70% w w I 1 ijknieuws i est Lezing over stamboomonderzoek TOTWEL Info-avonden'Eigen huis energiezuinig' GOEDKOPER DAN DE, BDnfo ezersbrief Aanvraag bladkorf Warme Winterklanken L BOUWMARKT... Gesprek over leven met de dood 17 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 3 NOVEMBER 2016 n ir jij in geloc Marieke Prins een en de Ook als er onverhoopt klachten zijn. 61//Tilburg Kom eerst langs voordat u gaat klussen: OUTLET IN REST- EN SCHADE PARTIJEN Nobelstraat 20 Goirle IfriMrort 013-3050028 tiiburg Een warm en com fortabel huis om heerlijk behaaglijk in te wonen, is makkelijker te bereiken dan je denkt. oulair. ?rbor- Harrie Simons Voorzitter Bewonerscommissie IURGSE KOERIER tilburg Op dinsdag 15 november geeft Eva Bleekereen lezingen discussie met als titel 'Conservatoren van de eigen identiteit. Publieksgeschiedenis en genealogie.' De lezing duurt van 20.00-22.00 uur en vindt plaats bij Boerke Mutsaers, Vijverlaan 2 in Tilburg. boom. naar. "Genealc Het ontwikkel' wen heen var tocratisch fen en een onder historische cus het mand het gene inter De week van de Dialoc j een dialooggesprek, r geleid zal worden do' jse auteur en filosof mmui l teejer met de bur in onze buu geschreven en logie is van alle elde zich c an een jurk momeen ïrdeel CUltUL tilburg - Meezingkoor Meepesaant organiseert op zaterdag 5 novem ber het muzikale festival Warme Winterklanken in MFA Het Kruis punt. Naast Meezingkoor Meepes aant werken het Groot Dwergo- ze bladkorf dan niet voorzien is van een gemeente- nummer of iets dergelijks. Wij besparen de gemeente hier klauwen werk mee, maar dat wordt niet door de gemeente gewaardeerd. Wij zouden volgend jaar pas aan de beurt komen, aldus de heren ambtenaren. De informatie-avond zijn gratis én vrijblij vend bij te wonen. Meer informatie: www.energiefabriekO! 3.nl Warme voeten Marieke Prins woont in Tilburgse wijk Zorgvlied. Ze liet meteen de zolder isoleren toen ze twintig jaar geleden haar huis kocht. Ma rieke: "En langzaam maar zeker hebben we het huis aangepakt. Met behulp van thermografische foto's en door professioneel on derzoek, wisten we welke maat regelen we het beste konden tref fen. Vorig jaar is de begane grond eruit gehaald en hebben we een geïsoleerde vloer laten plaatsen. Dat maakt ons huis echt veel com fortabeler. Als ik voorheen thuis kwam met koude voeten, deed ik mijn schoenen uit en trok ik sok ken en sloffen aan. Maar nu ga ik bij wijze van spreken blootvoets op mijn vloer staan om mijn voe ten op te warmen....." nisch Mannenkoor en Dameskoor Uit volle borsten mee aan dit festival. De avond duurt van 19.30 tot 23.30 uur. De toegang is gratis. Adres: Sinopelstraat 1 in Tilburg. Stamboomonderzoek is popi In TV-programma's zoals Ver gen Verleden gaan bekende Ne derlanders op zoek naar hun roots. Talloze minder bekende Nederlan ders doen dat ook. Maar wat be weegt mensen om vele uren te be steden aan stamboomonderzoek? Waarom duiken we in archieven en speuren op internet om onze familiegeschiedenis te ontdekken? Is het gewoon een leuke hobby of hebben we een diepere motivatie? Eva Bleeker, Master Publieksge schiedenis aan de Universiteit van Amsterdam, deed hier onderzoek Niet alleen bekende Nederlanders als Anna Drijver willen meer weten over hun stam- FOTO:NPO van de manier waarop zij hier invul ling aan geven tot hun meningen over digitalisering en de verhoudin gen met historici". Tijdens de lezing vertelt zij over de aanpak en bevindingen van haar onderzoek en vervolgens wil ze graag in gesprek over de resultaten. De toegang is gratis voor leden van de NGV; niet-leden betalen 5,-. Consumpties zijn voor eigen rekening. Eva's afstudeerscriptie is te raad plegen via de link http://dare.uva.nl/en/scriptie/596148 tilburg-Wij hebben diverse keren bij de gemeente een verzoek ingediend voor een bladkorf. De Park flat aan de Postelse Hoeflaan heeft een bewoners commissie, waarvan er drie mensen zich hebben aangemeld om het rondom deze Parkflat