w o ijknieuws Orgelconcert in Udenhout ost Koningschieten bij Sint JorisgildeTilburg 3*. Elvis Summerfestival met Explosion Rockets Zorg stichting 't Heem ontvangt HKZ-certificaat -15 The Explosion Rockets Jamie de Goei Het eerste schot wordt gelost. 5 udenhout Om de sterfdag van Elvis Presley (16 augus tus) te herdenken organiseren Jeanne en Cees van den Oetelaar op zondagmiddag 14 augustus een swingend rock and roll festival voor jong en oud. K Overhandiging van het certificaat door directeur-bestuurder Hilly Jager aan William van der Steen, coördinerend verpleegkundige intramuraal van locatie de Eikelaar. udenhout - Op zondag 7 augustus is er een orgel concert door Jamie de Goei in Sint Lambertus Udenhout. Aanvang om 16.00 uur. Tilburg Elke driejaar wordt op het gildeterrein van het Sint Jorisgilde Til burg aan de Oisterwijkse- baan 11a gestreden om de koningstitel. concert geven, met als rode draad de hits van Elvis. Verder zijn er Elvis shops, old ti mers, is er voldoende eten en drin ken en een ruime dansvloer. Moch ten de weergoden het evenement Op het buitenterrein van Theater 't Plein aan het Tongerloplein 1 in Udenhout zullen The Explosion Rockets en special guest Terry Whi te (ex- Dixie Aces en huidige zan geresvan de Terry White band) een udenhout Zorgstichting 't Heem, organisatie voor thuis zorg en langdurige zorg in vijf dorpen in de gemeen ten Tilburg en Haaren, heeft een belangrijk keurmerk in de zorg behaald. lingschieten is een eeu- gebruik met tradities als lieuwing van de eed van zegenen van de vo- jurlijk de kroning ing, die toch >ij het hedendae sgilde en de huidig ,>ij. Tradities die -som: iseerd- nog even lever,v de kwaliteit wordt critisch door de au- tificerende instan- Het konir wenoud de herni trouw, het 2 gel en natuurlijk de kroning van de nieuwe koning, die toch nog steeds passen bij het hedendaag se schuttersgilde en de huidige maatschappij. Tradities die -soms gemoderniseerd- nog even levend zijn als tijdens de oprichting in 1483. Dit jaar plaats op Hoewel het S twee'wapens'; en de balansbc het koningsc met de voetbc het gildeterreir Continu verbeteren Zorgstichting't Heem vindt het be langrijk om te voldoen aan de ei sen die vanuit de sector zelf, door financiers, overheid en cliënten worden gesteld.'t Heem heeft zich daartoe laten toetsen aan de hand van het model Harmonisatie Kwa liteitsbeoordeling in de Zorgsec tor (HKZ). De zorgverlening en de RGSE KOERia T|IRIIBGSE K0ER1ER DONDERDAG 28 JULI 2016 Op het programma staan wer ken van Mendelssohn-Bartholdy, Boëllman, Reger, César Franck en Dubois. Werken uit Duitsland en Frankrijk. Intieme, liefelijke maar ook virtuoze en overrompelende muziek. Jamie de Goei ontving orgellessen van Jan van Leeuwen en Jacques van den Dool en studeerde daar na orgel aan de Hogeschool voor de Kunsten te Utrecht, faculteit Muziek. Hij behaalde achtereen volgens de diploma's Eerste Fase Muziek en Tweede Fase Orgel (te genwoordig bachelor en master). Nog tijdens zijn studie nam hij met succes deel aan orgelconcoursen. Jamie geeft regelmatig orgelcon certen in binnen- en buitenland. Ook op de radio was hij vaker te beluisteren in orgelprogramma's van de NCRV en de IKON (Musica Religiosa). Van zijn orgelspel ver schenen enkele cd's waarop hij de orgels van de Grote Kerk te Gorin- chem,Vianen en's-Hertogenbosch bespeelt. manier waarop