u it Nick Cave Emiel Haring manager marketing en communicatie bij 013 Sunday Funday bij de Boemel Peer de Graaf viert zondag verjaardag bij Grotto Boekanier volgens Univers beste studentenkroeg Fundament krijgt vaste stek in Oude Warande Herleefde magie tijdens Pathé Disneyweken IURGSE KOE 7 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 25 AUGUSTUS 2016 ÏOGER De hoofdrolspelers in Toy Story. ■Jnfo >e ze zijn: gratis Nicky Romero op Dancetour Tilburg isor, 0% sneller. beleeft. Die ontwikkelingen bie den ontzettend veel kansen -zeker voor marketing- en op dat vlak is er liter Inhoud, et LED •en airco :277,- i - Cameron ïrstieP (DE) 'ohan Ta- (RO) Wine irtaan jaar einden in aardoor de ja ren uit ■tionaal er- andaac TILBURG - Fundament organiseerde bijna 25 jaar kunst projecten op verschillende plekken in de openbare ruimte, maar kiest nu voor een vaste stek: de Oude Warande. >rdt er bij The 15.30 ui meedei op de mi day Fundi de muzitix Toegang gratis. Tilburg In september zijn de Pathé Disneyweken in 28 bioscopen van Pathé, waaronder Pathé Tilburg aan het Pieter Vreedeplein. op het lijf, maar zijn in werkelijk heid als de dood voor de kleine mormels. Toy Story Avontuurlijke speelgoedcov. speelgoedast' Tickets zijn te koop via www.pathe.nl/disneyweken en aan de kassa's van de bioscopen. Gratis bloeddrukmetingen Tilburg - VegroThuiszorgwinkel or ganiseert iedere eerste woensdag van de maand gratis bloeddruk metingen. Op 7 september is ie dereen van 10.00-15.00 uur zonder afspraak welkom aan het Juliana- park 26-27. ‘svolle serie idag 28 au- ainer/zanger lichaël Breukers ■j) op het podium tplugged presente- ziale bosprogramma gêvjkhi KHöUS Exposities De zesde editie van Lustwarande staat gepland voor de zomer van 2019. Daaraan voorafgaand vin den er exposities en projecten in het park plaats die kleiner van op- A Pathé Disneywek 011 en oucl c*e Disne beleven op he* ^ms worden 2 ^chik^ör Engelstalige v iing met LCD de Nederlands Frozen o mee in de ijskoude wereld Frozen en zie hoe Anna haar rste best doet om het hart van r zus te laten smelten. The Lion King Het leeuwenprinsje Simba wordt welp verstoten uit het konink- maar keert jaren later terug zijn plaats op de troon te veroveren. Monsters Ine. SI Enge monsters jagen kleine kinde- ren in hun slaapkamers de stuipen je kans om .<=>1 van Nick met unie- iews met de I linik ation of by the Coward Robert I Them Softly) ging vol net schrijven en opne- het nieuwe album om andere film tot stand te Lang Gelukkig. Twee uur lang lol, zang, dans, improvisatie en interac tie, door een duo dat al dertig jaar samenspeelt. Van 14.30 tot 16.30 uur vind je plezier en spontaniteit in het hart van de Oude Warande in Tilburg. De toegang is gratis. Tilburg - Na de succesv Grotto Live, staan zonde gustus de jarige entertaii Peer de Graaf en Mi (accordeon/zang) van Grotto. Unpli ren zij hun special. studenten wat voor type slacker of superstudent? James Worthy schreef een literair verhaal over waarom je zou stu deren in tijden van grote werk loosheid. Bierzuipende en kettin- grokende studenten ontdekken hoe ze gezond kunnen leven. On der het mom van 'gezond naar de getver'. Internationale studenten wordt verteld hoe ze Tilburg kun nen waarderen. Op de achterkant een absurdistische strip van de Tilburgse striptekenaar Jeroen de Leijer. Al sinds 1999 heeft de Univers Uit gids een vaste plek in de tas van de Tilburgse student. Dit is de acht tiende editie. voor 013 zeker nog te winnen. Dat is een uitdaging die ik graag met beide handen beetpak." Tot 29 juli mocht het publiek kie zen wat de vierde film zou worden bij de Pathé Disneyweken naast de klassiekers Frozen, The Lion King en Toy Story. Een ruime meerder heid verkoos Monsters Ine. boven Cars, The Incredibles en Wall-E. De hele maand september staan 28 bioscopen in het teken van de Pathé Disneyweken en kan jong leymagie opnieuw beleven op het grote doek. De vier 1 »n zowel in de originele, versie vertoond als in Js gesproken versie. zet zijn en een striktere thematiek kennen. Luster - Clay in Sculpture Today is de eerste manifestatie van dit nieuwe beleid. Deze expositie, die plaatsvindt van 17 september tot en met 30 oktober 2016, sluit