w ijknieuws R Et.nl eeshof Online oude handschriften leren lezen Zwembaden laks met rvs-bouten ti Tim Fransen in Theaters Tilburg EURS The Dynamite Blues Band op Heyhoef-Backstage Creabeurs in wijkcentrum Heyhoef Cursus plaatsen? 19 tilburgse KOERIER DONDERDAG 13 OKTOBER 2016 -BURGSE KOERIER :e (m/v) m en deze e t (van lead tot gen in de The Dynamite Blues Band ardigheden in arbij uctuur ionele Zaken DOOR RENÉ HAANS 0 0 Hnf° Oefen het lezen van oude handschriften tilburg - Afgelopen maandag vergaderde de Thema- commissie Bestuur. Onder meer het gebruik van rvs-bouten in zwembaden en de vorming van een per manente bezwarencommissie kwamen aan de orde. "Misschien wel de kortste vergadering ooit in het vooruitzicht", hoopte voorzitter Jan van Esch vooraf. Onderzoek "Een onderzoek dat twee hoog- een kan Wc on De website is een online oefentool voor het lezen van oude handschriften. FOTO: Loes Heuvelmans zijn te I aan de jker de ?eld in i, cur- ïnten Ga naar: www.tilburgsekoerier.nl Klik op de button Cursusaankondiging i, naai- *n, pot ten jan de it, inventief en er. isteren en 1 ■r 2016. tilburg - De nieuwe website www.watstaatdaer.nl helpt bij het ontcijferen van oude handschriften. Wethouder Hans Kokke. FOTO: Gemeente Tilburg/ Angeline Swinkels eem (Archie) den voor de Leer bridgen bij Bridgeclub Berkel-Enschot hij op 25 septr finario prijs uitger cabaretier met f toekomstperspecti draagt 12,50 euro. Kaarten zijn ver krijgbaar via www.heyhoef-back- stage.nl. Kaartjes zijn te koop via www.theater- stilburg, aan de balie van Infoservice Tickets of telefonisch via 013-5432220. ian waarin je heb je lef en e een nieuwe carrière? Dan oopbaan. vorig theaterseizoen met zijn filosofische cabaretprogramma Het failliet van de moderne tijd. Voor deze voorstelling kreeg tember de Poeli- ireikt voor de het grootste lief. sen opleiding antal jaar re openstaan- jn Curriculum rom jij voldoet lanager), je inhoud van stage, het maandelijks cultuur- podium in wijkcentrum Heyhoef. Aanvang 20.30 uur. De entree be- Zekerheid Wethouder Hans Kokke antwoordt op de vragen: "Ik laat het precies uitzoeken, maar volgens mij is binnen de gemeente alles op or de. Er is echter een verschil tus sen gemeentelijke en particuliere zwembaden; ook daar moeten wij controle uitoefenen." Voor Van Dijk was het antwoord niet voldoende: “Ik wil het zeker weten." Ook Jan van Beurden, OPA, wilde zekerheid dat alle zwembaden op orde zijn. Volgens Joost van Puijenbroek, CDA, moet de opdracht zijn: 'Wet houder, zoek het uit.' Dit zou de wethouder doen. meer 'veren' hoe moeilijke tekst. De teksten zijn ingedee thema's als stad en land, van wieg tot graf, oorlog en rampen, om een eerste idee te krijgen waar ze over gaan. Naast de oefeningen is er ook een forum waarop bezoe kers vragen kunnen stellen aan elkaar. Er is een paleo-puzzel en regelmatig verschijnt er een nieu we tekst als'aanrader'. De website is bedoeld voor beginnende ar- chiefonderzoekers, mensen die oude teksten leuk vinden en hun kennis op peil willen houden, sisten oud schrift en studer geschiedenis. Alle teksten en oefeningen op www.watstaatdaer.nl komen uit de collecties van de drie deelne mende archieven. Voor senioren is niet alleen lichame lijke activiteit van groot belang, ook de geest moet lenig blijven. Geen betere manier dan leren bridgen. In november start bij Bridgeclub Ber kel-Enschot een beginnerscursus. De lessen vinden plaats op maandag middag. Al na enkele lessen kunt u het geleerde in praktijk brengen op een van de clubavonden (di of do), waarbij u begeleid wordt door de docent. De cursus bestaat uit 12 les sen en een afsluitende drive. Kosten 55 e. Aanmelden op info@bcbe.nl of 013-5332568. tilburg Kersverse Poelifinario winnaarTim Fransen is komend theaterseizoen te zien in The aters Tilburg. Op zaterdag 15 oktober om 20.15 uur speelt de