O 9 9 R port ON RG I 'De heroïek, het gevecht, dat is prachtig' jeurs huis past! een PLETE WERK •r- ÏSBRIL vanaf Unicef bridgedrive iber rg tinsdag loting voor ■K Vrouwen 2017 1 Sint en Piet delen 43 Jubileum-Pakker(d)s TILBURGSE 43 DONDERDAG 3 NOVEMBER 2016 Ruud Aerts verwelkomt stoerste schaatsers ie dames moet van FOTO: KNVB Media NL Oefeninterland 6 Ejww EURO 13-5444828 --i www.pietvaniersel.nl i nfo@pietvanter seln I Lburg Voor het eerst in de historie is Nederland ko mende zomer gastheer of misschien beter gastvrouw voor het EK voetbal voor vrouwen. Kleur: Water Blue Jubileumprijs van 829,- WOMEN’S RO2017 Piet van lersel Tweewielers Enschotsestraat 164 - Tilburg Tel: 013-5420922 o.a: Gazelle Gazelle- Ultimate Batavus Koga Sparta Cortina Pegasus Bulls die jr is het Divisie i. Om wtel, tie ter Ivoor 99, tilburg Ze zijn alweer begonnen, de stoerste schaatsers van het land. De spits werd afgebeten in Amsterdam, met de eerste wedstrijd van het seizoen. Het marathon peloton komt daarna snel naar Brabant. Op zaterdag 5 november heeft in Tilburg de derde wedstrijd plaats in de KPN Marathon Cup. Dat is sport aanspree Zelf stop er inmk :urren- .ijks in- het ijs innares en op en igi- ide ie geldig december 2016. voor 599," Incl. 3 gratis servicebeurten Kijk voor meer informatie, o.a. over de kaart verkoop van het EK, op www.weuro2017.nl BATAVUS Wayz Comfort De Wayz Comfort is een slanke stadfiets die ideaal in gebruik is. Dankzij de vering zit je lekker comfortabel en de Iv, lage instap maakt opstappen een stuk gemakkelijker. ff* Perfect voor dagelijks gebruik in de stad. (V Papillen 16"meisjesfiets. Nu zeer scherp geprijsd -kker comfortal lage instap maakt opstappen een stuk c Perfect voor dagelijks gebruik in de Ruud Aerts juicht na zijn overwinning op het Veluwemeer. FOTO: Timslmaging/Neeke Smit i €39,50 per paar voor één >2,50 per paar voor twee inclusief €24,50 voor aanvang en twee nkje. Opgeven kan o,50/€52,50 over te maken (rekening NL22 INGB 0000 v. Unicef Tilburg onder van namen van beide voor meer informatie 0 11, of mail naar brid- :eftilburg@gmail.com- GAZELLE Paris C7+ De Paris C7+ weet luxe en design als geen ander te combineren. Verkrijgbaar in drie verschillende kleuren. Bovendien heeft deze Gazelle als enige in de Paris-familie een geïntegreerde koplamp en verende zadelpen en voorvork. *1 Kleur: Mat zwart Jubileumprijs van 849,- voor 649,- Ind. gratis axa insteekketting wil winnen bij de dames moet van goede huize komen. Ga op zaterdag 5 november naar de Ireen Wüst IJshal in Tilburg voor een avond spektakel. De dames van de Regiotop trappen die dag om 17.00 uur af voor een wedstrijd over 50 ronden, om 18.00 uur ge volgd door de Beloften, die 100 ronden rijden. Om 19.30 uur beurt aan de Dames Top I voor een race over 80 ronden. 20.30 uur volgt de hoofdschotel, de heren van de Top DiviSie met al le grote kanonnen aan de start. Zij rijden 125 ronden. Ie is op 6 augustus in Enschede. In het Koning Willem II stadion in Tilburg worden vijf wedstrijden gespeeld. Op 18, 21, 24 en 27 juli staan groepswedstrijden op het programma. Verder vindt in het stadion aan de Goirleseweg op 30 juli een van de kwartfinales plaats. Tilburg - Op zaterdag 19 november wordt een bridgedrive gehouden ten bate van Unicef. Deelnemers kunnen een hele of halve dag spelen. De eerste zitting is vanaf 10.00 uur, de tweede om 13.45 uur. Er wordt gespeeld volgens het schema van 21 spellen per zitting; uieesterpunten vogens schaal. Jr zijn diverse prijzen te winnen. Locatie is de Philharmonie aan de bedragen zitting, €5: zittingen koffie/thee voor lunches met dranl door €39,f op bankre 1814 02 t.n.v. vermelding spelers. Bel u - 06-2? 