mi U I it VA10 Ouds Nieuws Show pakt 2016 bij de kladden Musical Morning Blossoms met o.a. Céline Purcell The Voice of Monk met Nacht van de Jazz I Vernieuwd 013 kijkt terug op succesvol eerste jaar theaters tilburg.ni Pepijn van der Sande ed*w vriza ILBURGSE 7 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 17 NOVEMBER 2016 I jpiler i 700 Meer informatie: www.hzt.nl FOTO: Jostijn Ligtvoet FTmw plus.nl Ejww Meer Informatie: http://paradoxtilburg.nl >LUS Tilburg Morning Blossoms is een nieuwe musical met in de hoofdrol tweevoudig John Kraaijkamp Musical Award-winnares Céline Purcell (o.a. Mamma Mia, My Fair Lady, Wicked en Les Misérables). jen zanc ikanten k als het noodlot is de veerkracht 5TE RS ma 21 nov. 20.15 uur Schouwburg t zien, ediep- isthou- kkelen." ;ug iar in des ar dat november i tot feestmaand voor de bezoe- TILBURG Het Zuidelijk Toneel en Orde van de Dag presenteren de Ouds Nieuws Show 2016. Lezers van De Tilburg* voorstelling: 2 voor d< Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode Tilburgse Koerier bij Infoservice &Tickets via 013 543 22 20, rechtstreeks aan de balie of via www.theaterstilburg.nl. *U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. Tilburg Het is deze maand een jaar geleden dat het vernieuwde 013 poppodium, Veemarktstraat 44 in Tilburg, haar deuren opende. |se Koerier kunnen nu extra voordelig naar deze Ie prijs van 1*! Normale prijs 291€ 231€ 20,50 The Voice of Monk speelt op vrij dag 25 november in Paradox, Tele- graafstraat 62 in Tilburg. Aanvang om 20.30 uur, zaal open 19.30 uur. Tilburgse Koerier Last-minute Actie! deren. Wat doe je je treft? Hoe groot van de mens? Céline Purcell: "Ik kan me beter inleven nu ik zelf moeder ben. Je probeert je kind overal te gen te beschermen, maar helaas laat niet elke situatie dat toe." Morning Blossoms vertelt een universeel en actueel verhaal voor alle leeftijden, met choreografieën van Remi Wört- meyer (1e solist bij het Nationale Bal let), met nieuwe muziek van Chloé Charody en tekst van Malcolm Rock, uitgevoerd door het Orkest van het Oosten. De musical wordt in het Engels gezongen en Nederlands boventiteld. programmen >nder Parade jazzconce deze avon itereenvolge De organisatie kijkt terug op een succesvol eerste jaar in deze nieu we setting. Vandaar wordt uitgeroepen 1 met diverse actiesi kers van 013. De vernieuwde Main zaal kan na de verbouwing maar liefst 3.000 bezoekers huisvesten en is per concert te vergroten of te verklei nen, afhankelijk van het aantal be zoekers. De Kleine Zaal en Staged zijn samengevoegd tot de Jupiler Zaal met een capaciteit van 700 mensen. Sinds de verbouwing genoten meer dan 280.000 bezoekers van uiteenlopende artiesten. Afgelo pen jaar vonden meer dan 290 evenementen plaats in 013. Pro grammeur Ruud Lemmen:"Met de nieuwe zalen hebben we afgelo pen jaar de kans gekregen om een hele brede en actuele programme ring neer te zetten. Programme- Tilburg The Voice of Monk is een kersverse Nederlandse jazzgroep, bestaande uit leden van de be faamde Monk-groep Thelonious4 en de talentvolle vocalist Pepijn van der Sande. Ze gaan op zoek naar de wrijving tussen conven ties en vrijheden. Met behulp van zang, spoken word, instant composing, diverse muziekstij len zoals rock en minimal music en Monk's eigenzinnige muzikale universum ontstaat er een over rompelende muzikaal-theatrale cross-over. Zelf-gecomponeerde muziek en zelfgeschreven (zang-) Kijk voor meer informatie en tickets op www. theaterstilburg.nl of bel Infoservice Tickets via 013-5432220. den op Margriet Sjoerdsma met haar nieuwe programma Gdelien en Eric van der Westen met zijn nieuwe band Private Time Machi ne. Tussen beide concerten is er in arthousebioscoop Cinecitta aan de Willem Il-straat een intiem duo- concert van Eric van der Westen en Aron Raams, als onderdeel van de première van de documentaire Tales A Traveller over Eric van der Westen. Japie voert je mee langs gen nieuws, gevangen sche sketches, messcherpe scènes, rauwe gedichten, satirische liedjes