w r>i ijknieuws Eerbetoon aan Leonard Cohen entrum in Paradox Theo Croker naar Paradox ■Dnfo Sint leest voor Waar is Kees? "Hair is een zoektocht naar jezelf' GroenRüK «II ILBURGSE KOERIER 5 TILBURG SE KOERIER DONDERDAG 24 NOVEMBER 2016 FOTO: Roy Beusker kn al vaak samen op de planken, maar speelden hooit samen de hoofdrollen én een liefdesduo. In Rair' gaat dat dit theaterseizoen eindelijk gebeu ren en daar kijken hoofdrolspelers William Spaaij en Anouk Maas enorm naar uit. Beiden studeerden aan Fontys in Tilburg en Anouk Maas is geboren in de Krui kenstad. Zoek Kees Kruik en maak deze week kans op een pot plant t.w.v.e 14,95 van: De vorige editie was Bets Pijnappels de winnaar van de pot plant. ELKOM T OPEN TERDAG MBER 113:00 UUR E HEUNEIND SCHOT Tilburg ’t voor de muziek liten komt en echt aan het denken bent attentie! het paginanummer ‘koerier.nl tatuurlijk ook goed! Stokhasseltlaan 39 013-45 www.groenrijk.nl toch aan of Music. k hij naar jazzfc wie hij in De nu 3( onlangs zijn tweedt OKeh Records (Son gaan de mensen nog an!" erg. Hair voelt alsof ik in kwijt ga kunnen. Ik ontdekken, andere kan- ezelf laten zien en daar gebracht in een sfeer- g. De band geeft het 2 .e repertoire een eigen r. de liedjes worden op verhalend aan el- Naast de wekelijkse strip kuiert Kees Kruik ook nog verder door deze Koerier! Hij heeft zich verstopt in één van de advertenties in deze editie! Ga daarom op zoek naar Kees Kruik en maak kans op een aardige Mail daarvoor de naam van de adverteerder én h< waarop deze te vinden is naar lezers@tilburgsel' Een briefje naar NS Plein 14,5014 DA Tilburg is n< Inzenden vóóra.s. maandag. tilburg - Op woensdag 30 novem ber komt Sinterklaas op bezoek bij de Bibliotheek Tilburg Centrum aan het Koningsplein. Van 14.35 tot 15.00 uur komt hij voorlezen in de Theaterzaal. Van 15.00 tot 16.00 uur kun je bij het green screen een foto laten maken met een leuke sinterklaasachtergrond. De toe gang is gratis. uur. 20 dager erzorgt het jrd Cohc Hair staat vanaf 6 tot en met 11 december in Theaters Tilburg. Meer informatie: www.theaterstilburg.nl tilburg Onder de titel 'In My Se cret Life' vindt op zondagmiddag 27 november in Paradox, Tele- graafstraat 62 in Tilburg, een mu zikaal eerbetoon plaats aan de we reldberoemde zanger, dichter en schrijver Leonard Cohen. Aanvang om 15.00 uur. Precies 20 dagen na zijn overlij den verzorgt het 10 koppig orkest Leonard Cohen Tribute Band een concert met onvergetelijke songs zoals So Long Marianne, Suzanne en Hallelujah. Ook het minder be kende repertoire van Cohen wordt lijntjes is, is dat voor anderen helemaal niet. William: "Maar als je vraagt waar ik heel erg naar uitkijk, is dat ook wel de drie disciplines allemaal doen; echt weer even volle bak zingen, dansen en acteren en dan niet als een vrolijk tappende schoorst eenveger, maar lekker rauw. Dat is lang geleden. Er zijn mensen die helemaal niet meer weten dat ik oorspronkelijk danser ben." Anouk: Ik heb vooral heel veel zin om te spelen en om daarin te gaan zoeken. Het publiek meenemen op onze reis en ze daarmee raken, daar kijk ik naar uit. Vooral ook omdat het zo samenvalt met mijn leeftijd en het punt waar ik sta. Ik wil een andere kant van Anouk la ten zien. William: "Wee doen verbazer ten gehore c volle setting, uur durende schwung en de liedjes worden passende wijze verhalend aan kaar gesmeed. Het orkest