r u 4111* 1 it Hiphop in 013 Wonderdagavond met Billy Nomates Films Borscht Corporation op Incubate Metal van Artillery in Extase Open dag Factorium Podiumkunsten Ontdek vernieuwende games tijdens Incubate Arcade 11 KRS-One az, Gavin DeGraw, John Mayer zelfs Bertolf. I bate, I ber, zi Meer informatie: www.013.nl Tweede editie Villa Joep Benefietconcert iTiww Meer informatie: www.factorium.nl Het wordt een mooi luisterconcert met liedjes van Marvin Gaye, Jason zullen i Sun €9 f WWV I maal umk„ Tilburg - Op vrijdag 2 sep tember presenteert 013 hiphop met KRS-One, Aristoteles Mendes en Jay-Way. Aanvang om 20.00 uur. O WW Voorverkoop en meer informatie: www.paradoxtilburg.nl Tilburg - Tijde van 8 to ber, zijn in Cinecitta de bija films te zien van The Bor portation. Tilburg heeft een Europese première te The Borscht Corporation ui is een non-profitorgar indie films, muziekvider programma Zo-ii en Re- zijn alleen gbaar. Voor ie openings- 'cunt u te ase, Heuvelring 112 bands beginnen om iens het festival Incu- tot en met 11 septem- bijzondere arscht Cor- t daarmee pakken, lit Miami ,anisatie die ieo's, webex- ismediaprojec- Het collectief richt zich »r Miami, die lichés en de FOTO: William van der Voort grote en kleine optredens plaats, waarbij cursisten voor een breed publiek kunnen optreden. Plezier staat hierbij voorop. nieuwe ervaringen multiplayer garni in Games worder de vrouwen uit de uitgenodigd, met het mal delen. De invulling van het wordt verzorgd door verse Landfill. Tickets aan de deur verkrijg! meer informatie over de tijden, locatie en prijs ki recht op www.incubate.org nooit teleur. Verder twee nieuwe talenten. De jonge Tilburgse rapper Artistote- les Mendes gooit hoge ogen met zijn 'Novelty' ER Eerder stond hij al als support van Freddie Gibbs in De Melkweg. Jay-Way is net als Aristoteles Mendes afkomstig van de Herman Brood Academy. Hij werd onlangs verkozen tot Enco re Freshman 2016 en zijn single 'Happen Dappen'fft. Digitzz) kreeg in een week al meer dan 100.000 plays op Spotify. Facelifter Tilburg - Op vrijdag 16 september presenteert Artillery de metal- bands Facelifter, Xeno en Defied Tilburg - Op donderdag 1 septem ber is de Tilburgse zanger Billy Nomates de muzikale gast tijdens het Wonderavond Concert in de tuin van Theater De Boemel in de Spoorzone. Aanvang om 21.30 uur. De toegang is gratis. Billy Nomates is van kinds af aan al bezig met muziek. Hij heeft met succes in veel bands gezongen en is een veel gevraagd zanger voor allerlei gelegenheden. Muziek maken is niet alleen zijn passie, in elk nummer dat hij speelt legt hij zijn hart, ziel en eigen sound. Hij zingt nu nog covers die hem goed liggen en waar hij met zijn prach tige "soulful" stem een heel eigen versie van maakt. Daarnaast werkt hij hard aan eigen materiaal, waar mee hij verder wil gaan. perimenten en trans ten maakt. Het collec op verhalen uit en over voorbij gaan aan de elk cinematografische identiteit van de stad. Verwacht dus geen main stream verhalen maar denk aan eigenzinnige, eclectische en soms bizarre scenes en visuals. Tijdens i op gebied van james. Voor Women iUen toonaangeven- 3 game industrie om hun ervaringen maken van games te den ook hun nieuwe single'Daylight Saving Time'. Mary Liz uit Tilburg is het alter ego van zangeres Maaike Hermans. Ze zingt moderne pop, bracht eerder al haar debuutalbum 'Home, naked winged' uit en werkt nu aan de opvolger daarvan. Haar muzikale en reizende belevingswereld omvat een samenspel van uitdagingen op het gebied van liefde en protest. Ze zal op 18 september een intiem so loconcert geven, waarbij ze zichzelf op piano en gitaar begeleidt. Naast de optredens is er een mini Villa Joep markt in Paradox. Ver schillende kraampjes met Villa Joep merchandise, waaronder (kinder kleding, kaarsen, Hope armbandjes en No Guts No Glory zullen aanwe zig zijn. Lowie van Gorp zal voorle zen uit zijn succesvolle boeken over het leven met en zonder zijn doch ter 'Kanjer Guusje'. Het programma duurt tot 18.30 uur. Entreeprijs: 10,00. 