o I i I contourdetwern sa 0 Tilburgse jongeren in actie: Serious R-Newt Buurtbemiddeling 15 jaar tje I r colofon 7 LBURGSE KOERIER december PLUS J adres post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. In alle Tilburgse wijken organiseren jongeren deze weken acties om zo veel mogelijk geld in te zamelen voor het goede doel. Ze halen lege flessen op, doneren de opbrengsten van het zakgeldproject en organiseren rommel markten, FIFA-toernooien en filmavonden. De spetterende slotapotheose is van 19 tot en met 21 december in jongerencentrum V39, met een miniversie van het glazen huis. Jongeren werker Olton Berrenstein: "Ook hier staan de Tilburgse jongeren centraal. Ze treden op, ma- Akkefietjes tussen buren kunnen altijd en overal ontstaan. De kleinste dingen groeien soms uit tot een heus conflict. Als je op tijd met elkaar in gesprek gaat, zijn veel problemen op een prettige manier op te lossen. Een onpartijdige bemiddelaar kan hierbij van grote waarde zijn. De 22-jarige stagiaire Emily is druk bezig in Tilburg-Zuid. Vorige week ging ze samen met jongeren van de FreeZone op pad om statie- geldflessen op te halen. "We kregen enorm veel leuke reacties op onze ophaalactie", zegt ze enthousiast. "Het is geweldig om te zien dat de jongeren zich in hun vrije tijd inzetten voor het goede doel. In de regen nog wel!" Mondiale bewustwording Volgens Olton en Emily is Serious R-Newt meer dan alleen geld inzamelen. Emily: "De jonge ren maken een praatje met wijkbewoners en leggen zelf uit waarom ze de flessen ophalen. Dat geeft hun zelfvertrouwen een enorme boost. Ook worden ze door de inzamelingsac tie bewust van wat ze kunnen bereiken en be tekenen voor een ander." Mondiaal bewuster noemt Olton dat: "Maar we bieden de jongeren ook een podium. We hopen dat zo veel moge lijk mensen bij V39 naar hun optredens komen kijken en een bijdrage doneren. Zo leveren de jongeren zelf ook een succesvolle prestatie. Iedereen is welkom om daarvan te genieten!" De voorbereidingen voor Serious R-Newt zijn in volle gang. Meer informatie over de acties en de programmering in V39 vind je online: www.r-newt.nl Facebook: zoek op Serious R-Newt https://kominactie.3fm.nl/actie/serious-r-newt Op de 'kom in actie' site kun je ook direct een geldbedrag doneren. Het gehele ingezamelde bedrag gaat naar Serious Request. Jongeren, vrijwilligers en jongerenwerkers brengen het geld op vrijdag 23 december naar de drie dj's van 3FM. Wil jij als particulier of vanuit jouw organisatie de jongeren ondersteunen bij hun actie? Dat kan! Want hoe meer Tilburgers bijdragen aan Serious R-Newt, hoe succesvoller het wordt. Be spreek de mogelijkheden met jongerenwerkers Olton Berrenstein (tel. 06 22760332) en Miranda Hensen (tel. 06 83533529): olton@r-newt.nl en mirandahensen@r-newt.nl Je talent inzetten in het Repair Café kan ook. Je komt dan in een gezellige én gemotiveerde groep vrijwilligers die het leuk vindt om kapotte spullen te repareren, mensen te helpen en nieuwe dingen te leren. Gratis koffie, thee en een lunch, en daarbovenop de enorme dankbaarheid en bewondering van de bezoekers. Meld je als vrijwilliger bij info@stichtingsocialenergy.nl. Vul je naam en telefoonnummer in en geef aan waar je handig in bent. Het verplicht je nog tot niets! tel mail internet ken muziek, doen een challenge pf helpen mee in de organisatie. Bezoekers kunnen doneren voor zo'n optreden en zo de actie ondersteu nen." 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Postbus 3078 5003 DB Tilburg ►TE Elk jaar sterven er 900.000 kinderen aan longontsteking uw 7E NIET STIKKEN Met 3FM Serious Request zetten 3FM en het Rode Kruis zich elk jaar in voor een stille ramp. Drie 3FM dj's laten zich in de week voor Kerst •opsluiten in het Glazen Huis, waar ze niets eten en geld inzamelen voor de aanpak van misstanden in de wereld. Dit jaar staat het Glazen Huis in Breda en vragen de dj's aan dacht voor kindersterfte door longontste king. In Tilburg organiseert jongerenwerk R-Newt een eigen versie van Serious Request: Serious R-Newt. Repair Café Spullen weggooien als ze even haperen, hoeft niet meer. Neem ze mee naar het Repair Café. Een ploeg vakkundige vrijwilligers zit klaar om defecte waren te repareren. Denk aan eén broek die te lang is, een koffiezetapparaat dat niet meer warm wordt of een fiets zonder rem. Vervangende onderdelen moet de eigenaar zelf aanschaffen. Voor reparaties wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. De komende tijd kun je naar het Repair Café op: zaterdag 26 november van 13.00 tot 17.00 uur in wijkcentrum Nieuwe Stede zaterdag 3 december van 11.00 tot 15.00 uur in wijkcentrum De Ypelaer. Creabeurs Heyhoef Bijna 80 creatieve deelnemers laten op deze beurs op 26 november a.s. hun eigen werk zien. Kom kijken naar demonstraties van haakkunst, houtbewerking, quilten, modelscheepsbouw, dromenvangen, en zovoort. Veel creaties zijn ook te koop. Bezoekers kunnen hun keuze maken uit sieraden, schilderijen, vachten, kaarten, kinderkleding en nog veel meer. De toegang is gratis. Je bent welkom van 10.00 tot 16.00 uur. Per jaar komen er bij Bbm ruim 300 meldingen binnen. De twee coördinatoren, Caroline de Clerck en Janneke Quirijnen, beoordelen of de gemelde incidenten in aanmerking komen voor Buurtbemiddeling. 72% van de meldingen die bemiddelbaar zijn, wordt met succes afgerond. Dat is wel een feestje waard! Genodigd waren de bemiddelaars maar ook woonconsulenten, huismeesters, wijkagenten en de stuurgroep. Centraal stond 'de samenwerking'. De jubileumviering werd afgesloten met het ondertekenen van een convenant voor de volgende vier jaren door de directies van de woningcorporaties en wethouder Hans Kokke. Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg plus.n|; Perspectieven nieuwkomers Op donderdagavond 1 organiseren Knooppunt Ruimhartig, ContourdeTwern en de Kennismakerij een gespreksavond over de perspectieven van Tilburgse nieuwkomers. In twee panel- gesprekken gaan de aanwezigen in op het nu en straks van vluchtelingen op gebied van wonen, onderwijs, recreatie en samenleven. De toegang is vrij. Aanvang 20.00 uur, locatie De Kennismakerij, Burg. Brokxlaan 8/88. Vorige week is het feit gevierd dat Buurtbemiddeling Tilburg (Bbm) al 15 jaar met succes dreigende conflicten tussen buren in de kiem smoort. Het team van Bbm is in de loop van de jaren uitgegroeid tot 40 bemiddelaars die dit werk op vrijwillige basis doen. JILBURGSE KOERIER DONDERDAG 24 NOVEMBER 2016 A

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7