I.-; ^Qilburg in Bedrijf BBA Tours nieuwe vervoerder philharmonie zuidnederland werkt. Kringloopwinkels zondagmiddag open Spirit2Work springplank voor jongeren met afstand tot arbeidsmarkt Dochter versterkt team Monuta Els Alessie BURGSE KOEREU 21 DONDERDAG 13 OKTOBER 2016 TILBURGSE KOERIER Bfceidsseevice niet PIRIT2WORK Advertorial ze ed, etijd jelopc j ,sn jke igeren smarkt, is ici ?naar BBA tilburg Spirit2Work laat zich omschrijven als een ar- beidsservicebureau nieuwe stijl. Aanvankelijk richtten vader Harrie de Loos en zoon Wouter zich op re-inte- gratie van jongeren met niet aangeboren hersenletsel (NAH). Amper twee jaar na de start slaat Spirit2Work z'n vleugels uit. Meer informatie: Spirit ters de Loos, tel. 013 2work.nl Theorie en praktijk "De opleiding uitvaartverzorger bij Docendo rond ik medio 2017 ikzij mijn studie leer ik de informatie om mijn werk te kunnen uitvoeren. Daar- I in aanraking met Toch is ze altijd gegaan als direc- 'Inmiddels ben ik J en moeder van ook in voor jongeren die hersteld zijn van kanker", zegt Harrie. Spirit2Work staat voor arbeidsser- vice nieuwe stijl voor jongvolwas senen met afstand tot de arbeids markt. Het bedrijf is ambitieus en daadkrachtig, maar heeft wel te maken met factoren, die werkbe- middeling en -begeleiding niet altijd even makkelijk maken. Een voorbeeld hiervan is regelgeving van de landelijke overheid. Meer informatie Wie vragen heeft of een overlijden wil melden, kan telefonisch contact opnemen met Monuta Els Alessie via 013 - 850 39 52. U mag ook bellen om een afspraak te maken voor het bespreken van uw uitvaartwensen. Of kijk voor meer informatie op www.monuta-elsalessie.nl. telt Wouter. "Het is soms passen en meten. Jongeren met NAH kunnen vaak hetzelfde werk doen als andere jongeren, maar heb ben problemen om zich een hele werkdag te concentreren. Nou, laat ze dan bijvoorbeeld alleen 's ochtends werken of tussen de werkzaamheden door wat langer rusten dan gebruikelijk." Drukke tijd "De afgelopen anderhalf jaar heb ben wij zoveel families mogen be geleiden bij het afscheid van hun dierbaren dat uitbreiding van ons team wenselijk is", meent Els. "Fijn dat mijn dochter Floortje interesse heeft om ons te assisteren, de jeu gd heeft de toekomst tenslotte." Eigen huis Spirit2Work zoekt voortdurend ar beidsplaatsen bij werkgevers die maatschappelijk verantwoord wil len ondernemen. Daarnaast tracht het bedrijf van Harrie en Wouter de Loos om in eigen huis werk plaatsen te creëren voor jongeren. Daar kunnen ze werk verrichten dat is uitbesteed, waarbij rekening wordt gehouden met hun speci fieke kenmerken en omstandighe den. "De jongeren kunnen zich op deze manier verder ontwikkelen in een veilige omgeving", zegt Wou ter. "We kijken welke hulp ze hier bij nodig hebben en proberen de zelfredzaamheid te bevorderen. We verwachten wel dat de jonge ren in zichzelf willen investeren." Spirit2Work is opgericht voor jon geren met niet aangeboren her senletsel,-maar deze vlag dekt ruim twee jaar na de start de lading niet helemaal. "We bemiddelen nog steeds voor deze groep jongeren, maar we zetten ons bijvoorbeeld Nieuwe mogelijkheden Om de doelgroep nog beter van dienst te zijn is Spirit2Work steeds op zoek naar nieuwe mogelijkhe den, met als uitgangspunten werk voor de jongeren en het ontzorger van werkgevers. Een belangrijke ontwikkeling is het aanbieden van de dienst'social media en webcare'. Kleinere bedrijven en ZZP-ers heb ben vaak moeite zich structureel bezig te houden met social media. Het onderhouden van social media is werk dat doorgaans uitstekend verricht kan worden door jonc met afstand tot de arbeidsn met passende begeleiding. Een andere ontwikkeling is het aan bieden van de dienst 'Piek Drop', waarbij jongeren met een afstand tot de arbeidsmarkt o.a. autobedrij ven gaan ondersteunen in verschil lende werkzaamheden. Autobedrij ven kunnen hun klanten op deze manier een extra service bieden. Tot slot staat Spirit2Work aan de basis van de op te richten coöpera tie 'DOEN', die jongeren o.a. via een 'buddymethode' gaat helpen bij het (eigen) ondernemerschap. H]nfo rit2Work, Harrie en Wou- 13-5914164, www.spirit- Dankbaar voor kans Floortje van Assouw - Alessie kwam dankzij het werk van haar moeder al vroeg het uitvaartvak. haar eigen weg tiesecretaresse. "In 31 