K w i ijknieuws 2 Sterk merk: Kinder Vakantie Werk jilburg in Bedrijf De 'Heel Tilburg braait' Ind Veertigste kalender Dorpsleven Udenhout en Biezenmortel Media Markt laat dierbaar filmmateriaal niet verloren gaan Garageverkoop Armhoefse Akkers ost TILBURGSE K< 12 DONDERDAG 25 AUGUSTUS 2016 TILBURGSE KOERIER TILBURG - Bezoek aan het Staalbergven in Oisterwijk van KVW Hekos, editie 2015. Leesgroep Engels DOOR GERBEN VAN EEUWIJK ®]nfo Meer informatie: www.kvw-tilburg.nl Alle i zelfs appg servi Tilburg De zomervakantie duurt dit jaar tot maan dag 5 september. Geluk kig is daar ter afwisseling het Kinder Vakantie Werk, als traditie een sterk merk. verzc avond derde varend Pon I kent maar liefst ;n edities van het i het van I 10 sep ider te □vel, zijn een Tilburg Op zaterdag 27 en zondag 28 au gustus wil Stadsstrand Waterjump heel Tilburg aan het barbecueën krijgen. Trio Gasn-sir ziekdiedezi wisseld met afgewisseld en, intensite plezier. De 2 in de bijzom liederen. G« samenspel t ten, die ove eikaars spel Trio Gasn-s Somsen (z Stichting iresenteert dit r de kalender organiseert specia- ïmodagen smalfilm leeftijdsger voor gemiddeld 30 euro per week, dankzij lokale en tal van gulle spons voor gezinnen met dn verdiener te voet. De zolders worden opgeruimd en op andere plaatsen verkopen kin deren zelfgebakken koekjes. De deelnemers zijn herkenbaar aan blauw-gele ballonnen. In de wijk liggen bij de deelnemers platte gronden, waarop u kunt zien waar alle deelnemers zitten. Het buitengebied Moerenburg een mooi wandelgebied. De laat ste plattegrond en deelnemende adressen kunt u vinden in de agen da op www.armhoefseakkers.nl Vanaf 17.00 uur staan de barbecues te roken op Stadsstrand aan de Twentestraat. Wil je zeker zijn een plekje, dan wordt aangeraden op tijd aanwezig te zijn. De barbecues moeten worden gedeeld. Daar naast krijgen deelnemers een vuilniszak om de eigen rommel op te ruimen. Eigen drinken meenemen is niet toegestaan. Op het terras kan een tafeltje gere serveerd worden om lekker bij Stadsstrand Waterjump zelf te eten. Geen Pokemon Go Bij de aftrap van het KVW in de wijk Armhoef (vroeger Sacramentspa- rochie geheten), staan ruim 160 kinderen te trappelen van onge duld. Geen Smartphones en Wifi deze week, maar klassiekers als een sportdag en de vossenjacht. Plus een uitje met de bus is altijd leuk, maakt eigenlijk niet uit waar heen. Een kind roept spontaan: "Ik Een half uu vertrekt het café Burgerr ushaven na< duct van de meter lang de Til ia door De bijzonde certruimte c brug, heeft tiek. Op het gaande zon steken de G; heb zo'n zin weer in de kinderva- kantieweek! Even geen Pokemon Go!" Die digitale rage voor tieners en jonger van deze zomer lijkt in middels weer over het hoogtepunt heen. De verbastering kinderva- kantieWEEK hoor je vaker, want de oude associatie met vakantiewerk is vervlogen. KVW Hekos heeft in andere jaren dubbel zoveel aan meldingen - ruim 300 - maar vanwege een week vervroeging zijn veel gezinnen nog op vakan tie. Anders was er een tekort aan begeleiders, want de introweken van middelbare en hogescholen beginnen al veel vroeger dit jaar. Het KVW is overal afhankelijk van de inzet van vrijwilligers, zolang die voorhanden zijn uiteraard. De omliggende plaatsen doen ove rigens niet onder voor Tilburg: zo kent Goirle een omvangrijke KVW met bijna 1000 