3 Uniek Wonen. In De Lange Akker re Bernhardstraat in Riel De Achterom Collectief Particulier Opdrachtgeverschap Groeseind, Thuis zijn in de Stad WOON SALON Natuurlijk wonen in Koolhoven Buiten! fcWOONSALON; DÉ BEURS OVER BOUWEN EN WONEN - BIJLAGE TILBURGSE KOERIER- DONDERDAG 27 OKTOBER 2016 15 Meer informatie: www.delangeakker.nl KANT.NL Wat houdt CPO precies in? r )N fd Vind het huis dat bij je past kl Vrijdagavond 4 en zaterdag 5 november www.woonsalon.nl 1 Recent hebben zij het unieke woonconcept i De Achterom bedacht. Het ontwerp is aan pasbaar naar elke locatie en woonwens. Het In het nieuwe Groeseind wordt gebouwd voor ouderen, gezinnen en alleenstaanden. Kort om, iedereen voelt zich hier thuis. Het hart van de nieuwe wijk is het St. Pieterspark, een groene zone van 10.000 m2 waar het voor jong en oud goed toeven is. Het ligt op fiets- afstand van het station, vlak bij diverse ont sluit! ngswegen én dichtbij alle noodzakelijke In Koolhoven Buiten woon je midden in het groen. Het gebied grens namelijk aan het natuurgebied De Dongezone, aan de westkant van Tilburg. Overal heb je con tact met de Dongevallei en de uitgestrekte bosgebieden. Overal langs de rand van het gebied loopt een wandelpad wat aansluit op het grote netwerk van vlonderpaden. Jouw toegang tot een uitgestrekt natuurlijk ontspan- en speelgebied. en hebben gekozen voor prachtige, ingeto gen materialen. De Koolhoven laan, waar van nu het resterende deel wordt aange legd, krijgt filterbermen die het regenwater opvangen zodat de bewoners droge voeten op straat houden. het meest gebruiken: achterom. Door het om gooien van de gebruikelijke indeling ontstaat een ruime woonkamer én een woonkeuken. Voor veel mensen is het inschakelen van een architect een hele opgave. Uw toekom stig droomhuis moet méér dan goed zijn: in vormgeving, in prijs en uitvoering. Een woning uit een catalogus of kant-en-klaar woning kan een oplossing bieden, maar de vormgeving sluit vaak niet aan bij de woon voorzieningen: wonen in Groeseind betekent Thuis zijn in de Stad. Er zijn nog een aantal woningen te koop in Groeseind. Op de Woonsalon of via de website www.groeseind.nl kunt u de laatste informa tie over de beschikbare woningen ontvangen. Vrijwel iedereen fantaseert wel eens over hoe zijn of haar ideale huis er uit zou zien en zou het graag zelf bouwen. Maar wat zijn de mogelijkheden? Je kan natuurlijk wach ten totdat je een vrije kavel voor een vrij staande woning kunt kopen maar er is ook nog zoiets als Collectief Particulier Opdracht geverschap (CPO). CPO betekent dat particulieren in groepsver band een bouwkavel kopen met een woon bestemming. Hiervoor organiseren zij zich meestal in een vroeg stadium in een stich ting of vereniging zonder winstoogmerk, deze vereniging of stichting wordt vervolgens op drachtgever naar de bouwmanager, de archi tect en de aannemer van het project. De wo ningen worden bij CPO dus in groepsverband gerealiseerd. De Lange Akker is historisch wonen mid den in het groen, gecombineerd met comfort en ruimte. De 57 zorgbestendige nieuwbouw huurappartementen zijn' bij uitstek geschikt voor bewoners die graag samen prettig ouder worden. De enorme voortuin, bomenlanen, en de bouwopzet, zorgen voor rustige, groene woonomgeving. Sommige hoekappartementen kijken uit over natuurgebied Moerenburg. Alle be woners hebben direct en comfortabel toe- Aan de Bernhardstraat in Riel ontwikkelt Van Wanrooij 3 rij- en hoekwoningen en 2 twee-onder-een-kap woningen. De ver koop van deze woningen start naar ver wachting eind 2016. Voor meer informatie kijkt u op www.vanwanrooij.nl of bezoek gang tot de historische tuin. Optioneel biedt Surplus bij de apparte menten een diversiteit aan diensten op het gebied van welzijn, zorg en comfort aan zodat u zo lang mogelijk zelfstandig kan blijven wonen. Alle appartementen zijn levensloopbestendig gebouwd en be schikken over een ruim opgezette woon kamer, twee slaapkamers, een balkon en een eigen privé bergruimte in het complex. de stand op de Woonsalon. Van Wanrooij toont daar niet alleen dit project in Riel maar ook de woningen in het plan De Contreie in Oosterhout en nog veel meer! Sprong over de Donge Bij het verder aanleggen van de Koolho venlaan hoort ook de brug die momenteel in aanbouw is. Figuurlijk en letterlijk wordt in Koolhoven Buiten de sprong over de Donge gemaakt. In het oostelijk deel, over de brug, komen zo'n 300 woningen, in drie deelgebieden. Op de Woonsalon wor den de eerste impressies van de woningen in de eerste twee deelgebieden (Buitenhof Oost en Oude Leijoever) getoond. Hoge kwaliteit De woningen en de inrichting van de openbare ruimte in Koolhoven Buiten sluit naadloos aan bij de hoge kwaliteit van het nabijgelegen Koolhoven West. De architec ten hebben zich bij het ontwerpen van de woningen laten inspireren door de natuur Ook in Tilburg kan je als collectief aan de slag. Heb je vragen over Collectief Particu lier Opdrachtgeverschap of een ander vorm van bouwen in eigen beheer? Bezoek dan de stand van Droomwonen Brabant op de Woonsalon! Of meld je aan voor CPO - Tilburg via www.droomwonenbrabant.nl format A: is een jong Tilburgs architectenbu- wW|||||||Hr reau wat graag ruimte schept. Ruimte waar het voor iedereen prettig leven, wonen, leren en werken is. Bewust en zorgvuldig geven zij de omgeving vorm, met respect en aandacht voor mens en milieu, voor ons en de genera ties hierna. ENDE bijzondere aan de Achterom is de indeling. Natuurlijk is er de traditionele voordeur, maar de echte ingang ligt waar we hem in Brabant wensen van nu. De Achterom biedt hiervoor een alternatief. Nieuwsgierig geworden? Be zoek dan format A: op de Woonsalon.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 31