w w K ijknieuws est iratie Jen VAG Deelnemers en initiatieven Feesten van vroeger in Brabant Buurtcultuurfonds gezocht Officiële opening vernieuwd Theresia lyceum 91 L 17 DONDERDAG 6 OKTOBER 2016 BURG 26341 ?len.nl Open dag DierenOpvangCentrum-Tilburg den.nl jas The Mixx in Boerke Mutsears Toetsie foetsie Jazzband RS I - - Reuzen maken deel uit van de Brabantse feestcultuur. ?au. thet' 18d« Een foto van een workshop in de Kruiden- en Kleurenbuurt. FOTO: EELT Theatercollectief Wilburg Op zaterdag 22 joktober organiseren Brabants Heem en het ■Centrum voor de Kempen Kamen hun 51ste con- ■gres bij Boerke Mutsaers, Bijverlaan 2 in Tilburg. Banvang om 09.30 uur. nieuwe tie en ove ance is op via www. Dekker Berry F TILBURG - Het Buurtcul tuurfonds zoekt nieuwe projecten en deelnemers voor twee lopende pro jecten in Goirke-Hasselt en de Kruidenbuurt. Honden en katten er de ver zorging en aandc ze nodig hebben, totdat een nieuwe eige naar ze een thuis biedt. Daarnaast is de Dierenambulance een onderdeel van het DOC-T. Een flink aantal vrij willigers en een klein aantal vaste medewerkers zorgen iedere dag voor de dieren. gymnastiekaccommoda- /erblijf ruimte. Het feestelijk onderwerp is 'Feest cultuur in de Kempen’. Onder de Groot-Kempen verstaat men Zand-Brabant: heel Noord-Bra- bant, de Antwerpse Kempen en de Limburgse Kempen. Het program ma bestaat uit zes presentaties van 30-45 minuten met geprojecteer de beelden. Concurrentie Dagvoorzitter is Ineke Strouken, directeur van het Kenniscentrum voor de Volkscultuur en het Im materieel Erfgoed. Zij spreekt over wat volksfeesten zijn, welke de tijd doorstaan hebben en hoe de toekomst eruit ziet in concurren tie met festivals. Dr. Julie Aerts, afdelingshoofd van de universiteit van Leuven en internationaal des kundige op dit gebied, belicht de processiecultuur in onze Kempen. Dr. Marcel Gielis vertelt het verhaal hoe primussen in de 18de eeuw werden gehuldigd. Verder komen naoorlogse veranderingen in de I ilburg Een heel schooljaar lang i tond het Theresialyceum in de I teigers om in september in een ernieuwd en gemoderniseerd 1 lebouw van start te kunnen gaan. )p vrijdag 7 oktober vindt de fees- elijke officiële opening plaats. De I ipeningshandeling wordt verricht loor wethouder Marcelle Hend- kkx, voorzitter Raad van Bestuur )M0, Eugène Bernard, en de jong- j te leerling van de school, Midas - chultz. een lange en intensieve pe- het grote dorp Tilburg in. Driehon derd ruiters, alle Tilburgse gilden, trompetters en muziekkorpsen deden mee aan het onthaal. Zulke eerbetoon voor de eerst afgestu deerde van elk jaar (primus) was in die tijd gebruikelijk. feestcultuur van Oirschot aan de orde. Drs. Bert Tops van de uni versiteit Leuven laat zien hoe ge weldig men in vorige eeuwen in Turnhout kon feesten en tenslotte toont het beeldende verhaal van de jaarlijkse H. Bloedprocessie in Boxtel (een vertellende stoet) hoe een oud gebruik in moderne tijd kan overleven. Tilburg - De Toetsie Foetsie Jazzband geeft op zondag 9 oktober een optreden in café Het Wandelbos aan de Zwart- venseweg 25 in Tilburg. Het concert duurt van 15.00 tot 18.00 uur. Lichtkunstwerk Het Theresialyceum is een Cultuur- profielschool en wilde haar ambi ties ook uitdrukken in de sfeer van gebouw. Lichtkunstenaar Herman Kuijer -onder meer bekend van de verlichting van Westpoint- heeft de ze gedachte uitgewerkt en vormge geven in een verrassend led-kunst- werk, dat 's avonds de oostvleugel van het gebouw kleurt. Dokter Kanda In de Kruiden- en Kleurenbuurt is EELT Theatercollectief gestart met het project 'Dr. Kanda in de Krui den- en Kleurenbuurt'. Dokter Kanda (acteur Roel Kox) neemt als krui dendokter de wijk onder de loep met zijn reuzenmicroscoop: een bouwwerk dat deel uitmaakt van de performance en het kunstwerk van en met de wijkbewoners. EELT is t/m 5 november iedere donderdag en zaterdag aanwezig bij Winkel centrum Paletplein met creatieve workshops. Bewoners kunnen daar het laboratorium