w W ijknieuws - Outwalk Til burg op 4 september Jacques Mees Waar is Kees? I Boeken rond het paleis in binnenstad ■)nf° Openlucht pop-up restaurant voor en door Tilburgse (s)makers Gezondheidsdag bij Van Boxtel hoorwinkel Tilburg Tilburg - Van Boxtel hoorwinkels organiseert op donderdag 1 sep tember van 09.30-17.30 uur een gezondheidsdag aan het Besterd plein 7 in Tilburg. Deze dag kun je gratis en vrijblijvend een hoortest laten afnemen. Direct na de test ontvang je de resultaten en krijg je een persoonlijk hooradvies. >AG TILBURGSE KOERIER DONDERDAG25 AUGUSTUS-2046 5 w Iburg leeftijc mitra door Luc Verschuuren FOTO: Peter Ligtenberg Reserveren kan via www.cafejoris.nl Zoek Kees Kruik en maak deze week kans op een La Trappe pakket van: De vorige editie was Nelly van Beurden de winnaar van het La Trappe pakket. bijeenkomsten ag, moeite om t Bas inkels vaak at van »n »n an een jvende Programma 11.00-12.30 uur: kooi 12.00-13.00 uur: optr 13.00-14.30 uur: kool 14.00-15.00 uur: optr 15.00-16.30 uur: kool 16.00-17.30 uur: optr MVjww Meer informatie: www.pietervreedeplein.nl attentie! iet paginanummer >koerier.nl latuurlijk ook goed! °ftijdivm 'NIX18') /Oksessie 1 'treden 1 joksessie 2 'treden 2 joksessie 3 streden 3 ii IjjlhiLBURG Boekenliefhebbers LmI kunnen zondag 28 au gustus hun hartje opha len tijdens Boeken rond het paleis. Dat wordt weer struinen langs vele kramen vol leeswaar. Mitra Slijterij Berrie Peek Besterdplein 35 - Schouwburgring Westermarkt 137 f Naast de wekelijkse strip kuiert Kees Kruik ook nog verder door deze Koerier! Hij heeft zich verstopt in één van de advertenties in deze editie! Ga daarom op zoek naar Kees Kruik en maak kans op een aardige Mail daarvoor de naam van de adverteerder én he waarop deze te vinden is naar lezers@tilburgsel Een briefje naar NS Plein 14,5014 DA Tilburg is n< Inzenden vóór a.s. maandag. (Vermeldt ook je I Tilburg - Op zondagmiddag 28 au gustus zal de Tilburgse folk blues en country zanger Jacques Mees optreden in wijkcentrum In de Boomtak, Boomstraat 81 inTilburg. Het optreden begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. De middag eindigt rond 18.00 uur. in de prijzen. Proef een gerechtje en je ontvangt een bon voor een welkomstdrankje (of misschien wel een hapje) bij Tilburg Culinair (22 t/m 25 september). En als jij de chef van dienst in het openlucht restaurant de gouden tip geeft, val je ook in de prijzen: je wordt beloond met een etentje aan huis, verzorgd door een van de chefs. Speciaal voor jou én je vrienden. ze het idee hebben dat mensen in hun omgeving zacht en ondui delijk praten. Ze merken dat ze steeds vaker moeten vragen of ie mand een zin wil herhalen of heb ben op drukkere b zoals een verjaardag, gesprekken te volgen," zegt Meijs van Van Boxtel hoorwin in Tilburg. "Deze mensen zijn 1 wel nieuwsgierig naar de staat hun gehoor, maar willen nog geer officiële afspraak maken. Voor her bieden de gezondheidsdager laagdrempelige en vrijblijv oplossing om binnen een kwartier toch te weten waar ze aan toe zijn." Bezoekers krijgen een leuke good- iebag mee naar huis met o.a. het boekje '50 tips voor een vitaal le ven', vol praktische tips over voe ding, beweging, zien en horen. kunt u een stoel 'kopen' voor vijf euro. Dit is inclusief een glaasje champagne, wat lekkernijen en toegang tot de vip-tent na het pro gramma op de catwalk. Eén euro gaat naar het goede doel. Tijdens de 19e editie van de groot ste boekenmarkt van Zuid-Neder- land staan er van 10.00 tot 17.00 uur meer dan 300 kramen met boeken in het Tilburgse centrum. Daarnaast is er een literair en muzi kaal programma en is er van 10.00 tot 16.00 uur een boekverkoop in en rond de centrale bibliotheek aan het Koningsplein. Boeken rond het paleis is een initiatief van Stichting dr. PJ. Cools MSC