kinderen en zijn de Zomerspelen in Dongen even eens grootschalig en populair. In België en Frankrijk bestaan juist zomerkampen voor kinderen, die daar gemiddeld negen weken vrij zijn. Dan is een weekje Tilburgs KVW-vertier een traditie om hoog te houden, en dat gebeurt al 60 jaar lang. meteen duidelijk dat 'Heel Tilburg Braait' geen kook- wedstrijd is. "Het gaat erom dat iedereen mee kan doen. Gezelligheid, saamhorigheid en delen." Geheim van de smid Wat is nu het geheim van deze oude traditie? Volgens insiders bij KVW Hekos (de wijken Heuvel, Koningshaven en Sacrament) de pijlers al jaren hetzelfde: actieve week vol sport en spel, low-budget bovendien, waarbij De stad Tilburg 12 wijkgebonder KVW, van Reeshof tot Armhoef en van Noord tot Blaak. Die orga nisaties staan los van de dorpen Berkel-Enschot en Udenhout, die zelf KVW regelen. Een overkoepe lende stichting verdeelt namens de gemeente de subsidies even redig over de diverse jeugdweken. Via hun website zijn de 12 aange sloten KVW-clubs te vinden, die samen een prima dekking over de gehele stad hebben. gezelligheid en ontmoeting cen traal staan. De katholieke roots van het KVW liggen in de jaren '60, toen parochies vakantieweken voor armoedige jeugd op poten zetten. Kinderen konden dan toch een week ontspanning genieten, want een vakantie zat er thuis niet in. Die tijd ligt inmiddels meer dan een halve eeuw achter ons, maar in de kern is het KVW identiek ge bleven. In de (voor)laatste week van de zomervakantie samen met moten lekker buiten zijn, per kind subsidie isors. Het is rukke twee- jrs een uitkomst, als de ou ders al weer moeten gaan werken: "Eigenlijk te mooi om waar te zijn, want waar laat je ze anders? Thuis lanterfanten op de bank!"zo meldt een anonieme ouder. Unentse Mèrt (12 september) en bij de bekende verkooppunten. Voor Udenhout zijn dat: Boek handel Nogmaals, Fotogalerie Angelique, Hoppenbrouwers Au- dio/Video, zorgcentrum Eikelaar en Heemcentrum 't Schoor. Voor Biezenmortel: Bakkerij Geerts. In Oisterwijk is de kalender verkrijg baar op Pastoor v. Rijckelstraat 3. Op vrijdag 2 september zal het eerste exemplaar van de 40e ka lender worden aangeboden. Wie de nieuwe kalender in ontvangst mag nemen is nog geheim. Tilburg - Op zondag 28 augustus zullen ruim 130 deelnemers mee doen aan de derde editie van de garage-voortuinverkoop in de wijk Armhoefse Akkers in Tilburg. Van 10.00-16.00 uur zetten de be woners hun te verkopen spullen buiten. Je kunt deze markt gratis bezoeken. Er zal op diverse plaatsen van alles te koop zijn; tussen de Hoevense Kanaaldijk, Spoordijk, Boerhaven straat, St. Jozefstraat en De Werf. Ideaal te bezoeken op de fiets of Tilburg - Herinnert u het zich nog? De oude projector met het geratel, gordijnen dicht en met zijn allen voor het grote filmdoek genieten van de oude 8 mm filmpjes? In de ze moderne tijd gaat dat allemaal anders. Op TV, tablet en mobiel zien we de hele dag filmpjes voor bij komen. Zou het niet prachtig zijn ohfi de oude super 8 en dubbel 8 films weer te kunnen bekijken? Media Markt Power Service kan deze beelden voor u digitalise ren. Alle oude dierbare beelden zet Media Markt over naar DVD of naar een externe harde schijf. Niet alleen 8 mm films, maar ook video banden, cameratapes, foto's, dia's en negatieven kunnen worden omgezet. Media Markt Ie inlever-/dem< Vanaf 