en aangrijpende columns. De Ouds Nieuws Show is twee keer te zien in Tilburg dit jaar. Aller- tilburg - Op zaterdag 26 november is de Nacht van de Jazz in Paradox, Telegraafstraat 62 in Tilburg. Aan vang om 20.30 uur. Programmeurs van jazzclubs, ver enigd in de Vereniging van Jazz en Improvisatie Muziek Podia, slaan de handen ineen en organiseren dit jaar voor de tweede keer de Nacht van de Jazz. Op zaterdag 26 november programmeren deze clubs, waaronder Paradox, tege lijkertijd diverse jazzconcerten. In Paradox zijn er deze avond twee concerten. Achtereenvolgens tre- eerst op 26 november in De NWE Vorst (try-out) en daarna op 23 de cember in Theaters Tilburg. Kaar ten zijn te koop via www.denwe- vorst.nl en www.theaterstilburg.nl. Na het succes van voorgaande ja- ren kijken we wederom terug op een jaar vol rampen, voorspoed, oorlogen en hoop. En voor het eerst in de historie van de Ouds Nieuws Show zijn er geen 365 da gen nieuws, maar zijn het er maar liefst 366. Een hele dag extra om te verwerken in de show. In de editie van 2016 maakt het publiek kennis met Japie Jonker, een gewone, gemiddelde, blan ke Nederlandse man met een gewoon, gemiddeld, Nederlands leven. Opgevoed met het bewust zijn dat er kinderen leven onder de evenaar die het zwaarder hebben dan hij. Doodgegooid met nieuws over rampen, waar hij zelf geen slachtoffer van is. Tot 2016. Plot seling leest Japie niet langer het nieuws, maar is hij tot zijn eigen verbazing het nieuws. Hij was op nieuwjaarsdag in Keulen, in Brus sel met de aanslagen en in Turkije tijdens de couppoging. Er is voor Japie slechts één conclusie moge lijk: de gebeurtenissen op het jour naal moeten wel een rechtstreeks gevolg zijn van zijn daden, gevoe lens en gedachten. FOTO: Joris-Jan Bos tsunami, is ze vastbesloten haar dorpsgenoten bij te staan in de zoektocht naar hun vermiste kin- ODD Continent met o.a. Céline Prucell - Morning Blossoms Een geheel nieuwe musical met in de hoofdrol tweevoudig John Kraaijkamp Musical Award-winnares Céline Purcell (o.a.Mamma Mia, My Fair Lady, Wicked, Les MisérablesJ.Tien dansers, negen zangers en veertig live muzikanten brengen een indrukwekkend en meeslepen verhaal over de gevolgen van één van de grootste natuurrampen in geschiedenis. Als de Japahse Asuka van haar dochtertje wordt geschei den door een tsunami, is ze vastbesloten haar dorpsgenoten bij te staan in de zoektocht naar hun vermiste kinderen. Als je je hart verliest, waar zoek je dan? Hoe ga je verder als het noodlot je treft? Hoe groot is de veerkracht van de mens? Tien dansers, negen zangers en veertig live muzikanten brengen een indrukwekkend en meeslepend verhaal over de gevolgen van één van de grootste natuurrampen in de geschiedenis. Te zien op maandag 21 november om 20.15 uur in de schouwburg van Theaters Tilburg. Als de Japanse Asuka van haar doch tertje wordt gescheiden door een teksten staan centraal. The Voice of Monk wil op een an dere, vrijere manier muziek ma ken. De muziek van Monk is hier een perfecte basis voor. Zanger en band vormen samen een sterke creatieve eenheid die veel verder gaat dan het concept zanger plus begeleidingsband. Zij raken sa men de kern van geïmproviseerde muziek. ring die een breder 013 laat maar die tegelijkertijd ook de te in gaat. Een lijn die we vas den en verder blijven ontwik) Door middel van het volgende jaaroverzicht vol met foto's en vi deo's kun je het eerste jaar binnen het vernieuwde 013 herbeleven via www.013.nl/jaaroverzicht Bezoekers die in de maand no vember tickets kopen maken kans op het Gouden Ticket. De winnaar van het Gouden Ticket ontvangt gratis toegang tot een 013 show naar keuze met drie vrienden, di ner bij Dudok, een rondleiding, ho telovernachting én een babysitter. Daarnaast geven de muntenauto- maten in november zo nu en dan ook gouden munten uit, die vier maal zo veel waard zijn aan de bar. Meer informatie over deze actie is te vinden op www.013.nl/nieuws/301 win-het-013-gouden-ticket

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7