u F it Jk Muziektheater over grillige verhouding moederen zoon TILBURG De Diamantfabriek presenteert op donder dag 17 november samen met ensemble Nieuw Amsterdams Peil de siotvoorstelling van de succesvolle muziekthea- tervoorstelling 'Conver sations with my Mother' in Theaters Tilburg. Jakob Bro Trio in Paradox 'Soof 2'bij Pathé Ladies Night 'De Braboneger verkaast?!' I Stedelijk finale Podiumvlees in Bleyemakerij De Boemel Euregio Jeugdorkest: virtuoze dansmuziek door jong talent theaters i tilburg.ni i 5 Wart Kamps - 7 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 NOVEMBER 2016 3URGSE KOERIER ?mb« afé ElsDejonghe FOTO: Jostijn Ligtvoet usief worden ont- comstdrankje. i de unieke ?ren in deze za 12 nov. 20.30 uur Studio ïlt op i Para- Band ark Ey- S3 ^17 mm Lezers van DeTilburgse Koerier kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: 2 voor de prijs van 1*! Normale prijs 18 Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode Richard bij Infoservice &Tickets via 013 543 22 20, rechtstreeks aan de balie of via www.theaterstilburg.nl. ‘U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. Conversations with zien op i de Conc FOTO: ROBIN VOGEL tilburg Op vrijdagavond 11 november wordt vanaf half negen de Stedelijke Finale gespeeld van deTilburgse Poetry Slam Podiumvlees. teem bestaat dat alleen moeder en zoon met elkaar verbindt. Een navelstreng van taal. igegroeid in een echt jezin in een typische J Tilburgse Koerier Last-minute Actie! dere man. Bezoekers vangen met een welke Er is van alles te doen. Zo is een aantal mooie prijzen te winnen en wordt iedereen verwend met een leuke goodiebag. Kaartjes via www.pathe.nl Motian The Electric Bebop I en lid van Tomasz Stanko's Dar es Quintet, is nu weer op tournee met zijn eigen trio. Zijn contrabas sist Thomas Morgan is Bro's muzi kale metgezel sinds meerdere ja- ren -zowel op het podium als in de studio- en meesterdrummer Joey Baron kennen we maar al te goed van zijn geweldige subtiele drum- spel bij onder andere John Zorn en Bill Frisell. Het Jakob Bro Trio speel woensdag 16 november in dox, Telegraafstraat 62 in Tilburg. Aanvang om 20.30 uur. De Goede Richard III Duizenden acteurs kropen al in zijn misvormde huid. Maar altijd spelen ze Richard als de kreupele psychopaat die zijn familie vermoordt om de troon van Engeland te bestijgen. Die vervolgens, jammerend om een paard, gedood wordt op het slagveld. Je wordt bedankt, Shakespeare, voor een sterk staaltje karaktermoord. De nobele Koning Richard de Derde verdient eerherstel. Wart Kamps laat in zijn eerste solo de échte Richard zien. Zwaar getekend en gekwetst, vecht hij zich in deze kome die vrij uit die vijfhonderd jaar oude leugen. Een soms lichtvoetig, soms serieus stuk over hoe geschiedenis fictie werd en fictie geschiedenis. tilburg In het programma De Braboneger verkaast?! duikt Brabo neger Steven Brunswijk in typisch blanke gebruiken en gewoonten. Met zijn twee matties Dennis en Djordhy, die ervoor zorgen dat hij niet teveel verkaast, doet hij die dingen die een Surinamer nooit zou doen. Steven is opgt Surinaams ge, arbeidersbuurt in Tilburg met een verscheidenheid aan cul turen. Hoewel hij getogen is in Nederland, is het uitgesloten dat Steven gaat kamperen of boeren kool eet. Maar in De Braboneger verkaast?! stapt hij uit zijn com fortzone. Het programma is van af maandag 14 november (22.20 Uur) te zien bij AVROTROS op NPO3. staat. Dirigent is Hans Casteleyn. Het Euregio Jeugdorkest (EJO) is een symfonieorkest dat als doel heeft getalenteerde jonge muzi kanten de kans te geven om in or- kestverband te (leren) musiceren, hen in contact te brengen met de grote klassieke orkestliteratuur en dit uit te voeren op diverse open bare concertpodia. In 1985 werd het Euregio Jeugdorkest opgericht door een intensieve samenwer king van een aantal muziekacade mies in Nederland en België. Kijk voor meer informatie en tic kets op www.theaterstilburg.nl of bel Infoservice Tickets via 013-5432220. Ongrijpbaar