w o n ns op. ijknieuws Internationale sierduivenshow ost in Berkel-Enschot Eindelijk een boek over de Tilburgse Rauwbraken The Cats Aglow in Udenhout Het verhaal van de laatste Bokkenrijder Thema-ochtend 'Natuur in de stad Tilburg' St. Caecilia zingt Krönungs Messe van Mozart 13 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 3 NOVEMBER 2016 3URGSE KOERIER BTlww vrijde Meer informatie: www3zn5ierduif.nl iSTE 52,50 18,50 FOTO: Theo van Etten 16,00 56,00 15,00 Tilburg roviders erstap- stappen ;te deal op ISEUR IEGRIJPTI leemwinning door twee steenfa brieken: Stevens en Claesen. ssen Ne- jpen jaar teld op de provider. ien. j om st en goed _,en, socia- tilburg Op enkele delen na is de geschiedenis van het Tilburgse grond gebied wel een keer on derzocht en beschreven. Toch zijn er nog enkele hiaten, waarvan er nu eindelijk een is opgevuld. Berkel-Enschot - Op zondag 13 november is de Krönungs Messe van Mozart te beluisteren in de St. Caeciliakerk in Berkel-Enschot. Deze mis wordt uitgevoerd door het Gemengd Koor St. Caecilia tijdens de show veel informatie verstrekt over het houden van sierduiven en er zijn ook veel deskundigen, die allerlei vragen kunnen beantwoorden. De be oordelingen van de keurmees ters hangen -1 de duiven. D het publiek op vrijda ber tijdens de keurii tot 22.00 uur, ber van 10.0C zondag f tot 16.00 2 euro. Drassig Van Etten neemt de lezer in dit boek mee op een virtuele tour door het gebied van zo'n 100 jaar geleden. "Trek goede schoe nen aan, want het kan wel eens drassig worden", waarschuwt hij vooraf. Zo bezoekt hij boerderijen, koffiehuizen en hun bewoners. Het boek is een prettige afwisse ling van feiten, anekdotes (opge tekend aan de hand van verhalen van bewoners) en afbeeldingen. Daarnaast bevat het boek ook autobiografische elerr persoonlijke herinner onder andere de ou< briek, I sche H< n=>ar de ...ourg- dat in 'Stenen leidde, uit- jrafische elementen met ïringen aan jde steenfa- het kanaal en de Tilburg- loutcentrale. udenhout - op zaterdag 5 november treedt The Cats Aglow op in 't Plein in Udenhout.The Cats Aglow speelt nummers van de bekende De opdracht voor kinderen was: maak het verhaal van de laatste bokkenrijder af. Inmiddels hebben er verschillende workshops plaats gevonden om zo tot een eindpre sentatie te komen van het leukste verhaal. Dat wordt op 4 november van 13.30 tot 14.30 gepresenteerd. Kinderen en hun familie zijn van harte welkom. lens de Eucharistieviering .00 uur samen met orkest solisten Cecile de Kort, Lucia van Vugt, Frank de Leeuw en Noël Cas- teleyn. Als afsluiting van de Eucha ristieviering is het bekende Halle luja van Handel te horen. Gemengd Koor St. Caecilia bestaat in 2018 vijftig jaar maar is jong van geest gebleven. Om de drempel voor iedereen zo laag mogelijk te houden zijn onze concerten gratis ianotten worden u op de hoogte 'erschijningsda- nmogelijkheid? il naar tee.joo@ damse band The Cats. Aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.tplein.nl en kantoorboek handel Nogmaals in Udenhout. Tilburg - Natuurmonumenten ver zorgt op zaterdag' 12 november een thema-ochtend over (Meer) Natuur in de stad Tilburg. Is er al veel natuur in Tilburg? Waarom is dit zo belangrijk en hoe kunnen we meer natuur in de stad Tilburg ontwikkelen? Boswachter Frans Kapteijns heeft door Tilburg ge wandeld en foto's gemaakt van planten en dieren die hij in de stad is tegen gekomen. Hij vertelt tij dens de