van Dr. Kanda be zoeken. De eindperformar 12 november. Meer info •eeltweb.nl. Naast deze twee grote projecten is er in 2016 €25.000 eu ro beschikbaar gesteld in de vorm van buurtcultuurbonnen van €500,- tot €2000,- voor buurtprojecten. Meer informatie: www.art-fact.nl/ buurtcultuurfonds-tilburg. Deelname aan het algemeen-Kem- pisch congres kost met inbegrip van de lunch €40. Bij deelname zonder lunch bedraagt de con gresbijdrage €20. Betaling uitslui tend via België op rekening IBAN BE 17 0680 4401 8021, na aanmel ding schriftelijk of per mail vóór 12 oktober: Jan Franken, Torenakker 97, 5056 LM Berkel-Enschot, mail: jjfranken@home.nl. Er is plaats voor 100 deelnemers in volgorde van betaling. Te late overschrijvin gen worden teruggestort. voor het begeleiden van en mee doen met diverse activiteiten. Aan melden: saskiadellevoet@gmail.com. riode van afstemming kreeg de school in november 2013 groen licht voor de modernisering. Stori- mans Wijffels Architecten werd de opdracht gegund en zomer 2015 konden de werkzaamheden star ten. Resultaat is een duurzaam vernieuwde en uitgebreide oost vleugel, waar alle bestaande loka len werden vergroot en gemoder niseerd. Tevens werden nieuwe lokalen en een collegezaal gere aliseerd. Daarnaast kan gebruik gemaakt worden van een geheel Tilburg heeft sinds dit jaar een Buurtcultuurfonds waarmee de wij ken Hasselt/Goirke-West en de Kleu ren- en Kruidenbuurt een creatieve impuls krijgen. Dit eerste gemeen telijke Buurtcultuurfonds van Ne derland zet in op het stimuleren van culturele activiteiten in de wijk. Op dit moment zijn er twee grote buurt- cultuurprojecten waarbij bewoners, organisaties uit de buurt en profes sionele kunstenaars samenwerken: 'Het kasteel van Tilburg' en 'Dokter Kanda in de Kruiden- en Kleuren buurt'. Het eerste project wordt een meedoe-spektakel voor jong en oud in de wijk, een (modern) sprookje dat wijkbewoners samen bedenken. Er wordt gezocht naar wijkbewoners tilburg - DierenOpvangCentrum-Til burg e.o. (DOC-T) houdt op zondag 9 oktober open dag. Bezoekers zijn van 12.00 tot 16.00 uur van harte welkom in het pand aan de Wiele- venweg 20 (zijstraat Dongenseweg) in Tilburg. Op het programma staat onder andere doggywalk, een de monstratie hondentraining en kat- tencafé Amivedi. Tijdens de open dag staat alles in het teken van het thema 'Are you the one'. Stap voor stap wordt het hele traject van binnenkomst tot plaatsing in beeld gebracht. U kunt een kijkje nemen in ruimtes waar normaal gesproken bezoekers niet komen, zoals honden- en katten verblijven, doucheruimtes en nacht- ruimte dierenambulance. Tijdens deze dag wordt het nieuwe trai ningsveld in gebruik genomen. Op dit nieuwe veld met diverse spelma terialen worden honden leuke oefe ningen aangeboden. Het DOC-T heeft als doel het opvan gen van zwerf- en afstandsdieren. tilburg Het dansorkest The Mixx met leadzanger John Desmares is gespecialiseerd in muziek uit de jaren 60 en 70. Het orkest dat ver der bestaat uit Rob Huijsmans,Ton ers, Ad Dekker, Paul Kwik en Philipse, brengt gevarieerde dansmuziek. Op zondag 9 oktober is de band van 15.00-18.00 uur te gast bij Boerke Mutsears, Vijver- laan 2 in Tilburg. De entree is gratis. Primus van Gils Voor Tilburg is het verhaal van Pri mus van Gils interessant. We ken nen Antonius van Gils van de Pri mus van Gilsstraat en het Primus ran Gilspark.Toen hij als beste aan de universiteit van Leuven afstu deerde in 1779 werden in Leuven, tornhout en Tilburg grote feesten georganiseerd. In Tongerlo ging het slechts om één dag, maar el ders werden meerdaagse feesten gehouden voor de student. Ook in Tilburg ging het om drie da gen. In allerijl waren kartonnen stadspoorten en erehagen opge richt en liederen gebrouwen. Het onthaal deed de vroedschap sa men met de heer van Tilburg, graaf van Hogendorp. Die haalden met koetsen, de feesteling met zijn pro fessoren en zijn familie in koetsen Y1 JE

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 17