geborgd, zijn kr ditor van de certil tie bekeken. Met het behalen van het certificaat laat zorgstichting 't Heem zien dat continu gewerkt wordt aan verbetering van de zorg. “We streven altijd naar de beste zorg voor de cliënt. Op een manier die aansluit bij zijn of haar wensen. Niet voor niets is onze slogan 'Hart voor leven wonen'!" Uitgebreide informatie over Zorg stichting 't Heem is te vinden op www.t-heem.nl kerk de gildegroet aan de diverse overheden, gevolgd door een al even traditionele Brabantse koffie tafel. Om 13.00 uur gaat iedereen naar het gildeterrein waar het ko ningschieten zal plaatsvinden. Op het gildeterrein lopen de gil den eerst drie maal om de 28 me ter hoge schutsboom, om deze te "vrijen" van alle boze geesten. Daarna wordt de vogel bevestigd. Dit mag alleen maar gedaan wor den door de drie hoofdlieden van de Tilburgse gilden. Het HKZ-certificaat geeft aan dat 't Heem garant staat voor goede kwaliteit van zorg en dat het ma nagementsysteem op orde is. "On ze medewerkers hebben hart voor de cliënt. Ze hebben persoonlijke aandacht, zijn betrokken en zet ten graag een stapje extra. We zijn trots dat dit tot uiting komt in het behalen van het HKZ-certificaat. Dit is een compliment aan onze medewerkers die zich dag in, dag uit inzetten voor goede zorg!", zegt Hilly Jager, directeur-bestuurder van Zorgstichting 't Heem. Certifi cerende organisatie Dekra kende het certificaat toe aan de gehele zorgstichting. Daartoe behoren thuiszorg en de locaties de Eike laar in Udenhout, Torentjeshoef in Berkel-Enschot en tijdelijke loca tie De Braacken in Vught. Ook de administratieve en verantwoor- dingsprocessen zijn zorgvuldig bekeken. Na ingebruikname van de beide nieuwbouwlocaties Haar- ensteyn en Leyenhof, zal ook voor die locaties een certificaat worden behaald. vindt dit koningschieten zondag 28 augustus. Sint Jorisgilde met ms'schiet, de voetboog ,_>boog, schiet men voor ■‘gschieten uitsluitend =looog. De toegang tot .’in is gratis. I Traditiegetrouw gaan de gilde- a OH I broeders op zondagochtend voor- fi Up afgegaan door de nog regerende You I honing, en begeleid door de gil- fjljlfl debroeders van zustergilden, eerst -naar de kerk van 't Heike voor de gildenmis. Daarna volgt voor de Het eerste schot op de vogel wordt volgens traditie gelost door de burgemeester van Tilburg of zijn niet god gezind zijn, dan verhuist het hele circus naar binnen, naar de grote zaal van Theater't Plein. Wilt u verzekerd zijn van een goe de zitplaats, kom dan op tijd. De lo catie gaat om 13.00 uur open. Het festival duurt van 14.00 tot 18.00 uur. Kaarten kosten in de voorverkoop 10 euro en aan de kassa 13,00 euro. Meer informatie en voorverkoop: tel. 013-5112173 of 06-28882600; e-mail oetelaar6@home.nl vervanger. Daarna wordt gescho ten door de pastoor van 't Heike, de nog regerende gildekoning Piet Laan en de hoofdman van het Sint jorisgilde Frans Claassen. Dan vangt de spannende strijd om het koningschap aan door de gilde- broeders van het Sint Jorisgilde met een eerste gezamenlijk schot. De schutter die het vervolgens lukt om de vogel naar beneden te halen is de nieuwe koning voor de komende drie jaar. Nadat de nieuwe koning beëdigd is, wordt in het bijzijn van het kerkelijk en wereldlijk gezag de even traditio nele erewijn geschonken op het gildeterrein.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 15