thema-ochtend over wat hij allemaal zag. Daarna laat ge- meente-ecoloog Mischa Gillessen zien wat de gemeente Tilburg tot nu toe aan natuur in de stad heeft gedaan en de komende jaren nog gaat doen. Aan de hand van voor beelden elders in Nederland gaat Fabrice Ottburg van bureau Alter- ra op zoek naar ideeën voor meer natuur in de stad. De aanwezigen krijgen tot slot de gelegenheid om zelf ideeën en plannen aan te dra gen. De ochtend duurt van 10.00 tot 12.30 uur. Locatie is het Klasse Theater, Carré 16b in Tilburg. Het boek zal in een beperkte op lage verschijnen. Vanaf dinsdag 6 december kan er via de website van drukkerij Gic ingetekend. Wilt blijven van de ver turn en intekenr Stuur dan een mail Iive.nl n boven de kooien van De show is open voor -- -"dag 4 novem- ing van 9.00 r, zaterdag 5 novem- )0 tot 18.00 uur en 6 november van 10.00 uur. De entree bedraagt Met het boek 'Verdwenen Rauw braken' wordt een lang gekoes terde wens van veel Tilburgers ingelost. Onderzoeker, schrijver en samensteller Theo van Etten werd geboren en groeide op in de vroegere Nieuw Lovenstraat, tegenwoordig Nautilusstraat. Het oude gebied kent hij vooral van verhalen; met geboortejaar 1963 kwam hij net te laat om het zelf te kunnen aanschouwen. Maar ook na zijn vertrek uit de wijk, 25 jaar later, bleef de geschiede nis van dit roemruchte gebied hem boeien. Na een onderzoek naar geschiedenis van de Tilbi se baksteenfabricage, 2011 al tot een boek 'S uit de Rauwbraken' k kon een vervolg niet blijven. "Er waren nog zo veel verhalen niet aan het papier toevertrouwd en ik had nog zoveel onder zoeksmateriaal liggen, dat het zonde was om dat niet te gebruiken", aldus de schrijver-onderzoeker. udenhout - In Bibliotheek Uden hout wordt op vrijdag 4 novem ber het project 'Het verhaal van de laatste Bokkenrijder' afgeslo ten met een eindpresentatie. Op 23 september zijn Peter Vervloed en Rob Weijtmans en Jan van den Bosch van het Gilde St. Joris be gonnen met het project 'Schrijf geschiedenis, zorg voor kippenvel'. te bezoeken. De gemiddelde leef tijd van het koor is niet meer erg jeugdig en het merendeel van de leden is niet meer actief op de ar beidsmarkt. Voor veel koorleden gaat het niet alleen om zo goed mogelijk met elkaar te zingen maar ook om de onderlinge socia le contacten te onderhouden. Ejww Meer informatie: www5intcaeciliakoor.nl Die Ruijbraecken Het boek gaat over de geschiedenis van het noordoostelijk deel van Tilburg, waar sinds de jaren zestig van de 20e eeuw industrieterrein Loven is gevestigd. Al in de 14e eeuw stond dit gebied bekend als'Die Ruijbraecken', een middeleeuws oerlandschap dat bestond uit bossen en vennen. Na de latere ontginningen werd er landbouw en veeteelt bedreven. De 20e eeuw kenmerkte zich door Grootschalige berkel-enschot - Om de twee jaar houdt Sierduivenshow Zuid-Ne- derland de grootste sierduiven show in het zuiden van ons land. Bijzonder ditmaal is de manifes tatie Nederlandse kropperrass in het kader van het Levend t derlands Erfgoed. Het evenement vindt plaats van 4 tot en met 6 november in Manege De Kraan, De Kraan 39a in Berkel-Enschot. Naast de aandacht voor de Ne derlandse kropperrassen, wor den bijna 100 andere rassen geëxposeerd. In totaal zijn ruim 1000 sierduiven ingestuurd uit binnen- en buitenland. De sierduiven worden op vrijdag 4 november gekeurd. Er wordt in 't PI spee.t Volen-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 13