'Incubate - September 2016' is er elke dag een selectie van 90 minu ten korte films te zien in Cinecitta. Bezoekers met een Incubate-pols- bandje hebben gratis toegang. Losse tickets zijn verkrijgbaar bij Cinecitta aan de ticketbalie voor per stuk. Meer informatie op zw.incubate.org. de twee spelers tegenover elkaar op trampolines springen en een kippen-simulatie die je wint door mais van een computer scherm af te pikken. Maak kennis met meer dan 40 games en installaties die focussen op de interactie tussen de spelers. Incubate Arcade heeft dit jaar twee thema's: 'The New Intimacy' en'Women in Games.'The New In timacy focust op de opkomst van de alternatieve manieren om met een scherm te interacteren en Sanity in Extas in Tilburg. De b 22.30 uur. The Teacher a.k.a. The Blastmaster a.k.a. The Philosopher a.k.a. Big Joe Krash a.k.a. KRS-One is niets minder dan een living legend. Met Boogie Down Productions was KRS in de jaren 80 al zeer invloedrijk, maar ook toen hij er begin jaren 90 uitstapte en solo verder ging leverde hij nog diverse classics af. Natuurlijk kent iedereen 'Sound Of The Police', maar de kenners weten dat Lawrence Krishna Par ker nog wel meer classics op zijn naam heeft, waaronder 'MC's Act Like They Know', 'Mortal Thought' en 'Step Into A World (Rapture's Delight)'. Sindsdien blijft de Amerikaan stoï cijns touren en albums uitbrengen. In een snel veranderende hiphop scene doet Teacha al 30 jaar zijn eigen ding: politieke statements spitten over old-school boom- bap beats. Live stelt KRS door zijn jarenlange ervaring en full energy Tilburg - Op zondag 18 september vindt in Paradox, Telegraafstraat 62 in Tilburg, de tweede editie plaats van het 'Villa Joep Benefietconcert'. Aanvang om 15.00 uur. Alle op brengsten van dit concert komen ten goede aan onderzoeksfonds te gen Neuroblastoom kinderkanker, Villa Joep. Organisator Bart Dietvorst kent als geen ander de noodzaak dat er een medicijn wordt gevonden jen deze zeldzame kinderkan- rsoort met slechte prognose; hij rloor in oktober 2013 zijn dochter- Mara aan deze ziekte. Óp deze muzikale middag z twee acts optreden, Broken en Mary Liz. Broken Sun is de band van organisator Bart Dietvorst. In 2014 maakten ze een album ter na gedachtenis aan zijn dochter Mara, waarvan de single 'Something True' enige tijd met regelmaat op Radio 2 en diverse andere internationale radiostations te horen was. Broken Sun maakt muziek met een sterke Amerikaanse invloed van rootsrock tot Americana en Altcountry. De band presenteert tijdens het optre- TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 1 SEPTEMBER 2016 RGSE KOERIER! uitgebreid en loopt uiteen van klassiek ballet tot Electronic Music Production. Behalve het volgen van lessen is het via Factorium Podiumkunsten ook mogelijk om jezelf te laten zien op het echte podium. Gedu rende het cursusjaar vinden er veel Tilburg - HetTilburgse kunstfestival Incubate presenteert de tweede editie van de speelbare tentoon stelling Incubate Arcade. Van 8 tot 11 september vind je de meest creatieve en bijzondere games, I installaties, workshops en panels I in Theater De NWE Vorst, Willem II I Straat 49 in Tilburg. I De tentoonstelling staat in het te- I ken van intimiteit en non-traditi- I onele games. Van een game waar I kledingstukken als controllers I functioneren, een game waarbij I tilburg - Altijd al iets willen doen I met dans, theater, musical of mu il ziek? Kom dan op 18 september van 13.00-16.00 uur naar de open |l dag van Factorium Podiumkun- sten op de hoofdlocatie in Tilburg. Volg je al lessen? Dan is deze open dag een goed moment om men- sen in jouw omgeving kennis te |j laten maken met wat jij doet bij Factorium Podiumkunsten. II Dans, theater, musical, muziek: je I komt het allemaal tegen tijdens I de open dag. Je kunt op je gemak I sfeer proeven, genieten van live I muziek en dans- en theateruitvoe- I ringen, openbare repetities bijwo- I nen, instrumenten uitproberen en I meedoen met allerlei lessen. Ook I is er informatie verkrijgbaar over I het nieuwe cursusaanbod in het seizoen 2016-2017. Jong en oud, beginners en gevor- I derden en enthousiaste amateurs die graag het professionele veld in willen stappen; ze kunnen alle- ial terecht bij Factorium Podi- ikunsten. Het lesaanbod is heel

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 11