Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg .oven ichool Werkzaamheden aan wegen www.tilburg.nl in 2017 JIJ irg. Bijstandsuitkering? Aanvragen via www.werk.nl Drie hennepplantages geruimd bij grote actie Tilburg-Noord (s uW. I - Gemeenten in regio willen m fietsen naar werk bevorderen Een verkeerscontrole. (Foto gemeente Tilburg) Gemeente kan bewoners Foto gemeente Tilburg. tilburg.nl/tilburgknaptop Veteranendag regio 29 oktober in Kaatsheuvel Vlashoflaan Tot eind oktober asfaltering fietspad zuidkant tussen Offenbachstraat en Sweelincklaan. Willem ll-passage Tunnel dicht voor fietsers tot 28 ok tober. Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer C. van Wessemhof, Qui- rijnstok, Rosmolen, Siriusstraat en Stappegoor. Volledig overzicht staat op internet. Edisonlaan e.o. Tot eind oktober herinrichting in fa sen. Prinsenhoeven Reconstructie t/m 16 december in fasen. Stellenboschlaan Afgesloten bij terrein nieuwbouw t/m 23 december. Zorgvlied Tot eind december herinrichting deel Van Limburg Stirumlaan, H. de Grootstraat, Van Oldenbarnevelt- straat, J. de Wittstraat. Don Sartostraat e.o. Tot eind februari in fasen herinrich ting en aanleg riolering in acht stra ten. Het Hoekske BKE Werkzaamheden in berm tot 27 ok tober. Brandweer Politie ;n kan 3t in- Check de kapvergunningen! Gratis app: Tilburg - omgevingsalert E-mailservice: www.overheid.nl Leijp Aan[ ven i zijn wegen asloten. Meer iepunt Wegge- Uitsluitend op afspraak via www.tilburg.nl of bel 14 013 Balie Werk en Inkomen Burgemeester Broxlaan 1680 ma t/m vr 8.30-17 uur Stadswinl Tongerlc di, do 1- Meer informatie: www.tilburg.nl/actueel Bezoekadressen Stadswinkel Cer Stadhuispleit ma, wo, vr 8-1 Bizetplantsoen e.o. Herinrichting plantsoen en aangren zende straten tot november. 3 29 .i bij het □lein. De jen een jparkweg anpassing straatgoten t/m 18 no- »mber. 088 225 01 00 0900 8844 0900 463 64 43 GGD :ultuur, sport, enschool- e locatie met ijk het talent I il stellen en er de vraag, waarom ie- f juist niet de fiets pakt rk. Aan de orde komen za- spelen bij die keuze. De willen weter Door werkzaamheden helemaal of deels afges informatie: Coördinatie, bruik, tel. 549 55 32. Internet: www. tilburg.nl/wegwerkzaamheden en www.haalmeeruitdeweg.nl. Slecht weer kan leiden tot wijzigingen. (DNS) 8,5 i kindercam- isvestingspro- verbouwin- Telefoonnummers 14 013 Gemeente Tilburg Bereikbaar ma t/m vr 8 -18 uur In Stokhasselt en Vlashof heeft de Enexis, WonenBreburg en het Oper een handhavingsactie ghouden. Er en er is gecontroleerd op uitkeringsfraude. Vier uit! gezet, elf worden nog nad< n en het The-1 igs ingrijpend sreid. In sep- I de nieuw- ;ge Tilburg Stappegoor lavo aan de :holenver- I ng in augus- I uwe schoolge-f cours, de speciaal on- 1 aal Smutslaan tgebreid. Op deze school ngen op een :it de school •caties in de politie samen met de gemeente, mbaar Ministerie (OM) vorige week r zijn drie hennepplantages geruimd ’sfraude. Vier uitkeringen zijn stop- ier onderzocht. »ntrum in 128 (naast paleis) -18 uur; di, do 8-20 uur Pleegouders een week lang in 't zonnetje De gemeente is blij met inwoners die hun huis en hart openstellen voor kinderen die even niet meer thuis kunnen wonen. In de Week van de Pleegzorg van 29 oktober t/m 6 november worden pleegouders en pleeggezinnen bedankt voor hun in zet. Een pleegouder kan kiezen voor een vorm van pleegzorg die het bes te bij zijn of haar leven past. Ook is er ondersteuning van een pleeg- zorgwerker. Pleegzorg Kompaan en De Bocht kan meer informatie ge ven via 013-530 49 00 en via mail: pleegzorg@kompaanendebocht.nl. Een informatiepakket aanvrager ook. Op www.pleegzorg.nl staat formatie over dit onderwerp. De actie duurde drie dagen. Het doel was om te zorgen voor een veilige en aangename buurt voor iedereen. De betrokken partijen zijn tevreden met de opbrengst. Ook in andere wijken in Tilburg gaat gehandhaafd worden. Naast het ruimen van de hen nepplantages, zijn er op basis van meldingen en energiemetingen woningen aan de Kapelmeester- laan en Componistenlaan huis- aan-huis gecontroleerd. De poli tie, gemeente Tilburg en netbe heerder Enexis geven prioriteit aan de aanpak van hennepkweke rijen. Deze plantages vormen een groot brandgevaar en veroorzaken vaak stankoverlast. Bovendien is er vaak een relatie met georgani seerde misdaad. Bij de actie werden ook verschil lende horecabedrijven gecontro leerd. En de politie bezocht