port pektakel verwacht in vrouwenrace Warandeloop Roeister Amber Kraak wint in Turijn DerdeTilburgs Sportcafé in teken van modern besturen vereniging ■)nfo 29 Bosloop TRR test voor Warandeloop FOTO: Stijn Maas fotografie t 28, TILBURG Wereldpremière'! Am Bolt' DEST DUITSE we en onze teder- ZONDAG 20 NOVEMBER 15:00 UUR MEC HALLE 04 rhoud nderdelen VEG? 3KDEMPERS X, L Op 25, 26 en 27 November is Tilburg decor van 's lands groot ste veldloop, de Loket.nl Ifarandeloop, die dit jaar haar 60-jarig bestaan iert. lukkig etoch werd n oud. vrolijk op zijn n deze jtomobielen.nl jtomobielen.nl el Autogas I reparatie ak spoelen bak ontvallen doop eens jaar werd dassan die en liet zich vorig jaar al heel graag de Warandelc te willen winnen. Vorig j< zij tweede, achter Sifan Hé dit seizoen geen cross meetings aandoet. Krumins (30) kende juist een fan- DUITSE SS)1’*™ tastische zomer. Andrea Deelstra, Elizeba Cherono en Ruth van der Meijden willen bij de eerste tien lopen, om zo de kans op deel name aan de EK Cross op 11 de cember in het Italiaanse Chia te vergroten. talenten als Jaimy van Lieshout, Julia van Velthoven, Fanos Tekle en Marcella Herzog. Koster (24) kende na een uitstekende winter een tegenvallende zomer. De atle te uit Gouda is echter voortvarend aan het winterseizoen begonnen november. Het inschrijfgeld bedraagt voor alle afstanden 2,50. Vanaf 09.45 uur kan ingeschreven worden in The king of Italy, Huibevendreef 22 in Tilburg. Alle afstanden starten om 10.30 uur. De gelopen tijden wor den geregistreerd en de uitslagen gepubliceerd op www.uitslagen.nl. Verdere informatie: www.tilburgroadrunners. nl of e-mail bosloop@tilburgroadrunners.nl café start om 1930 uur. Om 20.00 uur begint het inhoudelijke programma. Bestuurders en commissieleden van Tilburgse sportverenigingen zijn van harte welkom. Aanmelden kan door een mail te sturen naar robert.barclay@tilburg.nl hoor hoe zij succesvol hun vereni ging besturen en deel je ervaringen als bestuurder. Na afloop van het inhoudelijke ge deelte is er gelegenheid om onder het genot van een hapje en drankje te netwerken. De inloop van het Sport- tiiburg Op zondag 20 november organiseert atletiekvereniging Til burg Road Runners de vierde bos loop van het seizoen 2016-2017. In het prachtige Reeshofbos wordt een ronde uitgezet van 2,5 km rzo, HLDUAUJ *°"verh2rde bospaden. Deze ronde kan eén tot zes keer gelo- 013 5426341 pen worden. Aangezien het par cours gaat over bospaden is deze wedstrijd uitermate geschikt om te testen of je al helemaal klaar bent voor de Warandeloop op 26 en 27 Tilburg Vanuit de KNRB mocht Amber Kraak van TSR Vidar naar de roeiwedstrijd Silver Skiff in Tu rijn. De 11 km lange race zou een zware wedstrijd voor Amber zijn, maar ook een goede graadmeter voor komend seizoen. Met een uitstekende roeister die vierde was geworden op het WK en 180 andere skiffeuses was de concur rentie voor de lichte roeister hevig. Desondanks wist Amber Kraak het voor elkaar te krijgen om de snel ste te zijn in het veld roeisters jon ger dan 23 in een tijd van 45.58.13. Daarmee werd ze vierde overall. Een knappe prestatie op internati onaal niveau. Nederlandse blikvangers Maureen Koster, Susan Krumins doorheen Kuijken), Andrea Deel stra, Ruth van der Meijden en Eli- zaba Cherono zijn de Nederland se blikvangers, aangevuld met Traditiegetrouw kennen de Inter- Inationale Crossgala's een uiterma te sterke bezetting van