51 w z ijknieuws uid Boonman Bedden opent filiaal in AaBe Fabriek Basisschool De Stappen opent Schoolplein14 Cultuurzondagmiddag bij Falcon aan Piushaven Drie keer per maand Repair Café Concert met'high tea buffet' in Cenakel I Leren zingen bij Sint Caecilia ■)nfo 15 DONDERDAG 15 SEPTEMBER 2016 kijken, ifswagens Boonman Bedden is een echt familiebedrijf. Activiteiten Werkgroep Samen Sterk ers jehouden in jwe Stede in rice dine No.1 Tilburg - Afgelopen week end opende bedden speciaalzaak Boonman Bedden in de AaBe Fa briek het zesde filiaal in Brabant. ire merkei is bepal id op de ,'bij- igen'. Na- je al erva- ?bt en muziek van het blad i zijn rken- Nederlandse merken Boonman is gespecialiseerd in bedden en werkt alleen met Ne- Tilburg - Stichting Social Energy organiseert dit seizoen in samen werking met ContourdeTwern drie keer per maand het Repair Café. Elke eerste zaterdag van de maand is het Repair Café in wijkcentrum de Ypelaer aan de Corellistraat 10 in Tilburg-Noord en elke tweede zaterdag van de maand in MFA Zuiderkwartier aan de Wassenae- rlaan 38 in Zuid. En nieuw vanaf dit seizoen: elke vierde zaterdag van de maand wordt het Repair Café gehouden in wijkcentrum De Nieuwe Stede in Körvel, Capu- cijnenstraat 156: Het Repair Café tilburg - Werkgroep Samen Sterk is een lotgenotengroep voor mensen die een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Zij ondersteunen en advise ren elkaar. Samen Sterk organiseert elke donderdag van 9.00 tot 11.00 uur een activiteit in MFA Zuiderkwartier. Zo is er donderdag 22 september een ontbijt, in het kader van de Week tegen Eenzaamheid. Eigen bijdrage 0,75 euro. Donderdag 29 september is er een open inloop. Meer informatie via samensterkzuiderkwartier@gmail.com, of bel Pascalle de Groot van Con tourdeTwern: 013-535 32 55. tilburg Het Koninklijk Tilburgs Mannenkoor Sint Caecilia is een 'breed' koor qua samenstelling én repertoire. Minder ervaren zan gers vinden snel hun plekje naast ervaren en geschoolde zangers. Het koor zingt wereldlijke muziek als oratorium en opera naast re pertoire uit musicals, barbershop en popsongs, maar ook geeste lijke muziek. Een vereniging met een leuke mix aan uitdaging en gezelligheid. De eerste stap? Ga gewoon eens kijken, luisteren en zing mee tij dens de speciale inloopavond op maandag 26 september om 20.00 uur in het Zuiderkwartier aan de Wassenaerlaan 38. Het koor, 140 jaar oud maar nog springle vend, bestaat uit tachtig zan gers die je graag als aspirant-lid verwelkomen. Het motto van de dirigent is na iedereen kan leren zing tuurlijk is het perfect als je ring hebt en muziek van h kan lezen. Heel wat koorleden zijn echter op nul begonnen, herken nen nu voldoende het notenbeeld maar zingen nog voornamelijk auditief. Aspirant-zangers worden geholpen met de instapcursus 'De stem, het mooiste instrument', en vanaf dit seizoen is er het hele jaar een vocal coach aan het koor plein aan de Schaepmanstraat 38, waarbij hardloper Greg van Hest en wethouder Hans Kokke een rol vervullen. Ook laten de kinderen een unieke dans zien terwijl ze het Boonman Bedden is een echt fami liebedrijf en bestaat al 25 jaar. In ja nuari 2015 namen de drie dochters het bedrijf over van hun ouders. De beddenspeciaalzaak heeft al vijf vestigingen in Noord-Brabant en zit nu dus ook in Tilburg. Eind van dit jaar opent bovendien een vestiging van het bedrijf op woonboulevard van 's-Hertog bosch. Boonman was in Tilbun langer op zoek naar een geschikte locatie, zo vertelt eigenaar Lieneke Boonman. "Aabe sprak ons meteen aan. Het is een sfeervolle winke- lomgevjng: de winkels bevinden zich rondom het prachtige monu mentale complex van de oude de- kenfabriek AaBe. Het is een plein met woon- en tuinspeciaalzaken maar er zitten ook supermarkten. Een nieuw concept in Nederland." trouwbare merken, producten en modellen is bepalend voor uw te vredenheid op de lange termijn. Bovendien bieden alle merken een uitstekende garantie en per fecte serviceondersteuning. Kom gerust eens langs in de winkel aan de AaBe-straat 55 in Tilburg, deze is zeven dagen per week ge opend. Of neem alvast een kijkje op de website: www.boonmanbedden.nl. tilburg - Op dinsdag 20 september staat het Israëlische pianoduo Sil ver en Garburg uit Berlijn in The aters Tilburg als opening van het nieuwe concertseizoen. Speciaal