fINE^f9 contourdetwern VS colofon US www.wehelpen.nl/tilburg gelanceerd. Op we; helpen adres post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Percussieband Zebra Percussie verricht de openingsact. Waarna om 11.30 uur het fees- spannend, maar van haar vond het nog moe diger om een hulpvraag te plaatsen." Het aanmaken van een profiel en het formu leren van een hulpvraag op wehelpen.nl is eenvoudig en gratis. Iedereen kan zich aanmelden. Heb je daar ondersteuning bij nodig of heb je vragen over het gebruik van de website? Dan kun je terecht bij de Steunpunten Vrijwilligerswerk van ContourdeTwern in de Tilburgse wijken. Vrijwilligers helpen je daar graag op weg. Ook houden ze in de gaten dat urgente hulpvragen meteen worden opgepakt. Op zaterdag 1 oktober klokslag 10.00 uur gaan de deuren van de Euroscoop weer open voor de 60+beurs. Meer dan 70 standhouders zijn present. Bij hen kunt u terecht voor reizen, recreatie, voordeeltips, de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van de WMO en computers. Met ruim 4000 bezoekers is de 60+beurs Tilburg het grootste (gratis) evenement voor 60-plussers in de regio. Vragen over www.wehelpen.nl/Tilburg? Of graag wat hulp bij het formuleren van je hulpvraag? Ga dan langs bij het Steunpunt Vrijwilligerswerk bij jou in de buurt of kijk op www.vrijwilligerstilburg.nl. Je kunt ook contact opnemen met het AdviesPunt van ContourdeTwern: telefoon 013 549 86 46 en adviespunt@contourdetwern.nl telijke programma start in' bioscoopzaal 2 met De Kruikenzangers, Bart Schuermans, Shantykoor Nooit te Water en John Desmares. Einde: 16.00 uur. hun ontmoeting bracht Ria Thérèse naar de huisarts voor een griepprik. "Een kleine moeite", zegt Ria, "want ik woon vlakbij." Sindsdien bracht Ria Thérèse nog een paar keer naar de huisarts en deden ze samen boodschappen. Thérèse is enorm blij met de hulp van Ria: "Het maakt me veel minder afhankelijk." En Ria is blij dat ze de stap gezet heeft want iemand helpen, dat doe je graag. Euroscoop aan het Olympiaplein 2 in Tilburg is per bus te bereiken met lijn 1 (richting Elisa- bethziekenhuis) en lijn 11 (richting Goirle). Onder Euroscoop is een parkeergarage met 700 plaatsen, parkeerkosten 1 euro per dag. Voor fietsers is er voldoende stallingsruimte. Meer informatie op: www.60plusbeurstilburg.nl Chef's level krijgt vervolg Deze 1-jarige, volledig op de praktijk gerichte, horecaopleiding wordt georgani seerd door R-Newt, De Rooi Pannen en Bonheur horecagroep. Dit schooljaar krijgt een groep jongeren de kans zich op te werken tot 'Gastheer/gastvrouw niveau 2'. Op de website van contourdetwern.nl vind je alle ins en outs van de opleiding en de toelatingseisen. Jongeren aanmelden kan hier: chefslevel@r-newt.nl Kom erbij! Vanwege de Week tegen Eenzaamheid is er op zondag 2 oktober van 14.00 tot 18.00 uur in wijkcentrum Heyhoef een Kom-erbij- activiteit. Woon je in de Reeshof of Tilburg- West en heb je wel eens te maken met eenzaamheid? Kom dan naar deze bijeenkomst. Hier kun je contact leggen met anderen. Wijk wethouder Hans Kokke verricht de opening. Daarna zijn er o.a. workshops, een quiz en de dialoogtafel. Meld je vooraf aan voor de workshops of de dialoogtafel bij sjefvanderklein@contourdetwern.nl. Deelname is gratis. Film in de Poorten Met de aangrijpende film The Danish girl wordt op 14 oktober het filmseizoen in de Poorten geopend. Iedere 2e vrijdag van de maand is er een film, aanvang 19.30 uur, zaal open 18.45 uur. De entree is €4,00 incl. hapje en drankje. Een abonnement voor het hele filmseizoen kost €21,00. De vrijwillige programmagroep heeft een hoogwaardig filmaanbod samengesteld: Spotlight, The Intern, Knielen op een bed violen, Le tout nouveau testament, Kollektivet. Hollandse dansavond Op zaterdag 1 oktober is er van 20.00 tot 23.30 uur weer een gezellige dansavond in wijkcentrum Spijkerbeemden. Zaal open 19.30 uur. Entree €2,00 incl. kopje koffie/thee en een hapje. De muziek wordt verzorgd door DJ Sjef dus dat wordt een sfeervolle avond. tel mail internet Voor ieder wat wils, maar vooral een gezellige dag uit! Niemand verlaat de 60+beurs met lege handen. Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Na wat mailcontact, spraken Ria en Thérèse af om kennis te maken. Thérèse: "Het klikte meteen. Ria is een sympathieke vrouw, enthousiast en spraakzaam. We hebben gezellig zitten kletsen en toen dacht ik: met haar durf ik het aan. Want ik stap niet zomaar bij een vreemde in de auto." Twee dagen na Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg ouder persoon die ik kan helpen met vervoer. Nadat ik mijn profielfoto had geplaatst, deze website kun je hulp van anderen reageerde Thérèse vrij snel. Ikzelf vond het èragen en zelf je diensten aanbieden. Zoek Je een lift naar het ziekenhuis bijvoorbeeld? Of ben je ermee geholpen als iemand wat boodschappen voor je meeneemt? Of wil je juist zelf een handje helpen en iemands heg snoeien of meteen de hond van ^Heen zieke buurvrouw meenemen als je toch loopt? De 45-jarige Ria Yap wilde eigenlijk al heel vrijwilligerswerk doen. "Maar ik werk fulltime, dus ik had eigenlijk altijd een excuus. Toen dacht ik: ik begin gewoon heel klein." In haar profiel op wehelpen.nl schreef Ria dat ze wilde zorgen voor vervoer en boodschappen doen. Vervolgens keek ze welke hulpvragen er waren. De advertentie van de 82-jarige [Thérèse van Dooremaal viel meteen op. Door een gebroken ruggenwervel is ze aan huis gebonden. Haar rug doet verschrikkelijk veel pijn en ze heeft voor alles hulp nodig. "Zo iemand had ik in gedachten", zegt Ria, "een BURGSE plus.i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7