ijknieuws ns IBB Heyhoef Cinema met'Whiplash' eeshof pa's en oma's staan centraal tijdens 'Ki nder Boeken WeekSpekta kei 'Welkom Kind'viert 10-jarig jubileum Q Strooploos 10e winnaar Rabo Starter van het Kwartaal -Auberge du Bonheur wint Patrick Verbunt prijs II 23 ItILBURGSE KOERIER DONDERDAG 29 SEPTEMBER 2016 FILBURGSE Meer informatie: www.heyhoef-cinema.nl DOOR ZAMIRE WILLEMS Ihrieke Vermeer en Lin de Laat. DOOR ZAMIRE WILLEMS pakket maar Voor meer info zie www.welkom-kind.nl 0nfo htige anleve FOTO: Michel Klop UKENS showroom. ekhouden URE AAN! KV] ww a en Oma trofee uiterlijk an naar opa-oma-wed- se kunstenaar iet eerst in de 1 prijs wees de winnaar aan, nnd), stratief 1), vier p gangs van een (gratis) ngen.nl indhoven Kburg Boekensmurfjes, muzikale- en theatertalentjes mogen zondag 16 oktober hun liefste, gekste, hipste en allerleukste opa en oma van de wereld in het zon- netje zetten tijdens het KinderBoekenWeekSpektakel. Info: Inzendingen Opa voor 5 oktober mailer strijd@hotmail.com. Voor vragen: heyhoef@ bibliotheekmb.nl. Kaarten €2,50, gratis toe gang deelnemers wedstrijd. uesign. hun bedr nv>e creatief stroop traag snel en flexib Puck vult aar TILBURG Met een groots jubileumfeest in Bosvreugd Cul- tuurbos viert Welkom Kind Midden en West Brabant zaterdag 1 oktober het tienjarig bestaan met ruim driehonderd genodigden. ïpast om het potentieel student naar boven te gen en de winnaar van de derde plaats mag gezellig met vier per sonen gaan midgetgolfen bij De Zeven Geitjes. en taalvaardigheid onder de aan dacht brengen en verhalen delen, krijgen kinderen die hun talent wil len laten zien deze dag een podi um geboden.Tijdens verschillende workshops krijgen ze de kans vaar digheden verder te ontwikkelen. Zo verzorgt ondermeer Factorium Podiumkunsten een workshop dansen, deelt kinderboekenschrij ver Erik van Os enkele geheimen voor het schrijven van een goed verhaal en zingen opa's en oma's samen met hun kleinkinderen in het Voor altijd Jong koor. de manier waarop de groenten bereid zijn en de zuurtjes die dé chef toepast, wordt het tóch een heel fris gerecht. Het is een heel vriendelijk gerecht, subtiel van smaak en gemaakt met regiona le producten. Je proeft de liefde van de kok." De tweede prijs ging naar Taste! Dit restaurant maakte indruk met mooi gepekelde zalm met bereidingen van komkom mer en avocado. De derde prijs was voor de restau- dermeubels en -wagens door het bureau worden geleverd en op- vanglocaties niet langer belast zijn met administratieve rompslomp. De grootste verandering van de af gelopen tien jaar? Volgens Jeroen Peeters is dat de wijziging van de Wet Kinderopvang in 2010, die ver dere wildgroei van- en kwaliteits verlies bij gastouders tegen moest gaan: "Het zorgde ervoor dat alle 'cowboys' verdwenen. En wij had den profijt van de wijziging, omdat wij alle verplichte stappen al had den gemaakt." Maar ook ouders van nu zijn niet meer dezelfde als tien jaar geleden, constateert zijn vrouw: "Vroeger werd er alleen ge keken naar goedkope- en flexibele opvang. Nu kiest men bewust voor opvang in kleine groepen en een bekend gezicht." Wat ooit begon op een klein zol derkamertje in de Reeshof is in middels uitgegroeid tot een regi onaal gastouderbureau. Agnieszka en Jeroen Peeters hebben in tien jaar tijd met Welkom Kind Midden en West Brabant ruim duizend kin deren opgevangen en honderd banen geschept in met name Til burg, waarvan het overgrote deel in de Reeshof. "In 2005 was gastouderopvang nog heel amateuristisch geregeld", vertelt Agnieszka Peeters. "Er was nog weinig aandacht voor, het ontbrak aan regels, er waren geen opleidingen en de administratie werd niet of nauwelijks bijgehou den." Ze vond dat het beter kon én moest en zag de oplossing in een professioneel geleide thuiscrèche, waar gastouders een door Welkom Kind betaalde opleiding volgen, noodzakelijke producten als kin- rant mooR die onder de noemer 'Duckface' een prachtige marbré van eend en ganzenlever voor schotelt. De Patrick Verbunt prijs is een eerbetoon aan de in 2010 overleden horeca-ondernemer Pa trick Verbunt. De prijs is een schil derij van de Tilburgsc 1 Rob van Trier. Voor he geschiedenis van de prijs jury niet alleen een winn maar reikte de jury ook een twee de en een derde prijs uit. 