voor de Piushaven programmeert Souvenir des Montagnards het duo tijdens de eerste cultuurzon dagmiddag bij Falcon op zondag 18 september van 15.30-17.00 uur. Elke vierde zondag van'de maand wordt een culturele discipline tilburg - Op zondag 18 september is er in het Cenakel, Cenakel 1 in Tilburg, een concert met Camiel Boomsma, piano, en Michael Stir ling, cello. Aanvang om 15.00 uur. Op het programma staan Sergei Rachmaninoff: Sonate Op.19 voor piano en cello; Franz Liszt: Die Zel- le von Nonnenwerth voor piano en cello; Richard Strauss: Romance in F-groot voor piano en cello; Mau- Ravel: Gaspard de la Nuit 'On line'; en Frédéric Chopin: Ballade No.1 Op.23, Nocturne Op.48 No.1, Nocturne Op.55 No.2, Op.25 No.11 De rode draad in dit concert vor- gepresenteerd in het fraai geren oveerde en sfeervol ingerichte Falcon pand aan de Piushaven. Steeds i.s.m. culturele partners uit de stad. De eerste editie zijn Silvan Silver en Gil Garburg te gast. Ze zijn getrouwd, zowel aan de piano als in het echte leven. Silvan Silver en Gil Garburg vormen een pia- noduo en zijn onafscheidelijk. De twee pianisten zijn perfectionis tisch en studeren elke dag zes uur. tilburg - Basisschool De Stappen opent dinsdag 20 september om 14.00 uur op sportieve wijze haar Schoolplein 14. Dat zal gebeuren met een sportieve act op het school men de geschreven brieven door de componist zelf en/of collega's in relatie tot de te spelen stukken. De ze brieven worden voorgedragen. Belangstellenden om het concert bij te wonen kunnen een e-mail sturen aan johndebruijn@planet. nl waarna u een persoonlijke uit nodiging toegezonden krijgt. Toe gangskaarten zijn aan de zaal niet verkrijgbaar. Dit mede in verband met de beschikbare capaciteit van de kapel en de catering voor het 'high tea buffet'. Meer informatie: www.cenakel.nl wordt gehouden van 13.00 uur tot 17.00 uur (Nieuwe Stede en MFA Zuiderkwartier). In wijkcentrum de Ypelaer steeds van 11.00 tot 15.00 uur. Iedereen is van harte welkom om met kapotte fietsen, kleding stukken en apparaten langs te komen, om deze samen met de vrijwilligers van het Repair Café te proberen te repareren. Voor de reparatie wordt een vrijwillige bij drage gevraagd plus de kosten van nieuwe onderdelen. En dat houden ze al zeventien jaar vol. Het resultaat is er naar. Kaarten kunt u reserveren bij Eet- huisTwintig in het Falcon pand aan de Piushaven. Kosten 10 inclusief een consumptie naar keuze; e-mail info@eethuistwintig.nl o.v.v. 18 september cultuurzondagmiddag bij Falcon aan de Piushaven. Meer informatie: www.falcon-tilburg.nl verbonden, die alle leden in kleine groepjes tijdens repetitietijd trai ning geeft in allereerst een basis- blok (intake) en daarna een scho ling op eigen niveau. Sinds een half jaar is men be zig met het kleiner koor 'Caecilia Minor' in wisselende samenstel ling met als doel, om zangers extra ervaring op te laten doen met wat moeilijker, bijzonder repertoire als bijvoorbeeld barbershop. Boven dien is het gebruikelijk dat binnen het repertoire solisten worden ge kozen uit eigen koor. Als je daar voor de mogelijkheden hebt kom je zeker aan de beurt. Bezoek de informatieavond en hoor o.a. hoe een mannenstem zich door scholing prachtig kan ontwikkelen. Er zijn twee gasten die dat heel mooi kunnen laten ho ren en die van zingen hun beroep hebben gemaakt: Freek Heuvel- mans (solist in Shrek) en Pim van Drunen (hoofdrol in Ciske de Rat) beiden van Fontys Muziektheater uit Tilburg. Als je je nu opgeeft kun je in maart 2017 al meedoen aan een fantas tisch jubileumconcert met Caecilia én Tilburg in de hoofdrol. H)nf° Meer informatie: www.sint-caecilia.nl of in- fo@sint-caecilia.nl schoollied zingen en is er een color run. Met het project Schoolplein14 wil de Cruyff Foundation kinderen tijdens en na schooltijd uitdagen i samen meer te sporten en te spel derlandse merken. "Wij zijn daar naast een multibrand-winkel. Dat betekent dat we meerdere merken verkopen en dus ook een onafhan kelijk advies kunnen geven", aldus Lieneke Boonman. Al sinds 1988 staat Boonman bekend om een eerlijk advies, goede prijs/kwali- teitverhouding en een overtref fende service. De inkoopexperts scheiden voor u het kaf van het koren. Alles wordt getest en enkel het beste wordt gekozen. Want de ;n- al

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 15