17.00 uur staan er gloeiend hete kolen én bar becues klaar. Gasten mogen zelf vlees meenemen en hun hapje gratis komen 'braaien'. Stadsstrand Waterjump voorziet zijn gasten in het laatste weekend van augustus van werkende barbe cues. Bezoekers mogen zelf aan de slag met hun ei gen meegebrachte vlees, (groot)moeders recepten of vegetarische creaties. "We hopen dat er een grote bbq-proeverij ontstaat, met voor ieder wat wils en vooral veel gezelligheid", vertelt eigenaar Paul de Kan ter. "We zouden het heel leuk vinden als onze gasten niet gaan voor de geijkte bbq-speklap, maar iets spe ciaals klaarmaken op de barbecues." Paul maakt wel udenhout Stichting Scouting Udenhout presenteert dit jaar voor de 40e keer de kalender Dorpsle ven Udenhout en Biezenmortel. Aan deze mijlpaal wordt in de ka lender aandacht besteed. Ook het 70-jarig bestaan van Scouting Sint Lambertus gaat niet ongemerkt voorbij. Op een extra pagina in de kalender kijken de grondleg ger van de kalender Kees van den Bersselaar en stichtingsvoorzitter Hans van den Bersselaar terug op 40 jaar kalender. Interim groeps- voorzitter Pascal Dons memoreert het 70-jarig bestaan van Scouting Sint Lambertus Udenhout. Op de ze pagina zien we ook de foto's van de oud-stichtingsvoorzitters de heer Piet Hein Frans Huenges en de heer Jan van Hussen alsmede de oud groepsvoorzitters Christ Pennings, PietWitlox, Bart van Bee- rendonk en Hanneke Spijkers. Verder is er ook dit jaar in de ka lender aandacht geschonken aan de oudere maar zeker ook aan de recentere geschiedenis van Uden hout en Biezenmortel. Zo is de ka lender aantrekkelijk voor een bre de doelgroep. Het gereedkomen van de 40e kalender zorgt de komende tijd weer voor de nodige activitei ten bij Scouting Sint Lambertus Udenhout. De jeugdleden zullen de nieuwe kalender weer huis aan huis aanbieden op woens dag 7 en zaterdag 10 september. Daarna is de kalender te koop op scannen, speciaal gericht op het overzetten en veiligstellen van 8 mm films; dubbel 8 en super 8. Op deze dag kunt u de professio nals alles vragen over deze dienst. Neemt u vooral uw films mee, want indien u op de demodag uw opdracht direct inlevert krijgt u niet alleen het beste advies, maar ook een zeer aantrekkelijk voor deel, dat ook geldt voor andere digitalisatie opdrachten (video banden, cameratapes, dia's, foto's of negatieven). Op zaterdag 27 augustus van 10.00-16.00 uur is de inleverdag bij Media Markt in Tilburg. Ont vang alleen die dag tussen 10.00 en 16.00 uur €5,- voordeel bij elke €50,- die u besteedt. Ook betaalt Media Markt Tilburg de hande- lingskosten €5,95 voor u. tilburg - Wegens de grote belang stelling in Tilburg voor leesgroe- pen Engels wordt op dinsdag 30 augustus om 19.00 uur een extra informatiebijeenkomst georga niseerd in Bibliotheek Tilburg Centrum. De bijeenkomst is een initiatief van de landelijke orga nisatie Senia en de bibliotheek. De leesgroep kiest uit een door deskundigen van Senia opgestel de boekenlijst met hedendaagse Engelstalige literatuur. Voertaal bij de bespreking is Engels. Meer informatie over de werkwijze is te vinden op www.senia.nl Wie niet bij de informatiebijeen komst kan zijn maar wel informa tie wil, kan bellen naar Stichting Senia, tel.0570-562656 of mailen naar info@senia.nl T'*'

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 12