'Voor altijd Jong koor' Anders dan vroeger, staan de opa's en oma's van nu midden in de maatschappij. Het thema van de kinderboekenweek, 'Voor altijd jong', sluit dan ook goed bij deze oudere generatie aan. Lin de Laat (La Rosa Cultura): "Vroeger had je één soort opa en oma, tegenwoor dig heb je verschillende leeftijds groepen met ieder hun eigen ding. Ze zijn veel onderweg, maar ook gek op hun kleinkinderen. Daarom is dit spektakel zo leuk, ze kunnen het nu samen combineren." Overi gens zijn ook 'opa's en oma's' zon der kleinkinderen welkom. De laat: "Als er ouderen zijn die het leuk vinden om die dag in het Voor al tijd jong koor mee te zingen, mo gen ze mailen naar lin@larosacultura.nl." 'Plezier in het vertellen én delen van verhalen staat tijdens het Kin derBoekenWeekSpektakel voorop", vertelt Marieke Vermeer, biblio theekmedewerker van De Bibli otheek Heyhoef. Samen met La Rosa Cultura, ContourdeTwern en Factorium Podiumkunsten bedacht ze afgelopen mei een nieuw con cept rondom de nationale kinder boekenweek. Ze wilden voor alle kinderen in de wijk én hun opa's en oma's een spetterend boeken- en doe spektakel neerzetten. Met een uitgebreid, gevarieerd programma op de slotdag van de boekenweek lijken ze daarin geslaagd. Podium voor jong onderlin9e samenwerking er- vaart Vermeer dan ook als meer- waarde, wat de verbindende- en -föY samenwerkende functie van de bibliotheek volgens haar goed tot WZt W zijn recht laat komen. Naast lees- Tilburg De lustrumeditie van de Rabo Starter van het Kwartaal be gon traditioneel met een ontbijt in het Ontmoetingcentrum van Rabobank Tilburg en omstreken. De pitches van de drie bedrij ven waren van hoge kwaliteit en daardoor maakten ze het de jury extra lastig om een keuze te ma ken. Communicatie adviesbureau Strooploos sleepte uiteindelijk de titel in de wacht en wint een pr- boost voor haar bedrijf. Met Puck Aerns en Priscilla Wagensveld aan het roer is Strooploos voortva rend van start gegaan. Ze zijn te typeren als jong, snel, creatief en ondernemend. Wat begon als een enkele opdracht groeide in enke le maanden al uit tot meer dan 10 opdrachtgevers. Strooploos ont wikkelt creatieve communicatie, van strategie tot realisatie, social en printed media, copywriting en design. De verwijzing naar stroop in hun bedrijfsnaam geeft al aan hoe creatief de dames zijn. 'Waar g en kleverig is, zijn wij ibel', vertelt Priscilla. En an: "In tegenstelling tot Opa en Oma Trofee Kinderen kunnen deze dag in de prijzen vallen door uiterlijk voor 5 oktober te laten weten waarom juist zij de allerleukste opa en/of oma hebben. Dat mag in de vorm van een zelf geschreven verhaal, lied of een kort filmpje. De eer ste prijs is een dagje Efteling voor personen, de tweede vier toe- gskaarten voor de Beekse Ber- band te spelen onder leiding de beruchte Terence Fletcher, muziekleraar die omstreden me- -- thodes toep van zijn sti halen. De aanvangstijd is op vrijdag om 14.00 uur en op zaterdag om 20.00 uur. Een half uur van te voren is de zaal open. De entree bedraagt 5 euro in de voorverkoop (in café wijkcentrum Heyhoef) en 6 euro aan de zaal. Dit is inclusief een kop koffie of thee voorafgaand aan de film. Tilburg Heyhoef Cinema presen teert op vrijdagmiddag 7 en zater dagavond 8 oktober vertoond de film'Whiplash'in wijkcentrum Hey hoef, Kerkenbosplaats 1 in Tilburg. Deze film van regisseur Damien Chazelle gaat over Andrew, een veelbelovende 19-jarige drummer die studeert aan een berucht con servatorium in Manhattan. Hij wil echter niet zomaar een muzikant zijn. Achtervolgd door de mislukte carrière van zijn vader, die schrijver was, heeft hij de angst dat hem hetzelfde lot beschoren is maar droomt hij ervan om de top te be reiken. De druk wordt groter als hij wordt uitgekozen om in de school- stroop zijn wij transparant. Niet al leen tegenover onszelf, maar ook naar elke klant." Strooploos nam het op tegen Block013 en Vitamine T. Met de opening van Block013 op 2 sep tember jl. kwam een jongens droom uit voor ondernemers Max van der Heijden en broers Robin en Jeroen Donders. Bij Block013 kan je boulderen, dat is een spec taculaire vorm van klimmen. Anja Zerrouk van VitamineT helpt men sen via een online talentenpro gramma te komen tot waar ze echt van dromen binnen hun loopbaan. Tilburg - Het beste gerecht van Tilburg Culinair werd dit jaar ge- I serveerd door Auberge du Bon- I heur. De jury onder leiding van 'I voormalig sterrenkok Gerrit Gre- J veling was erg onder de indruk II van de varkenswang met eenden- II lever, truffeljus en groentjes van II Ut Rooie Bietje die 'De Auberge' H presenteerde. "Het lijkt in eerste I instantie een zwaar gerecht", zei Graveling nadat hij de varkens- 1 wang geproefd had. "Maar door

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 43