Bewege ?p maat contourdetwern L* if* - i colofon JRGSE KOER '2886 I ivers adres post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. TIE 'M KT De vakantietijd, waarin veel Nederlanders hun stek verruilen voor een verre bestemming, loopt op z'n eind. We komen thuis en praten na over wat we allemaal meegemaakt hebben. Degenen die hier bleven, zagen de wereld via de media. In aangrijpende beelden soms. Behalve Nederlander zijn we allemaal ook ‘mondiaal burger'. Dagelijks hebben we te maken met mensen en producten die van ver komen. We zien beelden van een wereld met aan de ene kant een enorme rijkdom en aan de andere kant schrijnende armoede. Onze eerste reactie is: wat hebben we het hier goed! En vervolgens: hoe kunnen we de mensen die het minder hebben, hierin laten delen? Switch/ ContourdeTwern stimuleert en helpt mensen om iets bij te dragen aan een rechtvaardige en duurzame wereld. Komt dit u bekend voor: 'Eigenlijk moet ik meer bewegen, vaker uit die stoel komen.' Voor wie hier nu eens echt werk van wil maken, hebben de afdeling sportstimulering van de gemeente en ContourdeTwern een aanbod: een beweegprogramma op maat voor dames en heren vanaf 60 jaar uit Tilburg-West. Meer informatie over Switch vind je op contourdetwern.nl/switch. groep want dat is gezelliger en het motiveert. Wat hebt u eraan? Uw balans verbetert, hierdoor is er minder kans op vallen. U krijgt een betere houding, spieren worden minder belast. Het risico op allerlei aandoeningen wordt kleiner. De beweegactiviteiten zijn op dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.30 uur in MFA 't Kruispunt. De fittesten zijn op 20 september, 27 september en 4 oktober. Inschrijven kan tussen 5 en 19 september 2016 bij 't Kruispunt. Voor meer informatie bel 013 468 38 57. Heyhoef Cinema Met deze keer 'The grand Budapest Hotel'. Een schitterende en aanstekelijke film die zich afspeelt in een drastisch veranderend Europa in de jaren tussen de beide wereldoorlogen. Gustave, de conciërge van een bekend hotel, blikt terug op zijn excentrieke avonturen met de lobbyjongen Zero Moustafa. De film wordt vertoond op vrijdagmiddag 9 september om 14.00 uur en zaterdagavond 10 september om 20.00 uur. De zaal is een half uur van tevoren open. Entree €5,00 in de voorverkoop (wijkcentrum Heyhoef) en €6,00 aan de zaal. Gezelligste zondag Koningshaven Voor iedereen die op zondag graag wat leuks doet, is er eens in de maand van 10.30 tot 13.00 uur een gezellige brunch in wijkcentrum Koningshaven. Voor slechts €6,- per persoon genietje van een heerlijke maaltijd met aansluitend muziek. Van tijd tot tijd is er een bingo. Elkaar ontmoeten en gezelligheid staan voorop! Noteer de data: 4 september, 2 oktober en 6 november. Aanmelding uiterlijk vier dagen van te voren bij de receptie van het wijkcentrum. tel mail internet in onze behoeften voldoen? De verdeling van welvaart en welzijn is scheef. Wist je dat nog steeds bijna een miljard mensen met honger leeft? Meer dan een miljard leeft onder de armoedegrens van $1,25 per dag. Des te schrijnender als je bedenkt dat een vergelijkbaar aantal mensen op grote schaal voedsel verspilt en aan obesitas lijdt." Buurtmarkt Goirke-Hasselt Op zaterdag 17 september is in MFA De Poorten, Hasseltstraat 194, de tweede Buurtmarkt Goirke-Hasselt. Voor wijk bewoners is er een gratis plek om zelf gemaakt eten, tweedehands spullen of kleding te ruilen of te verkopen. Tijd: van 14.00 tot 17.00 uur. De buurtmarkt wordt omlijst door gezellige muziek en er zijn diverse activiteiten voor kinderen. Op 19 november is de volgende markt. 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Postbus 3078 5003 DB Tilburg Gedurende drie weken maakt u kennis met Meer Bewegen voor Ouderen. U begint met een fittest. Bent u na drie weken enthousiast dan maakt de vakdocent speciaal voor u een beweegprogramma. Met dit persoonlijke be- weegplan gaat u aan de slag. Maar wel in een Dit kan je persoonlijk raken maar het gaat verder. Clasien: "Grote sociale en economische verschillen vormen een risico voor een vreedzame wereld. Voor overheden, bedrijven en burgers in Westerse landen is het daarom een kwestie van eigenbelang om te kiezen voor een rechtvaardige toekomst en een duurzaam gebruik van de aarde. Iedereen kan bijdragen aan oplossingen. Schakel om: ga anders leven, énders consumeren en anders ondernemen." sprankelend programma-aanbodvoor bereid voor in de verschillende wijkcentra. Zet de data op de kalender en meld je op tijd aan want vol is vol! Switch is voortgekomen uit de Centra voor Ontwikkelingssamenwerking (COS) Brabant en Zeeland. Voorheen lag de nadruk op ontwikkelingssamenwerking. Nu de wereld meer een wordt, gaat het om wereldwijde problematiek die alle burgers aangaat zoals klimaat, voedsel, water, energie en het migratievraagstuk. De focus van Switch is: elke Nederlander is zich bewust van de effecten die zijn/haar eigen gedrag heeft op de rest van de wereld. Uitgangspunt is 'kijk mondiaal, doe lokaal'. Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Samen zorgen thuis Exfam en ContourdeTwern organiseren vijf praktische cursusbijeenkomsten voor mantelzorgers. Iedereen die mantelzorger is en in de gemeente Tilburg woont, kan meedoen. De (gratis) cursusavonden zijn op 27 september en 4, 11, 18 en 27 oktober van 19.00 tot 21.00 uur. Locatie: de Spijkerbeemden, Don Sartostraat 4. Er is veel ruimte voor üw vragen en verhalen. Meld u aan vóór 17 september bij het Adviespunt 013 549 8646. Duurzaam consumeren is het kopen van producten die op maatschappij- en milieuverantwoorde wijze zijn geproduceerd en verhandeld. Duurzaam produceren is: niet alleen naar winst- en verliescijfers kijken maar ook naar de gevolgen voor mens en milieu. Switch motiveert producenten en consumenten te kiezen voor het meest duurzame alternatief: fairtrade, seizoens gebonden en lokaal geproduceerd. Clasien Vermeer is consulent mondiaal burgerschap van Switch. Haar motivatie is treffend: "We vinden het heel gewoon geworden dat de hele wereld bij ons binnenkomt. Maar in hoeverre voelen we ons echt verbonden met de 7 miljard burgers met wie we die wereld delen en die jïlLBURGSE KOERIER DONDERDAG 1 SEPTEMBER 2016 - n TILBURG EUROPEAN CITY M OF SPORT 016 4, Om in te spelen op de toekomst is Switch Brabant begin dit jaar aangehaakt bij ContourdeTwern. "Switch wil dichterbij burgers, vooral jongeren, en vrijwilligers komen", zegt Clasien. "ContourdeTwern en R-Newt zijn dan de juiste partners." De vrijwilligers hebben tijdens de vakantie

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7