n u it >- Leukste jeugduitjes met de herfstvakantie Verrassende ontmoetingen met St. Michaël van Thorn Cinecitta honderd jaar bioscoop IX theaters tilburg.ni DONDERDAG 13 OKTOBER 2016 7 Theater Gnaffel met Oma, mag ik mijn pop terug? FOTO: Erik Franssen FOTO: Ad Kruize St Michael van Thorn Moord) fl)nfo I7]ww Héén 1 met FOTO: Vincent Nabbe n en in n en die, ni i de pa IS 1 ectie? Ingeborg Elzevier, Trudy Labij Gerrie van der Klei - Vrouwen van Later ilburg De concertserie Verrassende Ontmoetin- |en'trakteert de bezoe- ers van concertzaal van heaters Tilburg op zon dag 23 oktober op een loeiend programma. rden en ien hierbij Tilburg-Van 22 t/m 30 oktober is het herfstva kantie. En wat is er dan leuker dan een bezoekje aan het theater? Er is van alles te beleven in Thea ters Tilburg voor verschil lende leeftijdsgroepen. 16.00 uur irg Voor het hele programma of het bestellen van kaarten: www.theaterstilburg.nl die igrij- mige Tilburg In het gebouw van Cinecitta aan de Wil lem ll-straat werd op 13 oktober 1916 de eerste film, Salambo, vertoond. Daarom viert Cinecitta op 13 oktober 2016 viert haar eeuwfeest. an het iltspieren n erg sterk, espees ange, zware essures te gelijkmatig den. et recht is, been en an de ene dan aan 'erbelast. kuitspier leiden tot mg om 14.30 is in handen Lezers van DeTilburgse Koerier kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: 2 voor de prijs van 1*! Normale prijs 27,501€ 251€ 20,50 Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode Vrouwen bij Infoservice Tickets via 013 543 22 20, rechtstreeks aan de balie of via www.theaterstilburg.nl. *U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. Maximaal 50 kaarten. zo 16okt. Schouwbur eigen zoon. Als op een dag een fee Pinokkio tot leven tovert, kan Ge- petto zijn geluk dan ook niet op. Nou ja, voor heel even dan. Deze ondeugende houten pop wil het allerliefst een écht jongetje zijn. van John Mackey. Het is een eerbe toon aan de hoogste berg in Alaska: Mount Denali (6194 meter). Tilburgse Koerier Last-minute Actie! Entree: 15,00 euro, inclusief pauzedrankje en garderobe. Kaartverkoop en informatie: Theaters Tilburg, tel. 013-5432220 of www. theaterstilburg.nl Driegrandes dames in een heerlijke komedie van Thomas Verbogt, over ouder worden, vitaliteit en wat er van het leven overblijft'op leeftijd'. Gerrie van der Klei kruipt in de huid van een vrouw die, nu haar man dood is, alleen nog praat met haar zus en de parkiet. Dan staat ineens een wildvreem de vrouw voor de deur. Zij komt met een buitengewoon opmerkelijk verhaal over de overleden echtgenoot op de proppen, dat inslaat als een bom an dit programma werken mee srmonie St. Michaël van Thorn, luziekvereniging Sint Gregorius uitHaaren, verhalenverteller Frans van de Pas en zandkunstenaar Im manuel Bole. Aanvar uur. De presentatie van Peter van Schilt. Muziekvereniging Sint Gregorius uit Haaren is opgericht in 1875 en is in 1999 omgevormd tot een harmonieorkest. In 2007 zijn zij gepromoveerd naar de Superieure Afdeling. Sinds 2012 staat het or kest onder de inspirerende leiding van de talentvolle jonge dirigent Chris Derikx. The Lord of the Rings is gebaseerd op de gelijknamige trilogie van J.R.R. Tolkien. De symfonie bestaat uit vijf afzonderlijke delen, ieder een figuur of een belang ke episode uit het gelijknamige boek illustreren. De vijf delen zijn achtereenvolgens Gandalf (the Wizard), Journey in the Dark, Lo- thlórien (The Elvenwood), Gollum (Sméagol) en Hobbits. Naast de muzikale uitvoering door het har monieorkest van Sint Gregorius wordt het verhaal tevens verteld door Frans van de Pas en uniek ge visualiseerd door zandkunstenaar Immanuel Boie. Vrijdag 28 oktober, 13.30 uur, schouwburg (6+): Efteling Thea terproducties Sprookjesmusical Pinokkio Reis je mee naar het prachtige Ita liaans dorpje waar de vriendelij ke timmerman Geppetto woont? Al maanden timmert hij aan een grote houten pop die hij Pinokkio noemt, stiekem dromend van een Een concert waarnaar door ve