K port 16 Landelijke competitiewedstrijden rolstoelbasketbal in Drieburcht Jazzbassist en -vocalist Richard Bona naar Tilburg Nederlandse toppers van start in Grote Prijs van Brabant Streekderby't Zand- Reeshof via livestream voor ernstig zieke supporter Voetbalvrouwen in Tilburg tegen Engeland 23 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 13 OKTOBER 2016 BURGSE KOERIEJ Jan van der Heijden Vivianne Miedema BEST 4 DU Info-avond over energiebesparing ZONDAG 16 OKTOBER 15:00 UUR ICEFIGHTERS LEIPZIG Meer informatie: www.veldrit-gpb.nl.nl en www.wielerpassie.nl tilburg Een amateurwed- strijd in de 3e reserve klasse voetbal op zondag ochtend. Normaal geen materiaal voor een live uitzending, maar aan staande zondag wordt een uitzondering gemaakt. HITilburg Op zaterdag 22 «oktober wordt in spor- thal de Drieburcht aan A hetWagnerplein een toernooi voor rolstoel- basketbal georganiseerd. dertaal Duala, een Kameroens dia lect dat opvalt door zijn haast hyp notiserende klanken. Dit concert is geprogrammeerd in samenwerking met jazzpodium Paradox. Richard Bona Mandekan Cuba no speelt op 1 december om 20.30 uur in Concertzaal Tilburg. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.concert- zaaltilburg.nl, telefonisch via 013- 5432220 of aan de balie van Info- Service Tickets van Concertzaal Tilburg. cours is, waarop de beste coureurs vanzelf naar voren komen." Het programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur nieuwelingen, 11.00 uur junioren, 13.30 uur elite-vrouwen, 15.00 uur elite-mannen. tilburg - Energiefabriek013 ver zorgt op dinsdag 25 oktober een informatieavond met het thema Eigen huis energiezuinig'. De avond vindt om 19.45 uur plaats in V39 (Veemarktstraat 39 in Tilburg). Energiefabriek 013 is een coöpera tie en een initiatief van inwoners uit Tilburg. De coöperatie heeft geen winstoogmerk en biedt laag drempelige mogelijkheden om samen duurzame energie op te wekken, zoals inkoopacties en col lectieve zonprojecten. Meer infor matie: www.energiefabriekOl 3.nl. WielerPassie Festival, dat van 11 tot en met 13 november wordt ge houden op Autotron Rosmalen. Oud-wereldkampioen veldrijden Richard Groenendaal is enthousi ast over het nieuwe parcours op Autotron. “We hebben een selec tieve omloop uitgezet, met diverse zandstroken, gras en heuvels. Ik denk dat het een aantrekkelijk par- tilburg Het Nederlands vrouwe nelftal speelt op 29 november een oefeninterland tegen Engeland in het Koning Willem II Stadion aan de Goirleseweg. De wedstrijd be gint om 19.00 uur. Het duel geldt als voorbereiding voor het Europees Kampioenschap 2017(WEURO 2017). Tilburg is een van de speelsteden van dit EK. The Lionesses plaatsten zich onlangs voor WEURO 2017 door als groeps winnaar te eindigen in poule 7. De laatste keer dat de Oranjevrouwen tegenover Engeland stonden was op 9 maart 2015. Tijdens de Cy prus Cup eindigde het duel in een 1-1 gelijkspel. Het doelpunt aan Nederlandse zijde werd gemaakt door Vivianne Miedema. Tickets voor de wedstrijd tegen En geland zijn te koop via onsoranje, nl en bij de receptie van het Ko ning Willem II Stadion. Tijdens dit toernooi spelen teams uit heel Nederland competitie wedstrijden. Een mooie gelegen heid om te ervaren hoe snel en dy namisch basketbal in een rolstoel De competit een rolstoel toernooien, i een toernoc fat.,Hierdoor hoeven t elk weekend te reizen, toernooidag vond plaats i men. Voor High Five uit Tilbi eerste toernooi ooit. En n Rosmalen