netjes en zuiver te houden. Iedere week, en vooral bij het vallen van het blad, zijn zij enkele uren bezig om alle bladeren, blikjes en andere troep op te ruimen. Wij hebben zelf een bladblazer aangeschaft, zodat de gemeente hier zelf bijna geen werk aan heeft. Alleen een bladkorf zou erg prettig zijn, zodat de gemeente deze zo af en toe kan komen ledigen. Ook deze kun nen we best' zelf aanschaffen, maar dan is het nog de vraag of deze wel op tijd geledigd wordt, omdat de- EnergiefabriekOl 3 begeleidt alle Tilburgse huiseigenaren die willen besparen op energie. Goed voor het woongenot, goed voor de por temonnee, goed voor het milieu. Kom vrijblijvend naar de gratis in formatie-avond voor de wijk Zorg vlied op dinsdag 15 november, om 19.45 uur in De Back, Schout Back- straat 33, Tilburg. Op dinsdag 22 november is het de beurt aan de wijk De Reit. Aanvang ook dan om 19.45 uur in De Back. Energiefabriek013 geeft deskun dige begeleiding bij energiebe sparende maatregelen, van het begin tot het eind. Of je nu kiest voor een keukentafelgesprek met een energieadviseur of een uitge- breider maatwerkadvies. Of je nu één of meerdere maatregelen wilt laten uitvoeren. Iedereen kan nu profiteren van de financiële voor delen door gezamenlijke inkoop. En gebruik maken van de subsidie voor woningisolatie en de duur- zaamheidslening van de gemeente Tilburg. Zonder zorgen: Energiefa- briekO13 begeleidt geïnteresseer den tot na de uitvoering van de energiebesparende maatregelen. tilburg Ook dit jaar is het weer mogelijk om tijdens de 8e editie van Tilburg in Dialoog met elkaar bij Crematorium Tilburg en om streken in gesprek te gaan over leven met de dood. Het thema dit jaar is'Mijn plek'. Waar sta jij in relatie tot de dood? Denk of geloof je dat er 'iets', een leven is na de dood? En welke invloed heeft dat op je leven nu en op hoe je omgaat met de dood van mensen uit je (directe) omgeving? Niets raakt ons zo en maakt zoveel los als de dood. Te gelijkertijd vinden we het maar moeilijk om er met anderen over te praten. Om dit gevoelige on derwerp toch bespreekbaar te maken organiseren Crematorium Tilburg en omstreken en ritueel- begeleider bij afscheid Rob van Tilburg dit jaar voor de vierde keer tijdens De week van de Dialoog in Tilburg een dialooggesprek, dat dit jaar geleid zal worden door de Tilburgse auteur en filosofe Ineke van Pelt. Wij zijn echt goed bezig om de verpaupering van de buurt tegen te gaan. Onze commissie heeft vorig jaar urgemeester een rondwandeling gemaakt jurt (en vooral rondom de Parkflat). Er is veel ?n beloofd, maar niets waargemaakt. □ii alle tijden, door de eeu- idisch en aris- i tot een hobby *1 van de populaire cultuur. Menig histori ën antropoloog heeft zich over fenomeen gebogen, maar nie- heeft ooit de stap gezet om gesprek aan te gaan met de lealogen zelf. Aan de hand van ïrviews en enquêtes schreef zij voor de Masteropleiding Publieks geschiedenis haar afstudeerscriptie over de belevingen van genealo gen en hun onderzoek, variërend Of je jong bent of oud, al eens ie mand dierbaars in je omgeving hebt verloren of nog niet, iedereen is van harte welkom om samen met 6 tot 8 andere mensen deel te nemen aan de dialoog. Hierbij staat het zonder oordeel naar el kaar luisteren en het delen van er varingen voorop. Het dialooggesprek vindt plaats in Andante Café (aula 3) van Cre matorium Tilburg aan de Karei Boddenweg 5. De ontvangst met koffie en thee is vanaf 12.30 uur. De dialoog duurt van 13.00 tot cir ca 16.00 uur. Deelname en koffie/ thee zijn gratis. Aanmelden doet u via www.tilburgindialoog.nl, door een e-mail te sturen aan rob@ro- bvantilburg.com, of door te bellen met 06-14306565 (als u geen inter net of e-mail heeft). Meer informatie over Tilburg in Dialoog en de data en locaties van andere dialoogtafels tijdens de Week van de Dialoog (van vrijdag 4 tot en met 11 november) vindt u op www.tilburgindialoog.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 17