w o I® P ijknieuws E rJ L- est ost atie L.1^ 4 Elho draait op windkracht Voorleeshalfuurtje in 't Sant fil >7 z Caribbean Fancy Fair in Bosvreugd Burger-koningschieten bij Sint Hubertusgilde i f- Kr' 1 Ci/ l' 1 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 1 SEPTEMBER 2016 17 1GSE KOERIER JRG >341 ?n.nl m.nl 5 ?n ITiww bedoeling dat de Ca- verantwoord t-i 5- Elke eerste woensdag van de maand wordt er voorgelezen in 't Sant. I I Sr Foto-expositie Over de Melkfabriek in Bibliotheek Udenhout editie int vindt Meer informatie: www.facebook.com/ CarribeanFairBrabant lijtvast 19.- -koning- uur op >3 in ribbean Fair Brabant jaarlijks op de eerste zondag van september wordt georganiseerd. verbouwing om mee te kunnen met de allernieuwste innovaties. De tand des tijds vereiste echter steeds meer grootschaligheid. De ene fusie na de andere volgde in zuivelland. Ook de Udenhoutse fa briek ontkwam er niet aan. Op 10 januari 1965 fuseerde de fabriek met de Coöperatieve Tilburgse Melkinrichting (CTM). Anno 2016 vinden we in de fabriek super markt EMTE en cultuurcentrum De Zuivelfabriek. Van maandag 12 september tot za terdag 8 oktober is er een foto-ex positie in de bibliotheek Udenhout aan het Tongerloplein 15 te bekij ken. Veel oude foto's geven een mooi beeld van de voormalige fa briek en zijn medewerkers. Tilburg - Vanaf september wordt iedere eerste woensdagmiddag van de maand voorgelezen aan peuters en kleuters in wijkcentrum 't Sant. Van 15.30 tot 16.00 uur zijn Tilburg Elho heeft een eigen windmolen aan de Atlasstraat 11 op bedrijventerrein Vossenberg in Tilburg. De installatie is afgelopen dinsdag, 30 augustus, officiéél in gebruik genomen. Elho heeft als één van de be drijfsdoelstellingen om de meest duurzame onderneming in haar markt te worden (producent van kunststof potterie). In alle facetten is het bedrijf bezig met Tilburg - De eerste editie van Ca ribbean Fair Brabant vindt plaats op zondag 4 september van 14.00- 24.00 uur bij Bosvreugd Cultuur- bos, Reeshofdijk 12 in Tilburg. Tijdens het evenement worden de laatste trends uit het caribisch gebied gepresenteerd en worden verschillende culturen samen gebracht. Op het programma staan o.a. heerlijke muziek, lekke re Caribisch gerechten, dans en workshops. Het is de t kinderen van 2 tot 6 jaar welkom met hun (grootjouders/verzorgers. grati Dit voorleeshalfuurtje wordt ver- den zorgd door de Bibliotheek 't Sant, septeml in samenwerking met Contourde- en 7 dec alle gildeactiviteiten uitgenodigd om als eregast aanwezig te zijn, met als hoogtepunt de Statiedag op de eer ste zaterdag na Driekoningen. Daar naast ontvangt de burger-koning een beeldje van een gildekoning, met inscriptie. De deelname aan het burger-koning schieten is gratis en er kan worden deelgenomen door zowel dames als heren van achttien jaar en ouder. Bij deelname is legitimatie verplicht. In schrijven kan men vanaf 1330 uur. Aanvang van de strijd om het ko ningschap omstreeks 15.00 uur. Op het gildeterrein zijn er tijdens de open dag nog meer activitei ten. Elke bezoeker krijgt een kop koffie of thee aangeboden. Ook voor de kinderen is er een traktatie. udenhout - In het kader van Open Monumentendag 2016 presen teert Heemcentrum 't Schoor Udenhout-Biezenmortel op vrij dag 9 september een nieuwe ti tel: Over de Melkfabriek. Honderd jaar geleden namen enkele voor uitstrevende leden van de Uden houtse Boerenstand het besluit tot oprichting van de coöperatieve zuivelfabriek Sint-lsidorus. Een jaar later was de fabriek operationeel. Vanaf dan was het in Udenhout een vertrouwd gezicht dat róm- boeren met de rómkannen van de veehouders naar de fabriek reden en dat de melkboeren met hun venterskarren de melkpro ducten aan huis brachten. Rond 1960 was er een zeer ingrijpende Twern. Het voorleeshalfuurtje is gratis en zonder vooraf aanmel- t toegankelijk. Data in 2016: 7 iber, 5 oktober, 2 november ?cember. maatschappelijk ondernemen. De groene energie van de wind molen wordt direct gebruikt voor de productie van kunststof bloempotten en zal een sub stantiële bijdrage leveren aan de duurzame energie doelstellingen van Elho. Met de opbrengst van de windmolen is de onderne ming geheel zelfvoorzienend in haar energiebehoefte. berkel-ensChot Op zondag 4 september is er bij het Sint Huber tusgilde een open dag, met het in middels traditionele burger-k schieten. Aanvang om 13.00 het gildeterrein aan De Kraan 5; Berkel-Enschot. De gilden hebben in Brabant een zeer rijke traditie, die zeer de moeite waard is om in de toekomst te hand haven. Een van die tradities is het ko- ningschieten op de vogel. Het doel van het burger-koningschieten is om de gemeenschap van Berkel-Enschot meer kennis te laten maken met het gildewezen. De eerste burger-koning werd Gert Jan Wouters en het afgelopen jaar ging de titel naar Ad van Laak. De gene die zich koning schiet wordt bij

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 17