Nederlands kampioen Mathieu van der Poel en Europees kampioen Lars van der Haar ko men op zaterdag 12 november aan de start bij de veldrit Prolease Gro te Prijs van Brabant, die wordt ver reden op een nieuw parcours op Autotron Rosmalen. De Grote Prijs van Brabant vormt het sportieve hoogtepunt van het driedaagse tilburg - Op 1 december zal jazzbas- sist en -vocalist Richard Bona met de zeskoppige Afro-Cubaanse groep Mandekan Cubano in Concertzaal Tilburg te zien en te horen zijn. De veelzijdige en talentvolle muzikant die jazz, bossanova en Afrobeat als geen ander weet te combineren, voegt daarmee een extra datum toe aan zijn Europese tour. De uit Kame roen afkomstige Bona verdiende als bassist in de jaren'90 al ruimschoots zijn sporen. Bona zingt in zijn moe- De ernstig zieke Jan van der He ijden kan niet meer komen kijken naar zijn favoriete team en dat doet pijn. De trouwe supporter van SC 't Zand 3 miste jarenlang geen wed strijd. Zondag 16 oktober trekken de spelers alles uit de kast voor een ultieme laatste wedstrijd. Zondag 16 oktober speelt SC 't Zand 3 tegen Reeshof 2. Deze wed strijd is te volgen via een livestream verbinding. Dit heeft allemaal te maken met de meest trouwe sup porter van 't Zand 3, Jan van der He ijden. Door een ernstige ziekte kan hij niet meer samen met zijn vriend en compagnon Niek van Loon aan wezig zijn. Jarenlang stonden zij sa men langs de lijn, in weer en wind en bij voor- en tegenspoed. Als eer betoon aan zijn trouw en uit liefde voor zijn persoon trekt 't Zand alles uit de kast om er een onvergetelijke dag van te maken. Trainer Rob van den Hout: "Veel jongens kennen Jan al bijna 30 jaar. Meteen vanaf Title voor basketbal in d vindt plaats tijdens Alle teams spelen op >oidag twee wedstrij- >or hoeven teams niet De eerste in Em- burg het meteen erg succesvol, want beide wedstrij den werden gewonnen. Tamara van Laarhoven:"Bij High Fi ve hebben we binnen een jaar een team op kunnen zetten. Dit jaar is ons eerste competitiejaar. Het hui dige team kan nog wat extra leden gebruiken. Dus we nodigen ieder een uit om te komen kijken op 22 oktober. De wedstrijden zijn van 10.30 tot 18.00 uur." Voor de jeugd is er de mogelijk heid om mee te doen via de try- out sports. Iedereen van groep 5 tot 8 kan zich aanmelden via www.tryoutsports.nl De eerste try-out training start op woensdag 2 november. En iedereen van 16 jaar en ouder is welkom voor drie gratis proeftrainingen, elke dins dag van 19.30 tot 21.00 uur in de Drieburcht. Wil je meedoen of heb je vragen? Neem dan contact op met Jaco- mijn Kuiper, 06-52406636 of Ta mara van Laarhoven, 06-21846657. de start van ons team werd hij met zijn bedrijf sponsor en kwam hij el ke wedstrijd kijken." Het hele team sloot hem direct in het hart. "Jan voert een hele zware strijd, maar blijft altijd goedlachs en dankbaar voor mooie momenten samen. Dat hij niet meer kan komen kijken doet enorm veel pijn", voegt van den Hout toe. Zondag zal uit respect en bewondering de wedstrijd via livestream te zien zijn. Jan kan de wedstrijd zo vanuit zijn bed volgen. Ook speelt 't Zand in speciale wed strijdshirts. Zelfs Fox Sports verleen de medewerking. Samen met de club, de spelers en vrouwen is van alles georganiseerd om er een on vergetelijke herinnering van te ma ken. Benieuwd? U bent a.s. zondag om 10.00 uur van harte welkom op het complex van SC 't Zand aan de Bijsterveldenlaan. COI

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 23