aan bij de hernieuwde belangstel ling voor het gebruik van klei en keramiek in de hedendaagse kunst maar gaat een stap verder door kunstenaars uit te dagen nieuwe werken te maken voor de natuur lijke, openbare ruimte van De Oude Warande. Luster zal nieuwe werken tonen van elf internatio nale kunstenaars: Caroline Coolen (BE) - Daniel Dewar Grégory Gic- quel (GB/FR) - Alexandra Engelfriet (NL)-Guido Geelen (NL) - - Jamie (USA) - Markus Kar - Marien Schouten (NL) - Johan Ta- hon (BE) - Gert Uwe Tobias (RO) - Anne Wenzel (DE) en Jesse Wine (GB). Marcelle Hendrickx, Wethou der Cultuur van Tilburg, opent de expositie op 17 september. Meer informatie op www.lusterl 6.nl. e animatiefilm over jwboy Woody en speelgoedastronaut Buzz Lightye- ar de allebei de favoriet willen zijn van Andy. Tilburg Op donderdagavond 8 september vertoont Pathé Tilburg eenmalig de muziekspecial Nick Cave: One More Time With Feeling. De Australische post punk ein- zelganger Nick Cave introduceert zijn zestiende album met The Bad Seeds op unieke wijze in de bi oscoop. De film biedt fans de ge legenheid om als allereerste ter wereld het nieuwe album Skeleton Tree te horen, een dag voordat hij officieel uit wordt gebracht. Een must see voor fans van deze legen darische artiest. De film is een éénmalige in de wereld te duiken Cave the Bad Seeds, r ke beelden en interview band. Regisseur Andrew Domi (Chopper, The Assassinati Jesse James by the Coward Ford, Killing T ledig op in he men van t deze bijzor brengen. Tickets voor deze voorstelling kos ten 15,00 per stuk en zijn te koop via www.pathe.nl of aan de kassa van Pathé Tilburg aan het Pieter Vreedeplein. Tilburg - Emiel Haring (33) zal in september starten als manager marketing en communicatie bij 013 Poppodium. Haring maakt de overstap van het Rotterdamse Me tropolis Festival, waar hij de afge pen 4 jaar de functie van directe vervulde. Emiel Haring: "Na vier te gekke ja ren waarin we aan een sterker en beter gepositioneerd Metropolis Festival hebben gewerkt was het voor mij tijd om het stokje over te dragen. Ik combineerde mijn rol bij Metropolis de laatste jaren met een baan als contentstrateeg bij INI0. Ik kijk er naar uit om de kennis en ervaring uit deze beide werelden nu in te kunnen zetten in deze droomfunctie bij 013. Digita le ontwikkelingen veranderen de manieren waarop publiek muziek ontdekt, naar muziek luistert, tic kets koopt, een concert en een zaal Tilburg - DJ Nicky Romero is zon dagavond de afsluiter van Dan cetour Tilburg. Andere dj's op het gratis festival zijn onder meer Firebeatz, La Fuente en Sunnery James. Dancetour vindt plaats in het Leijpark en duurt van 13.00 tot 22.00 uur.Toegang vanaf 16 jaar. Tilburg De Univers Uitgids is uit. Welke kroeg is hemels en welk zuiphol moet je mijden als de pest? Univers leidt de eerstejaars met de Uitgids zo goed mogelijk naar het einde van de nacht. Met scherpe recensies van 31 Tilburgse kroegen, veel tips en James Wor thy. "Liever rollend door de goot dan vastzitten in het systeem." De Boekanier is dit jaar de beste studentenkroeg, voor het eerst in achttien jaar. Verder komen Kandinsky en Lollipop uitstekend uit de test. Omdat geld lenen iets van vroeger is, zijn de Tilburgse kringloopwinkels ook gerecen seerd. Daarnaast is er een stu dententest. Daarmee ontdekken Dit betekent dat er voor lijks exposities plaatsvi De Oude Warande, waz locatie binnen enkele kan groeien tot internatio kend podium voor hedendaagse sculptuur. Hiervoor is het nodige voorwerk al gedaan. Tussen 2000 en 2015 vonden er de eerste vijf edities van Lustwarande plaats. Bovendien realiseerde Fundament in 2009 het door Callum Morton ontworpen paviljoen Grotto voor het middelpunt van het park. In het kader hiervan vond tevens de expositie Stardust plaats. Lust warande heeft zich inmiddels be wezen als een van de belangrijkste internationale buitenexposities in Nederland. Tilburg - Zondag 28 augustus wordt er volop lol gemaakt in en bij Theater De Boemel. Vanaf 10 uur kunnen bezoekers volop ïinen, meezingen en dansen luziek. Onder de titel Sun- nday klinkt bij mooi weer :iek onder de Boemelboom. fW3: \l |3uun sbezorgdj

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7