is opgericht op initiatief van de 77 jarige organist en Cohen fan Rinus van den Boomen. De mu sici komen uit allerlei verschillende hoeken. Van Veulpoepers tot Me tropole Orkest tot Big Bands. Sjnfo Kijk voor tickets op https://paradoxtilburg.nl ken heen gaat maar naar buitt geraakt bent; aai gezet." Anouk: "Dat is misschien wel de kracht van Hair. Dat het voor ie dereen, voor ons maar ook voor de mensen in de zaal, iets anders gaat doen." William: "Stiekem hoop ik ook dat deze versie een zodanig nieuw en actueel product van Hair wordt dat ze dit over de hele wereld willen gaan doen. Dat we dit fantastische stuk nieuw leven kunnen inblazen. Ik denk echt dat dat kan." Anouk: "Wat hoop jij voor jezelf uit Hair te halen?" William: "Ik kijk er wel naar uit om een bepaald beeld van me af te schudden. Mensen denken dat ik heel braaf ben, de goedlachse jon gen. Misschien is dat ook wel zo, maar ik ben ook heel erg op zoek naar mezelf en wat ik wil. Uitprobe ren, buiten de lijntjes kleuren, dat mag bijna niet meer." Anouk: "Buiten de lijntjes kleuren is ook voor iedereen anders. Wat voor sommige mensen al buiten tilburg Slechts af en toe duikt een jonge jazztrompettist op die het allemaal in zich heeft. Theo Croker heeft het niet van vreemde, want hij is de kleinzoon van de legenda rische trompettist Doc Cheatham. Zijn mooie open toon maakt hem tot een van de meest innovatie ve trompettisten van de jonge generatie. De jonge Theo Croker groeide niet op met de jazz die hij nu speelt. In zijn jeugd luisterde hij vooral naar funk, hip-hop, soul, rock en elec tro, maar hij studeerde tc het Oberlin Conservatory o Na zijn afstuderen vertrok Shanghai, waar hij bijna zes jaar lang in The House of Blues Jazz iedere avond met zijn kwartet aan een hecht bandgeluid werkte. In deze periode ontmoette Croker icoon Dee Dee Bridgewater, bij u:: inmiddels in de band speelt. ,.v. 30-jarige trompettist bracht is zijn tweede album uit op (Sony) getiteld Es- n dat is meteen een gevarieerde jazzpla- Anouk:"lk ben aan dit stuk toe. merk ik heel er echt alles ga lekker or ten van mez kijk ik enorm naar uit." William:"Het is een zoektocht naar jezelf eigenlijk, Hair. Ik zit zelf nu middenin die fase. Ouder worden is een vorm van zelfbewustzijn. Je ontdekt dingen over wie je bent en wat je echt wilt." Anouk: "Ik denk dat Hair heel in tens gaat worden, ook voor ons als acteurs. Een show maken, in zekere zin altijd een zoektoef naar jezelf, maar wel altijd binnen een bepaalde context. Waar bij een voorstelling als Disney’s Beau ty and the Beast bepaalde dingen vooraf al gegeven zijn, moet Hair nog echt een vorm krijgen en dat gaan we samen doen. Ik ben daar heel nieuwsgierig naar." William: "Aan de andere kant is Hair voor veel mensen juist een heel herkenbaar stuk. Daarin denk ik echt dat we de verrassing kun nen worden van dit theatersei zoen. Dat je er bij wijze van spre- ten van de laatste DVRK FUNK (spi Funk) hoor je straight ahead jazz met stevige funkbasis. Hij komt op woensdag 30 november naar Pa radox, Telegraafstraat 62 in Tilburg, met zijn Quintet waarin verder toet senist Michael King, altsaxofonist Irwin Hall, drummer Kassa Overall en bassist Eric Wheeler. Het concert begint om 20.30 uur. >0860 door Luc Verschuuren DE WARANDE LOOP VAN KOMEND WEEKEND B€STAAT 603AAB jn band Is Dark

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 5