jaar, getrouwd een zoon en een dochter. Het werd tijd om na te denken over hoe ik mijn vaardigheden op een andere manier kan inzetten. Verdiepir en direct contact met mensen vir ik erg belangrijk. Ik ben dankba voor de kans om in het bedrijf v< mijn moeder te gaan werken. Wa nodig, wil ik nabestaanden troost bieden door zorgen rondom de uitvaart uit handen te nemen." af. Dan! nodige goed te naast zal ik de komende tijd veel leren van mijn moeder en haar col lega Annette. Ondertussen kunt u mij tegenkomen bij het regelen en uitvoeren van uitvaarten en hoop ik u te mogen steunen tijdens een moeilijke periode." tilburg Op zondag 16 oktot gaan negen tweedehands winket inTilburg open voor het winkelend publiek. De winkels zijn deze dag geopend van 12.00 tot 16.00 uur en er zijn uitsluitend tweedehands ?ugd over de sa- "Het is erg mooi >organisaties elkaar jnden en we heb- wij irdig ober spullen te koop. De deelnemen- ikels de winkels zijn Peerke Gebruikte Meubels, Korvelseweg 159, Tante Pollewop, Besterdring 47, GOODs for GHANA, Kwaadeindstraat 20, Stichting OBJ, Enschotsestraat tilburg - Floortje van Assouw - Alessie is sinds 1 oktober als uit vaartverzorger werkzaam bij het bedrijf van haar moeder: Monuta Els Alessie in Tilburg. Daarmee bestaat de uitvaartonderneming nu uit een driekoppig team: Els, Annette en Floortje. TILBURG - BBA Tours B.V./de Mol-Pe- likaan en philharmonie zuidneder land hebben elkaar gevonden in een samenwerking, nadat philhar monie zuidnederland hiertoe een aanbesteding had uitgeschreven. De opdracht is aan BBA Tours B.V./ de Mol-Pelikaan is gegund. BBA Tours is een oude bekende van philharmonie zuidnederland. Voorheen toonde BBA Tours zich al een betrouwbare partner als vervoerder van het toenmalige Brabants Orkest. Sinds het samen gaan van Het Brabants Orkest met het Limburgs Symfonie Orkest is het touringcarvervoer van essenti eel belang voor het orkest. Niet al leen zal BBA Tours B.V./de Mol-Pe- likaan het orkest gaan vervoeren naar de repetities, maar ook naar diverse concerten in binnen- en buitenland. Bij monde van directeur-eiger Annie Vrugt-Pereboom toont I 250-1, Goedkoop Zo, Zuid-Oos- terstraat 23c, Voor Elk Wat Wils, Dragonstraat 27, La Poubelle, Hoe- venseweg 3, Second Life, Korvel seweg 239 en Terre des Hommes, Korvelseweg 87. Aanleiding voor de oprichting van Spirit2Work is het ernstig ver keersongeluk negen jaar geleden van dochter Hanneke, de twee lingzus van Wouter de Loos. "Het heeft niet veel gescheeld, maar ze kan het gelukkig navertellen", zegt Harrie de Loos."Dit neemt niet weg dat ze bijna voortdurend last heeft van vermoeidheid en concentra tie- en geheugenproblemen. We weten dat het nooit meer wordt als voorheen, maar Hanneke heeft met alle wilskracht voor zichzelf een plaats in de samenleving we ten te vinden. Zij is een voorbeeld voor andere jongeren met NAH. We hebben met Spirit2Work het initiatief genomen om jongeren met niet aangeboren hersenletsel te helpen bij het vinden van een geschikte werkplek." Dat is overigens niet zo eenvoudig. Ondanks het herstel na de econo mische crisis is het nog geen rozen geur en maneschijn op de arbeids markt. Vooral voor mensen met een afstand tot die arbeidsmarkt is het vaak een heel karwei om aan de slag te komen. Harrie: "Er zijn jon geren, voor wie het leven plotse ling ingrijpend is veranderd. Maar zij zijn vaak wél enthousiast en ge motiveerd om te werken." “Sommige werkgevers hebben het idee dat deze jongeren niet ge schikt zijn voor de arbeidsmarkt, maar het tegendeel is waar", ver- Tours zich verhei menwerking. dat twee topc hebben gevor ben veel vertrouwen dat wij door middel van hoogwaardig touringcarvervoer een belangrij ke bijdrage kunnen leveren aan philharmonie zuidnederland. We zijn een zeer ervaren speler op het gebied van het vervoer voor toporganisaties als PSV en Jum bo Supermarkten en bieden on ze klanten altijd de juiste oplos sing voor veilig vervoer. Op zijn beurt is intendant dr. Stefan Rosu zeer tevreden met deze over eenkomst. "We zijn heel blij met onze nieuwe busvervoerder BBA Tours. Voor philharmonie zuidne derland, dat als orkest meer dan 20 speelplaatsen bedient door Zuid-Nederland en daarbuiten, i het busvervoer van onze music erg belangrijk."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 21