1,2 70 irJeseweg 167. De kosten gedrive.unice Het UEFA Women's EURO 2017 [heeft Breda, Tilburg, Rotterdam, Mtrecht, Doetinchem, Deverjter en Enschede als speelsteden. Zestien beams, waaronder de OranjeLeeu- fcnnen, komen van 16 juli tot en met 6 augustus in actie. Be landen die zich voor dit toer nooi hebben gekwalificeerd zijn lloorwegen, Italië, Oostenrijk, Buitsland, Zweden, Ijsland, België, Frankrijk, Spanje, Schotland, Rus land, Engeland, Zwitserland, Dene- larken, Portugal en Nederland. sen niet stopt bij tien kilometer. Dit zijn de grootste bikkels op de dunne ijzers. Niet voor niets rijdt Jorrit Bergsma in het peloton, de regerend olympisch kampioen op de tien kilometer. Hij is misschien wel de sterkste van allemaal. Ga ry Hekman is zo'n andere topper. Beul van een vent, beresterk. En ook nog eens bijzonder rap in de sprint. Spektakel Ook bij de dames is de concu e groot. Daar staan wekelijl amationale grootheden op1 als Carien Kleibeuker, de wir van olympisch brons in Sochi, Irene Schouten, wereldtopper c de mass-start. Janneke Ensing de Italiaanse Francesca Lollobric da natuurlijk. En dan zijn er nog echte marathontoppers als Iris van der Stelt en Lisa van der Geest. Wie In de voorbereiding van het Ne derlands vrouwenelftal op WEURO 2017 speelt de ploeg van bonds coach Arjan van der Laan op dins dag 29 november een oefenin terland tegen Engeland. Dit duel wordt gespeeld in het Koning Wil lem II Stadion in Tilburg en begint om 19.00 uur. Kaarten voor deze wedstrijd zijn te koop via onsoran- je.nl en bij de receptie van het Ko ning Willem II Stadion. Startschot Aan Ruud Aerts blijft altijd dat beeld kleven van de held op na tuurijs. Van die prachtige zeges in het ruige Zweden, en van de winst in de klassieker op het Ve luwemeer. De Brabander lacht be scheiden. "Ja, die tweehonderd ki lometer in Zweden was geweldig. Kurt Wubben lag zes minuten voor, maar toch won ik. Dat blijft je bij." In zijn winkel hangt de foto van het Veluwemeer, een wedstrijd waar alles in zat dat marathonschaatsen zo mooi maakt. In Tilburg geeft Ruud Aerts het startschot voor de mannen waar mee hij zo lang lief en vooral leed heeft gedeeld. De marathonrijders zijn stuk voor stuk topschaatsers, .mannen voor wie hard schaat- Loting Nederland was als gastland auto matisch geplaatst en zal uitkomen in Poule A. Tijdens de loting, op dinsdag 8 november in het Luxor Theater in Rotterdam, zullen de drie tegenstanders in de poulefase bekend worden. De loting wordt verricht door o.a. record-interna tional Manon Melis. OeOranjeLeeuwinnen spelen hun poulewedstrijden in Utrecht (Gal genwaard, 16 juli), Rotterdam (Het Kasteel, 20 juli) en Tilburg (Koning Willem II Stadion, 24 juli). Duitsland is titelhouder, de vrou wen van Oostenrijk, België, Schot land en Zwitserland maken hun debuut op een eindtoernooi. Por tugal kwalificeerde zich als laatste voor het EK via twee play-off-wed- strijden tegen Roemenië. Het EK voetbal voor vrouwen gaat op 16 juli van start. De fina- De marathon. Dat is schaatsen zo als het ooit bedoeld was, zoals het honderden jaren geleden al werd bedreven. De lange wedstrijden over sloten en plassen, gevechten van man tegen man, en de winst voor de sterkste. Op de kunstijs banen gaat het tegenwoordig niet anders. De ondergrond is anders, het materiaal is beter en de rijders zijn getrainde topatleten. De sterkste, dat was Ruud Aerts regelmatig. Met name op natuur ijs kon de man uit Riel uitstekend uit de voeten. Als de temperatuur zakte en de koers harder werd, dan kwam Aerts steevast boven drijven. "Dat is ook de charme van marathonschaatsen", vindt hij. "Die heroïek, gevechten van man tegen man in een oer-Hollandse sport waarin eerlijk gestreden wordt. s prachtig. Ik denk dat deze daarom ook zoveel mensen •eekt." opte de nu 37-jarige Aerts iddels alweer anderhalf jaar geleden mee. In die periode is zijn leven flink veranderd, stelt hij vast. "Ik ben vader geworden van een zoon, Tom, en ben een schaats- winkel begonnen bij de ijsbaan in Tilburg. Dat is allemaal best ingrijpend." De man die zulke prachtige zeges boekte, kijkt met plezier terug op die mooie momenten. "Als ik te rugkijk is dat niet met gevoel dat ik had moeten doorgaan, wel met gevoel dat ik een heel mooie peri ode heb gehad." Het tekent Aerts dat die mooiste herinneringen niet eens aan zijn zeges zijn. "Wel aan trainingskampen. Dat was keihard trainen, maar ik had ook altijd het gevoel van vakantie. Ik zou zelf na melijk ook gaan fietsen in Spanje, en nu was dat ook nog een soort werk. Heerlijk. Of aan de adrena line die je voelt in een finale. Dat krijg je in het dagelijks leven niet snel terug."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 43