cabaretier de reprise van zijn voorstelling Het failliet van de moderne tijd in de Tilburgse schouwburg. Tim Fransen schreef in 2013 mee aan de oudjaarsconferen- ce van collega Theo Maassen, won het VARA Leids Cabaret Festival 2014 en debuteerde leraren uitvoeren naar de instel ling van een permanente be zwarencommissie wordt breed uitgevoerd", zo zei Frenken. "Het advies wordt eind dit jaar ver wacht. Er wordt een voorstel ont wikkeld en wellicht zal er daarna een wervingscommissie ingesteld worden. De tijdelijke commissie oordeelt nu de raadsbesluiten op rechtmatigheid en doelma tigheid. Op basis daarvan wordt een advies voor de beide raads besluiten gegeven." Het voorstel komt als hamerstuk terug op de vergadering van 17 oktober. "Toch niet de kortste vergadering aller tijden", zo sloot Jan van Esch de vergadering af. Naar aanleiding van artikelen in diverse dagbladen over ver vanging van de rvs-bouten in de landelijke zwembaden vroeg Cees van Dijk, LST, hoe het ge steld was met de zwembaden in Tilburg. "Ik hoop dat het hier wel is opgelost." Zwembaden pakken de aantasting van roestvrijstalen (rvs) constructies onvoldoende aan, meldde het tv-programma KRO-NCRV Reporter onlangs. De chloordamp uit het zwemwater tast het rvs aan. Minister Blok van Wonen en Rijksdienst heeft de branche verplicht voor 1 januari 2017 al het roestvrijstaal te ver wijderen dat een gevaar oplevert voor letsel. Maar dat besef blijkt nog niet doorgedrongen bij alle zwembaden. tilburg-The Dynamite Blues Band verzorgt op zaterdag 15 oktober een optrden tijdens Heyhoef-Back- tilburg Ben jij een doe-het-zelver met zelfgemaakte cadeautjes om te verkopen of gewoon te laten zien? Grijp dan nu de kans om voor de feestdagen je collectie tentoon te stellen. Wijkbewoonster Genoveva Hop man organiseert in samenwer king met ContourdeTwern een creabeurs speciaal voor alle creatievelingen. Op 26 november kun je zelf een tafel inrichten in Wijkcen-trum Heyhoef om je werk daar te sho wen of te verkopen. Kun jij quil ten, sieraden maken, kalligraferen. boetseren, breien en haken, en, borduren, hout bewerken ten bakken, werken met- servettr of iets anders moois? Meld je dc nu aan en toon je creaties aan c rest van de wereld. Stuur een mailtje naar gwmhop- man@gmail.com voor meer infor matie of om je aan te melden. De tafelkosten voor particulieren zijn 10 euro, bedrijven betalen 20 eu ro. Wees er snel bij want er is maar een beperkt aantal tafels aanwe zig. Wijkcentrum Heyhoef is geves tigd aan de Kerkenbosplaats 1 in Tilburg. Bezwaarschriften De leden van de commissie Bestuur vonden het vreemd dat er pas bezwarencommissie geregeld worden als er bezwaarschriften ingediend worden. Onlangs zijn er twee bezwaarschriften ingediend tegen het raadsbesluit van 18 juli 2016 over het stedenbouwkundig plan voor het Stadhuisplein e.o. Voorstel is om een tijdelijke exter ne onafhankelijke bezwaarschrif tencommissie te benoemen. Joep Frenken, van de gemeente Tilburg, gaf aan dat er weinig bezwaren ingediend worden tegen raads besluiten. Op dit moment worden mensen aangezocht voor deze on afhankelijke commissie. Veel mensen zijn geïnteresseerd in geschiedenis en doen daarom ei gen onderzoek in archieven. Vaak moet daarvoor oud schrift ont cijferd worden. Om dat onder de knie te krijgen is de website www. vatstaatdaer.nl ontwikkeld, een inline oefentool voor het lezen van oude handschriften. Brabants Historisch Informatie Centrum, Regionaal Historisch Centrum Eindhoven en Regionaal Archief Tilburg sloegen de handen ineen om deze website te ontwikkelen. Beginners kunnen starten met het herkennen van losse letters en woorden. Reikt de kennis al wat verder? Dan wacht een transcrip tie van een complete tekst. Er kan geoefend worden op verschillen de niveaus van moeilijkheid. Hoe

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 19