D66, en oost Puijenbroek, CDA, is er de fgelopen jaren hard gewerkt aan de leesbaarheid van stukken voor de gemeenteraad en de stad. Toch zien zij ook nog verbeterpunten. De vraag was dan ook een raadswerk- groep in te stellen om voorstellen te doen om de leesbaarheid, kwa liteit en volledigheid van raads voorstellen en -notities verder te erbeteren. Burgemeester Peter loordanus: "Het college en de raad lebben alle twee een belang bij goede raadsvoorstellen. Waar we elkaar kunnen versterken, prima." Tilburg - Op zaterdag 3 december bezoekt de PvdA de Vogeltjes buurt in Tilburg-Zuid. De partij wil met name in contact komen met de oudere inwoners in deze wijk. Daarom is er na afloop van het bezoek een bijeenkomst in wijkcentrum De Spijkerbeemden, waar de PvdA'ers met deze men- Nederland en behoorden tot de 100 groepen die auditie mochten komen doen in Hilversum. Daar na zijn de Tilburgse kinderen geselecteerd om tijdens de BZT muziekshow te strijden tegen de overgebleven groepen. Uiteinde lijk zullen er 10 groepen gekozen worden voor de BZT band XXL. De BZT muziekshow is zaterdag om 19.00 uur te zien op Zapp (npo3). IIlburg- Afgelopen maandag vergaderde de themacom- missie Bestuur. Burgemeester Peter Noordanus kreeg een voorstel voor een werkgroep 'Helder adviseren 2.0' op zijn bordje. Wethouder Hans Kokke moet zijn huiswerk over de liquidatie van de StadsOntwikke- E SEÏ*I Pn9sMaatschaPPÜ (SOM) opnieuw doen. 1 K)OR RENÉ HAANS sen in gesprek gaan. Met als cen traal thema ouderen en armoede en eenzaamheid, omdat relatief veel ouderen hiermee te kampen hebben. De bijeenkomst duurt van 12.00 tot 13.00 uur en staat onder leiding van Orkun Baytemir, frac tielid van de PvdA in de Tilburgse gemeenteraad. Evaluatiebijeenkomst Burgemeester Noordanus: "In een evaluatiebijeenkomst kunnen we kijken wat er beter kan. Als dat de route wordt, dan raad ik aan het initiatiefvoorstel in portefeuille te houden." De uiteindelijke be slissing was dat de burgemeester zorgt voor een gezamenlijk beraad in het eerste kwartaal.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 15