die als doel heeft om de liefde voor het (oude) boek te bevorderen. Naast een test van het gehoor zijn er op de gezondheidsdag diver se andere gezondheidschecks te doen. Zo is er ook de mogelijkheid om je cholesterolgehalte, bloeds- uikerspiegel, BMI en bloeddruk te laten meten. De checks worden verzorgd door een gezondheids- voorlichter die op basis van de gemeten waarden een deskundig advies uitbrengt. "Veel bezoekers van de gezond heidsdag komen bij ons, omdat de Bibliotheek Midden-Brabant het podium. Zij schreven teksten bij instagramfoto's van Maartje. De boekpresentatie is gratis maar reserveren is gewenst, dat kan via info@tilt.nu. Om 14.30 uur is er een, eveneens gratis, lezing van Wim Daniëls. Reserveren hiervoor is niet mogelijk. Tilburg - Op zaterdag 27 augustus wordt het Pieter Vreedeplein voor één dag omgetoverd tot pop-up resto. Tussen 11.00 en 18.00 uur geniet je van een inspirerend en smakelijk foodevent, waarbij Til burgse hobbykoks je verwennen met hun kookkunsten. Lokale (s) makers dus. Tussen de geurige kruiden en bloemen schuif je aan voor een fantastische smaakbele- ving. Gratis en voor niks! Het muzi kale programma met singer-song- writers van Fontys Impresariaat Kunsten zorgt voor een heerlijke sfeer. Er zijn geen entreekosten en ook de smaaksensaties zijn gratis. Iedere hobbykok krijgt zijn of haar moment of fame in de pop-up to. Gedurende anderhalf uur laien ze hun eigen restaurant de openlucht en creëren ze al- als gitarist van Tim Knol). Er is daar naast aandacht voor het werk van Janine Hendriks, dié het boek illu streerde en vormgaf. Stadsdichter Martin Beversluis en zijn jonge collega Jim van Bergen geven een poëtische reactie op 'Goudvissen en beton'.Tot slot krijgen drie deel nemers van de schrijfateliers van lemaal hun eigen, unieke sfeer. Heb jij altijd al gedroomd van een eigen restaurant? Grijp dan nu je kans. Schrijf je in via info@vet- groen.nl en wordt chef voor één dag. Je krijgt een budget voor de boodschappen en daar ga je cre atief mee aan de slag. Het winke lend publiek bepaalt welke chef er het meest uitspringt met de smaak van zijn gerechten, het ge bruik van lokale en biologische producten en de presentatie van zijn resto. De winnende chef wint een entreebewijs voor de geslo ten business-avond van Tilburg Culinair én een korte masterclass van culinair expert Joost van Roosmalen. Ben je niet zo'n kok, maar geniet je wel van lekker eten? Ook dan val je bij het pop-up restaurant Maartje Wortel In De NWE Vorst is 's middags een uitgebreid literair programma. Om 13.00 uur presenteert schrijfster Maartje Wortel haar boek 'Goud vissen en Beton'. Maartje Wortel verbleef op uitnodiging van literair festival Tilt vier dagen in Tilburg en schreef een boek over haar erva ringen. Tijdens de boekpresentatie legt Maartje uit waarom Tilburg zo goed bij haar past. En vertelt ze welke rol goudvissen, gordijnen en‘het zwarte gat van Anish Ka poor in haar boek spelen. Maartje treedt op samen met muzikant Anne Soldaat (onder meer bekend Tilburg - Op zondag 4 september vindt het outdoor mode event Outwalk Tilburg plaats. Het eve nement voorziet in een openlucht catwalk van ruim 200 meter. Via de terrassen aan het Piusplein en in de Emma Passage zullen modellen de nieuwste mode laten zien. Er zijn diverse workshops en ver schillende zaken zullen de nieuw ste collectie ook te koop aanbie den. Outwalk Tilburg werkt samen met bestaande merken en met jonge talenten, zowel ontwerpers in kleding en sierraden, fotomo dellen, fotograven en visagisten. Een mix van bestaande namen en de nieuwe talenten geeft het pu bliek naast vertrouwde elementen ook een frisse blik in de huidige mode en alles wat daar omheen mgt. ilt u aan de catwalk zitten, dan

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 5