ruim twintig woningen wegens vermoe dens van uitkeringsfraude en sig- De regionale veteranendag is op oktober in Kaatsheuvel in en bij ti Klavier aan het Anton Pieckplt.,,. veteranen uit de regio hebben ee uitnodiging ontvangen van hun bur gemeesters. Het gaat om mensen uit Tilburg, Goirle, Oisterwijk, Loon op Zand, Hilvarenbeek en Gilze-Rij- en. Voor hen is-er een besloten pro gramma dat begint om 13 uur. Van 10 tot 17 uur is er een openbaar en gratis toegankelijk evenement. Er zijn militaire voertuigen te bekij ken, evenals een Hawk-luchtafweer- systeem, commandoposten en een volledig functionele veldkeuken. Meer informatie: www.veteranen- daghartvanbrabant.nl. Die gaat de Hart van Brabantroute heten. Eerder werd de nieuwe ver binding ook wel de Leisure Bike La ne genoemd. De provincie en de re gio werken hierbij samen. De route loopt straks van centraal station Til burg langs de weg Tilburg - Waalwijk naar het regionaal bedrijventerrein ten noorden van de A59. De eerste delen van dit snel-fiets- vooral in Waai en maken de ge- jon op Zand en antrekkelijk mo- 3utes Waal- nüurg- Breda Midden-Brabantweg Tot medio 2017 deels versmald aan oostkant tussen Heikantlaan en Burg. Bechtweg. Stadswinkel Noord Wagnerplein 101 ma t/m vr 9-18 uur Stadswinkel Reeshof Ketelhavenstraat 91 ma t/m vr 9-18 uur Stadswinkel Berkel-Enschot Eikenbosch 7 ma, wo, vr 13-18 uur rinkel Udenhout loplein 15 13-18 uur met initiatieven helpen Initiatieven van bewoners leveren vaak een waardevolle bijdrage aan de stad. De gemeente gaat graag met hen in gesprek over hun ideeën. Tilburgers die iets willen onderne men, kunnen mailen naar initiatie- ven@tilburg.nl. Enkele voorbeelden zijn het organiseren van een grote discussiebijeenkomst en het ge bruiken van een leeg gebouw voor zorg en welzijn. Tot de mogelijkhe den hoort ook onder meer het star ten van een nieuwe sportieve voor ziening, de aanleg van een moestuin en groenonderhoud. Hulp vragen bij een culturele activiteit, is eveneens mogelijk. Meer info: www.tilburg.nl -> initiatieven. aot onder gaan dan op riolering. 19 tot 20.30 Dan wordt n nemen om van meer tromingen De regio-gemeenten willen fietsen naar het werk bevorderen. Ze hou- den tot 1 november een online enquête om knelpunten in beeld te bren gen. Daarna nemen ze maatregelen om die op te lossen. Ze willen een -hoogwaardige en snelle fietsverbinding aanleggen in de regio. tem De eerste delen van pad zijn al aangelegd, wijk. De komende jarer meenten Waalwijk, Loc Tilburg de route zo aar... gelijk. Ook de snelfietsroi wijk- Den Bosch en Tilbui zijn in voorbereiding. De regio en de provincie willen een hoogwaardig netwerk van snelle ver bindingen tussen woon- en werk-loca- ties. Ook andere streken in Noord-Bra- bant zijn bezig met de voorbereiding of aanleg van vergelijkbare verbindingen. De eerder genoemde enquête gaat on- nalen van overlast. Tijdens de handhavingsactie is voorrang ge geven aan plekken waarover veel meldingen en aangiftes bekend zijn. Ook zijn onderzoeken gestart naar illegale inwoning, onderver huur en kamerverhuur zonder ver gunning. De handhavingsweek is afgesloten met grote verkeers controles op het Verdiplein en het Wagnerplein. Illegale activiteiten zijn slecht voor de veiligheid en leefbaarheid van buurten, er wordt hard tegen opgetreden. Daarin hebben de veiligheidspartijen een rol, maar ook burgers en ondernemers, on der andere door 'foute activitei ten' te melden. Inwoners die het vermoeden hebben van criminele activiteiten, kunnen dit melden bij de politie via 0900-8844 of bij de gemeen te via 14013. Anoniem melden kan ook, via nummer 0800 - 7000 (melders blijven altijd anoniem). der meer over mand wel of juist niet de fiets paku naar het werk. Aan de orde komen ken die een rol spelen bij die keuze, initiatiefnemers willen weten hoe ze de keuze kunnen beïnvloeden. Grote en kleine werkgevers in de buurt van de Hart van Brabantroute verspreiden de enquête onder hun werknemers. Midden-Brabant werkt bij dit initiatief samen met de acade mie voor Stedenbouw, Logistiek en Mobiliteit van de hogeschool NHTV. De plannen vallen binnen een Eu ropees project. In België, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk worden soortgelijke vragenlijsten verspreid. De komende drie jaar wordt onder zocht hoe snelfietsroutes in de vier genoemde landen zo aantrekkelijk mogelijk kunnen zijn.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 9