CHEFS level b Mantelzorg doe je samen Heropening restaurant Chefs Level contourdetwern colofon ERS Kkt! vrfza 7 TILBURGSE O/Tn SWITCH post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Op 10 november is de landelijke Dag van de Mantelzorg. In het hele land worden activitei ten georganiseerd om mantelzorgers in het zonnetje te zetten. In de gemeente Tilburg doen we dat van 7 tot en met 12 november. Een hele Week van de Mantelzorg dus. Je bent mantelzorger als je langdurig zorgt voor bijvoorbeeld een familielid, een vriend of de buurman. Zo'n drie miljoen Nederlanders zorgen vanuit een sociale, relatie voor een an der. Voor deze mensen is dit vaak vanzelfspre kend maar eigenlijk is het heel speciaal. Mantelzorgers kunnen bijvoorbeeld naar een leuke film of genieten van een dinertje bij Resto 013. Er zijn workshops, lunches en inlo pen waar je andere mantelzorgers kunt ont moeten. Dat is belangrijk want mantelzorgers zitten vaak vol met ervaringsverhalen." Ondersteuning voor mantelzorgers Het hele jaar door ondersteunen vrijwilligers samen met ContourdeTwern mantelzorgers. Vrijwilligers bieden een helpende hand, man- telzorgconsulenten denken mee als er vragen en problemen zijn en bieden oplossingen. Vugts: "Samen proberen we overbelasting van de mantelzorger te voorkomen. Want de zorg voor de ander mag niet ten koste gaan van je eigen plezier, gezondheid, werkvermogen en geluk." daarbij themawoord 'Dag van de Mantelzorg'. Er zijn genoeg Tilburgers die u graag een handje helpen! 3-gangen menu voor de prijs van €15,50 incl. aperitief, excl. drankjes. De jongeren houden wel van een uitdaging dus als het aan hen ligt, zit het restaurant iedere week vol! Reserveren kan via chefslevel@r-newt.nl Op de Facebookpagina van Chef's Level kun je meedoen aan een speciale actie en een gratis diner voor 2 winnen. De koks en bedienden van Chef's Level hebben ieder zo hun eigen reden om deze opleiding te volgen. In het restaurant ligt op iedere tafel een bundel met hun persoonlijke verhalen. Wijkontbijt Jeruzalem Iedere laatste vrijdag van de maand kun je gezellig met andere wijkbewoners van 9.00-10.00 uur ontbijten tijdens het wijkontbijt in buurthuis Jeruzalem aan de Caspar Houbenstraat. Geef je uiterlijk twee dagen van tevoren op bij het beheer in het buurthuis of via 013 542 47 98. De bijdrage voor dit gezamenlijke ontbijt is €2,50. Het eerstvolgende wijkontbijt is op vrijdag 28 oktober. Con Gaudi op de bühne Op zondag 30 oktober om 14.00 uur treedt Con Gaudi op tijdens een nieuwe editie van de BuurtBühne in wijkcentrum Heyhoef. In dit orkest spelen mensen met en zonder beperking. Con Gaudi bestaat al sinds 1984 en telt meer dan 40 muzikanten. Samen muziek maken, schept een band. De sfeer is altijd goed en de muzikale resultaten worden steeds beter. En dat laten ze graag horen. Toegang gratis. Actie Koop duurzaam Sta jij er wel eens bij stil dat wat je in je winkelwagentje legt, mensen aan de andere kant van de wereld raakt? Switch/ ContourdeTwern is daar wel heel bewust mee bezig. 'Maakde switch, koop duurzaam' is de boodschap van de campaigners die op zaterdag 29 oktober van 11.00-14.00 uur bij AH XL aan de Jan Heinstraat in Tilburg staan. Zij benaderen consumenten in de supermarkt en verleiden hen tot het kopen van verantwoorde producten. tel mail internet Extra aandacht Deze onbetaalde zorg is ontzettend waarde vol. Maar we moeten ons wel realiseren dat het voor de mantelzorger kan leiden tot ex tra druk en emoties. Daarom is het goed dat we minstens één week in het jaar aandacht hebben voor de mantelzorger. Waarin we ook onze waardering kunnen laten zien. Mia Vugts, coördinator mantelzorgondersteuning van ContourdeTwern, vertelt: "De hele week Organiseren we informatieve en ontspan- nende activiteiten, verspreid over de hele eente. Het programma staat op onze site v.contourdetwern.nl/mantelzorg. Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 549 86 46 adviespunt@contourdetwern.nl 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Het restaurant van Chef's Level beleeft een doorstart. De leerlingkoks en restaurant- bedienden gaan zich bekwamen op niveau 2. Een aantal van hen heeft vorig jaar niveau 1 gehaald. De opleiding, die van begin tot eind op de praktijk gericht is, wordt gegeven door de Bonheurgroep en de Rooi Pannen. R-Newt coacht de jongeren. Mantelzorg doen we samen op WeHelpen Tilburg Bent u mantelzorger en heeft u een klusje waar u zelf niet aan toekomt? Denk aan het ophangen van een schilderij, de zolder oprui men, oude spullen naar de kringloop brengen of de ramen zemen. Plaats uw klus dan op de De Week van de Mantelzorg is meer dan acti- website www.wehelpen.nl/tilburg en gebruik viteiten. Vugts: "We laten mensen zien wat het betekent om mantelzorger te zijn. En hoe je mantelzorgers kunt ondersteunen zodat zij er niet alleen voor staan. Niet voor niets is 'Man telzorg doe je samen!' het landelijke thema dit jaar." Programma Week van de Mantelzorg 1.500 Tilburgse mantelzorgers ontvangen deze weken een boekje met daarin het pro gramma van de Week van de Mantelzorg. Het programma staat ook op de website www.contourdetwern.nl/mantelzorg. Per activiteit staat vermeld of u zich moet aanmelden en/of er een eigen bijdrage geldt. Wilt u informatie of advies? De mantel- zorgconsulenten maken graag een afspraak met u. Contact: www.contourdetwern.nl/mantelzorg of AdviesPunt ContourdeTwern: tel. mail adres Er is een sfeervol restaurant ingericht in V39 aan de Veemarktstraat tegenover 013. Daar presenteren de horecaleerlingen iedere woensdag vanaf 18.00 uur een culinair Bonte Middag Heyhoef Heyhoefbewoner Harry van Deursen organiseert op zaterdag 29 oktober van 12.30-18.00 uur het Bonte Middag Festival. Voor de all-in prijs van slechts €7,50 (volwassenen) of €5,- (kinderen) word je verwend met muziek en met echt lekkere hapjes en drankjes. Iedere bezoeker mag meedoen aan de loterij of de grabbelton. Er zijn optredens van dansorkest The Mixx, dj De Juiste Toon en studenten van de dansacademie. KOERIER DONDERDAG 27 OKTOBER 2016 S ius.rtf

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7