Conversations with my mother vormt de ultieme muziektheater- voorstelling over een van de meest grillige, ongrijpbare menselijke ge voelens, namelijk de verhouding tussen moeder en zoon. Compo nist Benedict Weisser en regisseur Matthias Mooij bieden een ca leidoscopische blik op manier van communicer relatie. Zij vroegen zeven auteurs (o.a. Tommy Wieringa, Herman Brusselmans, Omar Dahmani en Jibbe Willems) een fictief of autobi ografisch telefoongesprek tussen moeder en zoon te schrijven en weefden de teksten samen tot een baanbrekend, contrastrijk libretto. We volgen de zoon kriskras door de verschillende fases van het le ven. Kind, puber, grijzend, volwas sen. Oud en dan weer jong. En de manier van communiceren blijkt uniek, alsof er een separaat sys- my mother is te •'P donderdag 17 november in jncertzaal van Theaters Tilburg. tilburg Het Euregio Jeugdorkest, een van de beste jeugdorkesten van Nederland en België, speelt op zaterdag 19 november om 20.30 uur in Concertzaal Tilburg een af wisselend programma met dans muziek uit verschillende landen. Het orkest neemt je mee je mee in een concert vol dansmuziek: van balletmuziek van Tsjaikovski tot opzwepende Spaanse ritmes van Chabrier en De Falla. Ook de jonge Belgische violist Vilmos Csikos (win naar Young Belgian Talent 2015) is van de partij, met sprankelend en virtuoos toprepertoire voor viool en orkest. Volop energie dus, in een concert waarin jong talent centraal tilburg - De komende Pathé Ladies Night in Tilburg vindt plaats op woensdag 30 november met de nieuwe Nederlandse romantische komedie Soof2. In dit vervolg staat de relatie van Soof en Kasper op springen en Soof ontmoet een an- De winnaar van de vier voorrondes spelen tegen elkaar om de winst van Podiumvlees 2016 en de felbe geerde ticket naar het Nederlands Kampioenschap Poetry Slam in ja nuari in Utrecht. De dichters Stokely Dichtman, Gijs ter Haar, Bart Smout en Els Dejong- he wonnen ieder een voorronde van Podiumvlees 2016. Zij nemen het op tegen elkaar in een mu zikale editie, waarbij de dichters eigen werk zullen voordragen op muziek. Op 11 november heeft Podium vlees een muzikale mysteryguest, waarvan we vooraf uitsluitend be kend kunnen maken dat het hier een gitarist betreft. De winnaar van de slam wordt, na drie rondes, bepaald door een vakjury en een publieksjury, en dat ben jij. Bleyemakerij De Boemel bevindt zich op de Burgemeester Brokxlaan 8/76,5041 SB Tilburg. De Aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Meer informatie: www.fecebook.com/ events/174478096291892/ tilburg Het tweede concert in de reeks "ECM artist in concert" is dat van een van de beste jazzgroepen uit Denemarken, het Jakob Bro Trio. Het album Balladeering in 2009 was voor Jakob Bro de internati onale doorbraak als componist en bandleider. Dit album was het eerste van de trilogie Balla- deering-Time-December Song, met de legendarische saxofonist Lee Konitz als spilfiguur. De trilogie wordt beschouwd als een mijlpaal in de Deense jazz. Jakob Bro, vogrmalig lid van Paul Conversations with my mother oogstte veel lof na de première in Muziekgebouw aan 't IJ in decem ber 2013, de eerste tournee in 2014 en de huidige tournee in 2016. Er is een preview in Theaters Tilburg op zondag 6 november tijdens de talkshow Studiocafé (11.00-12.30 uur) en een inleiding op donder dag 17 november om 19.30 uur voorafgaand aan de voorstelling. Componist Benedict Weisser en één van de schrijvers geven dan een toelichting. De drukbezochte voorstellingen trekken landelijk veel zonen, die speciaal met hun moeder naar deze voorstelling ko men. De uitvoering op 17 novem ber valt in het programma 20 jaar Concertzaal Tilburg. FOTO: Robert Benschop Tickets zijn te koop via www.thea- terstilburg.nl, telefonisch via 013- 5432220 of aan de balie van Info- Service Tickets. De preview tijdens Studiocafé op 6 november is gratis toegankelijk, reserveren gewenst via eerder genoemde kanalen. 30 mm

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7