GEMEENTENIEUWS 0 Tilburg steunt landelijke campagne energie besparen ATILBURG^icM 3 SPZ 13 Spoi VOOI 1 VVV-TIPS Ger bor Ontwerp voor stadskantoor 1 is goedgekeurd door college 1 Ml Dit i Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Impressie stadskantoor 1. kl mtoor Foto gemeente Tilburg. ordgroep' zn heeft s; De Hart van Brabantlaan. (Foto gemeente Tilburg) TILBURG.NL/TILBURGKNAPTOP 1 LAATSTE NIEUWS www.spoorzone013.nl Nieuwe oversteekplaatsen H. van Brabantlaan Nieuwe inrichting voor drie straten in Noord Daarna begint een groot, gratis feest in de Koepelhal. Er is muziek, dans en een hele grote surprise-act die je niet mag missen. De hele middag kun je tot 17 uur feesten met de sint en zijn pieten. Iedereen is welkom bij dit festijn voor jong en oud. SKWRLMM434A TEL 013-532 3720 E-MAIL VWII1BÜRGM Deg straz natz niet Meer i www.t ij de in Ne- SINTWEERIN HETLAND Zondag 13 november komt Sinterklaas aan in Tilburg. Samen met heel veel pieten meert de pakjesboot rond 11.30 uur aan in de Piushaven. De sint vertrekt na een korte en informele ontvangst met al zijn pieten richting de Koepelhal in de Spoorzone. Om 13 uur is er een warm onthaal door burgemeester Peter Noordanus. TIPS VOOR SINT Op zoek naar een leuk cadeau voor in de schoen of alvast iets aanschaffen voor pakjesavond? VW Tilburg heeft een grote keuze aan typisch Tilburgse en Brabantse cadeautjes. Er zit voor iedereen wel iets in het assortiment. Kom kijken in onze winkel aan de Spoorlaan of ga naar onze website voor meer informatie. Degerr groot a 360 bla Meer informatie: www.energiebesparendoejenu.nl www. klimaatklappers. nl www. til burg, nl/energie www.vvvtilburg.nl informatie: '.tilburg.nl -> kernwinkelgebied De activite dag van 1- van wijkce Schaepma melden vc mail te stu tilburg.nl. Bewege mensen la wegen zor spieren en tie. Ook hi vloed op d Bewegen i slecht zien mindere zi vallen. Da; deze men< De gemi eniging Ba ten met di van inwon king te be' Energie: Via de gi gelijk een a een energit komt bij im persoonlijk sprek kost taald voedselverspilling, een energie- verbruiksmanager en vaker het OV gebruiken. Meer informatie staat op www.klimaatklappers.nl. 'Energie besparen doe je nu' is een campagne van het Rijk om meer wo ningen energiezuinig te maken. De gemeente ondersteunt dit initiatief. Er is een speciale website voor woningeigenaren. Ze kunnen meer informatie krijgen en hulp bij het aanvragen van een offerte. gemeente wil de Offenbach- aat, Von Suppéstraat en de Be- tzkystraat in Tilburg-Noord op- zuw inrichten. Vorig jaar hebben bewoners hun wensen kenbaar kun nen maken. Ook konden ze knelpun ten in hun omgeving melden. Een 'klankbordgroep' van bewoners en bedrijven heeft samen met de ge meente zo veel mogelijk van deze aandachtspunten verwerkt in een definitief ontwerp. Dat wordt gepre senteerd tijdens een inloopavond op 16 november van 19.30 tot 21 uur. De bijeenkomst is in het wijk centrum aan de Eilenbergstraat. Me dewerkers van de gemeente en het voorbereidende bureau beantwoor den vragen. Het college heeft vorige week het ontwerp voor stadskantoor 1 goedge keurd. Het bevat onder meer een aanvulling met winkels op de begane grond en verbouwing van de kantoorruimtes. De aanpassingen zijn min der uitgebreid dan in eerdere ontwerpen. De gemee den startc 55-plus di aan yoga De gem gezet 0[ pen jare bladere elke we leen be: voor grc mogelijl de milie zijn gev in de Hc De opei website gaat na; dat er c De ge gelijk in waar de het een men is I kunnen zaken o eadviseur gemeente is het ook mo- i afspraak te maken met ’ieadviseur. De adviseur .iwoners