topatleten uit heel Europa. Dit jaar is dat niet anders. "We proberen ieder jaar een breed Europees topveld aan de start te krijgen, daarom zijn i ook erg blij met de mannelijke Kouwelijke topatleten die op We verjaardag komen. De Ne landers komen met hoge verwach tingen naar de Oude Warande, maarzij zullen echt alles uit de kast moeten halen om een volledig buitenlands podium te voorko men," aldus Frans Heffels, verant- woordelijk voor het atletenveld. Tilburg Het halfjaarlijks Sportcafé is hét netwerkevent voor Tilburg se sportbestuurders, Sportraad, Sportbedrijf en Politiek. Tijdens het Sportcafé is er een centraal thema waarover gediscussieerd wordt en ervaringen met elkaar uitgewisseld kunnen wordën. Daarnaast is er ruimte om te netwerken met col lega verenigingsbestuurders, spor traad, sportbedrijf en politiek. Het derde Sportcafé vindt plaats op vrijdag 25 november in Sport complex Drieburcht aan het Wag- nerplein. Dit Sportcafé staat in het teken van "modern besturen". Door ontwikkelingen in de maatschap pij, generatieverschillen en veran derende behoeftes van sporters wordt er meer van bestuurders ge vraagd dan voorheen. Tijdens het Sportcafé wordt onder leiding van een aantal experts gedebatteerd over hoe het besturen van de ver eniging "gemoderniseerd" kan wor den. Leer van medebestuurders, We zien in deze documentaire hoe Bolt tot het uiterste gaat tijdens zijn trainingen om zodoende keer op keer topprestaties te kunnen leveren op de grootste toernooi en en wedstrijden. Leer de echte Usain Bolt kennen met deze docu mentaire aan de hand van bijzon dere gesprekken met zijn ouders, coach, teamgenoten en natuurlijk van Usain zelf. Tickets zijn vanaf te koop via www. pathe.nl of aan de kassa van Pathé Tilburg. Buitenlandse atleten Een Nederlandse overwinning staat allesbehalve vast. Geduchte con currentie komt er van Sarah Lahti en Meraf Bahta (Zweden) en Ana Dulce Felix (Portugal). Felix weet wat het is om te winnen in Tilburg, dat deed ze namelijk in 2012. Dat er voorlopig geen sleet zit op de 34-ja- rige blijkt wel uit het feit dat ze af gelopen zomer knap tweede werd tijdens de EK Atletiek in Amsterdam in een PR op de 10.000 meter. De Zweedse Lahti (21) eindigde in een hoogstaande 10.000 meter fi nale in Rio knap als 12e (nog voor Krumnis) en vorige week voegde zij een aansprekende overwinning toe aan haar erelijst. In Mol (België) wist zij de Crossclip-manche te winnen. Lahti moet wel landgenote Meraf Bahta achter zich zien te houden. Bahta, zesde in Rio op de 1.500 me ter en zilver op de 5.000 meter in Amsterdam, stond in 2013 al eens op het Tilburgse podium. Naast bovenstaande namen verschij nen o.a. Aicha Bani (Spanje), Susan Kipsang Jeptoo (Frankrijk), Fabien- ne Schlumpf (Zwitserland), Maren Koek (Duitsland), Eva Vrabcova (Tsjechië), Els Rens (België) en Fran ziska Ring (Duitsland) op zondag 27 november aan de start in de Oude Warande in Tilburg. Tilburg Op maandagavond 28 november vertoont Pathé Tilburg tón het Pieter Vreedeplein een malig de wereldpremière van de documentaire Am Bolt. Je ziet tevens exclusieve beelden van de rode loper première in Londen! kn Bolt is een absolute aanrader voor sport- én filmfanaten. Het is een documentaire over de snelste atleet uit de sportgeschiedenis, Usain Bolt, en geeft je een intense jijk op het persoonlijke leven van Itetsporticoon uit Jamaica.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 29