len steeds weer wordt uitgezien is dat van St. Michaël van Thorn. De kwaliteiten van dit toporkest zijn onomstreden. De 'geiten' uit Thorn, om maar eens een andere gangbare benaming te gebruiken, staan al jaren aan de wereldtop. De muzikale leiding is in handen van dirigent Ivan Meylemans. Het eerste werk is Till Eulenspiegels lustige Streiche van Richard Strauss. Het volgende, Poeme du Feu van Ida Gotkovsky, is een muzikale ode aan de oerkracht van het vuur. Het concert voor de pauze wordt be sloten met The Frozen Cathedral Zondag 30 oktober, 14.30 uur, studio (6+): Theater Gnaffel met Oma, mag ik mijn pop terug? Verwonder je over mensgrote pop pen in een magisch verhaal, vol fij ne eigenzinnigheid, hartstocht en humor. In Oma, mag ik mijn pop terug? gaat Fien elke zondag bij oma op visite. Ze doen spelletjes en eten veel te zachte koekjes. Fien ziet dat haar oma steeds meer ver geet. Wat als ze straks niets meer kan onthouden? Als oma Fiens pop kwijt is, moet ze in actie komen... enkele jaren geleden kreeg deze ci nema weer kansen voor de toekomst. In de avond is er voor genodigden een speciaal programma in zaal 1 met o.a. een lezing van filmhis toricus Herman de Wit over hon derd jaar filmgeschiedenis. Een historisch overzicht van 100 jaar filmtheater is gebundeld in een fraai boek, geschreven door Berry van Oudheusden en uitgegeven door Cinecitta. De hele maand oktober zijn er feestelijke acties. Dagelijks tussen 12.00 en 14.00 uur is er een kop koffie of thee voor 100 cent en het broodje van de week voor 100 cent. U ontvangt twee bioscoop kaartjes bij besteding van 100 eu ro of meer en elke 100ste bezoeker aan de Ticketbalie wordt slechts 100 cent berekend. Voor de liefhebbers is de film Salam bo te zien voor slechts 1 euro in de mooie zaal 1 op de feestelijke jubi- leumavond. Aanvang om 21.30 uur. In 1916 werd in het sociëteitsge bouw van de Souvenir des Mon- tagnards een bioscoop geopend. Deze filmzaal, later onder meer be kend als Cinema Royal, Ambassade en Camera 1 en 2, overleefde reces sies, een wereldoorlog, de komst van de video en de vestiging van megabioscopen. Dit vooral vanwe ge de bijzondere programmering, waaronder de eerste geluids- en kleurenfilms, nachtvoorstellingen, pikante rolprenten en artistieke producties. Steeds onderscheidde de bioscoop in de Willem II straat zich van andere filmtheaters in Til burg. Sinds 1984 is Cinecitta alom een begrip. Dankzij een verbouwing Maandag 24 oktober 13.00 uur, schouwburg (2+): Woezel Pip Op zoek naar de Sloddervos Na het boek en de succesvolle bi oscoopfilm komt Charlie, het klei ne neefje van Woezel en Pip, nu ook in het theater bij de hondjes logeren. De Wijze Varen is bijna ja rig, dus het is groot feest. Maar dan blijkt zijn cadeau spoorloos ver dwenen. Samen met hun vriendjes gaan Woezel en Pip op speurtocht in dit kleurrijke theateravontuur voor de allerkleinsten. Na afloop is er ook een echte meet- and-greet met Woezel Pip! Maandag 24 en dinsdag 25 ok tober, 13.00 uur, studio (6+): Lu- cebert Luc Elson De Magische Keuken Sinds Luc Elson met zijn Magische Winkel op tv is, vliegen de goo- chelsets als zoete broodjes over de toonbank. Luc is entertainer in hart en nieren. Op vijftienjarige leeftijd staat hij in de liveshows van Hol land's Got Talent en haalt hij de halve finale. Nu is hij twee midda gen te zien in een coproductie met Luceberts chef-kok Tom Biessen. Luc tovert letterlijk met eten, en je mag ook proeven. Donderdag 27 oktober, 14.00 uur en vrijdag 28 oktober om 11.00 uur (8+): KIDS rondleiding: backstage zonder ouders Samen met je vriendjes struinen door de foyer van de schouwburg, spieken in de kleedkamers of het lichtplafond van de concertzaal bewonderen? Dat kan. Ook voor kinderen is het enorm interessant om een rondleiding te krijgen door Theaters Tilburg. De rondleiding is bedoeld voor kinderen tussen de 8 en 12 jaar, in principe zonder ou ders. Duur: 60 minuten. FOTO: PIEK !DS.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7