thuis voor een jk advies. Een adviesge- 115 euro. Dit moet be- worden bij het online ma ken van een afspraak. De adviseur vertelt tijdens het gesprek wel ke maatregelen mogelijk zijn. Het gaat onder meer om spouwmuuri- solatie, zonnepanelen en een warmtepomp. Zo blijft de afstand tussen de Heike- se kerk en het stadskantoor met mi nimaal 19 meter veel groter dan aan vankelijk gepland. Bij de Katterug en de Paleisring krijgen de marktkra men en de bomen meer ruimte. Het door het college goedgekeurde ont werp komt op 21 november in de commissie Vestigingsklimaat. Daar na kan het definitief worden vastge steld. Naar verwachting neemt de ge meenteraad begin 2017 een defini tief besluit over de kosten, het uit- voeringskrediet. Dan kan volgend jaar de verbouwing van stadskantoor 1 daadwerkelijk beginnen. Het ontwerp is tot stand geko men met de inbreng van verschillen de partijen, zoals architecten, raads leden, stadsbewoners en de Omge- vingscommissie. Er zijn veel aanpas singen nodig aan de binnenkant van de stadskantoren 1 en 2. Ambtena ren denken samen na over de mate- beantwoord. Het doel is om in 2045 een klimaat-neutrale stad te zijn. Daarom wil de gemeente zo veel mogelijk woningen goed isoleren en proberen om zo veel mogelijk ener gie zelf op te wekken. De gemeen te en de rijksoverheid helpen met advies, subsidies en leningen. Meer daarover staat op www.tilburg.nl/ energie. De meeste mensen willen bij dragen aan een betere wereld, maar weten niet precies hoe. Daar om heeft Milieu Centraal de groot ste 'klimaatklappers' op een rij ge zet: praktische maatregelen en tips waarmee iedereen zelf aan de slag kan. Voorbeelden hiervan zijn wo- ning-isolatie, het voorkomen van Energiebesparende maatregelen zijn onder meer betere isolatie van dak, gevel, vloer en ramen, het gebruik van warmtepompen, zonneboilers, ventilatie met warmte-terugwinning en zon nepanelen. Veel mensen vinden energie besparen en zelf duurza me energie opwekken, belang rijk. Dat blijkt uit onderzoek. Maar vaak komen ze er niet toe om maatregelen te nemen. De cam pagne richt zich op huiseigena ren die wel al maatregelen over wegen, maar die nog niet hebben genomen. Op www.energiebesparendoe- jenu.nl worden de belangrijk vragen van eigenwoningbez' De Hart van Brabantlaan krijgt nieuwe bestrating bij de oversteekplaatsen voor voetgangers, net als de Jan Heijnsstraat. De Hart van Brabantlaan is vo rig jaar opnieuw ingericht. Sindsdien heeft de gemeente veel klachten ge kregen. De klinkers bij de oversteekplaatsen zijn niet comfortabel voor min- dervaliden, ouderen en mensen met kinderwagens. Daarom worden de ste nen vervangen door een soort die wel prettig loopt. De aanpassingen zijn in fasen en ze duren van 21 november tot 23 december. Waar werkzaamheden zijn, is de straat versmald. Dit kan leiden tot vertraging. Fietsers kunnen over de stoep. rialen en kleuren die toegepast moe ten worden en het meubilair. Stadskantoor 3 is inmiddels gro tendeels gesloopt. De aannemer maakt het terrein aan de Stadhuis straat bouwrijp. Hier komt een nieu we vestiging van kledinggigant Pri mark. Dit project is onderdeel van het versterken van de binnenstad. Tilburg heeft de ambitie om bij top twintig van binnensteden in derland te horen. Winkelen is een van de belangrijk ste functies van een binnenstad. Er komt een nieuwe verbinding tussen het Pieter Vreedeplein, de Heuvel straat en de Emmapassage. De ge meente wil een toekomstbestendi- ge binnenstad met een goed winkel aanbod, gevarieerde woonruimte en aangename straten.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 8